19 березня 2025 року м. Чернігів Справа № 620/1337/25
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Клопота С.Л.,
за участю секретаря Шевченко А.В.,
представника позивача Мінченка Я.В.,
представника відповідача Басун М.М.,
представника відповідача Коляди І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «А-ТЕХНОЛОДЖІ» до Головного управління ДПС у Київській області, Головного управління ДПС у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю «А-ТЕХНОЛОДЖІ» звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Київській області, Головного управління ДПС у Чернігівській області та просить наступне.
1. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області №8218 від 14.08.2024 року, про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.
2. Зобов'язати Головне управління ДПС у Чернігівській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю А-ТЕХНОЛОДЖІ» (код ЄДРПОУ 41306706) з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області №8218 від 14.08.2024 року, про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку винесено не обгрунтовано, безпідставно та не грунтується на законі.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача Головного управління ДПС у Київській області в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які викладені у відзиві на позовну заяву, що приєднаний до матеріалів справи.
Представник відповідача Головного управління ДПС у Чернігівській області в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які викладені у відзиві на позовну заяву, що приєднаний до матеріалів справи.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «А-ТЕХНОЛОДЖІ» (код ЄДРПОУ 41306706) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань із місцезнаходженням: 14005, Чернігівська обл., місто Чернігів, пр. Миру, 56
14.08.2024 року, ГУ ДПС у Київській області, за результатами розгляду отриманих від платника податків інформації та копій документів №4 від 06.08.2024 року, було прийнято рішення №8218 від 14.08.2024 року, про відповідність платника податку Критеріїв ризиковості, з підстав: «Відсутності необхідних умов та/або матеріальних ресурсів для виробництва товарів, за кодами згідно УКТ ЗЕД УКТ ЗЕД 6207. Період здійснення господарських операцій з 01.01.2023 по 21.12.2023р.».
Не погодившись з цим, позивач звернувся до суду з позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Процедура віднесення до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості на даний час регламентована:
- Податковим кодексом України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) (далі - ПКУ);
- Постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.2020 №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі Постанова № 1165);
Додатком 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначено такі Критерії ризиковості платника податку:
1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.
4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово- господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.
5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).
6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.
7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.
8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Податкова інформація це комплекс заходів котрий постійно здійснює податковий орган керуючись своїми правами та обов'язками, так податкова інформація може міститись не лише на папері, а й в аналітичний системі «Податковий блок» котрий сприяє в роботі податкового органу по виявленню податкових ризиків та перешкоджанню ухилення від сплати платниками податків обов'язкових платежів та податків, перед Державою.
Відповідно до п. 61.1, п. 61.2 ст. 61 ПКУ, так як Податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 ПКУ, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 62 ПКУ податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу відносин.
Відповідно до ст. 10 ЗУ «Про інформацію» одним із видів інформації за змістом є податкова інформація.
Відповідно до ст. 16 ЗУ «Про Інформацію» податкова інформація - сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій у порядку, встановленому Податковим кодексом України.
Також ст. 71 ПКУ передбачено, що інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.
Відповідно до статті 72 ПКУ для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла:
1. від платників податків та податкових агентів, зокрема інформація:
• що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, звітах про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, інших звітних документах;
• про фінансово-господарські операції платників податків;
2. від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та Національного банку України, інформація:
• про об'єкти оподаткування, що надаються та/або реєструються такими органами. Зазначена інформація повинна містити, зокрема, вид, характеристики, індивідуальні ознаки об'єкта оподаткування (в разі наявності), за якими його можна ідентифікувати;
• про результати здійснення державного контролю за господарською діяльністю платника податків;
• що міститься у звітних документах (крім персоніфікованої статистичної інформації), які подаються платником податків органам виконавчої влади та/або органам місцевого самоврядування;
• про встановлені органами місцевого самоврядування ставки місцевих податків, зборів та надані такими органами податкові пільги;
• про дозволи, ліцензії, патенти, свідоцтва на право провадження окремих видів діяльності, яка повинна містити, зокрема:
- найменування платника податків, якому видані такі дозволи, ліцензії, патенти;
- податковий номер або реєстраційний номер облікової картки фізичної особи;
- вид дозвільного документа;
- вид діяльності, на провадження якої видано дозвільний документ;
- дату видачі дозвільного документа;
- строк дії дозвільного документа, інформацію про припинення (зупинення) дії дозвільного документа із зазначенням підстав такого припинення (зупинення);
- сплату належних платежів за видачу дозвільного документа;
- перелік місць провадження діяльності, на яку видано дозвільний документ;
- про експортні та імпортні операції платників податків
3. від банків, інших фінансових установ - інформація про наявність та рух коштів на рахунках платника податків;
4. від органів влади інших держав, міжнародних організацій або нерезидентів;
5. за наслідками податкового контролю;
6. для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності також використовується інша інформація, оприлюднена як така, що підлягає оприлюдненню відповідно до законодавства та/або добровільно чи за запитом надана контролюючому органу в установленому законом порядку.
