Справа № 560/19555/24
іменем України
04 березня 2025 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернулася в суд з позовом до відповідача в якому просить:
-визнати протиправним і скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 968200810885 від 24.05.2024 року;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області виплатити ОСОБА_1 заборгованість по призначеній пенсії, починаючи з квітня 2024 року по січень 2025 року суму в розмірі 53331,20 грн.,
-для забезпечення виконання рішення зобов'язати співвідповідача, керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Квятківську Марію Францівну виконати рішення суду про виплату ОСОБА_1 заборгованості по пенсії в суму в розмірі 53331,20 грн.
Свій позов позивач мотивує тим, що рішенням № 968200810885 від 24.05.2023 року позивачу зроблено перерахунок пенсії в розмірі 8573,12 грн.
06.10.2023 року позивач подала додатково заяву про перерахунок пенсії на підставі довідок про нарахування заробітної плати № 01/10 від 03.10.2023 року, видану ПМП "СІМ" і № Ю/01/10, видану ПТПК "Юніверс".
Довідки видані на підставі відомостей про заробітну плату на підприємствах ПТПК "Юніверс" і ПМП "Сім".
Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провело перевірку довідок про заробітну плату ПТПК "Юніверс" і ПМП "Сім".
За результатами проведених перевірок складені акти перевірок не тільки ПТПК "Юніверс" і ПМП "Сім", але повторно перевірені документи ПМП "Водограй" і СМП "Буковина" на предмет правомірності розміру нарахування пенсії.
На підставі акту перевірки пенсійним органом прийнято рішення про перерахунок пенсії в сторону зменшення, починаючи з квітня 2024 року.
Позивач вважає таке рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області протиправним, так як воно не відповідає вимогам чинного законодавства, що визначає принципи, засади і механізми призначення та виплати пенсій, в зв'язку із чим звернулася в суд за захистом своїх прав та інтересів.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 31 грудня 2024 року відкрито провадження в даній адміністративній справі про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Представник відповідача-Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області подала в суд відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнала, у задоволенні позову просить відмовити.
Разом із відзивом представник відповідача подала клопотання прийняти відзив на позовну заяву у справі, мотивуючи це поважністю причин подання відзиву поза межами строків, встановлених ухвалою суду.
Відповідно до частини 6 статті 162 КАС України, суд при вирішенні спору бере до уваги відзив на позовну заяву, враховуючи поважність причин пропуск строків подання відзиву, наведених у клопотанні представника відповідача.
Обгрунтовуючи свою позицію відносно позовних вимог позивача, представник відповідача зазначила, що при проведенні перевірок для підтвердження достовірності видачі довідок про заробітну плату, які позивач подала разом із заявами про проведення перерахунку пенсії 26.08.2022 та 06.10.2023 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для проведення перерахунку пенсії, встановлено, що суми заробітної плати зазначені в таких довідках не відповідають даним первинних документів.
Відповідно до частини 1 статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Так як суми заробітної плати зазначені у довідках наданих позивачем при поданні заяв про перерахунок пенсії не відповідають первинним документам, у пенсійного органу відсутні підстави для врахування ОСОБА_1 , таких довідок при обчисленні розміру пенсії.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 968200810885 від 24.05.2024 ОСОБА_1 , здійснено перерахунок пенсії та приведено пенсійну виплату у відповідність до норм чинного пенсійного законодавства.
Враховуючи наведене, представник відповідача вважає, що позов задоволенню не підлягає.
Представник відповідача-Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у відзиві на позов заявила клопотання про проведення розгляду справи в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін.
Згідно із частинами 5, 6 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Так як дана справа є незначної складності, характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання, суд вважає, що у задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Позивач подала заперечення на відзив на позовну заяву, в якому вважає, що позов підлягає задоволенню.
Суд, дослідивши матеріали справи, при вирішенні спору враховує таке.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та з 17.12.2006 року отримує пенсію за віком, призначену їй управлінням Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV.
При призначенні пенсії ОСОБА_1 , врахована заробітна плата за періоди роботи:
-з 01.01.1994 по 31.12.1998 (згідно довідок про заробітну плату від 23.02.2007 № 2, № 3, виданих ПМП "Водограй", від 13.12.2006 № 1, виданої ПМП "Максима", від 17.01.2007 № 25, виданої Хмельницьким виробничо-торгівельним підприємством "Алмаз", від 01.12.2006 № 18, виданої ТОВ "Каліпсо", від 06.06.2007 б/н, виданої ПП"Галіон");
-з 01.07.2000 по 28.02.2007 (згідно даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку).
26.08.2022 року позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про перерахунок пенсії із врахуванням заробітної плати за 60 місяців до 01.07.2000.
Заява та додані до неї документи прийняті 26.08.2022 року і зареєстровані за № 11836, що підтверджується копією розписки-повідомлення.
До заяви позивач додала довідки про заробітну плату за періоди роботи:
-з травня 1993 року по вересень 1998 року, видані ПМП "Водограй" від 01.08.2022 № 2-П, № 2/2-П;
-з серпня 1993 року по листопад 1998 року, з травня 1999 року по грудень 1999 року, видані ПМП "Буковина" від 01.08.2022 № 2-08БП, № 3-08БП.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві № 968200810885 від 31.08.2022 ОСОБА_1 , відмовлено у проведенні перерахунку пенсії в частині врахування заробітної плати до 01.07.2000 року в зв'язку із тим, що копії первинних документів на підставі яких складені довідки, не надані.
