21 січня 2025 року Справа № 160/32023/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіГолобутовського Р.З.
за участі: секретаря судового засідання Омельченко А.І.,
представника позивача представника відповідача Карпенко О.І., Мосесова А.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "КОНТИНЕНТ" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
03.12.2024 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТИНЕНТ» (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - відповідач), у якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області форми "П" від 06.11.2024 №0684040702.
В обґрунтування позовних вмиог зазначено, що контролюючий орган проводячи документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «КОНТИНЕНТ» на підставі наказу від 18.09.2024 №4299-п, діяв не у спосіб та порядок, визначені чинним законодавством України, а тому така перевірка є незаконною та такою, що не породжує жодних правових наслідків. Акт перевірки від 02.10.2024 № 2856/04-36-07-02/31182939 є недопустимим доказом у справі, оскільки одержаний з порушенням порядку, встановленого законом, а податкове повідомлення-рішення форми «П» від 06.11.2024 №0684040702, прийняте податковим органом за наслідками неправомірної перевірки та на підставі акту перевірки від 02.10.2024 №2856/04-36-07-02/31182939, який є недопустимим доказом, не може вважатись законним та, як наслідок, підлягає скасуванню. Крім того, представник позивача, окремо не погодився саме із висновками Акта перевірки від 02.10.2024 № 2856/04-36-07-02/31182939, на підставі якого винесено спірне податкове повідомлення-рішення, та зазначив, що позивач не здійснював списання дебіторської заборгованості, а відобразив у бухгалтерському та податковому обліку операції безповоротної фінансової позики відповідно до вимог законодавства, а тому, як вказав представник позивача, ТОВ «КОНТИНЕНТ» правомірно відобразило в бухгалтерському та податковому обліку списання суми наданої безповоротної допомоги за договорами від 27.04.2022 № № 27-04-Ф та від 24.10.2022 № ФД241022К на витрати періоду у повній відповідності з вимогами Закону №996 та Національних стандартів бухгалтерського обліку. На підставі даних бухгалтерського обліку, з урахуванням ст. 3 Закону №996, була сформована фінансова звітність ТОВ «КОНТИНЕНТ» за звітні періоди 2023, яка була подана до ДПС, як додатки до податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, з урахуванням норм ст. 44 ПК України. Відтак, представник позивача вважає дії відповідача та винесене податкове повідомлення-рішення від 06.11.2024 №0684040702 протиправними, у зв'язку з чим звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.12.2024 відкрито провадження у адміністративній справі; справу №160/32023/24 призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання у справі призначено на 17.12.2024.
17.12.2024 підготовче засідання у справі №160/32023/24 відкладено на 14.01.2025.
23.12.2024 представником відповідача надано до суду через автоматизовану систему «Електронний суд» відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнає та просить суд відмовити у задоволенні позову. В обґрунтування правової позиції зазначено, що згідно з оборотно-сальдовою відомістю по усім наявним рахункам бухгалтерського обліку за І квартал 2023 року ТОВ «КОНТИНЕНТ» не створено резерв сумнівних боргів (по наведеним операціям), в той же час по рахунку №944 «Сумнівні та безнадійні борги» відображено по обороту Дт та обороту Кт суму 28708,41 грн. Згідно з наданим ТОВ «КОНТИНЕНТ» додатком РІ до Декларації з податку на прибуток за І квартал 2023 року, встановлено відсутність задекларованого показника у сумі 56615000 грн. по рядку 2.1.3 на суму різниць які збільшують фінансовий результат, що призвело до заниження об'єкта оподаткування на суму 56615000 грн. Порушення податкового законодавства та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, згідно з п.109.2 ст.109 Податкового кодексу України, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України. В ході проведення перевірки на адресу ТОВ «КОНТИНЕНТ» надано запит від 23.09.2024 №2/07-02 з питань надання пояснення та ведення бухгалтерського обліку. Втім, на думку контролюючого органу, надані пояснення та інформація стосовно обставин, що пом'якшують для підприємства відповідальність, передбачену п.112-1.1 ст.112-1 ПКУ в періоді встановлених податкових правопорушень від 25.09.2024 №1/2509 (вх. ГУ ДПС від 25.09.2024 №91554/6) не спростовують викладені порушення. Оскільки платник податків мав можливість дотриматися норм чинного законодавства, зокрема в частині відображення у податковій звітності виключно тих операцій які мали місце, однак не вжив достатніх заходів для цього через те, що діяв нерозумно, недобросовісно та без належної обачності, це призвело до податкового правопорушення, яке вважається умисним. Отже, на порушення п.п.134.1.1, п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.п.139.2.1 п.139.2 ст.139 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VІ (із змінами та доповненнями) показники рядка 03 Декларацій «Різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України» занижено на загальну суму 56615000 грн., у т.ч. за 1 кв. 2023 рік у сумі 56615000 грн.