Аналізуючи зміст поняття податкова інформація можна дійти до висновку, що це сукупність відомостей і даних, які переходять в статус юридичного факту, в разі їх не спростування.
Юридичні факти це передбачені законом конкретні обставини, які тягнуть правові наслідки у вигляді виникнення, зміни або припинення правовідносин. Залежно від наявності зв'язку із волею суб'єкта юридичні факти поділяються на події та дії. Події - це юридично значущі явища, що виникають незалежно від волі людей. Дії (бездіяльність) - це життєві факти, що є результатом свідомої, пов'язаної з волею діяльності людей.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами, зокрема, письмовими, речовими і електронними доказами.
Відповідно до статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Статтею 74 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом.
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно до статті 75 Кодексу адміністративного судочинства України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Відповідно до статті 76 Кодексу адміністративного судочинства достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст. 72 та ст. 74 ПКУ джерелом отримання контролюючим органом податкової інформації слугують дані, що знаходиться в інформаційно- аналітичних ресурсах ДПС, Єдиному реєстрі податкових накладних та в інших джерелах інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Відповідно до абзацу 8, 10, 11 п. 6 Порядку зупинення, комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/ або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
Довідник кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платник податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Наказом Державної податкової служби України від 11.01.2023 № 17 затверджений довідник кодів податкової інформації (далі - Наказ № 17). Даний Наказ №17 містить 18 кодів: від придбання і постачання товару, походження якого не прослідковується за ланцюгом постачання, до керівника та/або особи, як має право підпису (посадова особа платника податку), є особою, яка займає аналогічну посаду більше ніж у п'яти (включно) платників податку.
Довідник кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платник податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку включає, зокрема придбання та постачання товарів (послуг) у платника (ів) податку, щодо якого Сих) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.
З поданих суду доказів убачається, що 01.05.2024 року, ТОВ «А-ТЕХНОЛОДЖІ» на адресу ГУ ДПС у Київській області, було направлено повідомлення №3 від 01.05.2024 року, про надання інформації та копії документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, яким було повідомлено наступне:
- Відповідно до Договорів поставки № 719/24/16-23 від 30.05.2023р., № 721/24/16-23 від 30.05.2023р., № 867/24/16-23 від 26.06.2023р., укладеним за результатами публічних торгів за номером UA-2023-04-27-001974-a (закупівля складається з 6 лотів), Товариство з обмеженою відповідальністю “А - ТЕХНОЛОДЖІ» зобов'язується поставити Приватному акціонерному товариству “Акціонерна компанія “Київводоканал» товар, а саме: халати, за найменуванням, в асортименті та за цінами, що вказуються у Специфікаціях до відповідних договорів. Поставка товару здійснюється на підставі заявок покупця.
- Відвантаження товару - халатів (код УКТ ЗЕД 6207) - згідно Договору поставки № 719/24/16-23 від 30.05.2023р. здійснювалось у 2023 році відповідно до наступних видаткових накладних: - видаткова накладна №10 від 07.09.2023р. на суму 17 538,00 грн. в тому числі ПДВ - 2 923,00 грн.; - видаткова накладна №14 від 21.12.2023р. на суму 11 868,00 грн. в тому числі ПДВ - 1 978,00 грн.;- видаткова накладна №15 від 29.12.2023р. на суму 8 898,00 грн. в тому числі ПДВ - 1 483,00 грн.
