ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
18 листопада 2010 року № 2а-15615/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О., суддів Келеберди В.І., Кочана В.М., при секретарі судового засідання Розсошко К.В., розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_1
доМіністерства внутрішніх справ України
проскасування наказу від 14.07.2010р. №1270 в частині, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення виплат
Позивачка у 2010 році звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою про скасування наказів від 14.07.2010 року, від 26.11.2009 року, внесення змін до наказу від 12.08.2010 року, зобов'язання до вчинення дій.
Позивач до позову додала заяву про поновлення строку на зверння до адміністративного суду.
Відповідно до вимог пункту 5 частини 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Під час підготовчого провадження судом було встановлено, що Ухвалою Окружного адміністративного суду міста міста Києва від 18.10.2010 у справі № 2а-14587/10/2670 адміністративний позов ОСОБА_1 з тимим самими позовними вимогами залишено без розгляду через пропущення позивачкою строку на звернення до адміністративного суду. Зазначена ухвала набрала законної сили в установленому порядку. З огляду на це, суд прийшов до висновку про розгляд заяви позивача у судовому засіданні.
Ухвалою від 05.11.2010 було відкрито провадження по справі та призначено судове засідання.
18.11.2010 у судовому засіданні колегією судів було розглянуто заяву позивача про поновлення строку на звернення до адміністративного суду в частині доводів про поважність причин пропуску строку на звернення до адміністративного суду.
Як вбачається з наданих документів, спір стосується прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Строк звернення до адміністративного суду встановлено ст. 99 КАС України (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2010 р. № 2453-VI).
Відповідно до ч. 1 вказаної статті адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Як вбачається з поданого адміністративного позову, позивачка звернулася до суду з вказаним позовом з порушенням встановленого строку звернення до адміністративного суду, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Обгрунтовуючи поважність причин пропуску строку на звернення до адміністративного суду позивачка зазначила, що вона перебувала на лікуванні, про що надано копію довідки про знаходження на лікуванні в Центральному госпіталі МВС України від 12.10.2010 № 8540 у період з 14.09 по 12.10.2010.
Крім того, позивачка та її представник посилалися на те, що вони не могли своєчасно отримати копії оскаржуваних наказів.
Заслухавши пояснення позиваки та її представника, колегія суддів прийшла до висновку, що факт пропуску позивачкою строку на звернення до адміністративного суду встановлено судовим рішенням, яке не оскаржено та набрало законної сили.
У той же час, наведені причини не є поважними, оскільки не перешкоджали позивачці звернутися до суду, остання не зверталася до суду з вимогою про витребування письмових доказів, а її лыкування почалося вже після закінчення строку звернення до суду.
Відповідно до ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про скасування наказів від 14.07.2010 року, від 26.11.2009 року, внесення змін до наказу від 12.08.2010 року, зобов'язання до вчинення дій.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Р.О. Арсірій
Судді В. І. Келеберда
В.М. Кочан