ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33601 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
19 березня 2025 року Справа № 906/855/24
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Олексюк Г.Є., суддя Петухов М.Г. , суддя Філіпова Т.Л.
розглянувши у порядку письмового провадження без виклику сторін апеляційну скаргу Житомирського обласного центру зайнятості на рішення Господарського суду Житомирської області від 09.12.2024 у справі № 906/855/24 (суддя Соловей Л.А., повний текст рішення складено 20.12.2024)
за позовом Житомирського обласного центру зайнятості
до Товариства з обмеженою відповідальністю Керуюча компанія "Бердичівська територія комфорту"
про стягнення 60 000 грн
Житомирський обласний центр зайнятості (далі - позивач) звернувся до Господарського суду Житомирської області із позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Керуюча компанія "Бердичівська територія комфорту" (далі - відповідач) 60 000 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору про надання мікрогранту та Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 "Деякі питання надання грантів бізнесу", а тому сума частково нецільового використаного мікрогранту підлягає поверненню.
Рішенням Господарського суду Житомирської області від 09.12.2024 в позові відмовлено.
Суд першої інстанції дійшов висновку про відсутність порушення відповідачем своїх зобов'язань на виконання вимог Порядку № 738 та договору про надання мікрогранту, що мало б наслідком повернення останнім частини отриманої суми мікрогранту на підставі п. 7 розділу VII договору на отримання мікрогранту та п. 20 Порядку №738.
До Північно - західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Житомирського обласного центру зайнятості на рішення Господарського суду Житомирської області від 09.12.2024 у справі № 906/855/24, в якій позивач просить скасувати рішення суду першої інстанції, прийняти нове, яким позов задоволити.
Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що відповідач не здійснив погодження з позивачем про зміну цільового призначення мікрогранту, не надав бізнес-план з урахуванням змін цільового призначення коштів мікрогранту, натомість спрямував кошти мікрогранту на оплату оренди приміщення. Судом першої інстанції не надано правової оцінки вказаним фактам, чим допущена неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи.
Автоматизованою системою документообігу суду визначено колегію суддів для розгляду справи у складі головуючий суддя Олексюк Г.Є., суддя Філіпова Т.Л., суддя Петухов М.Г.
Листом від 03.01.2025 з Господарського суду Житомирської області витребувано матеріали справи.
17.01.2025 матеріали справи надійшли до суду.
Ухвалою Північно - західного апеляційного господарського суду від 22.01.2025 відкрито провадження за апеляційною скаргою Житомирського обласного центру зайнятості на рішення Господарського суду Житомирської області від 09.12.2024 у справі № 906/855/24. Повідомлено учасників справи, що розгляд справи буде здійснюватися у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, без повідомлення (виклику) учасників справи.
Відповідач відзиву на апеляційну скаргу не подав.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до абз. 1 ч. 10 ст. 270 ГПК України, апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
За приписами ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться. З урахуванням конкретних обставин справи суд апеляційної інстанції за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може розглянути такі апеляційні скарги у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи (абз. 2 ч. 10 ст. 270 ГПК України).
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку про розгляд апеляційної скарги Житомирського обласного центру зайнятості на рішення Господарського суду Житомирської області від 09.12.2024 у справі № 906/855/24 за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та обставини на предмет повноти їх встановлення, надання їм судом першої інстанції належної юридичної оцінки, вивчивши доводи апеляційної скарги стосовно дотримання норм матеріального і процесуального права судом першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.
Як встановлено апеляційним господарським судом, ТОВ "Керуюча компанія "Бердичівська територія комфорту" звернулася до уповноваженого банку через Єдиний державний вебпортал електронних послуг "Дія" із заявою № 507АЕА від 14.07.2022 та бізнес - планом на отримання гранту на власну справу (а. с. 15-26).
У вказаній заяві в розділі "Плани щодо використання гранта" відповідач вказав наступні позиції для використання грантових коштів: 95 000 грн - придбання обладнання для ведення діяльності та 155 000 грн - закупівля сировини та матеріалів. До заяви додано проєкт бізнес - плану, основною бізнес ідеєю якого є надання високоякісних та своєчасних послуг в сфері ЖКГ. Керуюча компанія планує перебрати на себе функцію ЖЕКів в м. Бердичів, які фактично припинили свою господарську діяльність. Послуги будуть надаватися мешканцям будинків в м.Бердичів. Діяльність буде розпочато в орендованому приміщенні.
