Рішення від 20.03.2025 по справі 420/40226/24

Справа № 420/40226/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальне Обладнання" (вул..Князівська,3, м.Одеса, 65029) до Головного управління ДПС в Одеській області (вул.Семінарська,5, м.Одеса, 65044, код ЄДРПОУ ВП 44069166) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальне Обладнання" до Головного управління ДПС в Одеській області, в якому позивач просить:

визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «ПС» № 54767/15320709 від 16.12.2024, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 7100,00 грн.;

стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальне Обладнання» (Юридична адреса: 65029, м. Одеса, вул. Князівська 3, Фактична адреса: 65003, м. Одеса, вул. Отамана Чепіги 30, ЄДРПОУ: 39310048) за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, ЄДРПОУ:44069166) судовий збір в сумі 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок) та витрати на правничу допомогу в сумі 15000,00 грн. (п'ятнадцять тисяч гривень 00 копійок).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Відповідач не довів вину Позивача у вигляді не надання на запит контролюючого органу документів, зазначив, що йому не надані документи, натомість відповідь Позивача вих. № 02/12-11-24 від 12.11.2024 містить пояснення та до нього доданий повний перелік витребуваних копій документів. На порушеннях, яких припустився Відповідач складаючи Акт № 7766/15-32-07-09-20 від 14.11.2024, у якому не конкретизовано перелік не наданих документів Позивач наголошував у запереченнях на акт вих. № 03/28-11-24 від 28.11.2024. Не належне складання Акту № 7766/15-32-07-09-20 від 14.11.2024 Відповідачем потягнуло складання безпідставного податкового повідомлення-рішення № 54767/15320709 від 16.12.2024, яке не відповідає вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України та підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 30 грудня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (ст.262 КАС України).

Представником відповідача до суду було подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого не погоджується із позовними вимогами та просить суд відмовити у задоволенні таких зокрема зазначаючи, що ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ» не надало у повному обсязі документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу від 25.10.2024 № 14339/КПР/15-32-07-09-06, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, чим порушило вимоги абз.1 п.п.73.3.3 п.73.3 ст.73 ПКУ.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позовну заяву, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.

Товариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальне Обладнання" зареєстроване за адресою 65029, Україна, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Князівська, будинок, 3, дата реєстрації 18.07.2014, код ЄДРПОУ 39310048.

28.10.2024 уповноваженим представником Позивача отримано від посадових осіб Відповідача запит контролюючого органу № 14339/КПР/15-32-07-09-06 від 25.10.2024 адресований ТОВ «Індустріальне обладнання» (код ЄДРПОУ 39310048) про надання інформації (пояснень та їх документального підтвердження).

Вказаним запитом Відповідач просив надати значний обсяг інформації (пояснення та їх документальне підтвердження) за період з 01.01.2018 по 31.12.2023 мотивуючи тим, що:

- виявлено факти, що свідчать про недостовірність визначення ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ», код за ЄДРПОУ 39310048, даних, що містяться у податкових деклараціях та у фінансовій звітності за звітні періоди декларування за період з 01.01.2018 по 31.12.2023.

- наявна податкова інформація, з якої встановлено, що ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ», код за ЄДРПОУ 39310048 проводило документальне оформлення господарських операцій при ймовірній відсутності факту їх реального здійснення, оскільки, відсутнє реальне (законне) джерело походження товарів (робіт, послуг).

У запиті Відповідачем зазначено:

Проведеним аналізом звітності, яка зберігається в інформаційно-комунікаційних системах контролюючих органів, виявлено факти, що свідчать про розбіжність між загальними обсягами постачання з урахуванням коригувань, задекларованими в податкових деклараціях з податку на додану вартість за період з 01.01.2018 по 31.12.2023 та сумою чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) відображених в звіті про фінансові результати (форма №2) за період з 01.01.2018 по 31.12.2023. Така різниця - перевищення обсягу доходів над обсягом постачання свідчить про зменшення кредиторської заборгованості. Однак, за даними балансу за 2023 рік за рядком 1615 «поточна кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги» відсутні дані, які засвідчують зменшення кредиторської заборгованості за одержаними авансами у відповідних сумах.

