Справа № 458/273/25
1-в/458/5/2025
12.03.2025 м. Турка
Турківський районний суд Львівської області в складі: головуючий суддя ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участі сторін кримінального провадження - сторона обвинувачення: прокурор Турківського відділу Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 не прибув, представник відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області згідно доручення т.в.о. начальника відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції ОСОБА_4 не прибув, особа, стосовно якої вирішується питання можливого застосування адміністративного нагляду ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Турка Львівської області подання начальника відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області полковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого на проживання в АДРЕСА_1 , проживає за адресою АДРЕСА_1 , раніше судимого: 05.02.2016 року з Державної установи «Дрогобицька виправна колонія № 40» звільнився, засуджений Турківським районним судом Львівської області за ч.3 ст. 185 КК України до трьох років шість місяців позбавлення волі, звільненого умовно достроково від відбування покарання на невідбутий термін 1 рік та 23 дні, судимість знімається в 19.11.2026 році, -
Суть питання, що вирішується ухвалою.
12.03.2025 року начальником відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області полковником поліції ОСОБА_4 передано до Турківського районного суду Львівської області подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 .
Згідно вимог ст.ст.127,129 Конституції України правосуддя здійснюють професійні судді і судочинство провадиться суддею одноособово.
Згідно ч.1 ст.31 КПК України кримінальне провадження в суді першої інстанції здійснюється професійним суддею одноособово. Суддя для розгляду кримінального провадження визначається у порядку, передбаченому ст. 35 КПК України.
У відповідності до вимог ч.3 ст.35 КПК України визначено суддю для розгляду кримінального провадження, оскільки відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду протоколом автоматизованого розподілу справ між суддями від 12.03.2025 року справу було передано на розгляд судді ОСОБА_1 .
Подання розглядається за ініціативою особи, яка подала таке в суд - представника відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.
Подання скероване в суд на підставі ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та застосування обмежень відповідно до ст.10 згаданого Закону.
Подання обґрунтоване тим, що ОСОБА_5 засуджений Турківським районним судом Львівської області за ч.3 ст. 185 КК України до трьох років шість місяців позбавлення волі, 05.02.2016 року з Державної установи «Дрогобицька виправна колонія № 40» звільнений умовно достроково від відбування покарання на невідбутий термін 1 рік та 23 дні, судимість знімається в 19.11.2026 році. Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_5 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, та протягом останнього року неодноразово вчиняв адміністративні та кримінальні правопорушення за які притягався до відповідальності, а саме:
15.05.2017 року вироком Турківського районного суду Львівської області ОСОБА_5 визнано винним у скоєнні злочину передбаченого ст. 246 КК України та призначено йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 07.04.2017 року покарання у виді 1 року позбав.лення волі. На підставі ст. ст. 75, 76 КК України ОСОБА_5 , звільнено від відбування покарання з іспитовим терміном.
30.08.2019 року вироком Турківського районного суду Львівської області ОСОБА_5 визнано винним у скоєнні злочину передбаченого ч. З ст. 15, ч. 2 ст. 185 КК України та призначено йому узгоджене сторонами угоди про визнання виуватості покарання у виді 1 року позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_5 звільнено від відбування покарання з іспитовим терміном.
20.01.2020 року вироком Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_5 визнано винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України та призначено йому покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
04.02.2025 року вироком Турківського районного суду Львівської області ОСОБА_5 визнано винним у скоєнні злочину передбаченого ч. З ст. 246 КК України та ч. 4 ст. 246 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років. У відповідності до статті 75 КК України ОСОБА_5 звільнено від відбування призначеного покарання з випробувальним іспитовим строком на три роки.
Також протягом 2024 року ОСОБА_5 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, а саме:
21.07.2024 року працівниками відділення поліції №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області гр. ОСОБА_5 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 127 ч. 1 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу. За дане правопорушення було винесено попередження особі як такій, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд та про припинення антигромадського способу життя.