05.08.2022 Державний центр зайнятості прийняв наказ № 84 "Про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу", яким надав мікрогранти на створення або розвиток власного бізнесу 225 отримувачам, які набрали найбільшу сукупну кількість балів, у межах наявної граничної суми мікрогрантів, визначеної Мінекономіки в період з 11.07.2022 по 24.07.2022 на загальну суму 52 255 131 грн, згідно Додатку № 1, в якому за порядковим номером 111 значиться заява відповідача № 507АЕА з підсумковим скорегованим балом 132 та сумою виплати гранту 250 000 грн (а. с.7).
10.08.2022 відповідач подав заяву про приєднання до договору про надання мікрогранту, що оприлюднений на офіційному сайті Державного центру зайнятості (www.dcz.gov.ua), форма якого була затверджена наказом Міністерства економіки України від 06.07.2022 № 1969 (а. с. 27).
10.08.2022 між Державним центром зайнятості та ТОВ "Керуюча компанія "Бердичівська територія комфорту" укладено договір про надання мікрогранту. Цей договір є договором приєднання в розумінні ст. 634 ЦК України та може бути укладений лише шляхом приєднання отримувача до всіх його умов в цілому шляхом надання АТ "Ощадбанк" Заяви про приєднання до умов цього договору в порядку, передбаченому цим договором, який укладається між Державним центром зайнятості з однієї сторони та суб'єктом господарювання з іншої сторони щодо якого ДЦЗ прийняв рішення про надання мікрогранту та який приєднався до умов цього договору у визначеному в ньому порядку, які спільно іменуються як сторони, а кожний окремо як сторона. При укладанні цього договору ДЦЗ діє на виконання договору про взаємодію, укладеного між Міністерством економіки України, ДЦЗ та АТ "Ощадбанк" та Порядку.
Сторони не заперечують, що на розрахунковий рахунок відповідача надійшли грантові кошти в сумі 250 000 грн.
За результатами проведеної Бердичівською філією Житомирського обласного центру зайнятості 26.09.2023 перевірки було складено акт № 15 перевірки дотримання умов договору мікрогранту, в якому зазначено про нецільове використання відповідачем коштів на суму 60 000 грн, а саме здійснення платежу за оренду приміщення, що не передбачено у бізнес - плані (а. с. 28-31).
10.06.2024 позивач скерував відповідачу претензію № 1989/10-24, у якій просив повернути 60 000 грн протягом одного місяця із дати отримання даної претензійної вимоги на спеціальний рахунок, відкритий в уповноваженому банку (а. с. 36-37).
У відповіді на претензію відповідач не погодився з позицією Житомирського обласного центру зайнятості та вказав, що після 01.01.2025 відповідач зможе здійснити розрахунки за даною претензією (а. с. 38-39).
Предметом позову у даній справі є вимоги позивача про стягнення з відповідача коштів мікрогранту в розмірі 60 000 грн із посиланням на їх нецільове використання.
Надаючи правову оцінку обставинам у справі, колегія суддів зазначає, що згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з врахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ст. 627 ЦК України).
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ч. 1 ст. 629 ЦК України).
Житомирський обласний центр зайнятості є органом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду відповідно до Законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", "Про зайнятість населення".
Спірні правовідносини між сторонами врегульовані Законом України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" та Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні", метою державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва в Україні є: 1) створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва; 2) забезпечення розвитку суб'єктів малого і середнього підприємництва з метою формування конкурентного середовища та підвищення рівня їх конкурентоспроможності; 3) стимулювання інвестиційної та інноваційної активності суб'єктів малого і середнього підприємництва; 4) сприяння провадженню суб'єктами малого і середнього підприємництва діяльності щодо просування вироблених ними товарів (робіт, послуг), результатів інтелектуальної діяльності на внутрішній і зовнішній ринки; 5) забезпечення зайнятості населення шляхом підтримки підприємницької ініціативи громадян.
