Ухвала від 11.03.2025 по справі 580/1384/24

УХВАЛА

11 березня 2025 року Справа № 580/1384/24

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рідзеля О.А., розглянувши у письмовому провадженні звіт Державної казначейської служби України про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

03.02.2025 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшли заяви ОСОБА_1 від 03.02.2025 (вх. №5203/25 та №5212/25), в яких заявник просить зобов'язати Державну казначейську службу України подати звіт про виконання судового рішення від 15.04.2024 у справі №580/1384/24.

Ухвалою від 06.02.2025 суд задовольнив заяви ОСОБА_1 від 03.02.2025 (вх. №5203/25 та №5212/25) про встановлення судового контролю за виконанням рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24.

Зобов'язав Державну казначейську службу України протягом 1 місяця з часу отримання цієї ухвали подати суду звіт про виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24, яким:

зобов'язано Державну казначейську службу України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, буд.6, код ЄДРПОУ 37567646) надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) повну інформацію на запит від 11.12.2023 (вх. від 12.12.2023) з урахуванням висновків суду у цій справі;

зобов'язано Державну казначейську службу України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, буд.6, код ЄДРПОУ 37567646) взяти на облік виконавчий лист Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 0501150 “Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів».

28.02.2025 від Державної казначейської служби України суду надійшов звіт від 27.02.2025 №5-10-10/4630 про виконання рішення суду.

02.03.2025 позивач подав суду пояснення щодо вказаного звіту, в яких зазначив, що боржник на підтвердження виконання рішення суду посилається, як на доказ, на листи від 3 червня 2024 року та від 19 лютого 2025 року з додатками, які підписані в.о. директора юридичного департаменту І. Кузьмінським. На підтвердження повноважень І.Кузьмінського додано витяг з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідно до якого особа з прізвищем Кузьмінський Ігор Володимирович має право представляти ДКС виключно в судах.

Однак, під час підписання і направлення цих листів була стадія виконання рішення, і вказана особа, на підставі доданих доказів, не має права представляти ДКС у виконавчому провадженні, повноваження таких осіб врегульовано статтею 16 Закону України «Про виконавче провадження», а суд і органи Державної виконавчої служби не є ідентичними особами.

Тому ці листи від імені боржника підписувались і направлялись не повноважною особою, а відтак в цій частині рішення не виконано.

Крім цього відповідно до листа від 3 червня 2024 року, виконавчий лист з дати надходження, тобто з 12 липня 2021 року, був взятий на облік за програмою 3504040, тобто з самого початку він виконувався не у спосіб визначений рішення суду.

В цьому ж листі зазначено, що в бюджеті на програму КПКВК 0501150 було виділено в 2021 році - 3000000 гривень, в 2022 році - 750000 гривень, в 2023 році - 450000 гривень.

Як доказ витрат зазначених коштів, надано лист під назвою Інформація щодо проведених касових видатків ДСА України за КПКВК 0501150.

Однак зазначений лист не може служити доказом, оскільки не відповідає п.4.4 ДСТУ 4163:2020 та не має таких обов'язкових реквізитів документу як назва юридичної особи яка його створила та підпис, а відтак є недопустимим доказом.

Таким чином відповідачем не надано інформацію який розмір грошових коштів, перебував на програмі КПКВК 0501150 “Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів» та куди вказані кошти використались.

Щодо виконання рішення суду в частині зобов'язання Державну казначейську службу України взяти на облік виконавчий лист Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 0501150 “Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів», позивач вказує, що як доказ виконання боржником рішення суду, додано лист під назвою витяг з АРМ Реєстру судових рішень АС Є-Казна.

Такий доказ є недопустимим, оскільки не відповідає п.4.4 ДСТУ 4163:2020 та не має таких обов'язкових реквізитів документу як назва юридичної особи яка його створила та підпис.

Додатковим доказом того, що боржником не виконано в цій частині рішення суду, є апеляційна скарга, яка ними подана 28 лютого 2025 року у справі № 580/11745/24, де в п.1.2.2 Казначейство зазначає про виконання виконавчого листа за бюджетною програмою КПКВК 3504040.

