Справа №2а- 6216/10/1570
08 листопада 2010 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Руденко І.В.
-представника позивача -Недбал А.В. (довіреність від 07.09.2010р. №4197)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_2 про стягнення 1700,00 грн., -
З позовом до суду звернувся прокурор м. Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, зазначивши що 08.10.2009р. було встановлено факт використання відповідачем транспортного засобу RENO номерний знак НОМЕР_1 з напівпричіпним контейнеровозом KRONE НОМЕР_2 для надання послуг з вантажних перевезень без ліцензійної картки на напівричіп, що є порушенням Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено акт №162661 від 08.10.2009р. За надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України „Про автомобільний транспорт” встановлено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На підставі цього постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області № 089664 від 04.11.2009р. до ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. Однак, в добровільному порядку штраф відповідачем не сплачено.
Представник прокуратури в судове засідання не з'явився, по дату та час судового засідання був повідомлений.
Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, але в судове засідання не з'явився, а тому, на підставі положень ст.128 КАС України справа розглядалась за його відсутності за наявними в справі доказами.
Заслухавши пояснення представника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області та дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідно ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 48 Закону України «По автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт від 05 квітня 2001 року N 2344-III та п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.
Згідно з ст. 60 «Про автомобільний транспорт»інспекція здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками у зв'язку з чим ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до положень ст.60 Закону України від 05 квітня 2001 року N 2344-III, право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. В зв'язку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду.
Судом встановлено, що 08.10.2009р. державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Каніним Є.В. та Бурлакою П.М. було складено Акт № 162661 (а.с.6), яким зафіксовано факт використання транспортного засобу RENO номерний знак НОМЕР_1 з напівпричіпним контейнеровозом KRONE номерний знак НОМЕР_2 для надання послуг з вантажних перевезень без ліцензійної картки на напівричіп. Акт проведення перевірки підписаний відповідачем, без будь-яких заперечень та зауважень.
27.10.2009р. на адресу відповідача був направлений лист-запрошення №7789/08 від 26.10.2009р. (а.с.7) про необхідність прибути для розгляду справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, яке відповідач отримав 30.10.2009р. (а.с. 10).
04.11.2009р., тимчасово виконуючим обов'язки начальника державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Валявським В.В. винесено постанову про застосування фінансових санкцій до ОСОБА_2 №089664 за допущення порушення законодавства про автомобільний транспорті в розмірі 1700,00 грн. (а.с.8), яка була направлена відповідачу 05.11.2009р..
У встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 п'ятнадцятиденний строк сума фінансової санкції відповідачем не сплачена. Доказів проведення оплати на час розгляду справи суду також надано не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, а також те, що позивачем доведено, що ОСОБА_2 має заборгованість по штрафним санкціям за допущення порушення законодавства на автомобільному транспорті у розмірі 1700,00грн., суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються доданими до позову документами, та підлягають задоволенню.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 94,158-163, 167 КАС України, суд, -
Адміністративний позов прокурора м. Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) ідентифікаційний номер НОМЕР_3 штрафні санкції в розмірі 1700,00 (тисяча сімсот гривень) грн. на р/р 31115106700015 м.Іллічівськ, банк:ГУ ДКУ в Одеській області, МФО 828011. Отримувач: ГУ ДКУ в Одеській області. Код 23215045. Код платежу:21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Уразі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 12.11.2010р.
Суддя К.О. Танцюра
12 листопада 2010 року