Частинами 1, 2 ст. 12 Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" визначено, що державна підтримка надається суб'єктам малого і середнього підприємництва, які відповідають критеріям, встановленим частиною третьою статті 55 Господарського кодексу України. Державна підтримка передбачає формування програм, в яких визначається механізм цієї підтримки. Програми державної підтримки розробляються та впроваджуються спеціально уповноваженим органом у сфері розвитку малого і середнього підприємництва із залученням інших центральних органів виконавчої влади та громадських організацій, що представляють інтереси суб'єктів малого і середнього підприємництва. Державні програми підтримки затверджуються Кабінетом Міністрів України в установленому законом порядку.
Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 "Деякі питання надання грантів бізнесу", визначено процедуру надання суб'єктам господарювання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, напрями витрат, на покриття яких використовується мікрогрант, розмір мікрогрантів, джерела фінансування, а також умови повернення отримувачем коштів.
Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінекономіки. Розпорядником коштів Фонду є Державний центр зайнятості (п. 2 Порядку).
Згідно з п. 4 Порядку, розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 гривень та не перевищує: 75 000 грн включно у разі зобов'язання отримувача зареєструватися фізичною особою - підприємцем; 150 000 грн включно у разі зобов'язання отримувача створити одне робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника на умовах, визначених цим Порядком; 250 000 грн включно у разі зобов'язання отримувача створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняття на них працівників на умовах, визначених цим Порядком.
Пунктом 5 Порядку визначено, що мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат: придбання меблів, обладнання, транспортних засобів (які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях), необхідних для провадження господарської діяльності, які не підлягають відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави); закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов'язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно не більше 50 відсотків розміру мікрогранту); послуги маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту); орендна плата за користування нежитловим приміщенням, земельною ділянкою, які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях (такі витрати повинні становити не більше 25 відсотків розміру мікрогранту); орендна плата за обладнання (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту); лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 відсотків загального розміру мікрогранту); використання у підприємницькій діяльності прав інших суб'єктів господарювання (комерційна концесія).
Надання мікрогрантів за рахунок джерел, передбачених абзацом сьомим пункту 1 цього Порядку, здійснюється Мінекономіки через АТ "Ощадбанк" (далі - уповноважений банк) на підставі рішень Державного центру зайнятості, включених до подання про надання мікрогрантів (далі - подання), відповідно до договору про взаємодію між Мінекономіки, уповноваженим банком та Державним центром зайнятості (далі - договір про взаємодію 1). Надання мікрогрантів за рахунок джерел, передбачених абзацом шостим пункту 1 цього Порядку, здійснюється Державним центром зайнятості в межах обсягу коштів, передбачених в бюджеті Фонду на поточний бюджетний період за відповідним напрямом, через уповноважений банк відповідно до договору про взаємодію між уповноваженим банком та Державним центром зайнятості (далі - договір про взаємодію 2) (п. 6 Порядку).
Пунктом 20 Порядку визначає, що для отримання мікрогранту отримувач укладає договір мікрогранту у відділенні уповноваженого банку шляхом підписання заяви про приєднання. У договорі мікрогранту обов'язково зазначаються обрані з переліку, визначеного пунктом 5 цього Порядку, напрями витрат, на покриття яких використовується мікрогрант, а також умови, невиконання або неналежне виконання яких є підставою для повернення отримувачем отриманих коштів. Обов'язковою умовою договору мікрогранту, крім надання мікрогранту отримувачам, визначеним абзацом другим пункту 4 цього Порядку, є створення протягом шести місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку робочих місць залежно від розміру мікрогранту, визначеного пунктом 4 цього Порядку, та працевлаштування на них осіб на строк не менш як 24 місяці протягом трирічного строку реалізації проекту. Для виконання обов'язкової умови не може бути працевлаштована особа, яка перебувала у трудових відносинах з отримувачем мікрогранту протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування відповідно до вимог цього Порядку, крім надання мікрогранту отримувачам, визначеним абзацом другим пункту 4 цього Порядку. Для виконання отримувачем обов'язкової умови договору щодо працевлаштування міський, районний, міськрайонний центр зайнятості, філія регіонального центру зайнятості за місцем укладення договору мікрогранту інформує суб'єкта господарювання про можливість укомплектування робочих місць особами з числа зареєстрованих безробітних. Центр зайнятості та суб'єкт господарювання вживають спільних заходів для добору працівників із числа зареєстрованих безробітних. За відсутності у центрі зайнятості зареєстрованих безробітних, які можуть бути працевлаштовані на робочі місця, створені суб'єктом господарювання, комплектування таких робочих місць здійснюється суб'єктом господарювання самостійно. У разі невиконання обов'язкової умови договору мікрогранту, зокрема нестворення отримувачем робочих місць протягом шести місяців з дня зарахування коштів на його рахунок та непрацевлаштування на них осіб згідно з умовами цього Порядку, сума мікрогранту протягом одного місяця після закінчення такого шестимісячного періоду повертається отримувачем у повному обсязі уповноваженому банку на рахунок, з якого здійснюється перерахування мікрогранту.