Проведеним аналізом звітності, яка зберігається в інформаційних базах контролюючих органів виявлено факти, що свідчать про наявність розбіжностей щодо завищення податкового кредиту за податкові (звітні) періоди в межах періоду з 01.04.2021 по 30.09.2023.

Відповідно до п.п.3 абз.3 п.73.3 ст.73 ПКУ встановлено проведення в податковому та бухгалтерському обліку підприємства господарських операцій з контрагентами за відсутності факту їх реального здійснення, тобто використання нібито придбаних товарів/послуг в операціях, що не є господарською діяльністю.

Про недостовірність визначення податкового кредиту та показників фінансової звітності свідчить аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства (показники, що містяться в податкових деклараціях, та інших звітних документах), проведений відповідно до п. 72.1 ст.72, п. 74.3 ст.74 ПКУ, на підставі інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу, а саме: даних єдиного реєстру податкових накладних; даних податкової звітності та іншої податкової інформації, яка зібрана відповідно до вимог ст. 72, 74 ПКУ та опрацьована відповідно до вимог діючого законодавства.

Таким чином аналізом наявної податкової інформації встановлено, що ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ», код за ЄДРПОУ 39310048 проводило документальне оформлення господарських операцій при ймовірній відсутності факту їх реального здійснення, оскільки, відсутнє реальне (законне) джерело походження товарів (робіт, послуг), а саме по податкових періодах: жовтень, листопад, грудень 2019.

Крім цього, згідно Єдиного реєстру податкових накладних, за період з 01.01.2018 по 31.12.2023, встановлено взаємовідносини з постачальниками, по яким зупинено реєстрацію податкових накладних, а саме: ТОВ «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ» (код за ЄДРПОУ 42795490) ТОВ «ГРАНД АВТОТРАНС ГРУПП» (код за ЄДРПОУ 42674636), ТОВ «ГЛОБАЛ ТРЕЙД БІЗНЕС» (код за ЄДРПОУ 40587065), тощо.

За даними звіту про фінансові результати за період 2018 - 2023 роки наявні інші операційні доходи та інші доходи, при цьому інформація щодо зазначених операцій відсутня у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Також, встановлено декларування ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ», коригування (зменшення) податкових зобов'язань з ПДВ за період з 01.01.2018 по 31.12.2023 у значних обсягах.

Окрім зазначеного Відповідач просив: надати пояснення щодо порушення вимог п. 51.1 ст. 51, п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 111/26556 із змінами та доповненнями в частині невірного відображення реєстраційних номерів облікової картки платників податків фізичних осіб та/або серії та номеру паспортів, яким виплачувався дохід в перевіряємому періоді.

Відповідач також просив: надати Інші документи, що не ввійшли до переліку, але пов'язані із здійсненням Вами фінансово-господарських операцій.

Також Відповідач витребував журнали-ордери за рахунками 10, 15, 20, 23, 26, 28, 361, 362, 631, 632, 685, 3 77, 70, 71, 79, 90, 91, 92, 93, 94, Товариство зазначає, що надає журнали-ордери (ОСВ) за рахунками по яким були обороти (господарські операції) за період 2019 рік, (у періоді взаємовідносин з контрагентами, стосовно яких була запитана інформація: ПП «Евротранстрой», ТОВ «Інфокс», ТОВ «Вольф кристал», ТОВ «Фреш капітал»).

Поряд з викладеним Відповідач просив: надати регістри бухгалтерського обліку по рахункам, на яких рахується кредиторська заборгованість, дати її виникнення, копії первинних документів, що підтверджують її виникнення та порядок здійснення розрахунків щодо термінів її погашення.

На виконання запиту Відповідача № 14339/КПР/15-32-07-09-06 від 25.10.2024, Позивачем були надані пояснення вих. № 02/12-11-24 від 12.11.2024 по кожному питанню, з посиланням на норми права і судову практику ВС, також було додано до відповіді запитувані копії документа, а саме:

Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 24 від 19.04.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 31 від 11.067.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 32 від 16.06.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 33 від 25.06.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 36 від 02.07.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 37 від 02.07.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 38 від 12.07.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 40 від 19.07.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 41 від 19.07.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 43 від 23.07.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 44 від 23.07.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 45 від 23.07.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 57 від 13.09.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 58 від 13.09.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 61 від 27.09.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 62 від 27.09.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 63 від 27.09.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 82 від 15.11.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 83 від 15.11.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 94 від 17.12.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 95 від 17.12.2021 з додатками; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 2 від 19.01.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 3 від 24.01.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт№ 17 від 11.07.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 18 від 18.07.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 19 від 18.07.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 20 від 18.07.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт№ 21 від 12.08.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт№ 31 від 19.09.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, № 32 від 19.09.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 37 від 30.09.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт№ 38 від 07.10.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 39 від 08.11.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 40 від 08.11.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 41 від 18.11.2022; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 1 від 13.02.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 2 від 13.02.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 3 від 06.03.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 4 від 06.03.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 9 від 30.03.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 10 від 30.03.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 11 від 03.04.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 32 від 18.09.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 33 від 21.09.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 34 від 27.09.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 35 від 27.09.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 38 від 09.10.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 39 від 09.10.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 40 від 09.10.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 41 від 13.10.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 44 від 17.11.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 51 від 07.12.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 53 від 22.12.2023; звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт № 54 від 22.12.2023; договору підряду № 31/07/19 з додатками; «Договірна ціна на реконструкцію технологічної частини будівлі решіток цеху механічної очистки з заміною обладнання на СБО «Північна» за адресою: м. Одеса, вул. Хаджибейська дорога, 32»; Додаткової Угоди № 1 від 27.12.2019; Додаткової Угоди № 2 від 13.02.2020; Додаткової Угоди № 3 від 27.03.2020; ПН № 21 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 22 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 23 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 24 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 25 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 26 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 27 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 28 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 31 від 25.10.2019 з квитанцією; ПН № 32 від 