Постанова від 25.11.2010 по справі 2а-3174/10/2470

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

25 листопада 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-3174/10/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Спіжавки Г.Г.,

при секретарі судового засідання: Хмілю С.Р.,

за участю сторін:

від позивача - ОСОБА_1,

від відповідача - Ісаєвої І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Чернівецькій області про скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

В поданому позові приватний підприємець ОСОБА_1 просить суд скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Чернівецькій області про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 241065 від 15.06.2010 року на суму 3400 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач посилається на ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», яку Законом від 20.05.2010р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»доповнено новою частиною: «суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до Єдиного державного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових, що розташовані за іншою адресою ніж місце здійснення торгівлі». На підставі цього, позивач зазначає, що до неї застосовані санкції за порушення, які не були нею вчинені, а тому рішення вважає незаконним та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідач в своїх письмових запереченнях із позовними вимогами не погоджується Зазначає, що зміни в Законі «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», на які посилається позивач, вступили в силу 16.06.2010р. А перевірка проводилась 14.06.2010р, оскаржуване рішення -прийняте 15.06.2010р., тобто до вступу в законну силу Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Згідно редакції Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», діючої на момент проведення перевірки та застосування фінансових санкцій зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Проте, на момент проведення перевірки місце зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв у магазині «Фараон»за адресою с. Іспас, Вижницького району, Чернівецької області - не внесене до Єдиного реєстру.

Заслухавши пояснення сторін, встановивши фактичні обставини в справі, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні відносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що приватний підприємець ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець 04.08.2000р. та має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями серії АГ №165471 від 04.02.2010р., строком дії з 01.02.2010р. до 01.02.2011р., та ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами серії АГ №165882 від 04.02.2010р., строком дії з 01.02.2010р. до 01.02.2011р.

Перевіркою магазину "Фараон", де здійснює господарську діяльність п/п ОСОБА_1, встановлено факт торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін та зберігання у підсобному приміщенні магазину алкогольних напоїв та тютюнових виробів, хоча вказане місце не було внесено до Єдиного державного реєстру. Про вказані порушення 14.06.2010р. складено акт № 250/32/2676009112 та на підставі нього 15.06.2010р. прийнято рішення про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4 400 грн.

Позивач проти рішення в частині застосування санкції за торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін в сумі 1000 грн. не заперечувала та погасила її. Рішення в частині застосування санкції за зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру позивач вважає незаконним.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-ВР, зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Проте, місце, де проводилася перевірка, а саме у магазині «Фараон»за адресою с. Іспас, Вижницького району, Чернівецької області, не є місцем зберігання в розумінні вказаної статті, а являється місцем торгівлі, яке зазначене в ліцензії позивача.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

На підставі викладеного, керуючись 2, 71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Чернівецькій області про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 241065 від 15.06.2010 року на суму 3400 грн.

3. Стягнути з Державного бюджету на користь позивача державне мито в розмірі 3, 40 грн.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанову в повному обсязі виготовлено 30.11.2010р.

Суддя Г.Г. Спіжавка