- Відвантаження товару - халатів (код УКТ ЗЕД 6207) - згідно Договору поставки № 721/24/16-23 від 30.05.2023р. здійснювалось у 2023 році відповідно до наступних видаткових накладних: - видаткова накладна №13 від 21.12.2023р. на суму 6 192,00 грн. в тому числі ПДВ - 1 032,00 грн. Відвантаження товару - халатів (код УКТ ЗЕД 6207) - згідно Договору поставки № 867/24/16-23 від 26.06.2023р. здійснювалось у 2023 році відповідно до наступних видаткових накладних: - видаткова накладна №9 від 18.07.2023р. на суму 35 208,00 грн. в тому числі ПДВ - 5 868,00 грн.
- На усі зазначені вище суми видаткових накладних були складені відповідні податкові накладні зокрема: - податкова накладна №1 від 18.07.2023р. на суму 35 208,00 грн. в тому числі ПДВ - 5 868,00 грн.; - податкова накладна №1 від 07.09.2023р. на суму 17 538,00 грн. в тому числі ПДВ - 2 923,00 грн.; - податкова накладна №2 від 22.09.2023р. на суму 112 860,00 грн. в тому числі ПДВ - 18 810,00 грн.; - податкова накладна №1 від 21.12.2023р. на суму 6 192,00 грн. в тому числі ПДВ
- 1 032,00 грн.; - податкова накладна №2 від 21.12.2023р. на суму 11 868,00 грн. в тому числі ПДВ - 1 978,00 грн.; - податкова накладна №3 від 29.12.2023р. на суму 8 898,00 грн. в тому числі ПДВ - 1 483,00 грн.
- Усі перелічені вище податкові накладні були надіслані на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, але їх реєстрація була зупинена.
- Поставка товарів на адресу замовника - Приватного акціонерного товариства “Акціонерна компанія “Київводоканал»- по видатковим накладним №9 від 18.07.2023р., №10 від 07.09.2023р., №11 від 22.09.2023р. здійснювалась із залученням перевізника - ТОВ “НОВА ПОШТА», оплату послуг якого здійснював директор ТОВ “А - ТЕХНОЛОДЖІ» ОСОБА_1 власними коштами, із складанням в подальшому авансових звітів (копії експрес - накладних ТОВ "НОВА ПОШТА» додаються до Пояснення).
- Поставка товарів на адресу замовника - Приватного акціонерного товариства “Акціонерна компанія “Київводоканал»- по видатковим накладним №13 від 21.12.2023р., №14 від 21.12.2023р., №15 від 29.12.2023р. здійснювалась із залученням автомобілю марки MITSUBISHI OUTLANDER T3, державний номер НОМЕР_1 , який Товариство з обмеженою відповідальністю “А - ТЕХНОЛОДЖІ» орендує у фізичної особи на підставі нотаріально укладеного договору оренди транспортних засобів. На кожну операцію по доставці товарів зі складу Постачальника на склад покупця Товариством складені товарно - транспортні накладні.
- Придбання товару - халатів (код УКТ ЗЕД 6207) - здійснювалось Товариством з обмеженою відповідальністю “А - ТЕХНОЛОДЖІ» у постачальника - ТОВ "ЕНЕРГОПРОМ - СК» (код ЄДРПОУ 43175488), з яким Підприємство уклало Договір поставки № 28/09-2022 від 28.09.2022р.. Отримання товару від постачальника - ТОВ “ЕНЕРГОПРОМ-СК»- здійснено відповідно видаткової накладної №ЕНП-0000008 від 11.10.2022р. (копія видаткової накладної №ЕНП-0000008 від 11.10.2022р. додається до Пояснення). Підприємство - постачальник ТОВ “ЕНЕРГОПРОМ-СК» є платником єдиного податку з юридичних осіб за ставкою 5%, не є платником ПДВ. У зв'язку з тим, що постачальник - ТОВ “ЕНЕРГОПРОМ-СК» (код ЄДРПОУ 43175488) - не є платником ПДВ, у Товариства відсутня податкова накладна на придбання зазначеної вище продукції, і таким чином, відсутні вхідні коди товару 6207 згідно з УКТ ЗЕД. Оплата постачальнику за зазначену вище партію товару здійснена 07.10.2022р. в сумі 210 000,00 грн., тобто в повному обсязі (копія банківської виписки додається). Згідно із п. п. 3.4. Договору поставки № 28/09-2022 від 28.09.2022р. поставка Товару здійснюється на умовах DDP (склад Покупця) транспортом Постачальника і за його рахунок, при цьому вартість доставки входить у вартість товару та додатковій оплаті не підлягає. До Пояснення додаються копії ТТН щодо доставки товару зі складу постачальника на склад покупця. При отримані товару постачальником - ТОВ "ЕНЕРГОПРОМ-СК" - надані паспорти якості товарів, складені виробником товару (копії додаються).
