Справа № 180/403/25
1-в/180/21/25
21 березня 2025 р. Марганецький міський суд Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , за участю представника ВП № 1 Нікополського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Марганець подання т.в.о. начальника ВП№1 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпропетровська, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про встановлення адміністративного нагляду
До Марганецького міського суду Дніпропетровської області, втретє, надійшло подання т.в.о. начальника ВП№1 НРУП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 .
В обґрунтування клопотання зазначено, що після звільнення з місць позбавлення волі громадянин ОСОБА_4 прибув на постійне місце проживання в АДРЕСА_1 . По теперішній час ніде не працює, за місцем проживання характеризується посередньо. Належних висновків для себе не зробив та продовжує скоювати адміністративні правопорушення, передбачені ч.1,2 ст.173-2, ч. 1, 2 ст. 178 КУпАП; ч.1, 2 ст.175-1 КУпАП.
У судовому засіданні представник ВП № 1 просив задовольнити клопотання, пояснив, що встановлювався вже адміністративний нагляд, строк якого закінчився 2 грудня 2023 року, із поданням про продовження строку не звертались.
ОСОБА_4 пояснив, що виконував умови адміністративного нагляду, строк попередньо встановленого адміністративного нагляду закінчився.
Вивчивши матеріали, суд вважає необхідним подання т.в.о.начальника ВП№1 НРУП ГУНП у Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 залишити без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
В судовому засіданні встановлено, що ухвалою Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 25 листопада 2022 року було встановлено адміністративний нагляд.
Згідно наданої до подання довідки ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності 17.12.2024 року за ч.1 ст.173-2 КУпАП, 30.01.2025 року за ч.1 ст.178 КУпАП, 30.012025 року за ч.1 ст.175-1 КУпАП, 20.02.2025 року за ч.2 ст.173-2 КУпАП, 26.02.2025 року за ч.2 ст.178 КУпАП, 26.02.2025 року за ч.2 ст.175-1 КпАП.
За ст.187 КУпАП ОСОБА_4 до відповідальності не притягувався.
Так, згідно ст.8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Однак, в порушення ст.8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», після автоматичного припинення адміністративного нагляду, начальник ВП№1 НРУП ГУНП в Дніпропетровській області повторно, а саме втретє, звертається з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , що не передбачено законом.
Таким чином, відсутні підстави для встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 ..
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.539 КПК України, ст.ст.3, 6, 8 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, суд, -
В задоволенні подання т.в.о.начальника ВП№1 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_4 - відмовити.
На ухвалу може бути подана апеляція до Дніпровського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1