Постанова від 07.03.2025 по справі 157/202/25

Справа № 157/202/25

Провадження №3/157/211/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 березня 2025 року місто Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., з участю особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , потерпілої ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області, щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , працює у ТО «“GOOD FOOD», навчається у ДПТНЗ «Камінь-Каширське вище професійне училище», група 2,

за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України),

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 26 січня 2025 року близько 17 год 45 хв, перебуваючи у п'яному вигляді по АДРЕСА_1 , вчинила відносно своєї матері ОСОБА_2 домашнє насильство, тобто умисні дії психологічного та фізичного характеру, що полягали у висловлюванні у її сторону нецензурною лайкою, погрозах фізичною розправою, шарпанині, внаслідок чого могла була завдана шкода психічному та фізичному здоров'ю останньої, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КпАП України.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнала та пояснила, що у зазначений у протоколі день вона прийшла додому і мала намір забрати свого брата щоб погуляти, однак мати ОСОБА_2 заборонила щоб брат йшов з нею, а тому між ними виникла суперечка, під час якої вона словесно матір ображала та шарпала, і чому так зробила не може на теперішній час пояснити, у матері просила вибачення за образи.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КпАП України, крім визнання вини нею самою, підтверджується доданими до протоколу про адміністративне правопорушення та дослідженими доказами.

Потерпіла ОСОБА_2 у судовому засіданні пояснила, що 26 січня 2025 року її дочка ОСОБА_1 під час суперечки ображала її нецензурними словами та шарпала, на цей час конфлікт між ними вичерпався, це вперше дочка вчинила такі дії.

Згідно з рапортом Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області, що зареєстрований в ІТС ІПНП (журналі ЄО) № 2421 від 26 січня 2025 року, заявниця ОСОБА_2 повідомила до поліції про те, що прихала її донька в стані алкогольного сп'яніння, намагалася забрати сина заявниці, вдарила її, а саме тягала за волосся, копала ногами, побила вікна в присутності неповнолітньої дитини, після чого поїхала з друзями у напрямку м. Каменя-Каширського.

Відповідно до копії термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА № 651897 від 26 січня 2025 року, ОСОБА_1 було заборонено у будь-який спосіб контактувати з потерпілою ОСОБА_2 , припис винесено на 5 діб з 19 год 30 хв 26 січня 2025 року до 19 год 30 хв 31 січня 2025 року.

Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні домашнього насильства доведена.

Згідно із ст. 13 КпАП України до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 126 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 24-1 КпАП України за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років може бути застосований захід впливу, зокрема, у виді попередження.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1 , яка вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, вперше притягується до адміністративної відповідальності, є неповнолітньою, навчається, працює, та думку потерпілої, яка не наполягала на застосування стягнення, вважаю за достатнє застосувати до ОСОБА_1 передбачений ст. 24-1 КпАП України захід впливу у виді попередження.

Керуючись п. 2 ст. 13, п. 2 ст. 24-1, ст. 33, ч. 1 ст. 173-2, п. 2 ч. 1 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і застосувати до неї захід впливу, визначений ст. 24-1 КпАП України, у виді попередження.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Камінь-Каширський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: О.В. Антонюк

Попередній документ
125712758
Наступний документ
125712760
Інформація про рішення:
№ рішення: 125712759
№ справи: 157/202/25
Дата рішення: 07.03.2025
Дата публікації: 12.03.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Камінь-Каширський районний суд Волинської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (07.03.2025)
Дата надходження: 03.02.2025
Предмет позову: вчинення домашнього насильства
Розклад засідань:
06.03.2025 14:00 Камінь-Каширський районний суд Волинської області
07.03.2025 10:00 Камінь-Каширський районний суд Волинської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
АНТОНЮК ОЛЕСЯ ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
АНТОНЮК ОЛЕСЯ ВОЛОДИМИРІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Кривдік Карина Русланівна
потерпілий:
Літвінова Тетяна Анатоліївна