Справа № 135/252/25
Провадження № 3/135/113/25
Іменем України
26.02.2025 м. Ладижин
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Корнієнко О.М., розглянувши справи про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від відділення поліції №3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
- за ст.124 КУпАП,
До суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо притягнення до відповідальності за ст. 124 КУпАП ОСОБА_1 , а саме за те, що порушив правила дорожнього руху та допустив наїзд на транспортний засіб, що стояв.
Дослідивши матеріали, вважаю, що матеріали справи з протоколом необхідно повернути для доопрацювання з таких підстав.
При поверненні справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення, суд керується постановою Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 в якій зазначено, що визнається правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відповідно до Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Диспозиція ст.124 КУпАП передбачає порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Даний протокол не відповідає всім вимогам ст.256 КУпАП, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено потерпілу особу, її ім?я (найменування), адресу місця проживання чи міцезнаходження тощо.
Крім того, в протоколі вказано, що додатком є технічний засіб відеозапису - бодікамера 796173, проте матеріали справи не містять доданого відеозапису.
За таких обставин, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам статті 256 КУпАП, суд вважає, що дану справу про адміністративні правопорушення слід повернути відділенню поліції №3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 254, 256, 278-280 КУпАП,
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 повернути відділенню поліції №3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя