ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"05" березня 2025 р. справа № 300/6005/24
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Біньковської Н.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про скасування наказу №280 о/с від 01.07.2024 та поновлення на роботі,-
ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Саламандик А.І., звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, відповідно до змісту якого просить: скасувати наказ №280 о/с від 01.07.2024 «По особовому складу» в частині, що стосується ОСОБА_1 ; поновити капітана поліції на посаді старшого дільничного офіцера поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області.
На обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що станом на 01.07.2024 працював на посаді старшого дільничного офіцера поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області. 01.07.2024 наказом №280 о/с позивача звільнено із займаної посади. Стверджує, що зміст вказаного наказу для нього є незрозумілий, оскільки все що зрозуміло це то, що його звільнено із займаної посади. Також зазначає, що ним не вчинялося жодних дисциплінарних проступків та рапортів про звільнення не подавалося, а тому наказ від 01.07.2024 є безпідставним. Просить позов задовольнити.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалами суду відмовлено в задоволенні заяв позивача про забезпечення позову та в задоволенні заяви Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про закриття провадження.
Відповідач скористався правом подання відзиву на позов. Зазначає, що наказом ГУНП в Івано-Франківській області від 13.06.2024 №190 «По особовому складу» у ГУНП в Івано-Франківській області створено батальйон поліції особливого призначення (стрілецький). Рішенням Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області визначено, що кандидатом для призначення на посаду до батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Івано-Франківській області є капітан поліції ОСОБА_1 . Стверджує, що під час прийняття такого рішення було враховано факт тривалого перебування позивача на посаді інспектора сектору контролю за обігом зброї, набуті знання щодо будови зброї, її використання та застосування, а також той факт, що з метою надання допомоги ГУНП в Харківській області з виконання завдань на деокупованих територіях, останній відряджався у складі зведеного загону ГУНП в Івано-Франківській області для виконання поліцейських завдань по захисту Батьківщини та є учасником бойових дій. Позивача було повідомлено про його прибуття до управління кадрового забезпечення ГУНП в Івано-Франківській області для написання рапорту для подальшого проходження служби там, де це викликано інтересами служби, однак останній відмовився без надання мотивованих причин. Відповідач зазначає, що переведення ОСОБА_1 на іншу посаду відбулось у порядку визначеному ст. 65 Закону № 580-VIII, яка має назву «Переміщення поліцейських». У зв'язку із чим підставою для видання наказів по особовому складу є такі зміни в службовій діяльності, зокрема, як переміщення по службі. Вважає, що Закон №580-VIII є спеціальним нормативно-правовим актом, а відтак має пріоритет застосування норми спеціального законодавства. Поліцейський може бути переведений на іншу посаду не тільки в межах ГУНП в Івано-Франківській області, а й в будь-яке управління Національної поліції України, а саме туди де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами керівника органу, зокрема на період введення в Україні воєнного стану та 60 днів після цього. Закон України «Про Національну поліцію» уповноважує керівництво за власною ініціативою порушувати відповідне питання щодо переміщення поліцейського реалізуючи дискреційні повноваження з питань переміщення поліцейських на рівнозначні посади для більш ефективної служби, виходячи з інтересів служби в умовах правового режиму воєнного стану. Просить в задоволенні позову відмовити (а.с.91).
Правом подання відповіді на відзив позивач не скористався.
Заяв про розгляд справи з викликом сторін суду не надходило. У відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними в справі матеріалами.
Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши в сукупності письмові докази, встановив наступне.
ОСОБА_1 з листопада 2023 року перебував на посаді старшого дільничного офіцера поліції (на час відпустки для догляду за дитиною) сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області (а.с.99).
Начальником Калуського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області надано начальнику Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області доповідну записку від 01.07.2024 про те, що рішенням керівництва Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області було визначено, що кандидатом для призначення на посаду до батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Івано-Франківській області є капітан поліції ОСОБА_1 (а.с.103).
