02068, м. Київ, вул. Кошиця, 5-А
справа № 753/2470/25
провадження № 3/753/1709/25
"04" березня 2025 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Каліушко Ф.А., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Управління патрульної поліції в місті Києві Департаменту патрульної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина країни Азербайджан, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №223012, 17 січня 2025 року о 09:00 годині ОСОБА_1 , по вул. Княжий Затон, 4 в м. Києві, керував транспортним засобом «NISSAN ALMERA», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: тремтіння пальців рук, зіниці очей не реагують на світло, поведінка, яка не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку, зокрема в закладі охорони здоров'я, відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, тобто скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту - КУпАП).
В судове засідання, яке відбулося 04.03.2025, ОСОБА_1 не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, а саме в приміщенні Дарницького районного суду м. Києва під розписку, що підтверджується його власноручним підписом у вказаній розписці, яка міститься в матеріалах справи. Окрім того, суд зауважує, що судове засідання, яке було призначено на 25.02.2025 - 15:20 год., за заявою ОСОБА_1 було відкладено та надано час на ознайомлення з матеріалами даної справи.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про розгляд даної справи, будучи ознайомленим з її матеріалами,не скористався своїм правом на отримання адвокатських послуг, не скористався правом надати письмові пояснення про обставини події та не надав клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, у зв'язку із чим суддя дійшов висновку розглядати справу за його відсутністю на підставі наявних у ній доказів.
Згідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так, ст. 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи, керуючись законом і правосвідомістю.
Суддя, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається винність у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції з якого вбачається, що у результаті огляду, проведеного поліцейським, виявлені ознаки сп'яніння: звужені зіниці, які не реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці; відеозаписами з боді-камер працівників правоохоронних органів №№442243, 470250, які містяться в матеріалах справи на DVD-диску та з яких вбачається наступне.
17.01.2025 ОСОБА_1 по вул. Княжий Затон, 4 у м. Києві, керував транспортним засобом «NISSAN ALMERA», державний номерний знак НОМЕР_1 , де був зупинений працівниками правоохоронних органів задля перевірки документів. Так, вийшовши зі свого автомобіля та підійшовши до автомобіля працівників поліції, ОСОБА_1 зазначив, що він працює в службі таксі та саме зараз здійснює перевезення пасажира до пункту його призначення. Працівники поліції попрохали надати останнього документи, які підтверджують право керування транспортним засобом, на що ОСОБА_1 надав посвідчення водія з країни Азейбарджан та технічний паспорт на машину, а щодо посвідчення водія країни Україна вказав, що ще до повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України у нього їх забрали працівники поліції, які він не зміг забрати до цього часу, оскільки тільки недавно повернувся в Україну. Під час розмови, один з працівників поліції запитав у ОСОБА_1 чи вживав він наркотичні засоби, оскільки його поведінка не відповідала обстановці, а також було наявне тремтіння пальців рук, на що останній відповів, що він тільки прокинувся та вийшовши з дому взяв замовлення задля доставки пасажира до пункту призначення. Так, працівник поліції за допомогою ліхтарика почав просвічувати зіниці очей ОСОБА_1 , які не реагували на світло, у зв'язку із чим він попрохав останнього витягнути руки поперед себе, де було видно тремтіння пальців рук. При цьому, ОСОБА_1 зазначив, що у нього наявне тремтіння пальців рук, оскільки він замерз. В подальшому, працівники поліції запропонували ОСОБА_1 проїхати на огляд до лікаря-нарколога з метою виявлення стану наркотичного сп'яніння, однак останній відмовився, у зв'язку із чим на нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, виходячи із вищезазначеного, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя вважає, що дії водія ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При призначенні виду і міри адміністративного стягнення суддя врахував відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення; характер правопорушення, особу порушника та його ставлення до вчиненого, ступінь його вини, а тому вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що є необхіднім та достатнім для виправлення та запобігання новим правопорушенням в сфері дорожнього руху.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (605,60 грн.).
Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись стст. 7, 40-1, 221, 251, 252, 266, 283, 284 КУпАП та на підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000 гривень з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина країни Азербайджан, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ст. 307 КУпАП).
Відповідно до ст. 308 КУпАП України у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги.
СУДДЯ КАЛІУШКО Ф.А.