29.07.2024 року працівниками відділення поліції №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 127 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу. За дане правопорушення бу.ло винесено попередження особі як такій, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд та про припинення антигромадського способу життя.
11.11.2024 року працівниками відділення поліції №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 було притягнено до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу. За дане правопорушення було винесено попередження особі як такій, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд та про припинення антигромадського способу життя.
11.11.2024 року працівниками відділення поліції №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, та накладено стягнення у вигляді штрафу. За дане правопорушення було винесено попередження особі як такій, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд та про припинення антигромадського способу життя.
Враховуючи те, що ОСОБА_5 неодноразово судимий та вийшовши з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово судимий, почав вчиняти адміністративні правопорушення, незважаючи на проведені профілактичні заходи та попередження органів Національної поліції про можливість встановлення адміністративного нагляду, тому з метою належного контролю за поведінкою раніше судимого громадянина ОСОБА_5 .
Незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушував громадський порядок, що стверджується притягненням його до адміністративної відповідальності і накладення стягнення, у зв'язку з чим в поданні ставиться прохання встановити щодо ОСОБА_5 адміністративний нагляд терміном на 12 місяців із застосуванням до нього відповідних обмежень.
Позиції сторін кримінального провадження.
При розгляді подання суд вжив заходи до повідомлення сторін, а також осіб, які зазначені в ухвалі в дозволений і в передбачений законом порядок.
Судове засідання призначалося 12.03.2024 року.
В судове засідання заінтересовані особи не прибули.
В судовому засіданні ОСОБА_5 свою провину визнав, пояснив, що свою провину визнає, не заперечує проти задоволення подання.
Суд, дослідивши матеріали подання у їх сукупності та взаємозв'язку, встановив наступні обставини справи, із посиланням на докази, з врахуванням положень закону.
Судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні здійснюється судом першої інстанції.
Згідно ст.22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими КПК України. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до положень ст.26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст.26 КПК України суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Суд встановив, що ОСОБА_5 раніше судимий, останній раз 04.02.2025 року вироком Турківського районного суду Львівської області ОСОБА_5 визнано винним у скоєнні злочину передбаченого ч. З ст. 246 КК України та ч. 4 ст. 246 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років. У відповідності до статті 75 КК України ОСОБА_5 звільнено від відбування призначеного покарання з випробувальним іспитовим строком на три роки, судимість знімається в 19.11.2026 році.
05.02.2016 року ОСОБА_5 звільнився з Державної установи «Дрогобицька виправна колонія № 40 умовно достроково від відбування покарання на невідбутий термін 1 рік та 23 дні.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_5 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, та протягом звільнення неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення за які притягався до відповідальності.
ОСОБА_5 , незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушував громадський порядок, що стверджується наступним:
21.07.2024 року працівниками відділення поліції №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області гр. ОСОБА_5 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 127 ч. 1 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу. За дане правопорушення було винесено попередження особі як такій, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд та про припинення антигромадського способу життя.
29.07.2024 року працівниками відділення поліції №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 127 КУпАП та накладено стягнення у віпляді штрафу. За дане правопорушення бу.ло винесено попередження особі як такій, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд та про припинення антигромадського способу життя.
11.11.2024 року працівниками відділення поліції №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 було притягнено до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу. За дане правопорушення було винесено попередження особі як такій, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд та про припинення антигромадського способу життя.
11.11.2024 року працівниками відділення поліції №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, та накладено стягнення у вигляді штрафу. За дане правопорушення було винесено попередження особі як такій, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд та про припинення антигромадського способу життя.
Враховуючи те, що ОСОБА_5 неодноразово судимий та вийшовши з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово судимий, почав вчиняти адміністративні правопорушення, незважаючи на проведені профілактичні заходи та попередження органів Національної поліції про можливість встановлення адміністративного нагляду, тому з метою належного контролю за поведінкою раніше судимого громадянина ОСОБА_5 ..
Як видно із характеристики виданою органом місцевого самоврядування, на території якого проживає ОСОБА_5 та рапорту дільничного офіцера поліції видно, що ОСОБА_5 по місцю реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 - проявив себе з посередньої сторони, зловживає спиртними напоями та притягувався до адміністративної відповідальності.