Наказом Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області від 01.07.2024 №280 о/с «По особовому складу», зокрема, відповідно до частин першої, сьомої та восьмої статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» з 01 липня 2024 року капітана поліції ОСОБА_1 призначено інспектором взводу №2 роти №1 батальйону поліції особливого призначення (стрілецький), звільнивши з посади старшого дільничного офіцера поліції (на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника) сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Калуського районного відділу поліції, установивши посадовий оклад у розмірі 2400 гривень, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі 40 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Підставою: доповідна записка начальника Калуського РВП ОСОБА_2 від 01.07.2024 (а.с.17, 106-106).
Наказом Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області від 04.09.2024 №405 о/с «По особовому складу» внесено зміни до наказу ГУНП від 01.07.2024 №280 о/с у частині призначення капітана поліції ОСОБА_1 , зазначено вважати його призначеним на посаду старшого інспектора відділення тактико-спеціальної підготовки батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) відповідно до частин першої, сьомої та восьмої статті 65 Закону України «Про Національну поліцію», установивши посадовий оклад у розмірі 2600 гривень, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі 45 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби (а.с.113).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України «Про Національну поліцію» (надалі також - Закон №580-VIII, в редакції, станом на час спірних правовідносин).
Згідно статті 2 Закону №580-VIII завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах: 1) забезпечення публічної безпеки і порядку; 2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; 3) протидії злочинності; 4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
За змістом частини 1 статті 17 Закону №580-VIII поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу в поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Частиною 1 статті 18 Закону №580-VIII встановлено, що поліцейський зобов'язаний 1) неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; 2) професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва; 3) поважати і не порушувати прав і свобод людини; 4) надавати невідкладну, зокрема домедичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров'я; 5) зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків; 6) інформувати безпосереднього керівника про обставини, що унеможливлюють його подальшу службу в поліції або перебування на займаній посаді.
Поліцейський зобов'язаний професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва (пункт 2 частина 1 статті 18 Закону № 580-VIII).
Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 1 Дисциплінарного статуту Національної поліції України затвердженого Законом України від 15.03.2018 №2337-VIII «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» (надалі також - Дисциплінарний статут) службова дисципліна, крім основних обов'язків поліцейського, визначених статтею 18 Закону № 580-VIII, зобов'язує поліцейського безумовно виконувати накази керівників, віддані (видані) в межах наданих їм повноважень та відповідно до закону.
Частиною 1 статті 5 Дисциплінарного статуту визначено, що поліцейський отримує наказ від керівника в порядку підпорядкованості та зобов'язаний неухильно та у визначений строк точно його виконувати. Забороняється обговорення наказу чи його критика.
У разі виникнення загрози державному суверенітету України та її територіальної цілісності, а також у ході відсічі збройної агресії проти України органи та підрозділи, що входять до системи поліції, відповідно до законодавства України беруть участь в обороні України, у виконанні завдань територіальної оборони, забезпеченні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану у разі його оголошення на всій території України або в окремій місцевості (частина 2 статті 24 Закону № 580-VIII).
Відповідно до частин 1, 3 - 5 статті 59 Закону №580-VIII служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Рішення з питань проходження служби оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких установлюються Міністерством внутрішніх справ України. Видавати накази по особовому складу можуть керівники органів, підрозділів, закладів та установ поліції відповідно до повноважень, визначених законом та іншими нормативно-правовими актами, та номенклатурою посад, затвердженою Міністерством внутрішніх справ України. Порядок підготовки та видання наказів щодо проходження служби в поліції встановлює Міністерство внутрішніх справ України.
За приписами частини 10 статті 62 Закону України «Про Національну поліцію», яка визначає гарантії професійної діяльності поліцейського, поліцейський користується повноваженнями, передбаченими цим Законом, незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу, та може бути переміщений по службі залежно від результатів виконання покладених на нього обов'язків та своїх професійних, особистих якостей.
Частиною 1 статті 64 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що особа, яка вступає на службу в поліції, складає Присягу на вірність Українському народові такого змісту: "Я, (прізвище, ім'я та по батькові), усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов'язки".
У відповідності до статті 60 Закону України «Про Національну поліцію» відносини, що виникають у зв'язку зі вступом, проходженням та припиненням служби в поліції, регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань проходження служби в поліції.
