ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
27 жовтня 2010 року 16:47 № 2а-11077/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:
позивача: Боровицької О.П.;
відповідача: не з'явилися
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва
доТовариства з обмеженою відповідальністю “Медіа-систем продакшн”
простягнення заборгованості
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 27 жовтня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
23 липня 2010 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Державна податкова інспекція у Оболонському районі міста Києва (далі по тексту -позивач, ДПІ у Оболонському районі м. Києва) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю “Медіа-систем продакшн” (далі по тексту -відповідач, ТОВ “Медіа-систем продакшн”), в якій просить стягнути суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 154 830,14 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 липня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-11077/10/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 07 жовтня 2010 року. Судове засідання 07 жовтня 2010 року відкладалось до 27 жовтня 2010 року через неявку представників відповідача.
В судовому засіданні 27 жовтня 2010 року представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судові засідання не забезпечив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У зв'язку з неприбуттям в судове засідання представників відповідача розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту частини другої статті 17, частини першої статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” та з урахуванням положень частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.
Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
Товариство з обмеженою відповідальністю “Медіа-систем продакшн” зареєстроване Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією (ідентифікаційний код 36146628) в якості суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи 11 вересня 2008 року і є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (тут і далі по тексту нормативно-правові акти в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до даних облікової картки ТОВ “Медіа-систем продакшн” має заборгованість зі сплати до бюджету податку на додану вартість у розмірі 154 830,14 грн., яка виникла на підставі: 1) самостійно поданого відповідачем уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 24 вересня 2009 року №197251, в якій була визначена загальна сума податку до сплати у розмірі 132 627,00 грн. та сума штрафу, у зв'язку з виправленням помилки 6 631,00 грн.; 2) самостійно поданої декларації за червень 2009 року №197384, якою відповідачем самостійно визначено суму податкового зобов'язання на суму 12 627,00 грн.; 3) самостійно поданої декларації за серпень 2009 року №1973814, якою відповідачем самостійно визначено суму податкового зобов'язання на суму 2 000,00 грн.; 4) прийнятого ДПІ в Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 21 жовтня 2009 року №0019761502/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на у розмірі 510,00 грн.; 5) прийнятого ДПІ в Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 13 січня 2010 року №0000231502/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 19,20 грн.; 6) прийнятого ДПІ в Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 01 березня 2010 року №0003441502/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на у розмірі 510,00 грн.;
Сума заборгованості була частково погашена за рахунок переплати у минулих звітних періодах і на момент слухання справи борг по податку на додану вартість ТОВ “Медіа-систем продакшн” складає 154 830,14 грн.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 1.2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобов'язання -зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові повідомлення надсилаються в порядку передбаченому для податкових вимог та вважаються надісланими (врученими) юридичній особі, якщо їх передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів податкові повідомлення-рішення ДПІ у Оболонському районі м. Києва: від 21 жовтня 2009 року №0019761502/0 (отримано уповноваженою особою відповідача 27 жовтня 2009 року, про що є підпис уповноваженої особи на звороті повідомлення про вручення поштового відправлення), від 13 січня 2010 року №0000231502/0 (розміщено на дошці податкових оголошень через не можливість вручення відповідачу -акт від 22 лютого 2010 року №48/15-220); від 01 березня 2010 року №0003441502/0 (розміщено на дошці податкових оголошень через не можливість вручення відповідачу -акт від 16 квітня 2010 року №143/15-220).
В матеріалах справи відсутні докази сплати самостійно визначеної суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість, а також докази сплати податкових зобов'язань визначених податковими повідомленнями-рішеннями від 21 жовтня 2009 року №0019761502/0, від 13 січня 2010 року №0000231502/0 та від 01 березня 2010 року №0003441502/0, як і відсутні докази того, що платником розпочато процедуру апеляційного оскарження.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а” -“в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки судом встановлено, що податкове зобов'язання відповідача не сплачено в установлені строки, таке податкове зобов'язання визнається податковим боргом.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Підпунктом 6.3.2 пункту 6.3 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.
Судом встановлено, що у зв'язку з несплатою податкових зобов'язань позивачем направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення першу податкову вимогу від 28 вересня 2009 року №1/3612 на суму 139 258,00 грн., яка була вручена уповноваженій особі відповідача 14 жовтня 2009 року, про що свідчить підпис на звороті повідомлення про вручення поштового відправлення.
Оскільки після направлення першої податкової вимоги, податковий борг залишився непогашеним, позивачем на адресу відповідача була направлена друга податкова вимога від 16 листопада 2009 року 2/4197 на суму 154 395,00 грн., однак зазначена кореспонденція повернулася позивачу через не можливість вручення відповідачу, що не знаходиться за вказаною адресою, і відповідно до акту від 23 грудня 2009 року №770 друга податкова вимога від 13 березня 2006 року 2/1602 розміщена на дошці податкових оголошень.
Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржені.
Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржено.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Медіа-систем продакшн” (04073, м. Київ, просп. Московський, 21, ідентифікаційний код 36146628) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31113029700006 УДК у м. Києві, МФО 820019, одержувач: ВДК у Оболонському районі міста Києва, код платежу 26077916) заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 154 830,14 грн. (сто п'ятдесят чотири тисячі вісімсот тридцять гривень чотирнадцять копійок).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко