Деражнянський районний суд Хмельницької області
ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24
28 лютого 2025 року Справа № 673/1287/24 Провадження № 3/673/36/25
28 лютого 2025 рокум.Деражня
Деражнянський районний суд
Хмельницької області
в складі: головуючий суддя Дворнін О.С.
при секретарі судового засідання Демчишиній Н.Г.
з участю захисника ОСОБА_1 адвоката Алексєєва О.Д.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, за якою до адміністративної відповідальності притягається ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, українець, проживаючий по АДРЕСА_1 , військовослужбовець,-
15.11.2024 року о 15 год. 12 хв. в м. Деражня по вул. Миру,112, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ2107 д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю із порожнини рота, порушення координації рухів, почервоніння шкіряного покриву обличчя). Від проходження на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та проведення такого у медичному закладі водій відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, згідно якого водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не з'явився, проте його представник адвокат Алексєєв О.Д. вину свого підзахисного не визнав та просив закрити провадження про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, у зв'язку з відсутністю у його діях події та складу правопорушення. Так, представник ОСОБА_1 адвокат Алексєєв О.Д. стверджує, що працівниками поліції порушена процедура проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння, а саме: працівниками поліції не дотримано вимог п.5 Розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспорних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або
перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції та не надано водієві для ознайомлення сертифікат відповідності, свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, яким поліцейські мали б намір провести огляд на стан сп'яніння.
Заслухавши пояснення захисника особи, відносно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, яка підтверджується, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення серія ЕПР №174305 від 15.11.2024 року, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів.
Так, відповідно до вимог п.5 Розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспорних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, на який посилається адвокат Алексєєв О.Д., перед проведенням огляду на стан сп'яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Разом з тим, при перегляді судом всіх долучений до матеріалів справи відеозаписів, водій ОСОБА_1 не звертався до працівників поліції із вимогою надати сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, натомість, вбачається, що водій ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння та вказав, що вживав сьогодні спиртні напої, тож позицію адвоката Алексєєва О.Д. щодо інкримінованого його підзахисному ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, суд розцінює як обраний ним спосіб захисту з метою уникнення відповідальності за скоєне.
Крім того, з відеозапису із нагрудної камери поліцейського вбачається, що на пропозицію працівника поліції пройти огляд на місці зупинки транспортного засобу/ в медичному закладі, водій відмовився - 04:00 на відео «…_0046».
Під час складання протоколу, інспектором РПП СПД №1 ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області Телемонюком Д.В., ОСОБА_1 , як особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, були роз'яснені його права й обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП (00:09 на відео «…_0008»).
Так, дії правопорушника слід кваліфікувати за ч.1 ст.130 КУпАП, як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, що знижує увагу та швидкість реакції.
При накладенні стягнення судом враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Як вбачається зі справи, майнової шкоди діями правопорушника заподіяно не було, а підстави для передачі даних матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації чи трудового колективу відсутні.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Таким чином, суд вважає, що правопорушник підлягає адміністративній відповідальності, тому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією відповідної статті КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік як необхідне та достатнє для його виховання в дусі точного і неухильного додержання Конституції та законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому з правопорушника в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.
На підставі викладено, керуючись 40-1, ст.ст. 276-280 та 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,суд,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605,60 грн.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач: ГУК у Хмельницькій області /21081300 Розрахунковий рахунок: UA 748999980313060149000022001, МФО:899998 Код одержувача:37971775 Призначення платежу: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про адміністративне правопорушення серія ЕПР 1 № 174305 від 15.11.2024 року, СРПП СПД 1 ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 кодкласифікації доходів бюджету: 22030106. Стягувач: Державна судова адміністрація України, адреса місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ідентифікаційний код юридичної особи 26255795.
Роз'яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником у строк, встановлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місце проживання правопорушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, згідно з ч.2 ст.308 КУпАП з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідності цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу 34 000 грн. (тридцять чотири тисячі гривень); витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетів Міністрів України.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Хмельницької апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Деражнянський районний суд Хмельницької області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Повний текст постанови повинен бути складений не пізніше п'яти діб з дня оголошення резолютивної частини і оголошений учасникам судового провадження о 15 год.00 хв. 05.03.2025 року.
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області О. С. Дворнін