Таким чином відомості зазначені в звіті не відповідають фактичним обставинам справи.

06.03.2025 Державна казначейська служба України подала суду відповідь на вказані пояснення, в які просила прийняти звіт про виконання рішення суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24.

Зазначено, що на виконання вимог ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 06.02.2025 у справі № 580/1384/24 Казначейством 27.02.2025 подано звіт про виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі № 580/1384/24, до якого додані докази про його повне виконання, зокрема, листи Казначейства від 03.06.2024 № 5-11-11/12061 та від 19.02.2025 № 5-11-11/3840, якими надано ОСОБА_1 повну інформацію на запит від 11.12.2023, зареєстрований 12.12.2023 за вх. № Б-11-3717.

Стосовно твердження позивача, що «листи від імені боржника підписувались і направлялись не повноваженою особою, а відтак в цій частині рішення не виконано», Казначейство зазначає, що відповідно до додатку 1 до наказу Казначейства від 16.10.2024 № 305 листи інформаційного характеру, зокрема листи про розгляд заяв (клопотань) громадян, направляються Казначейством за підписом керівників самостійних структурних підрозділів або осіб, які їх заміщують. Відповідно до додатку 2 наказу Казначейства від 16.10.2024 № 305 керівник Юридичного департаменту або особа, яка його заміщує, розглядає, зокрема, листи, заяви громадян щодо виконання судових рішень (копії додаються).

Згідно з підпунктами 3.13.6 та 3.13.7 пункту 3.13 розділу 3 Положення про Юридичний департамент Державної казначейської служби України та його структурні підрозділі, затвердженого наказом Казначейства від 02.11.2024 № 327 (далі - Положення) Департамент відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції: розглядає та надає відповіді на заяви, звернення, запити та листи юридичних, фізичних осіб з питань, що відносяться до компетенції Департаменту; бере участь в розгляді інформаційних запитів та в межах компетенції надає відповіді, враховуючи вимоги Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян».

Згідно з підпунктом 5.5.3 пункту 5.5. розділу 5 Положення директор Департаменту в межах наданих йому прав та повноважень підписує листи інформаційного характеру, що стосуються повноважень Департаменту та надсилаються на бланках Казначейства в межах наданих повноважень.

Відповідно до пункту 5.6. розділу 5 Положення у разі відсутності директора Департаменту (у зв'язку з відпусткою, перебуванням на лікарняному, мобілізацією тощо) його функції та обов'язки покладаються на посадову особу Департаменту, визначену наказом Голови Казначейства.

Наказом Казначейства від 25.02.2022 № 128-о директора Юридичного департаменту Казначейства увільнено від виконання службових обов'язків з 26 лютого 2022 року на строк до закінчення особливого періоду чи до фактичного звільнення (демобілізації) з військової служби.

Наказами Казначейства від 24.05.2024 № 227-о, від 28.01.2025 № 71-о на період увільнення від виконання службових обов'язків директора Юридичного департаменту виконання його обов'язків покладено на заступника директора департаменту - начальника відділу розгляду звернень юридичних та фізичних осіб Юридичного департаменту Кузьмінського І.В.

Отже, листи Казначейства від 03.06.2024 № 5-11-11/12061 та від 19.02.2025 № 5-11-11/3840 підписані у межах компетенції повноваженою особою.

Щодо тверджень позивача, що Казначейством не надано інформацію який розмір грошових коштів, перебував на бюджетній програмі КПКВК 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів» та куди вказані кошти використались, відповідач зазначає, що у пункті 3 листа Казначейства від 03.06.2024 № 5-11-11/12061 міститься відповідь на питання позивача який розмір грошових коштів, перебував на програмі КПКВК 0501150 “Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів» та куди вказані кошти використались за період з часу вчинення дії чи прийняття рішення Державною казначейською службою про взяття на облік виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду № 580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 3504040 по день отримання даного листа.