25.10.2019 з квитанцією; ПН № 33 від 25.10.2019 з квитанцією; ПН № 34 від 25.10.2019 з квитанцією; ПН № 35 від 25.10.2019 з квитанцією; ПН № 36 від 25.10.2019 з квитанцією; ПН № 37 від 25.10.2019 з квитанцією; ПН № 38 від 25.10.2019 з квитанцією; платіжної інструкції № 76 від 23.10.2019; платіжної інструкції № 73 від 23.10.2019; платіжної інструкції № 73 від 23.10.2019; платіжної інструкції № 75 від 23.10.2019; платіжної інструкції № 77 від 23.10.2019; платіжної інструкції № 78 від 23.10.2019; платіжної інструкції № 79 від 23.10.2019; платіжної інструкції № 80 від 23.10.2019; платіжної інструкції № 83 від 25.10.2019; платіжної інструкції № 84 від 25.10.2019; платіжної інструкції № 85 від 25.10.2019; платіжної інструкції № 86 від 25.10.2019; платіжної інструкції № 87 від 25.10.2019; платіжної інструкції № 88 від 25.10.2019; платіжної інструкції № 89 від 25.10.2019; ОСВ по рахунку № 631 за 2019 рік; Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за жовтень 2019 (КБ-3); Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за грудень 2019 (КБ-3); Довідок, у кількості дві, про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за лютий 2020 (КБ-3); Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за квітень 2020 (КБ-3); Довідок, у кількості дві, про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за травень 2020 (КБ-3); Акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2019 (КБ-2); Акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 (КБ-2); Акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2020 (КБ-2); Акту № 3 приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2020 (КБ-2); Акту № 4 приймання виконаних будівельних робіт за квітень 2020 (КБ-2); Акту № 5 приймання виконаних будівельних робіт за квітень 2020 (КБ-2); Акту № 6 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2020 (КБ-2); Акту № 7 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2020 (КБ-2); договору підряду № 16; банківської виписки АТ «ПУМБ» за 21.11.2019; банківської виписки АТ «ПУМБ» за 22.10.2019; банківської виписки АТ «ПУМБ» за 22.11.2019; банківської виписки АТ «ПУМБ» за 23.10.2019; банківської виписки станом на 01.08.2019 від АТ «Райффайзен Банк Аваль»; ПН № 91 від 29.07.2019 з квитанцією; ПН № 92 від 29.07.2019 з квитанцією; ПН № 93 від 29.07.2019 з квитанцією; ПН № 94 від 29.07.2019 з квитанцією; ПН № 95 від 31.07.2019 з квитанцією; ПН № 96 від 31.07.2019 з квитанцією; ПН № 97 від 31.07.2019 з квитанцією; ПН № 98 від 31.07.2019 з квитанцією; ПН № 99 від 31.07.2019 з квитанцією; ПН № 132 від 22.10.2019 з квитанцією; ПН № 133 від 22.10.2019 з квитанцією; ПН № 134 від 22.10.2019 з квитанцією; ПН № 135 від 22.10.2019 з квитанцією; Копія ПН № 136 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 137 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 138 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 139 від 23.10.2019 з квитанцією; ПН № 150 від 21.11.2019 з квитанцією; ПН № 153 від 22.11.2019 з квитанцією; ПН № 154 від 22.11.2019 з квитанцією; ПН № 155 від 22.11.2019 з квитанцією; Додаткової Угоди № 1 від 27.12.2019; Додаткової Угоди № 2 від 27.03.2020; Договірна ціна Реконструкція технологічної частини будівлі решіток цеху механічної очистки з заміною обладнання на СБО «Північна» за адресою: м. Одеса, вул. Хаджибейська дорога, 32, що здійснюється в 2019; Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за листопад 2019 (КБ-3); Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за грудень 2019 (КБ-3); Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за лютий 2020 (КБ-3); Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за квітень 2020 (КБ-3); Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за травень 2020 (КБ-3); Акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2019 (КБ-2); Акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 (КБ-2); Акту № 3 приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2020 (КБ-2); Акту № 4 приймання виконаних будівельних робіт за квітень 2019 (КБ-2); Акту № 5 приймання виконаних будівельних робіт за квітень 2020 (КБ-2); Акту № 5 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2020 (КБ-2); Акту № 6 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2020 (КБ-2); Договору поставки № 20/12 від 20.12.2018 з додатками; видаткової накладної № 12 від 25.01.2019; видаткової накладної № 22 від 07.02.2019; довіреності № 81 від 18.01.2019; довіреності від 07.02.2019 № 411; ТТН № Р12 від 25.01.2019; ТТН № Р22 від 07.02.2019; ПН № 7 від 17.01.2019 з квитанцією; ПН № 13 