Справа № 569/24387/24
27 лютого 2025 року м. Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області
в складі головуючого судді Галінської В.В.
при секретарі Калентинець Т.В.
Учасники справи:
позивач - ОСОБА_1
відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні порядку спрощеного позовного провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування постанови у справі про накладення адміністративного стягнення,-
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним вище позовом, в якому просить скасувати постанову №4/629 від 04.12.2024 року, винесену начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 210-1 КУпАП із застосуванням адміністративного стягнення в виді штрафу в розмірі 17000 грн.
В обґрунтування позову посилається на те, що 04 грудня 2024 року у м. Рівне ОСОБА_1 зупинили працівники поліції з метою перевірки військово-облікових документів. Перевіривши документи, його було проінформовано, що він знаходиться в розшуку ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі по тексту - ТЦК), причини розшуку йому не повідомили, сказали їхати до ТЦК, а «там розберетеся». В той же день 04.12.2024 року ОСОБА_1 добровільно приїхав до
ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою з'ясування причин його розшуку, адже позивач є особою, яка вчасно уточнила свої персональні дані - 03.07.2024 року відповідно до вимог Закону України від 11.04.2024, не порушувала правила військового обліку, має відстрочку від призову на військову службу на підставі п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (студент). По приїзду позивача працівниками ТЦК без будь-яких пояснень було вручено позивачу Постанову №4/629 від 04.12.2024 року за справою про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 210-1 КпАПУ у розмірі 17000 грн., відповідно до тексту якої штраф накладено за неявку 15.10.2024 о 09-00 по повістці. При цьому, розгляду справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не проводився, йому не було роз'яснено права та обов'язки як особи, яка притягується до відповідальності, не надано можливості дати пояснення, не досліджувалися обставини справи.
ІНФОРМАЦІЯ_4 з метою з'ясування причин його розшуку, адже позивач є особою, яка вчасно уточнила свої персональні дані - 03.07.2024 року відповідно до вимог Закону України від 11.04.2024, не порушувала правила військового обліку, має відстрочку від призову на військову службу на підставі п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (студент). По приїзду позивача працівниками ТЦК без будь-яких пояснень було вручено позивачу Постанову №4/629 від 04.12.2024 року за справою про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 210-1 КпАПУ у розмірі 17000 грн., відповідно до тексту якої штраф накладено за неявку 15.10.2024 о 09-00 по повістці. При цьому, розгляду справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не проводився, йому не було роз'яснено права та обов'язки як особи, яка притягується до відповідальності, не надано можливості дати пояснення, не досліджувалися обставини справи.
Так, відповідно до змісту оскаржуваної Постанови ОСОБА_1 «порушив абзац 1 п. 1 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а саме - не прибув за викликом ІНФОРМАЦІЯ_3 по повістці на 9 год.00 хв. 15.10.2024 Документ сформований в системі «Електронний суд» 13.12.2024 5 року без поважних на те причин. Правопорушення вчинено під час дії особливого періоду. Враховуючи, що громадянин ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, що передбачене ч. 2 ст. 210-1 КпАПУ, постановлено накласти штраф….» Тобто, зі змісту оскаржуваної Постанови не вбачається, що громадянин ОСОБА_1 : - повторно скоїв протягом року порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - яке правопорушення громадянин ОСОБА_1 скоїв повторно - коли притягався до відповідальності громадянин вперше за скоєння правопорушення, за повторність якого ІНФОРМАЦІЯ_5 притягнуло ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності на підставі оскаржуваної Постанови. Отже, зі змісту Постанови не вбачається наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, що передбачено ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, що виключає можливість притягнення до адміністративної відповідальності. 2.
Поряд із вищевикладеним, ОСОБА_1 не вчиняв дій, які направленні на порушення абзацу 1 п. 1 ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме - «неявка по повістці 15.10.2024 року о 09:00», про що описано ТЦК в оскаржувані Постанові, адже він не був оповіщений про наявність повістки відповідно до встановленого порядку.