Стосовно тверджень позивача, що витяг з АРМ Реєстр судових рішень (WEB) АС Є-Казна не є недопустимим доказом, оскільки не відповідає п. 4.4 ДСТУ 4163:2020 та не має таких обов'язкових реквізитів документу як назва юридичної особи яка його створила та підпис, відповідач вказує, що відповідно до п. 4.4 ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», на який посилається позивач, документи, що їх створюють юридичні особи, обов'язково повинні мати такі реквізити: найменування юридичної особи, назву виду документа, дату документа, реєстраційний індекс документа, заголовок до тексту документа, текст документа, підпис (для електронних документів - електронний підпис або електронна печатка в разі відсутності електронного підпису).

Наказом Казначейства від 13.10.2017 № 329 введений в промислову експлуатацію модуль системи АС «Є-Казна» для роботи з Реєстром судових рішень, який не передбачає технічної можливості сформувати документ відповідно до вимог п. 4.4 ДСТУ 4163:2020, а тому Казначейством наданий скріншот витягу з комп'ютерної програми «Автоматизована система «Є-КАЗНА» модулю Реєстр судових рішень.

Витяг з АРМ Реєстр судових рішень (WEB) АС Є-Казна поданий Казначейством через систему «Електронний суд» із застосуванням кваліфікованого електронного підпису. Отже, поданий Казначейством Витяг з АРМ Реєстр судових рішень (WEB) АС Є-Казна є належним доказом, оскільки створений суб'єктом майнових авторських прав на комп'ютерну програму «Автоматизована система «Є-КАЗНА» модулю Реєстр судових рішень та підписаний КЕП, а тому повністю відповідає законодавству. Таким чином, твердження позивача, що цей документ є недопустимим доказом, помилкове.

Розглянувши звіт про виконання рішення суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24, суд зазначає таке.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 03.07.2024, позов ОСОБА_1 задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо надання повної інформації на запит ОСОБА_1 від 11.12.2023 (вх. від 12.12.2023).

Зобов'язано Державну казначейську службу України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, буд.6, код ЄДРПОУ 37567646) надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) повну інформацію на запит від 11.12.2023 (вх. від 12.12.2023) з урахуванням висновків суду у цій справі.

Зобов'язано Державну казначейську службу України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, буд.6, код ЄДРПОУ 37567646) взяти на облік виконавчий лист Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 0501150 “Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів».

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Вказане рішення суду набрало законної сили 03.07.2024.

Ухвалою від 29.07.2024 задовольнив заяву ОСОБА_1 (вх. від 15.07.2024 №34312/24). Роз'яснив абз.3 ч.1 резолютивної частини рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 в адміністративній справі №580/1384/24, в частині того, що Державна казначейська служба України має надати ОСОБА_1 повну інформацію на запит від 11.12.2023, а саме:

- хто з посадових осіб вчинив дію чи прийняв рішення з переведення виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20 з бюджетної програми КПКВК 0501150 на бюджетну програму КПКВК 3504040?

- який розмір грошових коштів, перебував на програмі КПКВК 0501150 “Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів» та куди вказані кошти використались, за період, з часу вчинення дії чи прийняття рішення Державною казначейською службою про взяття на облік виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20, за бюджетною програмою КПКВК 3504040 по день отримання даного листа?

Ухвалою від 06.02.2025 суд задовольнив заяви ОСОБА_1 від 03.02.2025 (вх.№5203/25 та №5212/25) про встановлення судового контролю за виконанням рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24.

Зобов'язав Державну казначейську службу України протягом 1 місяця з часу отримання цієї ухвали подати суду звіт про виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24, яким:

зобов'язано Державну казначейську службу України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, буд.6, код ЄДРПОУ 37567646) надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) повну інформацію на запит від 11.12.2023 (вх. від 12.12.2023) з урахуванням висновків суду у цій справі;

зобов'язано Державну казначейську службу України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, буд.6, код ЄДРПОУ 37567646) взяти на облік виконавчий лист Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 0501150 “Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів».

28.02.2025 від Державної казначейської служби України суду надійшов звіт від 27.02.2025 №5-10-10/4630 про виконання рішення суду, в якому вказано, що Казначейством на виконання рішення суду від 15.04.2024 у справі № 580/1384/24 листами від 03.06.2024 № 5-11-11/12061 та від 19.02.2025 №5-11-11/3840 надано ОСОБА_1 повну інформацію на запит від 11.12.2023, зареєстрований 12.12.2023 за вх. № Б-11-3717.