27.12.2024 року на адресу суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій підтримано позицію, викладену в позовній заяві, та зазначено, що відзив є законодавчо необґрунтованим та таким, що не спростовує доводів, викладених в позовній заяві, як підстав для задоволення позову.
14.01.2025 розгляд справи перенесено на 21.01.2025.
У судовому засіданні, призначеному на 21.01.2025, усною ухвалою суду закрито підготовче засідання та розпочато розгляд справи по суті; представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити з підстав вказаних у позові.
Представник відповідача у задоволенні позовних вимог просив відмовити, вказуючи на їх безпідставність.
Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи.
Товариство з обмеженою відповідальністю «КОНТИНЕНТ» (код ЄДРПОУ 31182939) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 18.09.2000. Видами діяльності є 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний).
Станом на момент розгляду справи ТОВ «КОНТИНЕНТ» знаходиться на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області.
Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі направлення від 18.09.2024 №7904 та наказу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «КОНТИНЕНТ» від 18.09.2024 №4299-п, на підставі п. 19-1.1 ст. 19-1 п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20. п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п.п. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78, п. 82.2 ст. 82 Податкового кодексу України проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «КОНТИНЕНТ» щодо дотримання вимог податкового законодавства України в частині податку на прибуток за період з 01.01.2023 по 31.03.2023 стосовно відображення операцій з нарахування відсотків за борговими зобов'язаннями перед ПАТ ЗНВКІФ "ПРИНЦИПАЛ" (код ЄДРПОУ 37500398), від імені та в інтересах якого діє ТОВ "КУА "ПРАЙМ ЕССЕТС МЕНЕДЖМЕНТ" (код ЄДРПОУ 38199336), згідно договору відсоткової позики від 26.12.2017 №26/12/2017-III з урахуванням додаткових угод та операцій з прощення боргу між сторонами ТОВ "КОНТИНЕНТ" та УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКЕ ТОВ "ЄВРОМІКС" З ІІ (ЄДРПОУ 24998380) відповідно до договорів про надання поворотної фінансової допомоги від 27.04.2022 №27-04-Ф та від 24.10.2022 №ФД241022К з урахуванням додаткових угод.
02.10.2024 за результатами перевірки складено Акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «КОНТИНЕНТ» (код ЄДРПОУ 31182939) за №2856/04-36-07-02/31182939.
Перевіркою встановленні такі порушення ТОВ «КОНТИНЕНТ»:
1. п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 135.1 ст. 135, п.п. 139.2.1 п. 139.2 ст. 139 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VI (із змінами та доповненнями) в результаті чого завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток за 1 кв. 2023 року на суму 56615000 грн.
Не погодившись з актом перевірки, ТОВ «КОНТИНЕНТ» подало заперечення на акт перевірки.
Контролюючим органом складено лист за результатами розгляду заперечень, поданих ТОВ «КОНТИНЕНТ», та зазначено, що висновки за результатами перевірки зроблено з урахуванням, норм чинного законодавства. Зазначені у акті перевірки висновки стосовно порушень, допущених ТОВ «КОНТИНЕНТ», є правомірними.
На підставі висновків Акту перевірки ГУ ДПС у Дніпропетровській області було винесено податкове повідомлення-рішення форми «П» від 06.11.2024 №0684040702, яким зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 56615000 грн.
Не погоджуючись із зазначеним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Щодо правомірності призначення та проведення документальної позапланової виїзної перевірки, слід зазначити про таке.
У постанові від 08 вересня 2021 року (справа №816/228/17) Велика Палата Верховного Суду сформулювала наступний правовий висновок: «У разі якщо контролюючий орган був допущений до проведення перевірки на підставі наказу про її проведення, то цей наказ як акт індивідуальної дії реалізовано його застосуванням, а тому його оскарження не є належним та ефективним способом захисту права платника податків, оскільки скасування наказу не може призвести до відновлення порушеного права.