За змістом ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-вр від 01.12.1994 року, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
За нормою ст. 2 вище вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно ст. 3 п. в) Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
На підставі ст..6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст..5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ст..6 ч.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за подання відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого Законом для погашення або зняття судимості.
Виходячи зі змісту ч. 2 ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у подані про встановлення або продовження адміністративного нагляду мають міститися обґрунтування доцільності застосування адміністративного нагляду, його продовження.
Постановою Пленуму ВСУ №3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» передбачено, що перевіряючи обгрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п."б" ст.3 Закону, судам необхідно враховувати як кількість, так і характер порушень режиму відбування покарання, за які засуджений піддавався заходам стягнення, передбаченим ст.67 Виправно-трудового кодексу. Необхідно також перевіряти, чи не зняті та чи не погашені ці стягнення у встановленому законом порядку на день прийняття рішення про встановлення адміністративного нагляду. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
До подання про встановлення адміністративного нагляду додані копії документів, які належним чином завірені.
Враховуючи вищевикладене, та те, що подання відповідає нормативним актам, які регулюють питання адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі, в суду є можливість повно, всебічно та об'єктивно розглянути справу і прийняти законне рішення, суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду.
Враховуючи те, що ОСОБА_5 був засуджений за умисне кримінальне правопорушення та після відбуття покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушував громадський порядок і права інших громадян, вчиняв інші адміністративні правопорушення, негативно характеризується за місцем свого проживання, тому з метою запобігання вчиненню ним кримінальних правопорушень, як особою, звільненою з місць позбавлення волі і здійснення виховного впливу на нього, відповідно до ст. 3 п.«в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» щодо ОСОБА_5 необхідно встановити адміністративний нагляд терміном 12 місяців.
Водночас, відповідно до ст..10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_5 наступні обмеження, заборонивши йому: заборона виходу з будинку по місцю реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 з 22:00 год по 07:00 год в зимовий період часу та з 22:00 год по 06:00 год в літній період часу, з метою недопущення порушень громадського порядку в нічний час, якщо вихід не пов'язаний з виконанням роботи на виробництві або непередбачуваних обставин; реєстрацію в відділенні поліції №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області двічі на місяць (першого та третього вівторка місяця протягом дня) для забезпечення ефективного профілактичного впливу, проведення індивідуально попереджувальної роботи; заборона виїзду за межі території Самбірського району без дозволу поліції.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3,5,6,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст.537,539,369-372,395 КПК України, суд, -
Подання начальника відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області полковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого на проживання в АДРЕСА_1 , проживає за адресою АДРЕСА_1 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого на проживання в АДРЕСА_1 , проживає за адресою АДРЕСА_1 адміністративний нагляд терміном на 12 місяців.
Встановити ОСОБА_5 наступні обмеження:
1)заборона виходу з будинку по місцю реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 з 22:00 год по 07:00 год в зимовий період часу та з 22:00 год по 06:00 год в літній період часу, з метою недопущення порушень громадського порядку в нічний час, якщо вихід не пов'язаний з виконанням роботи на виробництві або непередбачуваних обставин;
2)заборона виїзду за межі території Самбірського району без дозволу поліції.
Зобов'язати ОСОБА_5 двічі на місяць (першого та третього вівторка місяця протягом дня) реєструватися у відділенні поліції №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області для забезпечення ефективного профілактичного впливу, проведення індивідуально попереджувальної роботи.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали про встановлення адміністративного нагляду.
Ознайомити піднаглядного з обов'язками, передбаченими ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-вр від 01.12.1994 року.
Виконання ухвали по здійсненню адміністративного нагляду покласти на відповідальних посадових осіб відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на органи Національної поліції.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Інформацію щодо справи, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет веб-адреса сторінки: http://court.gov.ua; https://tk.lv.court.gov.ua/.
Суддя ОСОБА_1