Таким чином, рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24 в частині зобов'язання Казначейства надати ОСОБА_1 повну інформацію на запит від 11.12.2023 виконано в повному обсязі.

Щодо зобов'язання Казначейства взяти на облік виконавчий лист Черкаського окружного адміністративного суду № 580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 0501150, повідомлено, що на виконання рішення суду від 15.04.2024 у справі № 580/1384/24 виконавчий лист Черкаського окружного адміністративного суду № 580/4233/20 знятий з обліку за бюджетною програмою КПКВК 3504040 та взятий на облік за бюджетною програмою КПКВК 0501150 з дати надходження виконавчого документа на виконання до Казначейства, тобто з 12.07.2021 (витяг з АРМ Реєстр судових рішень (WEB) АС Є-Казна, де в примітці вказана зазначена інформація, додається).

Таким чином, рішення Черкаського окружного адміністративного суду 15.04.2024 у справі №580/1384/24 в частині зобов'язання Казначейства взяти на облік виконавчий лист Черкаського окружного адміністративного суду № 580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 0501150 виконано в повному обсязі.

Вирішуючи питання прийняття звіту, встановлення нового строку подання звіту або накладення на керівника суб'єкта владних повноважень штрафу, суд зазначає таке.

Суд врахував, що відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України; судове рішення є обов'язковим до виконання; держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку; контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Ст.14 КАС України визначено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України.

Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими та службовими особами, фізичними та юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Аналогічні положення містяться в статті 370 КАС України, відповідно до якої судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Отже, обов'язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтею 129-1 Конституції України, статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, статтями 14, 370 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

На підставі ч.1 ст.382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Суд встановив, що на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі № 580/1384/24 Казначейство направило позивачу листи від 03.06.2024 №5-11-11/12061 та від 19.02.2025 №5-11-11/3840.

Так, листом від 03.06.2024 №5-11-11/12061 Казначейство повідомило позивачу, що розписом Державного бюджету України за територіями Державній адміністрації України за Програмою 0501150 були затверджені асигнування:

- на 2021 рік у сумі 3000000,00 грн., у тому числі за кодом економічної класифікації видатків 2730 «Інші виплати населенню», за яким здійснюються, зокрема виконання судових рішень за позовами суддів на їх користь згідно із законодавством - 2930231,00 грн;

- на 2022 рік у сумі 750000,00 грн., у тому числі за КЕКВ 2730 - 700000,00 грн;

- на 2023 рік станом на 12.12.2023 у сумі 405500,00 грн, у тому числі за КЕКВ 2730 - 355500,00 гривень.

Загальна сума виконавчих документів за Програмою 0501150, які надійшли і зареєстровані раніше виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду по справі №580/4233/20 становить 17 судових рішень на суму понад 2,72 млн гривень.

Додатково повідомлено, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» Державній судовій адміністрації України як головному розпоряднику за Програмою 0501150 затверджено бюджетних призначень у сумі 10,00 млн гривень.

Відповідно до пункту 3.1 Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 №1407, Казначейство отримує від Міністерства фінансів України розпис державного бюджету та доводить до головних розпорядників (крім державних адміністрацій) витяги з нього за формами згідно з додатками 4 - 8 до цього Порядку.

Розписом Державного бюджету України за територіями Державній судовій адміністрації України за Програмою КПКВК 0501150 затверджені асигнування на 2024 рік у сумі 361700,00 грн, у тому числі за КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню», за яким здійснюються, зокрема виконання судових рішень за позовами суддів на їх користь згідно із законодавством - 311700,00 гривень.

Також зазначено, що у разі встановлення Державній судовій адміністрації України відповідних бюджетних асигнувань за Програмою 0501150, Казначейство здійснить заходи, спрямовані на безспірне списання коштів за виконавчим листом по справі №580/4233/20 з рахунків боржника.