До пояснення №3 від 01.05.2024 року було надано первинні документи, а саме: 1. Пояcнення.pdf; 2. Рішення 2514 від 25.03.2024.pdf 3. Рішення 20295 від 28.10.22 та 496 від 19.01.24.pdf; 4. Договір поставки ПР.НХ-22 від 21.10.22 з АТ Українська залізниця.pdf; 5. Документи щодо відвантаження товару - жилетів. Pdf; 6. Документи щодо придбання матеріалів для пошиття жилетів.pdf 7. Договір на пошиття жилетiв.pdf; 8. Документи щодо виконання послуг з пошиття жилетів з оплати за послуги.pdf 9. Документи щодо якості жилетів.pdf 10. Договір 719.24.16-23 від 30.05.2023р pdf. Опис документу (Договір №719/24/16-23 від 30.05.2023р. з замовником товару (халатів бавовняних (код УКТ ЗЕД 6207)) - Приватним акціонерним товариством “Акціонерна компанія “Київводоканал»); 11. Документи щодо відвантаження товару - халатів по дог. 719.pdf. Опис документу (Документи щодо відвантаження товару - халатів (код УКТ ЗЕД 6207) - замовнику по договору №719/24/16-23 від 30.05.2023р.: видаткові накладні, довіреності, рахунки - фактури, податкові накладні, експрес-накладні); 12. Договір 721.24.16-23 від 30.05.2023р pdf Опис документу (Договір №721/24/16-23 від 30.05.2023р. з замовником товару ( халатів бавовняних (код УКТ ЗЕД 6207)) - Приватним акціонерним товариством “Акціонерна компанія “Київводоканал); 13. Договір 721.24.16 23 від 30.05.2023р pdf. Опис документу (Документи щодо відвантаження товару - халатов (код УКТ ЗЕД 6207) - замовнику по договору №721/24/16-23 від 30.05.2023р.: видаткові накладні, довіреності, рахунки - фактури, податкові накладні, ТТН); 14. Договір 867.24.16-23 від 26.06.2023р pdf. Опис документу (Договір №867/24/16-23 від 26.06.2023р. з замовником товару ( халатів бавовняних (код УКТ ЗЕД 6207), білизни натільної (код УКТЗЕД 620791000)) - Приватним акціонерним товариством “Акціонерна компанія “Київводоканал»); 15. Документи щодо відвантаження товару - халатів по дог. 867.pdf. Опис документу (Документи щодо відвантаження товару - халатів (код УКТ ЗЕД 6207) - замовнику по договору №867/24/16-23 від 26.06.2023р.: видаткова накладна, довіреність, рахунок - фактура, податкова накладна, експрес-накладна); 16. Документи щодо придбання халатів у постачальника - ТОВ ЕНЕРГОПРОМ-CK.pdf. Опис документу (Документи щодо придбання товарів - халатів бавовняних - у постачальника ТОВ "ЕНЕРГОПРОМ-СК": договір №28/09-2022 від 28.09.2022р, видаткова накладна, рахунок на оплату, ТТН, банківська виписка); 17. Документи щодо якості халатів.pdf. Опис документу (Документи щодо якості товарів - халатів бавовняних иА.ОС-01.0724-22 29.08.2022); 18. Договір 4600006697 від 01Л1.2022р 01.11.2022 pdf; 19. Документи щодо відвантаження товару - окуляри по дог.4600006697.pdf 20. Документи щодо придбання окулярів у постачальника - ТОВ ІНЄГВА pdf 21. Документи щодо відвантаження товарів - (футболок.pdf; 22. Документи щодо відвантаження товарів - білизни. Pdf; 22. Документи щодо відвантаження товарів - білизни. Pdf; 22. Документи щодо відвантаження товарів - білизни. Pdf; 22. Документи щодо відвантаження товарів - білизни. Pdf; 26. Договір суборенди 1 від 25.04.22р. акти виконаних робіт.pdf 27. Договір суборенди 19.10.23 від 19.10.23р. акти виконаних робіт.pdf 28. Договір спільного використання приміщення 31. 10.23 від 31.10.2023р. pdf 29. Договір оренди автомобілю.pdf 30.
