Справа № 565/175/25
Провадження № 3/565/109/25
27 лютого 2025 року м.Вараш
Кузнецовський міський суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Незнамової І.М.,
з участю:
секретаря судового засідання Нафєєвої Н.В.,
прокурора (в режимі відеоконференції) Хомутовської О.О.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Кузнецовського міського суду Рівненської області матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України,про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, лікаря акушера-гінеколога КНП ВМР «Вараська багатопрофільна лікарня», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
27.01.2025 року до Кузнецовського міського суду Рівненської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи членом основного складу позаштатної постійно діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.
У відповідності до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення про ВЛК), затвердженого наказом Міністерством оборони України №402 від 14.08.2008 року, розпорядженням голови Вараської РДА - начальника Вараської районної військової адміністрації №81 від 20.06.2023 року внесено зміни до розпорядження голови Вараської РДА - начальника Вараської районної військової адміністрації від 28.11.2022 року №136 «Про створення позаштатних основних та резервних постійно діючих ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 », відповідно до якого основний та резервний склад позаштатної постійно діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 викладено в новій редакції, згідно додатків 1 та 2.
Відповідно до додатку 1 ОСОБА_1 - лікар акушер-гінеколог КНП BMP «Вараська багатопрофільна лікарня» є членом основного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно розпорядження №204 від 11.12.2023 року у ІНФОРМАЦІЯ_3 створено позаштатну основну та резервну постійно діючу ВЛК до складу якої включено ОСОБА_1 .
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені в пункті 1, підпунктах «а»,«в» -«ґ» пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, в термін не пізніше 31 березня 2024 року.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік о 23 год. 30 хв. 04 серпня 2024 року.
Матеріалами проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік несвоєчасно, без поважних причин.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим відносно останньої складено протокол №91 від 21.01.2025 року.
У ході судового розгляду, на виконання вимог ст.268 КУпАП, судом роз'яснено ОСОБА_1 її права, в тому числі право користуватися при розгляді справи юридичною допомогою адвоката, на що ОСОБА_1 повідомила суд, що захищатиме свої інтереси при розгляді справи особисто, захисника не потребує.
У судовому засіданні ОСОБА_1 винуватість у вчиненні інкримінованого правопорушення визнала в повному обсязі та зазначила, що вона, будучи членом основного складу позаштатної постійно діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік - о 23 год. 30 хв. 04 серпня 2024 року, при цьому, таку необхідно було подати в термін не пізніше 31 березня 2024 року.
Разом з цим, ОСОБА_1 пояснила, що вона не була обізнана про обов'язок щорічно до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, членам ВЛК, що і стало причиною несвоєчасного подання нею вказаної декларації за 2023 рік.
У судовому засіданні прокурор Рівненської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Хомутовська О.О. зазначила, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, повністю доведена належними та допустимими доказами, дослідженими у судовому засіданні. При цьому, зауважила, що ОСОБА_1 не надано доказів на підтвердження поважності причин несвоєчасного подання декларації. Просила визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні інкримінованого правопорушення та призначити адміністративне стягнення, з урахуванням визнання винуватості та щирого каяття, у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , прокурора Хомутовську О.О., проаналізувавши та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Підставами для такого висновку суду є наступне.
У судовому засіданні встановлено, що у відповідності до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерством оборони України від 14.08.2008 року №402, розпорядженням голови Вараської РДА - начальника Вараської районної військової адміністрації №81 від 20.06.2023 року внесено зміни до розпорядження голови Вараської РДА - начальника Вараської районної військової адміністрації від 28.11.2022 року №136 «Про створення позаштатних основних та резервних постійно діючих ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 », відповідно до якого основний та резервний склад позаштатної постійно діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 викладено в новій редакції, згідно додатків 1 та 2.
Відповідно до додатку 1 ОСОБА_1 - лікар акушер-гінеколог КНП BMP «Вараська багатопрофільна лікарня» є членом основного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно розпорядження №204 від 11.12.2023 року у ІНФОРМАЦІЯ_3 створено позаштатну основну та резервну постійно діючу ВЛК, до складу якої включено ОСОБА_1 .
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, в термін не пізніше 31 березня 2024 року.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік о 23 год. 30 хв. 04 серпня 2024 року.
Матеріалами проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік несвоєчасно, без поважних причин.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила зазначені обставини, щодо несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.
Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність, за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд зазначає, що дії особи утворюватимуть склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, лише в тому разі, якщо ця особа несвоєчасно подала декларацію за відсутності поважних причин. Законодавець встановлює відсутність поважних причин несвоєчасного подання декларації як обов'язкового елементу складу правопорушення.
При цьому, суд зауважує, що у ході судового розгляду ОСОБА_1 не надала належних та допустимих доказів на підтвердження факту поважності причин, за яких вона несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, окрім визнання винуватості, підтверджується письмовими доказами, наявними у матеріалах справи, в їх сукупності, які визнані судом належними та допустимими.
Приймаючи до уваги характер вчиненого діяння, особу ОСОБА_1 , враховуючи визнання ОСОБА_1 винуватості у вчиненні інкримінованого правопорушення та щире каяття, зважаючи на ступінь суспільної шкідливості проступку, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід піддати адміністративному стягненню у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.27, ч.1 ст.172-6, ст.ст.221, 283 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп., яка підлягає стягненню в прибуток держави.
Стягнути з ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору до Державного бюджету України.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Рівненського апеляційного суду через Кузнецовський міський суд Рівненської області.
Відповідно до ч.1 ст.307, ч.2 ст.308 КУпАП, у разі несплати ОСОБА_1 штрафу пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови - пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 стягнути подвійний розмір штрафу - 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Повний текст постанови складений 05 березня 2025 року.
Головуючий суддя І.М.Незнамова