Так, адресою місця проживання позивача є АДРЕСА_1 . Ця адреса була повідомлена позивачем ТЦК під час уточнення даних 03.07.2024. За цією адресою позивач постійно фактично проживає. Однак, за даною адресою працівники Укрпошти не доставляли і не вручали позивачу повістку і не могли цього фізично зробити, бо, зі слів керівника відділення № 19 м. Рівне, куди позивач одразу звернувся після отримання оскаржуваної постанови, з серпня 2024 року відсутній листоноша. Крім того, на телефонний номер не надходило повідомлення від Укрпошти про необхідність з'явитися за повісткою/відправленням, бо, зі слів керівника відділення Укрпошта №19 м. Рівне відправником (тобто, ТЦК) не було вказано номеру телефону, а також відсутні підтвердження, що позивачу надсилалися повідомлення про необхідність з'явитися за відправленням до відділення №19 м. Рівне
27 січня 2025 року представником відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 подано до суду відзив, у якому він зазначає, що Позивачу за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів було сформовано повістку №316815, яку надіслано на його адресу засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення, та за якою Позивач повинен був прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 на 11 год 00 хв 15.10.2024 (копія повістки та поштових документів долучається). Однак Позивач за вищезазначеною повісткою до ІНФОРМАЦІЯ_3 не прибув та про причини неприбуття не повідомив. Відповідно до положень пункту 41 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є: 1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов'язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки; Документ сформований в системі «Електронний суд» 25.01.2025 6 2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
В зв'язку з неприбуттям Позивача за повісткою до ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС 27.11.2024 до Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області, в порядку визначеному ст. 259 КУпАП, надіслано звернення щодо доставки Позивача до ІНФОРМАЦІЯ_3 для складання протоколу в зв'язку із вчиненням ним адміністративного правопорушення за ч.3 ст. 210-1 КУпАП. 04.12.2024 співробітниками поліції здійснено доставку Позивача до ІНФОРМАЦІЯ_3 і складено протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст. 210-1 КУпАП за № 4/629 від 04.12.2024. Розгляд справи про адміністративне правопорушення відбувся відразу після складання протоколу 04.12.2024 в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 і винесено постанову №4/629 від 04.12.2024
При роздруківці бланку постанови № 4/629 відповідальним виконавцем відділу мобілізації допущено технічну помилку стосовно зазначення частини 2 статті 210-1 КУпАП, так як всі описані в постанові обставини кваліфікуються як порушення передбаченні частиною 3 статті 210-1 КУпАП.
Представник відповідача просить поновити пропущений процесуальний строк на подачу відзиву на позовну заяву ОСОБА_1 , у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною і скасування постанови про адміністративне правопорушення, закриття провадження по справі у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, відмовити частково за безпідставністю позовних вимог., постанову ІНФОРМАЦІЯ_3 № 4/629 від 04.12.2024 скасувати та направити справу про адміністративне правопорушення на новий розгляд до ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою суду від 16 грудня 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Позивач ОСОБА_1 та його представник Кіндрась К.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити, надали пояснення згідно позову.
Представник відповідача Долінський Т.Й. в судовому засіданні підтримав поданий до суду відзив, просив відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення, виходячи з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що постановою №4/629 начальника ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_3 в справі про адміністративне правопорушення від 04 грудня 2024 року, ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 17000 грн. за ч.2 ст. 210-1 КУпАП України за порушення абз.1 п.1 ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме не прибув за виклком ІНФОРМАЦІЯ_3 по повістці (розпорядженню) на 9 год. 00хв. 15.10.2024 року без поважних на те причин. Правопорушення вчинено під час дії особливого періоду.
Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено комплекс заходів щодо здійснення мобілізаційної підготовки Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.
Змістом мобілізаційної підготовки є: створення мобілізаційного резерву, підготовка та накопичення військово-навчених людських ресурсів призовників, військовозобов'язаних та резервістів для комплектування посад, передбачених штатами воєнного часу. Відповідно до положень пункту 2 частини 1 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» взяттю на військовий облік військовозобов'язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, зокрема, які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.
Відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов'язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов'язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Відповідно до положень пунктів 30-303 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024 повістка може формуватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або оформлюватися на бланку, який заповнюється представником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
У разі формування повістки за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу накладає на повістку кваліфікований електронний підпис у день її формування.
Реєстраційний номер повістки фіксується в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Для оповіщення військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України чи СБУ бланк повістки оформляється зазначеними органами. Порядок оформлення повісток, їх підпис та реєстрація визначаються розвідувальними органами України, СБУ.
Кожна повістка, сформована за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, містить унікальний електронний ідентифікатор у вигляді QR-коду (далі - QR-код).
