06 вересня 2010 року < Текст > Справа № 2а-4760/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Янюк О.С.,
при секретарі судового засідання Світлицькій О.В.,
за участю представників:
позивача - Баранової Т.А. (довіреність від 10.09.2010 №3638/10);
відповідача - не з'яився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-виробнича компанія «Промсоюз», м.Вільнянськ Запорізької області
про стягнення податкової заборгованості
У липні 2010 року Вільнянська міжрайонна державна податкова інспекція Запорізької області (далі - Вільнянська МДПІ, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-виробнича компанія «Промсоюз» (далі - ТОВ «ТВК «Промсоюз», відповідач), у якому просить стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 2 338,69грн. В обґрунтування позовних вимог посилається на закони України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-III (далі - Закон №2181-ІІІ) та "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон №509-XII) і зазначає, що відповідач має заборгованість зі сплати податку на додану вартість (далі - ПДВ) у розмірі 1 496,61грн. та комунального податку у розмірі 842,08грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та надав пояснення, аналогічні викладений у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, письмові заперечення чи інші документи від відповідача суд не отримував, клопотання про розгляд справи за його відсутності на адресу суду не надходило. Про дату, час та місце проведення судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
На підставі ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України), судом у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Розглянувши подані документи, заслухавши пояснення представника позивача, судом установлені наступні обставини.
Посадовими особами Вільнянської МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «ТВК «Промсоюз» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 03.03.2009 №143/15-31036655 (далі - Акт від 03.03.2009). Під час перевірки встановлено неподання відповідачем податкової декларації з ПДВ за жовтень 2008 року, листопад 2008 року, грудень 2008 року. За результатами перевірки та з урахуванням виявленого порушення позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 11.03.2009 №0010791503/0 та нараховані штрафні санкції з ПДВ у розмірі 510,00грн. Указане рішення надіслане відповідачу поштою та повернулось на адресу позивача із відміткою відділення поштового зв'язку - «за закінченням терміну зберігання».
Згідно п. 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 №253 (далі - Порядок), у разі, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення, то податковий орган оформляє відповідний акт, із зазначенням причини неможливості вручення такого повідомлення. У такому випадку податковий орган розміщує податкове повідомлення на дошці податкових повідомлень (оголошень). При цьому день розміщення такого повідомлення та дошці оголошень, вважається днем вручення його платнику податків.
На виконання указаних приписів позивачем рішення розміщено на дошці оголошень Вільнянської МДПІ, про що складений акт від 16.03.2009 №75/15-31036655.
Посадовими особами Вільнянської МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «ТВК «Промсоюз» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 27.03.2009 №194/15-31036655 (далі - Акт від 27.03.2009). Під час перевірки встановлено неподання відповідачем податкової декларації з ПДВ за січень 2009 року та розрахунків комунального податку за жовтень 2008 року, листопад 2008 року, ІV квартал 2008 року. За результатами перевірки та з урахуванням виявлених порушень позивачем прийняті податкове повідомлення-рішення від 06.04.2009 №0011441503/0, яким нараховані штрафні санкції з ПДВ у розмірі 170,00грн., та від 06.04.2009 №0011451503/0, яким нараховані штрафні санкції з комунального податку у розмірі 510,00грн. Указані рішення надіслані відповідачу поштою та повернулись на адресу позивача із відміткою відділення поштового зв'язку - «за закінченням терміну зберігання». На виконання п. 4.9 Порядку позивачем рішення розміщені на дошці оголошень Вільнянської МДПІ, про що складений акт від 10.04.2009 №97/15-31036655.
Посадовими особами Вільнянської МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «ТВК «Промсоюз» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 07.04.2009 №213/15-31036655 (далі - Акт від 07.04.2009). Під час перевірки встановлено неподання відповідачем податкової декларації з ПДВ за лютий 2009 року. За результатами перевірки та з урахуванням виявленого порушення позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 15.04.2009 №0011661503/0 та нараховані штрафні санкції з ПДВ у розмірі 170,00грн. Указане рішення надіслане відповідачу поштою та повернулось на адресу позивача із відміткою відділення поштового зв'язку - «за закінченням терміну зберігання». На виконання п. 4.9 Порядку позивачем рішення розміщене на дошці оголошень Вільнянської МДПІ, про що складений акт від 23.04.2009 №101/15-31036655.
Посадовими особами Вільнянської МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «ТВК «Промсоюз» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 05.05.2009 №256/15-31036655 (далі - Акт від 05.05.2009). Під час перевірки встановлено неподання відповідачем податкової декларації з ПДВ за березень 2009 року. За результатами перевірки та з урахуванням виявленого порушення позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 13.05.2009 №0012011503/0 та нараховані штрафні санкції з ПДВ у розмірі 170,00грн. Указане рішення надіслане відповідачу поштою та повернулось на адресу позивача із відміткою відділення поштового зв'язку - «за закінченням терміну зберігання». На виконання п. 4.9 Порядку позивачем рішення розміщене на дошці оголошень Вільнянської МДПІ, про що складений акт від 19.05.2009 №108/15-31036655.
Посадовими особами Вільнянської МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «ТВК «Промсоюз» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 03.07.2009 №357/15-31036655 (далі - Акт від 03.07.2009). Під час перевірки встановлено неподання відповідачем податкової декларації з ПДВ за травень 2009 року. За результатами перевірки та з урахуванням виявленого порушення позивачем прийняті податкове повідомлення-рішення від 03.07.2009 №0012931503/0 та нараховані штрафні санкції з ПДВ у розмірі 170,00грн. Указане рішення надіслане відповідачу поштою та повернулось на адресу позивача із відміткою відділення поштового зв'язку - «за закінченням терміну зберігання». На виконання п. 4.9 Порядку позивачем рішення розміщене на дошці оголошень Вільнянської МДПІ.