Протокол та наказ на призначення gupekTopa.pdf; 31. Штатний розпис станом на 01.11.2023р. pdf; 32. Оборотньо-сальдова відомість по рахунку 281 за 31.12.2023 г. ТОВ А-ТЕХНОЛОДЖІ pdf; 33. Оборотньо-сальдова відомість по рахунку 104 та106 на 31.12.2023р. pdf; 34. Інвентаризаційний опис по складу станом на 31.12. 2023р. pdf; 35. Фото товару що знаходиться на складі.pdf; 36. Графік погашення заборгованості.pdf; 36. Графік погашення заборгованості.pdf 38. Реєстр та видаткові податкові накладні щодо постачальника ТОВ Смарт Фабрiкс.pdf; 39. Реєстр та видаткові податкові накладні щодо постачальника ТОВ Спец-Контакт.pdf; 40. Реєстр та видаткові податкові накладні Рішення про невідповідність критеріям ризиковості ТОВ Текстиль Захист.pdf 41. Реєстр та податкові накладні на умовну продаж.pdf.
За таких обставин, ТОВ «А-ТЕХНОЛОДЖІ» було подано усі необхідні первинні документи на придбання товару та його подальшу реалізацію (Договори поставки, рахунки, видаткові накладні, платіжні доручення, банківські виписки, ТТН, акт звірки, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій за кодами згідно УКТ ЗЕД УКТ ЗЕД 6207, за період 01.01.2023 по 21.12.2023р.».
Таким чином, взаємовідносини між позивачем та його контрагентом за операціями за кодами згідно УКТ ЗЕД УКТ ЗЕД 6207, були належним чином задокументовані, оформлені з дотриманням вимог бухгалтерського законодавства та відображено в податковій звітності позивача, а отже є реальними, товарними, оплатними, дозволяє ідентифікувати контрагентів та містять в собі відомості щодо змісту та обсягу проведених господарських операцій, що узгоджуються між собою, (як окремо так і в сукупності) та таким що відбувся в дійсності.
Проте всупереч наведеному, Головне управління ДПС у Київській області, було прийнято рішення №4336 від 10.05.2024 року, про відповідність платника податку Критеріїв ризиковості.
06.08.2024 року, ТОВ «А-ТЕХНОЛОДЖІ» на адресу ГУ ДПС у Київській області, було направлено повідомлення №4 від 06.08.2024 року, про надання інформації та копії документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку яким було повідомлено наступне:
- Відповідно до Договорів поставки № 719/24/16-23 від 30.05.2023р., № 721/24/16-23 від 30.05.2023р., № 867/24/16-23 від 26.06.2023р., укладеним за результатами публічних торгів за номером UA-2023-04-27-001974-a (закупівля складається з 6 лотів), Товариство з обмеженою відповідальністю “А - ТЕХНОЛОДЖІ» зобов'язується поставити Приватному акціонерному товариству "Акціонерна компанія "Київводоканал" товар, а саме: халати, за найменуванням, в асортименті та за цінами, що вказуються у Специфікаціях до відповідних договорів. Поставка товару здійснюється на підставі заявок покупця.
- Відвантаження товару - халатів (код УКТ ЗЕД 6207) - згідно Договору поставки №719/24/16-23 від 30.05.2023р. здійснювалось у 2023 році відповідно до наступних видаткових накладних: видаткова накладна №10 від 07.09.2023р. на суму 17 538,00 грн. в тому числі ПДВ - 2 923,00 грн.; - видаткова накладна №14 від 21.12.2023р. на суму 11 868,00 грн. в тому числі ПДВ - 1 978,00 грн.;- видаткова накладна №15 від 29.12.2023р. на суму 8 898,00 грн. в тому числі ПДВ - 1 483,00 грн.