QR-код містить інформацію, зазначену в пункті 29 цього Порядку, а також реєстраційний номер поштового відправлення у разі відправлення повістки засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням.
Повістка, сформована за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, може бути роздрукована. У такому разі її паперова форма повинна містити придатний для зчитування QR-код з відповідною інформацією.
Повістки, сформовані за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, можуть:
централізовано друкуватися і надсилатися військовозобов'язаним та резервістам засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення;
друкуватися та вручатися військовозобов'язаним та резервістам під час оповіщення у роздрукованому вигляді.
У разі надсилання повістки, сформованої за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення, на такому відправленні повинні зазначатися штриховий кодовий ідентифікатор оператора поштового зв'язку, прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається повістка.
В описі вкладення зазначається інформація про найменування поштового відправлення, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається поштове відправлення, найменування вкладення із кількістю аркушів, власне ім'я та прізвище керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу, інформація про дату накладення кваліфікованого електронного підпису.
Позивач перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_9 з 24.04.2012.
Позивачу за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів було сформовано повістку №316815, яку надіслано на його адресу засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення, та за якою Позивач повинен був прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 на 11 год 00 хв 15.10.2024. Однак Позивач за вищезазначеною повісткою до ІНФОРМАЦІЯ_3 не прибув та про причини неприбуття не повідомив.
Відповідно до положень Пункту 23 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560
Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).
Відповідно до пункту 24 Порядку У разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.
Відповідно до положень пункту 41 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:
1)у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов'язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;
2)у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку:
день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
У своєму позові позивач вказує, що повістки він не отримував, листоноша у поштовому відділенні за місцем його проживання відсутня, тому кореспонденція не доставляється, у зв'язку з чим він не був належним чином повідомлений про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Як передбачено ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інш і обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ст. 9 КАС України).
Пунктом 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до приписів ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Як встановлено судом із матеріалів справи позивачу ОСОБА_1 . Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів,сформована повістка №316815 про явку для уточнення даних на 15.10.2025 року на 11 годину до ІНФОРМАЦІЯ_4 . Дана повістка рекомендованим листом з описом вкладення та відміткою на конверті «Повістка ТЦК» була направлена позивачу за адресою АДРЕСА_1 .
Поштове відправлення було повернуто відправнику у зв'язку із відсутністю адресата за вказаною адресою.
Посилання позивача на той факт, що повістку він не отримував у зв'язку із відсутністю листоноші не підтверджені належними доказами. Аудіозапис, що долучений ОСОБА_1 до матеріалів справи не дає підстав зробити беззаперечний висновок про те, між ким ведеться розмова, в який час та з якого приводу. Жодними іншими доказами даний факт позивач також не довів.
Надані представником позивача Кіндрась К.В., в якості доказів відповіді на запити позивача до АТ «Укрпошта» також не доводять того факту, що кореспонденцію за адресою проживання ОСОБА_1 позивач не отримує, у даних листах лише роз'яснено порядок отримання інформації за запитом.
Згідно п.3 ч.3 ст.286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право, зокрема скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи).
Враховуючи, що позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, доказів повторності вчиненого правовопорушення відповідачем не надано, а повідомлено суду про технічну описку у постанові, тому належним захистом порушеного права позивача є скасування оскаржуваної постанови про накладання адміністративного стягнення та направлення справи на новий розгляд до ІНФОРМАЦІЯ_2 , а відтак позов слід задовольнити частково.
Відповідно до п. ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до пункту 8 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (зі змінами, відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385, введено в дію Постановою ВР № 2233-XII від 25.03.92, ВВР, 1992, № 27, ст.386) положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя.
Отже, сплачений позивачем судовий збір частково підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_10 .
З огляду на викладене, беручи до уваги положення КАС України, суд доходить висновку про наявність достатніх правових підстав для стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань з ІНФОРМАЦІЯ_10 судових витрат у розмірі 302 грн. 80 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.251, 252, 288, 293 КУпАП, ст.ст. 241-246, 286 КАС України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування постанови у справі про накладення адміністративного стягнення - задовольнити частково.
Скасувати постанову ІНФОРМАЦІЯ_2 №4/629 від 04 грудня 2024 року про накладення адміністративного стягнення та притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та направити справу про адміністративне правопорушення на новий розгляд до ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з ІНФОРМАЦІЯ_10 ( АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 302 грн. 80 коп.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_3 .
Суддя -