За змістом п. 21 Порядку, Державний центр зайнятості через регіональні, міські, районні, міськрайонні центри зайнятості, філії регіональних центрів зайнятості здійснює моніторинг та контроль за виконанням умов договору мікрогранту, зокрема шляхом періодичних виїзних оглядів місця провадження господарської діяльності отримувача, протягом трьох років з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку або до повного виконання обов'язкової умови договору мікрогранту, визначеної абзацом третім пункту 20 цього Порядку. Для здійснення моніторингу та контролю за додержанням умов договору мікрогранту отримувачем центр зайнятості може залучати відповідні центральні та/або місцеві органи влади. У разі неможливості встановлення факту цільового використання мікрогранту або встановлення факту нецільового використання мікрогранту під час моніторингу та контролю за додержанням умов договору мікрогранту, який здійснюється центром зайнятості, кошти в сумі, що дорівнює сумі коштів мікрогранту, використаної не за цільовим призначенням, протягом одного місяця повертаються отримувачем на спеціальний рахунок, відкритий в уповноваженому банку, для подальшого їх перерахування на рахунок, з якого здійснюється перерахування мікрогранту. У разі встановлення під час моніторингу та контролю за додержанням умов договору мікрогранту факту відсутності меблів, обладнання, транспортних засобів, придбаних отримувачем за кошти мікрогранту, які не підлягають відчуженню відповідно до абзацу другого пункту 5 цього Порядку, отримувач повертає вартість таких меблів, обладнання, транспортних засобів. Рішення про повернення мікрогранту приймаються регіональними центрами зайнятості. Не вважається нецільовим використанням коштів мікрогранту: зміна моделі, марки, кількості, вартості предметів закупівлі, якщо такі предмети закупівлі за своїм функціональним призначенням є аналогічними зазначеним у бізнес-плані та відповідають напрямам витрат, визначеним пунктом 5 цього Порядку, і якщо зміна здійснена в межах мікрогранту, не здійснювалась, більше того, у ній не було потреби, тому й не було потреби у внесенні змін до бізнес-плану.
Згідно з п. 24 Порядку для оплати витрат на цілі, визначені пунктом 5 цього Порядку та встановлені в договорі мікрогранту, отримувач подає уповноваженому банку рахунок-фактуру (рахунок, квитанцію, накладну, тощо) або договір, укладений між отримувачем і постачальником (лізингодавцем, продавцем) обладнання, сировини та матеріалів тощо. Оплата витрат проводиться уповноваженим банком на цілі, визначені пунктом 5 цього Порядку та встановлені в договорі мікрогранту, на підставі документів, зазначених в абзаці першому цього пункту. У разі надходження до Державного центру зайнятості від уповноваженого банку інформації про подані отримувачем документи на оплату витрат на цілі, які не відповідають пункту 5 цього Порядку та суті бізнесу, Державний центр зайнятості має право скасувати рішення про надання мікрогранту. На підставі рішення Державного центру зайнятості уповноважений банк протягом трьох операційних днів повертає кошти мікрогранту на рахунок, з якого здійснювалося перерахування мікрогранту.
Матеріалами справи підтверджується, що 06.10.2022 на підставі поданих відповідачем документів, уповноваженим банком - АТ "Ощадбанк" був проведений платіж - орендна плата за приміщення за період з 03.10.2022 по 03.10.2023 (а. с. 34-35), що підтверджується рахунком № 1 від 03.10.2022 та платіжним дорученням № 1 від 05.10.2022.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги висновками акта перевірки дотримання умов мікрогранту від 26.09.2023 № 15 та доводить те, що відповідач допустив часткове нецільове використання коштів мікрогранту, оскільки в бізнес - плані відсутня позиція "орендна плата".