Згідно з положеннями частини 1 статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» переміщення поліцейських здійснюється:
1) на вищу посаду - у порядку просування по службі;
2) на рівнозначні посади: для більш ефективної служби, виходячи з інтересів служби; за ініціативою поліцейського; у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням реорганізації; у разі необхідності проведення кадрової заміни в місцевостях з особливими природними, географічними, геологічними, кліматичними, екологічними умовами (далі - місцевості з визначеним строком служби); за станом здоров'я - на підставі рішення медичної комісії; з меншим обсягом роботи з урахуванням професійних і особистих якостей - на підставі висновку атестації; у разі звільнення з посади на підставі рішення місцевої ради про прийняття резолюції недовіри відповідно до статті 87 цього Закону;
3) на посади, нижчі ніж та, на якій перебував поліцейський: у зв'язку зі скороченням штатів або реорганізацією в разі неможливості призначення на рівнозначну посаду; за станом здоров'я - на підставі рішення медичної комісії; через службову невідповідність - на підставі висновку атестації з урахуванням професійних і особистих якостей; за ініціативою поліцейського; як виконання накладеного дисциплінарного стягнення - звільнення з посади відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України; у разі звільнення з посади на підставі рішення місцевої ради про прийняття резолюції недовіри, відповідно до статті 87 цього Закону;
4) у зв'язку із зарахуванням на денну форму навчання за державним замовленням, у тому числі до магістратури, ад'юнктури та докторантури закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання, який здійснює підготовку поліцейських, а також у разі призначення на посаду після закінчення навчання.
Частиною 2 статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що посада вважається вищою, якщо за нею штатом (штатним розписом) передбачене вище спеціальне звання поліції, нижчою, якщо передбачене нижче спеціальне звання поліції, та рівнозначною, якщо передбачене таке саме спеціальне звання поліції.
Відповідно до частини 7 статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» переведення є формою переміщення поліцейських, яке здійснюється у разі, якщо звільнення їх із посад або призначення на інші посади належить до номенклатури призначення різних керівників.
Згідно з приписами частини 8 статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» переведення поліцейського може здійснюватися за його ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших органів (закладів, установ) поліції, які порушили питання про переміщення.
Поліцейські зобов'язані проходити службу там, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами керівника органу (закладу, установи) поліції, до повноважень якого належить право призначення на посаду та звільнення з посади.
За змістом частин 9 - 11 статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» переведення поліцейського здійснюється на підставі наказу про звільнення із займаної посади та направлення для подальшого проходження служби до іншого органу (закладу, установи) поліції та наказу про призначення на посаду в органі (закладі, установі) поліції, до якого переміщується поліцейський.
У разі якщо згідно із законом та іншими нормативно-правовими актами призначенню поліцейського на посаду повинно передувати погодження відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування чи їх посадових осіб, призначення на посаду здійснюється після отримання такого погодження.
Не допускається переміщення поліцейських на вищі посади протягом шести місяців з дня притягнення до адміністративної відповідальності, а також поліцейських, які мають діюче дисциплінарне стягнення.
Для забезпечення належної підготовки та видання наказів з питань проходження служби поліцейськими наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23 листопада 2016 року №1235, затверджено Порядок підготовки та видання наказів щодо проходження служби в поліції (надалі також - Порядок № 1235) та Перелік документів з питань проходження служби (далі - Перелік).
Відповідно до розділу ІІ Порядку № 1235 підставою для видання наказів по особовому складу є такі зміни в службовій діяльності, зокрема, як переміщення по службі.
За приписами пункту 2 розділу ІІІ Порядку № 1235 підставою для підготовки та видання наказів по особовому складу є документи з питань проходження служби, подані до підрозділу кадрового забезпечення поліцейським, його керівником або працівником, який здійснює кадрове забезпечення підрозділу.
Перелік документів з питань проходження служби визначається згідно з Переліком документів з питань проходження служби, затвердженим наказом МВС України від 23 листопада 2016 року №1235 (Пунктом 3 розділу ІІІ Порядку №1235).
