Справа № 951/31/25
Провадження №2-о/951/22/2025
судового засідання
12 березня 2025 року
Козівський районний суд Тернопільської області
у складі головуючої судді Гриновець О. Б.
присяжних Ріпки Р. І., Стельмаха А. О.
з участю секретаря судового засідання Галаса В. І.
заявника ОСОБА_1
представника особи щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду й в режимі відеоконференцзв'язку цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , особа щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною ОСОБА_3 , заінтересована особа: Козлівська селищна рада Тернопільської області про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна
у провадженні суду перебуває цивільна справа № 951/31/25.
26.02.2025 представник заявника ОСОБА_4 подав до суду клопотання про призначення судової психіатричної експертизи в якій, серед іншого, просить витребувати у Комунального некомерційного підприємства «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської обласної ради (вул. Тролейбусна, 14, м. Тернопіль, Тернопільська область) наступну інформацію:
- чи перебувала в медичному закладі на лікуванні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ? Якщо так, то коли і з яких причин?
- надати оригінали медичних карток (медичної документації) ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки с. Дмухівці Тернопільського району Тернопільської області.
Тож заслухавши думку учасників справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2 ст. 77 ЦПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 84 ЦПК України у разі задоволення клопотання про витребування доказів суд своєю ухвалою витребує відповідні докази.
Отож з метою всебічного, повного й об'єктивного з'ясування всіх обставин по даній справі, суд доходить висновку щодо задоволення клопотання про витребування доказів.
Керуючись статтями 76, 84, 258-261 ЦПК України
постановив:
задовольнити клопотання представника заявника ОСОБА_4 про витребування доказів.
Витребувати у Комунального некомерційного підприємства «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської обласної ради (вул. Тролейбусна, 14, м. Тернопіль, Тернопільська область) наступну інформацію:
- чи перебувала в медичному закладі на лікуванні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ? Якщо так, то коли і з яких причин?
- надати оригінали медичних карток (медичної документації) ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки с. Дмухівці Тернопільського району Тернопільської області.
Витребувані докази направити на адресу суду (Тернопільська область, селище Козова, вул. Соборна, 2) в строк до 04.04.2025.
Копію ухвали для виконання надіслати КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської обласної ради.
Ухвала про витребування доказів виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Розгляд справи відкласти на 08.04.2025 о 15:00 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. Б. Гриновець
Присяжні Р. І. Ріпка
А. О. Стельмах