Ухвала від 18.03.2025 по справі 460/4728/25

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18 березня 2025 року м. РівнеСправа №460/4728/25

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Н.О. Дорошенко, після одержання позовної заяви:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2

доУправління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації

про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування розпорядження, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування розпорядження, зобов'язання вчинення певних дій.

Позовна заява підписана та пред'явлена, зокрема, адвокатом Шевчуком Віктором Івановичем, який діє в інтересах ОСОБА_1 на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги від 17.01.2025 серії ВК №1015768 та в інтересах ОСОБА_2 на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги від 12.03.2025 серії ВК №1015768.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника (ч. 6 ст. 160 КАС України).

Всупереч викладеному, позовна заява не містить РНОКПП адвоката.

Крім того, суд зазначає, що 21.07.2023 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023 № 3200-IX, положення якого стосуються внесення змін, зокрема, до КАС України щодо процесуальних дій суду та учасників процесу в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, та які введено в дію з 18.10.2023.

Відповідно до ч. 6 ст. 18 КАС України (в редакції, чинній з 18.10.2023) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Всупереч викладеному, позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету. При цьому, у зв'язку з відсутністю відомостей про РНОКПП адвоката, суд позбавлений можливості перевірити в Комп'ютерній програмі "Діловодство спеціалізованого суду" відомості щодо наявності у адвоката Шевчука Віктора Івановича електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України (в редакції, чинній з 18.10.2023) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

За таких обставин, позов слід залишити без руху та запропонувати представнику позивача - адвокату Шевчуку Віктору Івановичу, усунути недоліки позовної заяви у спосіб подання суду відомостей про РНОКПП представника позивача.

Керуючись статтями 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Встановити адвокату Шевчуку Віктору Івановичу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю 10 днів з дня вручення ухвали.

На виконання положень абзацу 2 частини другої статті 169 КАС України суд зазначає про обов'язок адвоката Шевчука Віктора Івановича зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 18 КАС України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується.

Суддя Н.О. Дорошенко

Попередній документ
125962875
Наступний документ
125962877
Інформація про рішення:
№ рішення: 125962876
№ справи: 460/4728/25
Дата рішення: 18.03.2025
Дата публікації: 21.03.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Рівненський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; соціального захисту (крім соціального страхування), з них; сімей із дітьми
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (16.03.2026)
Дата надходження: 13.03.2025
Предмет позову: про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування розпорядження, зобов'язання вчинення певних дій