справа № 361/2306/25
провадження № 3/361/795/25
18.03.2025 м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Сіренко Н.С., розглянувши матеріали, що надійшли з Броварського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ст. 124 КУпАП,
19.02.2025 о 11:30 год., за адресою: Київська область, Броварський район, с. Погреби, вул. Погребський шлях, 19, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом RENAULT KADJAR, д.н.з. НОМЕР_2 , у порушення п. 14.6 (а) ПДР України, здійснюючи обгін на перехресті, не впевнилася у безпечності маневру, унаслідок чого допустила зіткнення з автомобілем NISSAN X-TRAIL, д.н.з. НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався в попутному напрямку та виконував поворот ліворуч на паркувальний майданчик будинку № 19, внаслідок ДТП обидва транспортні засоби отримали механічні пошкодження, завдано матеріальних збитків, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 визнала свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення та щиро розкаялася.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши докази у справі та оцінивши їх у сукупності, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення повністю доведена: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 790505 від 19.02.2025, в якому зафіксовані вищевикладені обставини, із яким ОСОБА_1 ознайомлена під підпис; схемою місця ДТП, що сталася 19.02.2025, у якій зазначені пошкодження автомобілів, зі схемою водії ознайомлені, зауважень не зазначили; письмовими поясненнями водіїв ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від 19.02.2025, в яких вони підтвердили обставини, викладені в протоколі.
Зазначені документи відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами у справі про адміністративне правопорушення та узгоджуються між собою.
Згідно п. 14.6 (а) ПДР обгін на перехресті заборонено.
Дії ОСОБА_1 за вказаним фактом кваліфікую за ст. 124 КУпАП, як порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено, пом'якшуючою обставиною визнається щире розкаяння останньої.
Виходячи з наведеного, враховуючи особу правопорушника, а також інші обставини, що мають істотне значення, вважаю за необхідне у відношенні ОСОБА_1 застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу, визнавши його таким, що забезпечить мету адміністративного стягнення у вигляді належної міри відповідальності за вчинення правопорушення, з метою виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень. Інші види адміністративних стягнень є більш суворими та, з врахуванням особи та обставин даної справи, для їх застосування достатніх підстав не убачається.
Згідно ст.40-1 КУпАП, з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, стягується судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 40-1, 124, 268, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий в розмірі 605,60 грн.
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у порядку примусового виконання постанови відповідно до ст. 308 КУпАП.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя Н.С.Сіренко