Неправомірність дій контролюючого органу при призначенні і проведенні перевірки не може бути предметом окремого позову, але може бути підставами позову про визнання протиправними рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки.
При цьому підставами для скасування таких рішень є не будь-які порушення, допущені під час призначення і проведення такої перевірки, а лише ті, що вплинули або об'єктивно могли вплинути на правильність висновків контролюючого органу за результатами такої перевірки та відповідно на обґрунтованість і законність прийнятого за результатами перевірки рішення».
Таким чином, головним критерієм, покладеним в основу визнання правових актів органу державної влади незаконними з процедурних підстав, є порушення адміністративних процедур, покликаних забезпечувати платникам податків реалізацію й захист їх прав.
Відтак, суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до пп. 20.1.14 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (далі - ПК України) контролюючі органи мають право у разі виявлення порушення вимог податкового чи іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, надсилати платникам податків письмові запити щодо надання засвідчених належним чином копій документів.
Отримання податкової інформації та направлення запитів контролюючими органами регламентовано статтею 73 Податкового кодексу та Порядком періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1245.
Відповідно до п. 73.3 ст. 73 ПК України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Такий запит підписується керівником (заступником керівника) контролюючого органу і повинен містити: 1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує; 2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати; 3) печатку контролюючого органу.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи; 2) для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок та в інших випадках, передбачених статтею 39 цього Кодексу; 3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків; 4) щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків: податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування; акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної; 5) у разі проведення зустрічної звірки; 6) в інших випадках, визначених цим Кодексом.
Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин або його посадовій особі.
Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.
За змістом пункту 10 Порядку № 1245 запит щодо отримання податкової інформації від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин оформляється на бланку органу державної податкової служби та підписується керівником (заступником керівника) зазначеного органу. У запиті зазначаються: посилання на норми закону, відповідно до яких орган державної податкової служби має право на отримання такої інформації; підстави для надіслання запиту; опис інформації, що запитується, та в разі потреби перелік документів, що її підтверджують.
Отже, запит контролюючого органу про надання відповідної інформації платником податків повинен визначати конкретні підстави, тобто, наявність чітко окреслених обставин, які свідчать про порушення платником податків податкового законодавства. Без повідомлення вказаних фактів платник податків не має об'єктивної можливості надати будь-які пояснення та їх документальне підтвердження.
Вказана правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 24.07.2020 у справі №1.380.2019.001685 (адміністративне провадження №К/9901/33872/19), від 19.03.2019 у справі №803/1542/16 (адміністративне провадження №К/9901/35538/18), від 25.03.2019 у справі №806/4875/14 (адміністративне провадження №К/9901/7212/18).
З наявних матеріалів справи видно, що підставою для призначення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «КОНТИНЕНТ» у відповідності до наказу від 18.09.2024 №4299-п є п.п.78.1.4 п.78.1, п.78.4 ст.78 ПК України, а направленню запиту передувало виявлення контролюючим органом фактів, що, на його думку, свідчать про недостовірність визначення ТОВ «КОНТИНЕНТ» даних у податковій звітності з податку на прибуток за 2023 рік.
Згідно з п.п. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється у разі, якщо виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Зі змісту наведеної норми ПК України можна дійти висновку, що передумовою для призначення перевірки на підставі пп. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 ПК України має бути сукупність двох обставин: виявлення недостовірності даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, та ненадання платником податків пояснень та їх документального підтвердження на письмовий запит контролюючого органу.
Зазначені у пп. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 ПК України обставини є юридичним фактом, з настанням якого законодавець пов'язує подальшу реалізацію контролюючим органом свого права на проведення документальної позапланової перевірки.
Відповідно до п. 78.4 ст. 78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Виходячи з аналізу наведених правових норм, документальна позапланова перевірка проводиться на підставі наказу керівника органу державної податкової служби та за наявності підстав для її проведення.
Обов'язковою передумовою здійснення документальної позапланової виїзної перевірки є направлення платнику податків запиту про надання пояснень та їх документального підтвердження.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків у разі якщо за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Платник податків зобов'язаний подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження.
Вимоги, які висуваються до змісту запиту є нормативно визначеними і поширювальному тлумаченню не підлягають.
У контролюючого органу є право на оцінку пояснень плакатника податків і їх документальних підтверджень.
Виявлені факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, можуть бути підставою для проведення перевірки лише у випадку, коли сумніви не усунуті наданими поясненнями та документальними підтвердженнями.
Про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється відповідним наказом.