Відвантаження товару - халатів (код УКТ ЗЕД 6207) - згідно Договору поставки № 721/24/16-23 від 30.05.2023р. здійснювалось у 2023 році відповідно до наступних видаткових накладних: - видаткова накладна №13 від 21.12.2023р. на суму 6 19200 грн. в тому числі ПДВ- 1 03200 грн. Відвантаження товару - халатів (код УКТ ЗЕД 6207) - згідно Договору поставки № 867/24/16-23 від 26.06.2023р. здійснювалось у 2023 році відповідно до наступних видаткових накладних: - видаткова накладна №9 від 18.07.2023р. на суму 35 208,00 грн. в тому числі ПДВ - 5 868,00 грн.
- На усі зазначені вище суми видаткових накладних були складені відповідні податкові накладні, зокрема:- податкова накладна №1 від 18.07.2023р. на суму 35 208,00 грн. в тому числі ПДВ - 5 868,00 грн.; - податкова накладна №1 від 07.09.2023р. на суму 17 538,00 грн. в тому числі ПДВ - 2 923,00 грн.; - податкова накладна №2 від 22.09.2023р. на суму 112 860,00 грн. в тому числі ПДВ - 18 810,00 грн.; - податкова накладна №1 від 21.12.2023р. на суму 6 192,00 грн. в тому числі ПДВ - 1 032,00 грн.; - податкова накладна №2 від 21.12.2023р. на суму 11 868,00 грн. в тому числі ПДВ - 1 978,00 грн.;- податкова накладна №3 від 29.12.2023р. на суму 8 898,00 грн. в тому числі ПДВ - 1 483,00 грн.
- Усі перелічені вище податкові накладні були надіслані на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, але їх реєстрація була зупинена.
- Поставка товарів на адресу замовника - Приватного акціонерного товариства “Акціонерна компанія “Київводоканал»- по видатковим накладним №9 від 18.07.2023р., №10 від 07.09.2023р., №11 від 22.09.2023р. здійснювалась із залученням перевізника - ТОВ "НОВА ПОШТА", оплату послуг якого здійснював директор ТОВ “А - ТЕХНОЛОДЖІ» ОСОБА_1 власними коштами, із складанням в подальшому авансових звітів.
- Поставка товарів на адресу замовника - Приватного акціонерного товариства “Акціонерна компанія “Київводоканал»- по видатковим накладним №13 від 21.12.2023р., №14 від 21.12.2023р., №15 від 29.12.2023р. здійснювалась із залученням автомобілю марки MITSUBISHI OUTLANDER T3, державний номер НОМЕР_1 , який Товариство з обмеженою відповідальністю “А - ТЕХНОЛОДЖІ» орендує у фізичної особи на підставі нотаріально укладеного договору оренди транспортних засобів. На кожну операцію по доставці товарів зі складу Постачальника на склад покупця Товариством складені товарно - транспортні накладні.
- Придбання товару - халатів (код УКТ ЗЕД 6207) - здійснювалось Товариством з обмеженою відповідальністю “А - ТЕХНОЛОДЖ» у постачальника - ТОВ "ЕНЕРГОПРОМ - СК" (код ЄДРПОУ 43175488). з яким Підприємство уклало Договір поставки № 28/09-2022 від 28.09.2022р.. Отримання товару від постачальника - ТОВ “ЕНЕРГОПРОМ-СК»- здійснено відповідно видаткової накладної №ЕНП-0000008 від 11.10.2022р. Підприємство - постачальник ТОВ "ЕНЕРГОПРОМ-СК" є платником єдиного податку з юридичних осіб за ставкою 5%, не є платником ПДВ. У зв'язку з тим, що постачальник - ТОВ "ЕНЕРГОПРОМ-СК" (код ЄДРПОУ 43175488) - не є платником ПДВ, у Товариства відсутня податкова накладна на придбання зазначеної вище продукції, і таким чином, відсутні вхідні коди товару 6207 згідно з УКТ ЗЕД. Оплата постачальнику за зазначену вище партію товару здійснена 07.10.2022р. в сумі 210 000,00 грн.. тобто в повному обсязі. Згідно із п. п. 34. Договору поставки № 28/09-2022 від 28.09.2022р. поставка Товару здійснюється на умовах DDP (склад Покупця) транспортом Постачальника і за його рахунок, при цьому вартість доставки входить у вартість товару та додатковій оплаті не підлягає. До Пояснення додаються копії ТТН щодо доставки товару зі складу постачальника на склад покупця. При отримані товару постачальником - ТОВ "ЕНЕРГОПРОМ-СК" - надані паспорти якості товарів, складені виробником товару.
