Справа № 161/3494/25
Провадження № 3/161/1496/25
м.Луцьк 10 березня 2025 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді Гриня Олександра Миколайовича, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 -
- за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Луцького міськрайонного суду Волинської області з Головного управління ДПС у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Перевіривши матеріали справи приходжу до такого висновку.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Дана норма кореспондується із п. 5 Інструкції з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 р. № 566 згідно, якого усі реквізити протоколу заповнюються чорнилом чорного або синього кольору розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення № 002570/96/07-05 від 13 лютого 2025 року, приходжу до висновку, що він не відповідає ст. 256 КУпАП в контексті п. 5 Інструкції з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 р. № 566 в частині виконання вимог інструкції, що усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком.
Що позбавляє суд можливості виконати вимоги, щодо оголошення вказаного протоколу (ч. 2 ст. 279 КУпАП).
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За таких обставин, враховуючи, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення та адміністративних матеріалів допущено порушення п. 5 Інструкції з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 р. № 566, суд вважає за необхідне матеріали про адміністративне правопорушення повернути для доопрацювання.
Керуючись, ст.ст. 256, 266, 283-285 КУпАП, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління ДПС у Волинській області для доопрацювання, шляхом усунення вказаних недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Олександр ГРИНЬ