Крім того, до листа від 03.06.2024 №5-11-11/12061 надано інформацію (таблична форма) щодо проведених видатків Державної судової адміністрації України за КПКВК 0501150 за період з 12.07.2021 по 12.12.2023.

Також, листом від 19.02.2025 №5-11-11/3840 Казначейство повідомило позивачу, що на час надходження запиту виконавчий лист Черкаського окружного адміністративного суду по справі №580/4233/20 обліковувався в Казначействі з 12.07.2021 по другій черзі заборгованості за бюджетною програмою 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою».

Відповідно до пункту 33 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845, зокрема, у разі неможливості виконати судове рішення протягом двох місяців з дня надходження документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку, таке рішення виконується за Програмою 3504040.

У зв'язку із неможливістю виконати виконавчий лист Черкаського окружного адміністративного суду по справі № 580/4233/20 протягом двох місяців з рахунків боржника - Державної судової адміністрації України, яка є головним розпорядником коштів за бюджетною програмою КПКВК 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів», головним спеціалістом-юрисконсультом відділу виконання судових рішень Юридичного департаменту Решетником Володимиром Олександровичем зазначений виконавчий лист відповідно до п.33 Порядку № 845, взято на облік за Програмою 3504040 з дати надходження виконавчого листа до Казначейства, тобто з 12.07.2021.

Таким чином, на переконання суду, відповідачем виконано рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24 з урахуванням ухвали про його роз'яснення від 29.07.2024 в частині надання ОСОБА_1 повної інформації на запит від 11.12.2023 (вх. від 12.12.2023), а саме: - хто з посадових осіб вчинив дію чи прийняв рішення з переведення виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20 з бюджетної програми КПКВК 0501150 на бюджетну програму КПКВК 3504040? - який розмір грошових коштів, перебував на програмі КПКВК 0501150 “Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів» та куди вказані кошти використались, за період, з часу вчинення дії чи прийняття рішення Державною казначейською службою про взяття на облік виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20, за бюджетною програмою КПКВК 3504040 по день отримання даного листа.

Стосовно доводів позивача, що листи від 03.06.2024 №5-11-11/12061 та від 19.02.2025 №5-11-11/3840 підписувались і направлялись не повноважною особою, суд зазначає, що вони підписані в.о. директора Юридичного департаменту ДКСУ І. Кузьмінським.

Так, відповідно до додатку 1 до наказу Казначейства від 16.10.2024 №305 «Про надання повноважень керівникам самостійних структурних підрозділів Державної казначейської служби України» листи інформаційного характеру, зокрема листи про розгляд заяв (клопотань) громадян, направляються Казначейством за підписом керівників самостійних структурних підрозділів або осіб, які їх заміщують.

Відповідно до додатку 2 вказаного наказу керівник Юридичного департаменту або особа, яка його заміщує, розглядає, зокрема, листи, заяви громадян щодо виконання судових рішень.

Відповідно до пункту 1.1. розділу 1 Положення про Юридичний департамент Державної казначейської служби України та його структурні підрозділі, затвердженого наказом Казначейства від 02.11.2024 № 327 (далі - Положення), Юридичний департамент Казначейства є самостійним структурним підрозділом Казначейства.

Згідно з підпунктами 3.13.6 та 3.13.7 пункту 3.13 розділу 3 Положення Департамент відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції: розглядає та надає відповіді на заяви, звернення, запити та листи юридичних, фізичних осіб з питань, що відносяться до компетенції Департаменту; бере участь в розгляді інформаційних запитів та в межах компетенції надає відповіді, враховуючи вимоги Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян».

Згідно з підпунктом 5.5.3 пункту 5.5. розділу 5 Положення директор Департаменту в межах наданих йому прав та повноважень підписує листи інформаційного характеру, що стосуються повноважень Департаменту та надсилаються на бланках Казначейства в межах наданих повноважень.

Відповідно до пункту 5.6. розділу 5 Положення у разі відсутності директора Департаменту (у зв'язку з відпусткою, перебуванням на лікарняному, мобілізацією тощо) його функції та обов'язки покладаються на посадову особу Департаменту, визначену наказом Голови Казначейства.