від 25.01.2019 з квитанцією; ПН № 24 від 07.02.2019 з квитанцією; банківської виписки за лютий 2019; банківської виписки за березень 2019; Договору поставки № 1504/19 від 15.04.2019 з додатками; видаткової накладної № 53 від 25.04.2019; видаткової накладної № 67 від 29.04.2019; довіреності № 1296 від 23.04.2019; довіреності № 1445 від 27.05.2019; ТТН №Р53 від 25.04.2019; ТТН №Р67 від 29.05.2019; ПН № 49 від 19.04.2019 з квитанцією; ПН № 53 від 25.04.2019 з квитанцією; ПН № 66 від 29.05.2019 з квитанцією; ОСВ по рахунку № 361 за 2019 рік; банківської виписки за квітень 2019; банківської виписки за червень 2019; ОСВ по рахунку № 361 за 2019; договору № 2 від 23.01.2019 зі специфікацією; Копія видаткової накладної № РН-0000036 від 01.02.2019; ПН № 12 від 23.01.2019; витягу з ЄРПН № 10059; ПН № 38 від 21.01.2019; витягу є ЄРПН № 10059; договору № 31 від 23.04.2019 зі специфікацією; видаткової накладної № РН-0000339 від 22.05.2019; ПН № 33 від 08.05.2019; витягу № 10984; ПН № 60 від 20.05.2019; витягу № 11153; ПН № 62 від 22 05.2019; витягу № 11153; розрахунку коригування кількісних та вартісних показників № 108 від 22.05.2019; квитанції № 9124834406; ОСВ рахунку № 631 за квітень 2019 - травень 2019; контракту № 19102017 від 17.10.2017; Додатку № 2 до Контракту - Специфікацією від 12.12.2017; інвойсу № 110948 від 06.04.2018; митної декларації № UA500010/2018/007193; митної декларації №UA500050/2019/200697; платіжної інструкції № 7 від 06.02.2018; платіжної інструкції № 8 від 08.02.2018; платіжної інструкції № 9 від 16.03.2018; ОСВ по рахунку № 632 за лютий 2018-травень 2019; договору № 01/11-19 від 01.11.2019; рахунку на оплату № 167 від 04.11.2019; видаткової накладної № 155 від 06.11.2019; ТТН № Р155 від 06.11.2019; ПН № 1 від 06.11.2019 з квитанцією; ПН № 2 від 06.11.2019 з квитанцією; ПН № 3 від 04.11.2019 з квитанцією; ПН № 3 від 06.11.2019 з квитанцією; ПН № 4 від 04.11.2019 з квитанцією; ПН № 4 від 06.11.2019 з квитанцією; ПН № 5 від 06.11.2019 з квитанцією; платіжної інструкції № 102 від 04.11.2019; платіжної інструкції № 103 від 04.11.2019; платіжної інструкції № 108 від 06.11.2019; платіжної інструкції № 110 від 06.11.2019; платіжної інструкції № 111 від 06.11.2019; платіжної інструкції № 112 від 06.11.2019; платіжної інструкції № 113 від 06.11.2019; ОСВ по рахунку № 631 за 2019 рік; рахунку на оплату № 112 від 13.12.2019; платіжної інструкції № 191 від 16.12.2019; видаткової накладної № 110 від 18.12.2019; ТТН № Р110 від 18.12.2019; ПН № 6 від 16.12.2019 з квитанцією; ОСВ по рахунку 631 за січень 2018 - грудень 2023; Договору № ОСК-0180 від 12.10.2020; ПН № 3771 від 05.11.2020 з квитанцією; ПН № 3811 від 09.11.2020 з квитанцією; ПН № 3958 від 17.11.2020 з квитанцією; ПН № 4065 від 24.11.2020 з квитанцією; ПН № 4167 від 30.11.2020 з квитанцією; ПН № 4309 від 08.12.2029 з квитанцією; ПН № 142 від 18.01.2021 з квитанцією; ВН № 2529 від 31.12.2020; ВН № 2339 від 30.11.2020; ВН № 202 від 31.01.2021; платіжної інструкції № 862 від 05.11.2020; платіжної інструкції № 874 від 09.11.2020; платіжної інструкції № 887 від 17.11.2020; платіжної інструкції № 897 від 24.11.2020; платіжної інструкції № 908 від 30.11.2020; платіжної інструкції № 926 від 08.12.2020; платіжної інструкції № 21 від 18.01.2021; ОСВ по рахунку № 631 за січень 2018 - грудень 2023; договору № 05/22-03 від 22.05.2018 з додатком; договору № 05/22-04 від 22.05.2018 з додатком; Додаткової Угоди № 1 від 25.06.2018; Додаткової Угоди № 1 від 25.06.2018; банківської виписки за період з 01.06.2018 по 30.06.2018; банківської виписки за період з 01.08.2018 по 31.08.2018; ОСВ по рахунку № 631 за січень 2018 - грудень 2023; Договору оренди № 01-01.23 від 01.01.2023; Договір піднайму (суборенди) нежитлового приміщення № 23 від 01.09.2022; ОСВ по рахунку № 10 за 2019; ОСВ по рахунку № 15 за 2019; ОСВ по рахунку № 20 за 2019; Копія ОСВ по рахунку № 28 за 2019; ОСВ по рахунку № 44 за січень 2018 - грудень 2023; ОСВ по рахунку № 70 за 2019; Копія ОСВ по рахунку № 71 за 2019; ОСВ по рахунку № 79 за 2019; ОСВ по рахунку № 79 за січень 2018- грудень 2023; ОСВ по рахунку № 90 за 2019; ОСВ по рахунку № 92 за 2019; ОСВ по рахунку № 93 за 2019; ОСВ по рахунку № 94 за 2019; ОСВ по рахунку № 3721 за квітень 2021-вересень 2023; Акту № ІН000000001 від 10.01.2019; Акту № ІН000000002 від 27.12.2019; Акту № ІН000000003 від 27.12.2019; штатного розпису затвердженого станом на 28.12.2018; штатного розпису затвердженого станом на 01.12.2021; штатного розпису затвердженого станом на 01.01.2024.