Посадовими особами Вільнянської МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «ТВК «Промсоюз» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 21.07.2009 №396/15-31036655 (далі - Акт від 21.07.2009). Під час перевірки встановлено неподання відповідачем розрахунку з комунального податку за І квартал 2009 року. За результатами перевірки та з урахуванням виявленого порушення позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 21.07.2009 №0013441503/0 та нараховані штрафні санкції з комунального податку у розмірі 170,00грн. Указане рішення надіслане відповідачу поштою та повернулось на адресу позивача із відміткою відділення поштового зв'язку - «за закінченням терміну зберігання». На виконання п. 4.9 Порядку позивачем рішення розміщене на дошці оголошень Вільнянської МДПІ.
Посадовими особами Вільнянської МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «ТВК «Промсоюз» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 11.03.2010 №223/15-31036655 (далі - Акт від 11.03.2010). Під час перевірки встановлено неподання відповідачем декларації з ПДВ за січень 2010 року. За результатами перевірки та з урахуванням виявленого порушення позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 22.03.2010 №0000991504/0 та нараховані штрафні санкції з ПДВ у розмірі 170,00грн. Указане рішення надіслане відповідачу поштою та повернулось на адресу позивача із відміткою відділення поштового зв'язку - «за закінченням терміну зберігання». На виконання п. 4.9 Порядку позивачем рішення розміщене на дошці оголошень Вільнянської МДПІ, про що складений акт від 05.05.2010 №31/15-058.
Оскільки у встановлені законодавством строки відповідач податковий борг не сплатив, позивачем прийняті податкові вимоги: перша - від 16.01.2009 №1/15, друга - від 30.03.2009 №2/55. Указані вимоги надсилались відповідачу поштою, проте повернулися на адресу позивача, про що складені відповідні акти від 27.02.2009 №24-058/49 та від 03.04.2009 №24-058/94.
У адміністративному чи судовому порядку відповідач податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги не оскаржував, проте заборгованість у добровільному порядку не сплачена.
05.05.2009 позивачем прийняте рішення №1792/10/24-038/72 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
На час розгляду справи заборгованість відповідача з ПДВ з урахуванням наявної переплати складає 1 496,61грн. та заборгованість з комунального податку з урахуванням наявної переплати складає 842,08грн.
Зважаючи на несплату у добровільному порядку відповідачем податкової заборгованості Вільнянська МДПІ звернулася до суду.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до Закону №509-XII, податкові органи здійснюють контроль, зокрема, за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Як встановлено пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Відповідно до пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідачем до податкового органу не надані декларації з ПДВ за жовтень 2008 року, листопад 2008 року, грудень 2008 року, січень 2009 року, лютий 2009 року, березень 2009 року, травень 2009 року, січень 2010 року та розрахунків з комунального податку за жовтень 2008 року, листопад 2008 року, ІV квартал 2008 року, І квартал 2009 року, що встановлено та зазначено в Актах від 27.03.2009, від 07.04.2009, від 05.05.2009, від 03.07.2009, від 21.07.2009, від 11.03.2010.
Відповідно до приписів ст. 17 Закону №2181-ІІІ штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами.
Згідно з пп.17.1.1 п 17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку (17,00грн. х 10=170,00грн.).
Оскільки відповідачем до податкового органу податкова звітність з ПДВ не надавалась за жовтень 2008 року, листопад 2008 року, грудень 2008 року, січень 2009 року, лютий 2009 року, березень 2009 року, травень 2009 року, січень 2010 року, то штрафні санкції складають 1530,00грн. (170,00 х 9); з комунального податку розрахунки не надавались за жовтень 2008 року, листопад 2008 року, ІV квартал 2008 року, І квартал 2009 року, то штрафні санкції складають 850,00грн (170,00 х 5).
Аналізуючи вище викладені норми, суд вважає, що позивачем правомірно та у відповідності до приписів чинного законодавства позивачу нараховані штрафні санкції за неподання податкової звітності з ПДВ та з комунального податку.
Податковий борг згідно п 1.3 ст.1 Закону №2181-ІІІ, це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону №2181-ІІІ, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пп. 4.2. та 4.3. ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Відповідачем податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги не оскаржувались, а отже є узгодженними.
Під час розгляду справи відповідач доказів сплати заборгованості не надав, проти позову не заперечив, доводи позивача не спростував.
Згідно ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-виробнича компанія «Промсоюз» (код ЄДРПОУ 31036655) податковий борг у розмірі 2 338,69 грн. (дві тисячі триста тридцять вісім грн. 69 коп.), у тому числі:
заборгованість зі сплати комунального податку у розмірі 842,08грн. (вісімсот сорок дві грн. 08коп.) на користь місцевого бюджету Вільнянського району Запорізької області (р/р33215828700080, код б/к 16010200, код одержувача - 34677061, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015);
заборгованість зі сплати податку на додану вартість у розмірі 1 496,61грн. (одна тисяча чотириста дев'яносто шість грн. 61коп.) на користь Державного бюджету Вільнянського району Запорізької області (р/р31113029700079, код б/к 14010100, код одержувача - 34677061, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015). Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) О.С.Янюк