Наказом Казначейства від 25.02.2022 № 128-о директора Юридичного департаменту Казначейства Бойка В.Б. увільнено від виконання службових обов'язків з 26 лютого 2022 року на строк до закінчення особливого періоду чи до фактичного звільнення (демобілізації) з військової служби.

Наказами Казначейства від 24.05.2024 № 227-о, від 28.01.2025 № 71-о на період увільнення від виконання службових обов'язків директора Юридичного департаменту виконання його обов'язків покладено на заступника директора департаменту - начальника відділу розгляду звернень юридичних та фізичних осіб Юридичного департаменту Кузьмінського І.В.

Таким чином, на переконання суду, листи від 03.06.2024 №5-11-11/12061 та від 19.02.2025 №5-11-11/3840 підписані уповноваженою особою - директором Юридичного департаменту ДКСУ І.Кузьмінським.

Стосовно доводів, що надана інформація (таблична форма) щодо проведених видатків Державної судової адміністрації України за КПКВК 0501150 за період з 12.07.2021 по 12.12.2023 та витяг з АРМ Реєстру судових рішень АС Є-Казна щодо взяття на облік виконавчого листа №580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 0501150 є недопустимими доказами, оскільки не відповідають п.4.4 ДСТУ 4163:2020 та не мають таких обов'язкових реквізитів документу як назва юридичної особи яка його створила та підпис, суд зазначає таке.

Так, надана позивачу таблична форма проведених видатків Державної судової адміністрації України за КПКВК 0501150 за період з 12.07.2021 по 12.12.2023 містить інформацію про: дату проведення документа; дату документа; МФО відправника; назву відправника; рахунок відправника; ЄДРПОУ відправника; суму; МФО отримувача; назву (ПІБ) отримувача; рахунок отримувача; ЄДРПОУ отримувача.

Таким чином, наведена таблична форма дозволяє у повній мірі встановити суть та обсяг запитуваної позивачем інформації щодо використання коштів Державною казначейською службою за КПКВК 0501150 з часу взяття на облік виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20, за бюджетною програмою КПКВК 3504040.

Також, як доказ взяття на облік виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 0501150 “Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів», Казначейством надано витяг з АРМ Реєстру судових рішень (WEB) АС Є-Казна, з якого вбачається, що відповідно до рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24, залишеного без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 03.07.2024, виконавчий лист по справі №580/1384/24 взято на облік за КПКВК 0501150.

Так, наказом Казначейства від 13.10.2017 № 329 введений в промислову експлуатацію модуль системи АС «Є-Казна» для роботи з Реєстром судових рішень в частині виконання судових рішень.

Отже, використання Казначейством системи АС «Є-Казна» для обліку вищевказаного виконавчого листа та надання позивачу відповідної інформації у формі витягу щодо взяття на облік виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 0501150, є обґрунтованим.

Крім того суд зазначає, що Закон України «Про доступ до публічної інформації» не визначає конкретної форми, в якій інформація має бути надана на відповідний запит.

Водночас, відповідно до ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Відтак, на переконання суду, надана позивачу таблична форма проведених видатків Державної судової адміністрації України за КПКВК 0501150 за період з 12.07.2021 по 12.12.2023 та витяг щодо взяття на облік виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду №580/4233/20 за бюджетною програмою КПКВК 0501150 відповідає вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації» в контексті форми та повноти надання такої інформації.

Отже, рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24 відповідачем виконане.

Тому суд дійшов висновку прийняти звіт Державної казначейської служби України суду від 27.02.2025 №5-10-10/4630 (вх. від 28.02.2025 №10388/25).

Керуючись ст.ст.132-142, 252, 241-246, 255, 295, 382 - 382-3 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти звіт Державної казначейської служби України суду від 27.02.2025 №5-10-10/4630 (вх. від 28.02.2025 №10388/25) про виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі №580/1384/24.

2. Копію ухвали направити учасникам справи.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 15 днів з моменту її складення до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Олексій РІДЗЕЛЬ