Суд зазначає, що кінцевим строком подання відповіді на запит № 14339/КПР/15-32-07-09-06 від 25.10.2024 є 18.11.2024.

Позивачем подано відповідь на запит разом із документами вих. № 02/12-11-24 від 12.11.2024 (вх. до ГУ ДПС в Одеській області від 13.11.2024 № 127508/6). Тобто в межах строків встановлених законодавством.

26.11.2924 на адресу Позивача засобами поштового зв'язку надійшов Акт № 7766/15-32-07-09-20 від 14.11.2024, у якому посадові особи Відповідача засвідчили факт подання не в повному обсязі ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ», код за ЄДРПОУ 39310048, документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу від 25.10.2024 № 14339/КПР/15-32-07-09-06.

Відповідно до змісту Акту Позивачем не надано бухгалтерські документи оформлені згідно вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-XIV, та не завірені належним чином, а саме:

- регістри бухгалтерського обліку щодо формування доходів та витрат підприємства за період з 01.01.2018 по 31.12.2023 роки (7, 8, 9 класи рахунків бухгалтерського обліку), а також щодо формування фінансового результату (79 та 44 рахунки бухгалтерського обліку).

- пояснення щодо операцій, які вплинули на формування вищезазначених показників та їх підтвердження первинними документами.

- документи щодо реалізації товару/готової продукції (робіт, послуг), документальне підтвердження щодо придбання реалізованого товару (робіт, послуг) у контрагентів (договори, видаткові накладні, акти приймання-передачі виконаних робіт (послуг), товарно- транспортні документи, ВМД), журнали-ордери за рахунками 10, 15, 20, 23, 26, 28, 361, 362, 631, 632, 685, 377, 70, 71, 79, 90, 91, 92, 93, 94. Зазначити, яким чином здійснювались розрахунки з постачальниками та покупцями.

- Договори/угоди укладені з компаніями нерезидентами; документи, що підтверджують придбання/реалізацію товарів (робіт, послуг); картки рахунків бухгалтерського обліку за кожним нерезидентом (рах.362, рах.632); інші документи що стосуються взаємовідносин з компаніями нерезидентами;

- регістри бухгалтерського обліку та первинні документи щодо обліку основних засобів (інвентарні картки, акти вводу в експлуатацію та вибуття основних засобів) та капітальних інвестицій;

- регістри бухгалтерського обліку по рахункам, на яких рахується кредиторська заборгованість, дати її виникнення, копії первинних документів, що підтверджують її виникнення та порядок здійснення розрахунків щодо термінів її погашення.

- копію наказу про облікову політику підприємства що діє у період з 01.01.2018 по 31.12.2023 роки.

- інші документи, що не ввійшли до переліку, але пов'язані із здійсненням Вами фінансово- господарських операцій.

- пояснення щодо порушення вимог п. 51.1 ст. 51, п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 111/26556 із змінами та доповненнями в частині невірного відображення реєстраційних номерів облікової картки платників податків фізичних осіб та/або серії та номеру паспортів, яким виплачувався дохід в перевіряємому періоді.» Так. ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ» не надало у повному обсязі документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу від 25.10.2024 № 14339/КПР/15-32-07-09-06, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, чим порушило вимоги абз.1 п.п.73.3.3 п.73.3 ст.73 ПКУ.

28.11.2024 за вих. № 03/28-11-24 Позивачем скеровано до Відповідача заперечення на Акт № 7766/15-32-07-09-20 від 14.11.2024, яке отримано Відповідачем 03.12.2024.

У вказаному запереченні Позивач зазначив перед Відповідачем наступне.

Так Товариством надано до контролюючого органу ОСВ по рахунку № 10 за 2019; ОСВ по рахунку № 15 за 2019; ОСВ по рахунку № 20 за 2019; ОСВ по рахунку № 28 за 2019; ОСВ по рахунку № 44 за січень 2018 - грудень 2023; ОСВ по рахунку № 70 за 2019; ОСВ по рахунку № 71 за 2019; ОСВ по рахунку № 79 за 2019; Копія ОСВ по рахунку № 79 за січень 2018- грудень 2023; ОСВ по рахунку № 90 за 2019; ОСВ по рахунку № 92 за 2019; ОСВ по рахунку № 93 за 2019; ОСВ по рахунку № 94 за 2019; ОСВ по рахунку № 3721 за квітень 2021-вересень 2023; ОСВ по рахунку № 631 за січень 2018 - грудень 2023; ОСВ по рахунку № 631 за 2019 рік; ОСВ по рахунку № 632 за лютий 2018-травень 2019; ОСВ рахунку № 631 за квітень 2019 - травень 2019; ОСВ по рахунку № 361 за 2019, а також надані договори, видаткові накладні, акти приймання -передачі, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, платіжні доручення, податкові накладні, звітів про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, довідки про вартість виконаних робіт та витрат, що спростовує твердження контролюючого органу про ненадання запитуваних документів.

