Ухвала від 23.04.2009 по справі 7/525

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

УХВАЛА

23.04.2009р. № 7/525

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Арсірія Р.О., секретаря Поліщук О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4

до Київської міської державної адміністрації

За участі третіх осіб

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “РУБІН”

Товариство з обмеженою відповідальністю „ГЕРМЕС-М"

Прокуратура м. Києва

Шевченківська районна державна адміністрація у м. Києві

Про визнання недійсним та скасування повністю Розпорядження Київської міської державної адміністрації № 938 від 19.07.2007 року

Представники сторін:

Позивач, ОСОБА_3 -особисто,

Представник ОСОБА_3, ОСОБА_6 - усна довіреність,

Позивач, ОСОБА_4 -особисто,

Представник позивача ОСОБА_4, ОСОБА_7 - усна довіреність,

Позивач, ОСОБА_2 -особисто,

Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_8, за довіреністю,

Представник відповідача Київська міська державна адміністрація не прибув,

Представник третьої особи Прокуратура міста Києва Орленко А. О.,

Представник третьої особи ТОВ "Гермес-М";, Здоренко С. М.,

Представник третьої особи ОСББ "Рубін" не прибув.

ВСТАНОВИВ:

Під час розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до неї приєднано справу 15/153 за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з тими ж самими позовними вимогами. Позови розглядаються в одному провадженні.

Під час розгляду справи виникло питання щодо підсудності справи Окружному адміністративному суду м. Києва. Так, представник відповідача заявив, що оскаржуване рішення прийнято на підставі ст. 31 Закону України „Про місцеве самоврядування”. Додаткових пояснень з цього приводу відповідачем не надано, хоча судом надавалася можливість підготувати такі пояснення.

Позивачі наполягали на правильному визначенні підсудності.

Представник третьої особи Прокуратури м. Києва вважав, що справа має розглядатися в Окружному адміністративному суду м. Києва у тому числі і за вибором позивача. Інші учасники процесу залишили розгляд питання про підсудність на розсуд суду.

Ст. 31 Закону України „Про місцеве самоврядування” визначені повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва у тому числі такі власні (самоврядні) повноваження як надання відповідно до законодавства дозволу на спорудження об'єктів містобудування незалежно від форм власності.

Ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Предметна підсудність) передбачено зокрема, що Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

За п. 3. Справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.

У справі розглядається спір фізичних осіб, щодо оскарження акту органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо, зокрема, після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності. У зазначеному випадку справа має розглядатися Шевченківським районним судом м. Києва як адміністративним.

У зв'язку з наведеним, керуючись ст. 19, 22 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Передати справу на розгляд Шевченківському районному суду м. Києва

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Суддя Арсірій Р.О.