З матеріалів справи видно, що ГУ ДПС у Дніпропетровській області направило на адресу ТОВ «КОНТИНЕНТ» запит від 01.07.2024 №47217/6/04-36-07-02-13 про надання інформації та її документального підтвердження, в якому зазначено про виявлення фактів, що свідчать про недостовірність визначення ТОВ «КОНТИНЕНТ» даних у податковій звітності з податку на прибуток за 2023 рік.
Як встановлено судом, листом від 31.07.2024 №1/3107 ТОВ «КОНТИНЕНТ» надало контролюючому органу інформацію на запит від 01.07.2024, в якому виклало свої пояснення щодо наявності розбіжностей та надало первинні документи.
Отримавши відповідь ТОВ «КОНТИНЕНТ» щодо питань, поставлених у запиті від 01.07.2024 та додаткові документи, контролюючий орган, не проінформувавши платника податків про те, яку саме інформацію не було надано позивачем у його відповіді та які саме додаткові документи потрібно надати, крім вже наданих, призначив документальну позапланову виїзну перевірку згідно з наказом від 18.09.2024 №4299-п.
Відтак, суд, враховуючи встановлені обставини справи та виходячи із системного аналізу вказаних норм права робить висновок, що контролюючий орган при прийнятті ним оскаржуваного наказу про призначення документальної позапланової виїзної перевірки діяв не у межах та не у відповідності до положень податкового законодавства, зокрема, підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України, оскільки контролюючим органом не доведено та не надано доказів, що свідчили б про те, що надані позивачем пояснення та документи були оцінені контролюючим органом і такі пояснення та документи не усунули сумніви щодо визначення ТОВ «КОНТИНЕНТ» даних у податковій звітності з податку на прибуток за 2023 рік.
Так, у спірних правовідносинах саме суб'єкт владних повноважень зобов'язаний довести обґрунтованість свого рішення з посиланням на недоліки пояснень суб'єкта господарювання та їх документальне обґрунтування, чого відповідачем у цій справі зроблено не було.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 31.03.2020 у справі №820/3477/16.
Оскільки відповідач не довів наявність підстав, визначених 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України, для призначення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «КОНТИНЕНТ», суд робить висновок про незаконність призначення та проведення такої перевірки.
Зазначені порушення процедури проведення перевірки є самостійними підставами для визнання висновків такої перевірки необґрунтованими, що тягне за собою скасування прийнятого, за її наслідками, акту індивідуальної дії, тобто податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області форми «П» від 06.11.2024 №0684040702.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 21.04.2021 року у справі №816/501/16 та у постанові від 01.06.2022 року у справі №520/7331/21.
Крім того, у постанові від 24 грудня 2024 року у справі №580/9282/23 Верховний Суд звертає увагу на те, що при встановлені обставини щодо протиправності призначення й проведення перевірки суди попередніх інстанцій не мали переходити до перевірки підстав позову по суті встановлених під час перевірки порушень податкового та/або іншого законодавства, а відповідно і робити висновки по суті таких порушень.
А тому, суд вказує про відсутність необхідності дослідження підстав позову по суті встановлених під час перевірки порушень податкового та/або іншого законодавства, а відповідно і робити висновки по суті таких порушень.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 29.01.2025 року у справі №160/8721/23.
Поряд з цим, при вирішенні справи суд враховує позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, у справах "Проніна проти України" (пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Європейський суд з прав людини вказав, що пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними залежно від характеру рішення…Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи ( справа «Проніна проти України», рішення ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року).
Очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд. Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод зобов'язує суди умотивовувати свої рішення. Але дану вимогу не слід розуміти як таку, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент.
Згідно з ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, суд робить висновок про необхідність задоволення позову.
Вирішуючи питання щодо стягнення витрат на правову допомогу, суд вказує на наступне.
Частиною 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань підлягає стягненню на користь позивача судовий збір, сплачений позивачем за подання до суду позовної заяви у сумі 30280 грн.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТИНЕНТ» (вул. Алана Шепарда, буд. 17, пов. 2, каб. 3, м. Дніпро, 49089, код ЄДРПОУ 31182939) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, буд. 17А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ ВП 44118658) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області форми "П" від 06.11.2024 №0684040702.
Стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТИНЕНТ» судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 30280 (тридцять тисяч двісті вісімдесят) грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повне рішення складено 07.03.2025.
Суддя Р.З. Голобутовський