Відповідно до пункту 4 розділу ІІІ Порядку № 1235 у разі необхідності для підготовки наказів можуть витребовуватися документи з певних питань проходження служби в поліції, передбачені чинним законодавством України.
Переліком визначено, що документами з питань проходження служби є: рапорт (заява), що пишеться власноручно у довільній формі; подання про призначення на посаду; подання про встановлення додаткових видів грошового забезпечення.
Як встановлено судом, наказом Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області від 01.07.2024 №280 о/с «По особовому складу» відповідно до частин першої, сьомої та восьмої статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 призначено з 01 липня 2024 року інспектором взводу №2 роти №1 батальйону поліції особливого призначення (стрілецький), звільнивши з посади старшого дільничного офіцера поліції (на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника) сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Калуського районного відділу поліції. В подальшому, наказом Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області від 04.09.2024 №405 о/с «По особовому складу» внесено зміни до наказу ГУНП від 01.07.2024 №280 о/с, за якими ОСОБА_1 вважається призначеним на посаду старшого інспектора відділення тактико-спеціальної підготовки батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) відповідно до частин першої, сьомої та восьмої статті 65 Закону України «Про Національну поліцію».
Таким чином, з урахуванням приписів частин 1, 8, 9 Закону України «Про Національну поліцію» переведення позивача здійснено на підставі виданого керівником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області (до повноважень якого належить право призначення на посаду та звільнення з посади позивача) наказу про звільнення із займаної посади та направлення для подальшого проходження служби до батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) Головного управління Національної поліції Івано-Франківській області, на підставі чого позивача призначено на відповідну посаду у вказаному батальйоні.
Викладене свідчить про дотримання відповідачем порядку переміщення в частині видання відповідних наказів.
Суд зауважує, що згідно доповідної записки начальника Калуського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області від 01.07.2024 причиною звільнення позивача із посади та призначення на іншу посаду стало визначення рішенням керівництва Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області кандидатом для призначення на посаду до батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_1 .. Під час прийняття такого рішення було враховано факт тривалого перебування ОСОБА_1 на посаді інспектора сектору контролю за обігом зброї, набуті знання щодо будови зброї, її використання та застосування, а також те, що відповідно до Законів України «Про Національну поліцію», «Про правовий режим воєнного стану», Указів Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 12.08.2022 №573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» з метою надання допомоги ГУНП в Харківській області з виконання завдань на деокупованих територіях, останній відряджався у складі зведеного загону ГУНП в Івано-Франківській області для виконання поліцейських завдань по захисту Батьківщини та є учасником бойових дій.
Суд зазначає, що спірний наказ містить покликання на норми чинного спеціального законодавства, що регулюють спірні правовідносини, а саме частини 1, 7 та 8 статті 65 Закону України «Про Національну поліцію», як на підставу для переміщення позивача до батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) Головного управління Національної поліції Івано-Франківській області для подальшого проходження служби.
При цьому, відсутність конкретизації підстави, у зв'язку з якими позивача призначено на відповідну посаду до батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) Головного управління Національної поліції Івано-Франківській області, не впливає на правомірність прийнятого відповідачем наказу, з огляду на фактичну наявність таких підстав та спеціального законодавства, яким передбачено необхідність прийняття таких рішень.
Так, з аналізу викладених норм суд дійшов висновку, що спірний наказ містить відповідні покликання на загальну підставу його винесення, конкретизацію якого викладено у відповідній доповідній записці начальника Калуського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, а переведення позивача по службі обумовлено інтересами служби (створення батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Івано-Франківській області).
Варто відзначити, що з метою оптимізації діяльності поліції, у тому числі під час дії режиму воєнного стану та з метою врегулювання питань діяльності поліції передусім в умовах воєнного стану Законом України від 15.03.2022 №2123-IX «Про внесення змін до законів України «Про Національну поліцію» та «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України», який набрав чинності з 01.05.2022 та діє тимчасово, на період введення в Україні воєнного стану, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації та/або інших держав проти України, внесено зміни до Закону №580-VIII.