Також у відповіді на запит Товариством було зазначено: За даними бухгалтерського обліку та податкової звітності за період з 01.01.2018 по 31.12.2023 платником податків не встановлено порушень вимог п.51.1 ст.51, п.п.«б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, також платником податків не здійснювалося будь-яких коригувань або виправлення самостійно виявлених помилок.

Проте Відповідачем видано податкове повідомлення-рішення № 54767/15320709 від 16.12.2024, яким накладено на Позивача штраф в сумі 7 100,00 грн.

Відповідно до податкового повідомлення - рішення № 54767/15320709 від 16.12.2024 у підставу його видання Відповідач зазначив, що ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ» не виконано свого обов'язку, а саме: надали не в повному обсязі до Головного управління ДПС в Одеській області документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу від 25.10.2024 № 14339/КПР/15-32-07-09-06 у визначений Податковим кодексом України термін (15 робочих днів), який було вручено особисто ОСОБА_1 під підпис за довіреністю № 1609 від 26.09.2024, виданою директором ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ», код за ЄДРПОУ 39310048 Вадимом Носовським. Про що, було складено акт від 14.11.2024 № 7766/15-32-07-09-20.

- період фінансово-господарської діяльності платника податків, при здійсненні якої

вчинено ці порушення: 01.01.2018-31.12.2023 року,

- інформація щодо надання або ненадання платником податків заперечень, письмових пояснень та додаткових документів, зокрема щодо обставин виявлених порушень, наданої платником податків інформації, яка спростовує наявність його вини, наявності пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до Податкового кодексу України: заперечення, письмові пояснення та додаткові документи, що спростовують наявність вини та/або її пом'якшують та/або звільняють від фінансової відповідальності, платником податків не надані.

- інформація щодо наявності обставин, які відповідно до Податкового кодексу України пом'якшують, обтяжують або звільняють від фінансової відповідальності (у разі наявності): Обставин, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень, передбачених пунктом 112.8 статті 112 Податкового кодексу України, та обставин, що пом'якшують відповідальність особи, передбачених статтею 112-1 Податкового кодексу України) не встановлено.

Позивач вважає оскаржуване рішення протиправним за його скасуванням звернувся до суду.

Вирішуючи даний публічно-правовий спір, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Правовідносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.

Згідно положень пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків.

Відповідно до положень п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Згідно з пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав: отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.

Відповідно до положень п.79.1,79.2 ст.79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності підстав для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом. Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Згідно з п.44.1,44.3 ст.44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів та інформації, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством строків.

Відповідно до пп.73.3.3 п.73.3 ст.73, п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані надавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом), у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

З матеріалів справи вбачається, що 28.10.2024 уповноваженим представником Позивача отримано від посадових осіб Відповідача запит контролюючого органу № 14339/КПР/15-32-07-09-06 від 25.10.2024 адресований ТОВ «Індустріальне обладнання» (код ЄДРПОУ 39310048) про надання інформації (пояснень та їх документального підтвердження).

На виконання запиту Відповідача № 14339/КПР/15-32-07-09-06 від 25.10.2024, Позивачем були надані пояснення вих. № 02/12-11-24 від 12.11.2024 по кожному питанню, з посиланням на норми права і судову практику ВС, також було додано до відповіді запитувані копії документів.

Суд зазначає, що кінцевим строком подання відповіді на запит № 14339/КПР/15-32-07-09-06 від 25.10.2024 є 18.11.2024.

Позивачем подано відповідь на запит разом із документами вих. № 02/12-11-24 від 12.11.2024 (вх. до ГУ ДПС в Одеській області від 13.11.2024 № 127508/6). Тобто в межах строків встановлених законодавством.

При цьому, суд зазначає, що вимога контролюючого органу про надання пояснень та їх документальних підтверджень повинна бути чіткою та зрозумілою.

Дотримання вимоги чіткості і недвозначності щодо необхідної інформації та повного переліку документів є особливо важливим з огляду на специфіку податкового законодавства та можливих наслідків недотримання платником податків вимог щодо подання неповного переліку документів.

