Постанова від 07.03.2025 по справі 157/291/25

Справа № 157/291/25

Провадження №3/157/256/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 березня 2025 року місто Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Головного управління ДПС у Волинській області, щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , фізична особа-підприємець,

за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України),

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 04 лютого 2025 року о 18 год 11 хв в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване по АДРЕСА_2 , будучи фізичною особою-підприємцем, у порушення пунктів 1, 2, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», не провела розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій, не видала розрахунковий документ встановленої форми та змісту на суму 175 грн, не надала прихідні документи на товар, що знаходяться в реалізації, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КпАП України.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, хоча належним чином була повідомлена про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, причину неявку не повідомила і заяву про відкладення розгляду справи не подала.

За таких обставин, доходжу висновку про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 .

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КпАП України, підтверджується дослідженими судом доказами: копією акта фактичної перевірки № 03457 від 04 лютого 2025 року, з якого вбачається, що було проведено перевірку у кафе по АДРЕСА_2 і в ході перевірки виявлено, що розрахункова операція: сигарети «Парламент аква» - пачка за ціною 130 гривень, пиво нефільтроване бочкове спеціальне 0,5 л по ціні 45 грн, а всього товару на загальну суму 175 грн, проведена без застосування реєстратора розрахункових операцій, без створення у паперовій та/або електронній формі та без надання покупцю відповідного розрахункового документа (фіскального касового чека); суб'єктом господарювання не забезпечено створення у паперовій та/або електронній формі та зберігання протягом встановленого законодавством терміну контрольних стрічок РРО, контрольні стрічки за термін, що підлягає перевірці у повному обсязі не надані; суб'єкт господарювання порушено встановлений законодавством порядок обліку товарних запасів, а саме для перевірки не надано документів у паперовій та/або електронній формі, що підтверджують облік та надходження товарів, які знаходяться у місці продажу на загальну суму 2296 грн.; копією наказу за підписом в.о. начальника ГУ ДПС у Волинській області Левчук О. № 328-11 від 30 січня 2025 року «Про проведення фактичної перевірки СГ ОСОБА_1 »; копією направлення на перевірку від 04 лютого 2025 року, з якого вбачається, що перед проведенням перевірки ОСОБА_1 було ознайомлено з цим направленням та вручено копію направлення, реєстром розрахункових операцій (додаток № 1 до акта фактичної перевірки від 07 лютого 2025 року).

З письмових пояснень ОСОБА_1 у протоколі про адміністративне правопорушення № 002593/84/07-05 від 07 лютого 2025 року вбачається, що вона не змогла видати покупцю розрахунковий документ, оскільки стався технічний збій РРО, прихідні документи знаходяться у бухгалтера.

Разом з тим, такі пояснення ОСОБА_1 не спростовують її вини у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КпАП України і не звільняють її від відповідальності за його вчинення, адже п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» чітко встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Крім того, п. 12 ст. 3 цього Закону встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини його скоєння та особу ОСОБА_1 , яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, доходжу висновку, що до неї належить застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 68 грн.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 в дохід держави необхідно стягнути судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок.

Керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 155-1, п. 1 ч. 1 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 68 (шістдесят вісім) гривень.

На підставі частини другої статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати ОСОБА_1 штрафу протягом 15 днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем її проживання або роботи.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягнути подвійний розмір штрафу - 136 (сто тридцять шість) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Камінь-Каширський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: О.В. Антонюк