За приписами абзацу другого частини 8 статті 65 Закону №580-VIII (у редакції Закону від 15.03.2022 №2123-IX) поліцейські зобов'язані проходити службу там, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами керівника органу (закладу, установи) поліції, до повноважень якого належить право призначення на посаду та звільнення з посади.
Крім того, Законом від 15.03.2022 №2123-IX частину 1 статті 60 Закону №580-VIII викладено в новій редакції, згідно з якою відносини, що виникають у зв'язку зі вступом, проходженням та припиненням служби в поліції, регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань проходження служби в поліції.
Таким чином, зміни в спеціальному законодавстві з питань проходження служби в поліції, що відбулися з 01.05.2022, виключили можливість субсидіарного застосування норм трудового законодавства до регулювання порядку переміщення поліцейських, усунувши таким чином неоднозначне застосування відповідних норм права у подібних правовідносинах.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 31.01.2025 в справі № 580/2706/23, від 31.01.2025 в справі №520/16482/23.
Суд зазначає, що на період введення в Україні воєнного стану, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації та/або інших держав проти України, згода поліцейського на переміщення на іншу посаду, не є обов'язковою за умови, якщо це викликано інтересами служби і обумовлено наказами керівника органу (закладу, установи) поліції, до повноважень якого належить право призначення на посаду та звільнення з посади.
Судом встановлено, що позивача звільнено із займаної посади та переведено на відповідну посаду до батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Івано-Франківській області, оскільки це викликано інтересами служби.
Доцільно зауважити, що переведення позивача слугувало не тільки цілям, поставленим керівництвом держави перед Національною поліцією України, та необхідністю виконання завдань поліції, передбачених Законом № 580-VIII, а й мало на меті забезпечення дотримання прав і свобод людей, гарантованих їм Конституцією України, отже не може бути визнаним неефективним, або таким, що не відповідає інтересам служби.
Як наслідок, наказ Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області №280 о/с від 01.07.2024 «По особовому складу» в частині, що стосується ОСОБА_1 є обґрунтованим, тому підстави для його скасування відсутні.
В спірному випадку суд також враховує, що наказом Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області від 09.10.2024 №1653 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівника батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Івано-Франківській області» за вчинення дисциплінарного проступку, що виразилось у порушенні вимог пп. 1, 2, 6 ч. 1 ст. 18, ч. 1 ст. 64, п. 24 ч. 1 ст. 23, ч. 2 ст. 24 Закону України «Про Національну поліцію», пп. 1, 2, 4, 5, 6, 8, 13 п. З ст. 1 розділу І Дисциплінарного статуту Національної поліції України, затвердженого Законом України від 15 березня 2018 року №2337-VIII до старшого інспектора відділення тактико-спеціальної підготовки батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_1 застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення зі служби. Наказом Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області від 01.11.2024 №505 о/с «По особовому складу» згідно із частиною 1 статі 77 Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в поліції за пунктом 6 (у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби) капітана поліції ОСОБА_1 , старшого інспектора відділення тактико-спеціальної підготовки батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) з 01.11.2024 (а.с.115).
В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 про оскарження згаданого наказу від 09.10.2024 №1653 (адміністративна справа №300/8926/24, ухвалою суду від 06.01.2025 відкрито провадження в цій справі).
У рішенні Конституційного Суду України від 22.04.2008 в справі №1-10/2008 вказано, що при визначенні природи правового акту індивідуальної дії правова позиція Конституційного Суду України ґрунтується на тому, що правові акти ненормативного характеру (індивідуальної дії) стосуються окремих осіб, розраховані на персональне (індивідуальне) застосування і після реалізації вичерпують свою дію.
Отже враховуючи наведене, оскаржуваний наказ з огляду на звільнення позивача зі служби в поліції є реалізованим та таким, що вичерпав свою дію.
Підсумовуючи наведене вище суд дійшов висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ),
відповідач - Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 40108798, вул. Академіка Сахарова, 15, м. Івано-Франківськ, 76018).
Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.