Таким чином, взаємовідносини між позивачем та його контрагентом за операціями за кодами згідно УКТ ЗЕД УКТ ЗЕД 6207, були належним чином задокументовані, оформлені з дотриманням вимог бухгалтерського законодавства та відображено в податковій звітності позивача, а отже є реальними, товарними, оплатними, дозволяє ідентифікувати контрагентів та містять в собі відомості щодо змісту та обсягу проведених господарських операцій, що узгоджуються між собою, (як окремо так і в сукупності) та таким що відбувся в дійсності.
Проте всупереч наведеному, 14.08.2024 року, ГУ ДПС у Київській області, за результатами розгляду отриманих від платника податків інформації та копій документів №4 від 06.08.2024 року, було прийнято рішення №8218 від 14.08.2024 року, про відповідність платника податку Критеріїв ризиковості, з підстав: «Відсутності необхідних умов та/або матеріальних ресурсів для виробництва товарів, за кодами згідно УКТ ЗЕД УКТ ЗЕД 6207. Період здійснення господарських операцій з 01.01.2023 по 21.12.2023р.».
Наведені обставини свідчить, що документи які були надані ТОВ «А- ТЕХНОЛОДЖІ», 06.08.2024 року, ГУ ДПС у Київській області, не досліджувалися.
З огляду на наведене суд дійшов переконання, рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області №8218 від 14.08.2024, про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо вимоги зобов'язати Головне управління ДПС у Чернігівській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «А-ТЕХНОЛОДЖІ» (код ЄДРПОУ 41306706) з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника, суд зазначає наступне.
З 27.04.2017 року по 22.10.2024 року, ТОВ «А-ТЕХНОЛОДЖІ» (код ЄДРПОУ 41306706), здійснювало свою господарську діяльність за адресою: 08292, Київська область, м. Буча, вул. Енергетиків, буд. 14, та перебувало на обліку у Головному управління ДПС у Київській області.
З листопада 2024 року, ТОВ «А-ТЕХНОЛОДЖІ» здійснює свою господарську діяльність за адресою: 14005, Чернігівська обл., місто Чернігів, пр. Миру, 56, як наслідок, перебуває на обліку у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області.
Зважаючи, ТОВ «А-ТЕХНОЛОДЖІ» обліковується, як платник податків за місцем обліку у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, у Головного управління ДПС у Київській області відсутні технічні можливості для внесення будь-яких змін до Журналу ризикових платників податків ІКС «Податковий блок».
Враховуючи викладене, позовна вимога про зобов'язання Головного управління ДПС у Чернігівській області, виключити ТОВ «А-ТЕХНОЛОДЖІ» (код ЄДРПОУ 41306706) з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника, є належним способом захисту прав позивача.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При вказаних обставинах суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позов підлягає задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Тому, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «А-ТЕХНОЛОДЖІ» підлягає стягненню судовий збір в розмірі 4844,80 грн.
Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «А-ТЕХНОЛОДЖІ» (просп. Миру, 56, м. Чернігів,Чернігівський р-н, Чернігівська обл.,14002) до Головного управління ДПС у Київській області (вул. Хороброго Святослава, 5А, м. Київ,03151), Головного управління ДПС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів,14000) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовоольнити в повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області №8218 від 14.08.2024, про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.
Зобов'язати Головне управління ДПС у Чернігівській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю А-ТЕХНОЛОДЖІ» (код ЄДРПОУ 41306706) з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «А-ТЕХНОЛОДЖІ» судові витрати в розмірі 4844,80 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст рішення виготовлено 20 березня 2025 року.
Суддя Сергій КЛОПОТ