Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/1102/25
Провадження № 3/723/2056/25
10 березня 2025 року м.Сторожинець
Суддя Сторожинецького районного суду
Чернівецької області Яківчик І.В.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення (протокол про військове адміністративне правопорушення серії А4917 №11 від 06.03.2025 року), що надійшла від Військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , громадянина України, за ч.3 ст.172-20 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення А4917 №11 від 06.03.2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_1 05 березня 2025 року близько 15 год. 00 хв., перебував на території військової частини з ознаками алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, а в письмовій заяві просив винести рішення без його участі та накласти на нього мінімальне покарання.
У відповідності до ст.268 КУпАП, суддя вирішив розглядати справу без участі ОСОБА_1 , оскільки він належно повідомлений про розгляд справи.
Дослідивши письмові докази, суддя дійшов висновку, що наявність складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 , які передбачені ч.3 ст.172-20 КУпАП, не доведено належними і допустимими доказами.
У відповідності до положень ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
При цьому згідно вимог ст.254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол у якому за правилами ст.256 КУпАП має бути зазначено суть адміністративного правопорушення.
Зазначаючи в протоколі суть вчиненого правопорушення, а саме, що ОСОБА_1 перебував на території військової частини НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, особа, яка склала цей протокол не врахувала що суть адміністративного правопорушення згідно ст.172-20 КУпАП є зовсім інша, а саме розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, за появу таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння чи відмову таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Тобто суть адміністративного правопорушення зазначена в протоколі не відповідає об'єктивній стороні правопорушення передбаченого в ст.172-20 КУпАП, а відповідно ОСОБА_1 не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за правопорушення якого немає в Законі.
Згідно ч.1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
З наведеного вище вбачається, що матеріали справи не містять належних доказів на підтвердження вчинення військовослужбовцем ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч.3 ст.172-20 КУпАП, у зв'язку з чим відсутні ознаки об'єктивної сторони складу зазначеного правопорушення, що є підставою для закриття провадження по справі на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 11, 172-20 ч. 1,3, 247 ч.1 п.1, 251, 254, 256, 266-1 КУпАП суд,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Сторожинецького районного суду Іван ЯКІВЧИК