Справа № 523/2482/25
Номер провадження 3/523/1284/25
"11" березня 2025 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Далеко К.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючої головним бухгалтером ТОВ «ТМ Одеса», яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.1631 КУпАП,
27.01.2025 головним державним інспектором О. Ковалевською складено протокол про адміністративне правопорушення № 16/15-32-07-09-20 про те, що за результатами документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ТМ ОДЕСА» (ЄДРПОУ 00121169, місцезнаходження: м. Одеса, вул. Кутузова, 19), встановлено, що посадова особа, головний бухгалтер ТОВ «ТМ ОДЕСА » - ОСОБА_1 вчинила порушення, а саме:
1). п. 44.1. п. 44.2. ст. 44, п.п. 134.1.1. п. 134.1. ст. 134 ПКУ, п. 9-24 П(с)БО 9 «Запаси», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року № 318, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 січня 2000 року за № 27/4248 та п.11-15 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року № 318, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 січня 2000 року за № 27/4248, що призвело до заниження податку на прибуток у сумі 51 024 грн. за податковий період - III квартали 2024 року;
2) п.5 розділу VI Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 р. за № 159/28289 (зі змінами), що призвело до заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 5 000 грн., у тому числі у розрізі податкових періодів: липень 2018 року;
3) п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 ПКУ з урахуванням вимог п. 69.1 п. 69 підрозділу 10, п. 89 підрозділу 2 розділу XX пку, в результаті чого перевіркою встановлено факти несвоєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних (враховуючи їх абсолютне значення) на загальну суму ПДВ) - 432,84 гривень.;
4) пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, ст.51, п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI із змінами та доповненнями в наслідок чого встановлено несвоєчасне подання Податкових розрахунків про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за III квартал 2020 року та І квартал 2022 року та подання Податкових розрахунків про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за I-IV квартал 2018,1 - IV квартал 2019,1 - IV квартали 2020,1- IV квартали 2021,1- IV квартали 2022,1-IV квартали 2023 та І-ІІІ квартали 2024 з недостовірними відомостями (помилками);
5) п.57.1 ст.57, п.п.168.1.2 п. 168.1 ст.168, п.п.168.1.5 п.168.1 ст.168, п.176.2 ст.176, п.п.1.4 п.16 прим.1 підрозд.Ю розд.ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями в наслідок чого встановлено неперерахування до бюджету сум утриманого військового збору за перевіряємий період у загальній сумі 10 019,54грн.;
6) п.4 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями в наслідок чого встановлено несвоєчасне подання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування жовтень 2018 року;
7) підпункту 3 п. п. 73.3.1 п. 73.3 ст. 73 ПКУ у зв'язку із поданням TOB «ТМ ОДЕСА» не в повному обсязі документів та іншої інформації на запит контролюючого органу;
8) п. 63.3 ст. 63 Кодексу та п. 8.4 Розділу VIII Порядку № 1588, у зв'язку із тим, що TOB «ТМ ОДЕСА» станом на дату початку перевірки - 14.01.2025 року не поставлено на облік у контролюючому органі за основним місцем обліку (шляхом подання повідомлення за формою №20-ОПП) об'єкти оподаткування, або об'єкти пов'язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, а саме 24 об'єкта, які були введені в експлуатацію до 30.09.2024 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні адміністративного правопорушення визнала в повному обсязі, судом їй роз'яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд доходить такого висновку.
Відповідно до вимог статей 251,252,280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, для чого дослідити і дати оцінку зібраним у справі доказам.
Згідно ч.1 ст.1631 КУпАП відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян..
У судовому засіданні підтверджено вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1631 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1631 КУпАП, окрім особистого визнання, підтверджується матеріалами справи, зокрема: - протоколом № 16/15-32-07-09-20 від 27.01.2025 про вчинення адміністративного правопорушення; - копією акту № 3051/15-32-07-09-03 від 27.01.2025р.
З огляду на викладене, враховуючи те що вину ОСОБА_1 доведено матеріалами справи, останній підлягає адміністративній відповідальності за ч.1 ст.1631 КУпАП.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган(посадова особа) що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, дані про особу, ступінь її вини, майновий стан, суд дійшов висновку про необхідність накладення адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Такий вид адміністративного стягнення, у відповідності до ст.23 КУпАП, буде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, справляється судовий збір у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605,60 грн.
Керуючись ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», статтями 33,40-1, ст.1631,283, 284,287 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючу головним бухгалтером ТОВ «ТМ Одеса», яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 85,00грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 грн. в дохід держави.
Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу не пізніше трьох робочих днів після закінчення вказаного строку, має бути наданий (надісланий) правопорушником до суду.
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: К.О. Далеко