Разом з цим, суд вважає, що відповідач в направленому позивачу запиті про надання податкової інформації у вигляді пояснень та їх документальних підтверджень не дотримався вказаних вимог, оскільки в ньому не зазначено чіткого переліку необхідних інформації та документів.

Тобто, недотримання в даному випадку принципу правової визначеності призвело до необізнаності платника податків щодо вичерпного переліку необхідних документів, які він повинен був надати контролюючому органу, внаслідок чого у відповідача виникла можливість прояву нічим необмеженої дискреції.

Вказане, на думку суду, призвело до прояву суб'єктом владних повноважень негативного розсуду, внаслідок чого платник податків не зміг належним виконати свої обов'язки.

З огляду на викладене та встановлені обставини справи позивачем на вимогу контролюючого органу на власний розсуд надано відповідні документи у відповідності до запиту відповідача.

Під час розгляду справи відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів обставини, викладені в акті перевірки.

Отже, податкові повідомлення-рішення форми «ПС» №54767/15320709 від 16.12.2024 є протиправними, а тому підлягає скасуванню судом.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальне Обладнання" обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню повністю.

Щодо судових витрат, зокрема, сплаченого судового збору, він підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань у відповідності до приписів ст. 139 КАС України.

Крім того, позивач просить суд стягнути з відповідача витрати на оплату професійної правничої допомоги у розмірі 15000,00 грн.

Згідно ст.132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; 3) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; 4) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 5) пов'язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Так, ч.1,3 ст.134 КАС України встановлено, витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Згідно ч.5 ст.134 КАС України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до ч. 9 ст.139 КАС України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов'язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов'язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

При вирішенні питання щодо стягнення з відповідача витрат, пов'язаних з правничою допомогою суд враховує, що на підтвердження понесених витрат до суду надано копію договору № 29/06-2023/Ін/2 від 29.06.2023 р. та Додаткову угоду № 24/12-24, у якій сторони погодили вартість правової допомоги у фіксованому розмірі 15 000,00 грн., акт приймання-передачі правничої допомоги № 26/12-2024 від 26.12.2024, платіжну інструкцію № 2404 від 24.12.2024, копію ордеру серія АІ № 1696586 від 29.06.2023.

В постанові від 24.01.2019 року по справі № 910/15944/17 Верховний Суд зауважив, що при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.

Аналогічна позиція викладена в постановах Великої Палати Верховного Суду від 12 травня 2020 року по справі № 904/4507/18, від 19 лютого 2020 року по справі № 755/9215/15-ц.

При вирішенні питання щодо розподілу витрат на професійну правничу допомогу суд враховує, що дана справа належить до категорії справ незначної складності та була розглянута за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження.

В той же час, представником відповідачів, суб'єктів владних повноважень, не надано жодних належних та допустимих доказів, які б свідчили про не співмірність цих витрат складності справи, виконаній адвокатом роботі, витраченому часу, обсягу наданих послуг та виконаних робіт.

Враховуючи вищевикладене, з огляду на складність справи, наданий адвокатом обсяг послуг, оцінюючи обґрунтованість доводів позивача щодо суми витрат, пов'язаних з розглядом даної справи, суд дійшов висновку, що з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок її бюджетних асигнувань на користь фізичної особи-підприємця Товариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальне Обладнання" слід стягнути витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 3000,00 грн.

Керуючись ст.ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальне Обладнання" (вул..Князівська,3, м.Одеса, 65029) до Головного управління ДПС в Одеській області (вул.Семінарська,5, м.Одеса, 65044, код ЄДРПОУ ВП 44069166) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «ПС» № 54767/15320709 від 16.12.2024, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 7100,00 грн.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальне Обладнання» (Юридична адреса: 65029, м. Одеса, вул. Князівська 3, Фактична адреса: 65003, м. Одеса, вул. Отамана Чепіги 30, ЄДРПОУ: 39310048) за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, ЄДРПОУ:44069166) судовий збір в сумі 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок) та витрати на правничу допомогу в сумі 3000,00 грн. (три тисячі гривень 00 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в місячний строк з дня отримання повного тексту судового рішення, в порядку п.15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя К.С. Єфіменко