ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
18 листопада 2010 року 08:38 № 2а-14413/10/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Суддя Добрянська Я.І.,
Секретар судового засідання Пономарьов Д.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до відповідача Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Альтера білд»
про стягнення штрафу 1000 грн.
За участю представників сторін
позивача: Степанов Є.О. (довіреність № 100/7916 від 21.05.2010 р.)
відповідач: не з'явився
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 15.11.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (надалі - позивач) з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Альтера білд» (надалі - відповідач) про стягнення штрафу 1000 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем порушено пункт 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591 (надалі - Положення), відповідно до чого до відповідача застосовано штраф у розмірі 1000 грн.
В уточненні до позовних вимог від 18.11.2010 р. представник позивача просить стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Альтера білд»штраф у розмірі 1000 грн. до державного бюджету України на рахунок, що вказаний в позовній заяві, та не стягувати з відповідача судові витрати.
В судове засідання відповідач не з'явився та не скерував свого представника, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до довідки з ЄДРПОУ від 26.10.2010 р., відповідач зареєстрований за адресою: 01025, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 7, офіс 1.
Судова кореспонденція надіслана на адресу відповідача була повернута поштою до суду з відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться».
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку у відношенні Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Альтера білд»16.09.2009 р. було складено акт № 274-ДМ про правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якого позивачем було встановлено порушення відповідачем вимог пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591, в частині не подання відповідачем до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної річної інформації за 2008 рік.
У зв'язку із встановленим, за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Альтера білд»Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 11.05.2010 р. № 268-ДМ, відповідно до якої до відповідача застосовано штраф у розмірі 1000 грн.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено в судовому засіданні, на момент розгляду даної справи, зазначена сума штрафу відповідачем не сплачена.
Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, зважаючи також на наступне.
Відповідно до визначень термінів, встановлених ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно положень ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до п.п.8, 9 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», до повноважень Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку належить:
- здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам;
- проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності професійних учасників ринку цінних паперів та саморегулівних організацій професійних учасників ринку цінних паперів, а також перевірки та ревізії діяльності емітентів щодо стану корпоративного управління та здійснення операцій з розміщення та обігу цінних паперів;
Відповідно до пункту 1 глави 1 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591, емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.
Відповідно до пункту 1 глави 7 розділу V Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Згідно вимог п.14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія України з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до приписів ст. 15 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також, згідно ст. 15 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, наголошується представником позивача та встановлено судом в судовому розгляді, Відкритим акціонерним товариством «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Альтера білд» не було подано до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної річної інформації за 2008 рік, згідно чого до відповідача було правомірно застосовано штраф, передбачений ст.15 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Щодо строків позовної давності щодо стягнення з відповідача штрафу відповідно до вчиненого відповідачем правопорушення з неподання до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної річної інформації за 2008 рік, п. 10 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України12 лютого 2008 р. за № 120/14811, встановлено, що:
- юридична особа може бути притягнена до відповідальності за вчинення правопорушення не пізніше трьох років з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше двох місяців з дня його виявлення.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування у відповідача несплаченого штрафу, встановленого відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»за порушення вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі шляхом примусового стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Альтера білд»на користь державного бюджету України штрафу в розмірі 1000 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Альтера білд»(код ЄДРПОУ 35044057, адреса: 01025, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 7, офіс 1) штраф у розмірі 1000 грн. до державного бюджету України шляхом перерахування коштів на рахунок відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І.Добрянська
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 23.11.2010 р.