В той же час, колегія суддів звертає увагу на те, що відповідно до абз. 6 п. 21 Порядку від 21.06.2022 № 738, не вважається нецільовим використанням коштів мікрогранту: зміна моделі, марки, кількості, вартості предметів закупівлі, якщо такі предмети закупівлі за своїм функціональним призначенням є аналогічними зазначеним у бізнес - плані та відповідають напрямам витрат, визначеним п. 5 цього Порядку, і якщо зміна здійснена в межах суми наданого мікрогранту.
Пунктом 5 Порядку визначено, що мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат, зокрема, орендна плата за користування нежитловим приміщенням, земельною ділянкою, які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях (такі витрати повинні становити не більше 25 % розміру мікрогранту).
Як вказувалося судом вище, у бізнес - плані відповідача у розділі "Бізнес ідея" вказано, що основною метою діяльності стане надання високоякісних та своєчасних послуг у сфері ЖКГ. Керуюча компанія планує перебрати на себе функцію ЖЕКів в м. Бердичів, які фактично припинили свою господарську діяльність. Послуги будуть надаватися мешканцям будинків в м.Бердичів. Діяльність буде розпочато в орендованому приміщенні.
Тобто, у даному випадку, орендну плату приміщення за рахунок коштів мікрогранту, не можна розглядати як використання коштів мікрогранту не за цільовим призначенням, так як сума коштів у розмірі 60 000 грн, яка була витрачена та перерахована після перевірки документів відповідача уповноваженим банком, скерована в цілях отриманого мікрогранту за оренду приміщення, в якому здійснює діяльність відповідач, що за своїм функціональним призначенням вказані у бізнес - плані, відповідають напрямам витрат, які визначені п. 5 Порядку від 21.06.2022 № 738 та в межах суми наданого мікрогранту.
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивачем не доведено, а судом не встановлено нецільового використання відповідачем наданих коштів мікрогранту та обставин зміни їх цільового призначення.
В той же час, доводи позивача про обов'язок відповідача внести зміни у свій бізнес-план, надіслати на погодження до уповноваженого банку та до відповідного регіонального центру зайнятості, є помилковими, оскільки необхідність неодноразової розробки змін до бізнес - плану та їх погодження може унеможливити виконання договору про надання мікрогранту в цілому.
Також у матеріалах справи відсутні та позивачем суду не надані докази того, що здійснена відповідачем оплата за оренду приміщення негативно вплинула на досягнення та реалізацію визначених бізнес - планом цілей.
Окрім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до п. 1 розділу V Порядку від 21.06.2022 № 738, відповідачем створено робочі місця, на які працевлаштовано 7 осіб, що позивачем не заперечується. Також за посиланнями представника позивача, відповідачем податками повернуто державі 90 % від отриманої суми мікрогранту.
Беручи до уваги викладене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача про стягнення з відповідача коштів мікрогранту в розмірі 60 000 грн із посиланням на їх нецільове використання.
Доводи відповідача, викладені в апеляційній скарзі висновків суду першої інстанції не спростовують, а його посилання не можуть бути підставою для скасування рішення суду у справі та є такими, що зводяться до переоцінки доказів та встановлених судом обставин.
Суд вказує, що ЄСПЛ у рішенні в справі "Серявін та інші проти України" зазначав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення. ЄСПЛ зазначив, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід (рішення ЄСПЛ у справі "Трофимчук проти України").
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 275 ГПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право залишити судове рішення без змін, а скаргу без задоволення.
Статтею 276 ГПК України унормовано, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких обставин, Північно - західний апеляційний господарський суд дійшов висновку, що рішення Господарського суду Житомирської області від 09.12.2024 у справі № 906/855/24 необхідно залишити без змін, а апеляційну скаргу Житомирського обласного центру зайнятості - без задоволення.
Судовий збір за розгляд апеляційної скарги покладається на позивача згідно з ст. 129 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 129, 269, 270, 273, 275, 276, 281-284 ГПК України, суд
1. Апеляційну скаргу Житомирського обласного центру зайнятості на рішення Господарського суду Житомирської області від 09.12.2024 у справі № 906/855/24 - залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.
2. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Порядок та строк оскарження до Верховного Суду встановлений статтями 286-291 ГПК України.
3. Справу повернути до Господарського суду Житомирської області.
Головуючий суддя Олексюк Г.Є.
Суддя Петухов М.Г.
Суддя Філіпова Т.Л.