Постанова від 10.03.2025 по справі 509/1176/25

Справа № 509/1176/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2025 року смт.Овідіополь

Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:

головуючого?судді ОСОБА_1

за участю: секретаря судового засідання? ОСОБА_2

особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3

представника ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням начальника ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кам'янське, Арцизького района, Одеської області, раніше засудженого Овідіопольським районним судом за вчинення злочину передбаченого ч.1 ст.115 КК України до 7 років позбавлення волі,-

ВСТАНОВИВ:

10.03.2025 року начальник ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області , полковник поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 посилаючись на те, що останній,?після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, схильний до вчинення правопорушень, а тому ОСОБА_3 за формальними ознаками підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі».

При цьому начальник ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області , полковник поліції ОСОБА_5 посилається на те, що ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності а саме:

26.05.2024 року за ст. 126 ч.5 КУпАП

19.12.2024 року за ст. 126 ч.5 КУпАП

19.12.2024 року за ст. 130 ч.2 КУпАП

21.02.2025 року за ст. 178 ч.1 КУпАП

В березні 2025 року гр. ОСОБА_3 , було попереджено про необхідність припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду, але висновків для себе він не зробив, та був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень передбачених ч.5 ст.126 КУпАП ч.2 ст. 130 КУпАП, ч.1 ст. 178 КУпАП.

На підставі вищевикладеного, керуючись п. «В» ст. 3 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі», начальник ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області , полковник поліції ОСОБА_5 вважає за доцільним встановити адміністративний нагляд за гр. ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кам'янське, Арцизького района, Одеської області, України, за місцем постійного мешкання: АДРЕСА_1 , терміном на 12 (двінадцять) місяців з такими обмеженнями:

зобов'язати відвідувати поліцейську станцію ВНП № 1 ОРУП № 2 ГУНП B Одеській області за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Барабой, вул. Соборності, буд. 100, один раз кожного місяця.

заборонити виїзд за межі Одеського району, Одеської області без дозволу ВнП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області.

зобов'язати знаходитись по місцю мешкання за адресою: АДРЕСА_1 в нічний час з 00 годин до 05 години.

Представник ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області у судовому засіданні подання підтримав.

ОСОБА_3 заявив, що не вбачає підстав для задоволення вказаного подання, наразі громадський порядок не порушує.

Відповідно до характеристики Дальницької сільської ради Одеського району Одеської області від 27.02.2025 року ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає без реєстрації на території села Новоградківка Одеського району Одеської області, за час проживання в селі Новоградківка, зарекомендував себе посередньо, не конфліктний. Проживає разом з співмешканкою у будинку дядька. На даний час постійної роботи не мас, підробляє тимчасових роботах, за рахунок чого утримує родину. Скарг від сусідів та мешканців села в сільську раду не надходило. До адміністративної відповідальності органами місцевого самоврядування не притягувався.

Заслухавши пояснення представника ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, з'ясувавши думку ОСОБА_3 , дослідивши матеріали подання, суд вважає, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно п. «В» ст..3 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі?за тяжкі, особливо тяжкі злочини?або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження?органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно ч.3 ст.5 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі», разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

З матеріалів подання вбачається, що ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області двічі складало попередження ОСОБА_3 , як особі, стосовно якої може бути встановлений адміністративний нагляд, а саме 01.03.2025 року та 03.03.2025 року. В свою чергу в матеріалах подання відсутні дані про систематичне вчинення ОСОБА_3 адміністративних правопорушень, що порушують громадський порядок і права інших громадян в період після вказаних попереджень, тобто в період після 01.03.2025 року по 10.03.2025 року.

В свою чергу, належними доказами вчинення особою адміністративних правопорушень можуть бути належним чином завірені копії відповідних постанов, які набрали законної сили і не скасовані.

Відповідно ч. 3 ст. 62 Конституції України?зокрема встановлено, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Натомість вказане подання не містить жодних належних доказів на підтвердження аргументів начальника ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області , полковника поліції ОСОБА_5 щодо вчинення ОСОБА_3 адміністративних правопорушень передбачених ч.5 ст.126 КУпАП ч.2 ст. 130 КУпАП, ч.1 ст. 178 КУпАП саме після його попередження правоохоронними органами 01.03.2025 року та 03.03.2025 року про необхідність припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду, тобто в період з 01.03.2025 року по 10.03.2025 року.

За вказаних обставини ОСОБА_3 не можна вважати особою, щодо якої може бути встановлений адміністративний нагляд відповідно п. «В» ст.3 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі».

Враховуючи вищевикладене, керуючись п. «в»?ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника ВнП№1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області , полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена протягом семи діб до Одеського апеляційного суду.

Суддя ОСОБА_1