В рішенні вказано, що Управлінням зроблено запити до ПМП "Водограй" та ПМП "Буковина" щодо проведення перевірки відповідності первинним документам довідок № 2-П, № 2/1-П, № 2/2-П та № 2-08БП, № 3-08БП.
Для підтвердження достовірності довідок про заробітну плату, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області проведено звірку відповідності сум заробітної плати, зазначених в довідках з первинними документами.
За результатами перевірки, з 01.09.2022 року позивачу проведено перерахунок пенсії за періоди роботи з 01.10.1993 по 30.09.1998 згідно довідок про заробітну плату, та з 01.07.2000 по 28.02.2007 згідно даних системи персоніфікованого обліку, внаслідок чого розмір пенсії з 01.09.2022 року склав 6487,36 грн.
06.10.2023 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про перерахунок пенсії із врахуванням заробітної плати за 60 місяців до 01.07.2000.
Заява та додані до неї документи прийняті 06.10.2023 року і зареєстровані за № 14754, що підтверджується копією розписки-повідомлення.
До заяви позивач додала довідки про заробітну плату за періоди роботи:
-з жовтня 1993 року по грудень 1999 року, видану ПМП "СІМ" від 03.10.2023 № 01/10;
-з жовтня 1994 року по грудень 1999 року, видану приватною торгово-промисловою компанією "Юніверс" від 03.10.2023 № Ю/01/10.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області № 968200810885 від 11.10.2023 ОСОБА_1 , відмовлено у проведенні перерахунку пенсії в частині врахування заробітної плати до 01.07.2000 року в зв'язку із тим, що довідки не підтвердженні первинними документами.
Для підтвердження достовірності довідок про заробітну плату, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області проведено звірку відповідності сум заробітної плати, зазначених в довідках з первинними документами.
Відповідно до акта від 04.04.2024 року № 2200-1102-1/2167, складеного за результатами проведення перевірки достовірності та обгрунтованості видачі довідки для призначення (перерахунку) пенсії від 03.10.2023 року № 01/10, виданої ПМП "СІМ" на ім'я ОСОБА_1 , перевіркою встановлено, що суми заробітної плати вказані в довідці № 01/10 від 03.10.2023 за період з 01.10.1993 по 31.12.1999 відповідають даним, зазначеним в первинних документах по нарахуванню заробітної плати за цей період та перевищують показники середньомісячної заробітної плати.
В реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні індивідуальні відомості про застраховану особу на ОСОБА_1 за 1998-1999 роки.
За результатами перевірки зроблено висновок про те, що суми заробітку ОСОБА_1 які вказані в довідці № 01/10 від 03.10.2023 за період з 01.10.1993 по 31.12.1999 потребують додаткового вивчення (квартальні звіти форми 4-ПФ "Про нарахування збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших надходжень та витрачання коштів Пенсійного фонду").
Відповідно до акта від 25.04.2024 року № 2200-1102-1/2651, складеного за результатами проведення перевірки достовірності та обгрунтованості видачі довідки для призначення (перерахунку) пенсії від 03.10.2023 року № 01/10, виданої ПМП "СІМ" на ім'я ОСОБА_1 , перевіркою встановлено, що згідно наданої книги наказів, наказом № 16 від 03.10.1993 ОСОБА_1 прийнято на роботу на посаду бухгалтера ПМП "СІМ" з неповним робочим днем за сумісництвом з 03.10.1993 з оплатою згідно штатного розпису.
Згідно наказу № 138 від 28.12.1999 ОСОБА_1 звільнено з роботи з посади бухгалтера ПМП "СІМ" за сумісництвом з 28.12.1999 за власним бажанням.
ПМП "СІМ" (код ЄДРПОУ 14168329) взято на облік 08.07.2002 в Пенсійному фонді України.
Відповідно до звітності форми 4-ПФ "Про нарахування збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших надходжень та витрачання коштів Пенсійного фонду" ПМП "СІМ" (код ЄДРПОУ 14168329) не нараховувало та не сплачувало страхові внески до Пенсійного фонду України за період з 08.07.2002 по 31.12.2003.
Актів перевірок згідно яких донараховано та сплачено страхові внески за попередні періоди (1993-1999) не було.
В реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні індивідуальні відомості про застраховану особу на ОСОБА_1 по ПМП "СІМ" (код ЄДРПОУ 14168329) за 1998-1999 роки.
Дані зазначені у довідці № 01/10 від 03.10.2023 відповідають даним зазначеним у вищевказаних наказах згідно до наданої для перевірки книги наказів по ПМП "СІМ" за 1993-1999 роки та згідно копії трудової книжки ОСОБА_1 записи щодо стажу роботи по сумісництву за даний період з 03.10.1993 по 28.12.1999, відсутні.
Згідно із відповіддю № 1133938 від 20.02.2025 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, приватне мале підприємство "СІМ"-ПМП "СІМ" як юридична особа зареєстровано 29.03.1993 за № 16731200001008785.
Відповідно до акта від 04.04.2024 року № 2200-1102-1/2166, складеного за результатами проведення перевірки достовірності та обгрунтованості видачі довідки для призначення (перерахунку) пенсії від 03.10.2023 року № Ю/01/10, виданої ПТПК "ЮНІВЕРС" на ім'я ОСОБА_1 , перевіркою встановлено, що суми заробітної плати вказані в довідці № Ю/01/10 від 03.10.2023 за період з 01.10.1994 по 31.12.1999 відповідають даним, зазначеним в первинних документах по нарахуванню заробітної плати за цей період та перевищують показники середньомісячної заробітної плати.
В реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, відсутні індивідуальні відомості про застраховану особу на ОСОБА_1 за 1998-1999 роки.
За результатами перевірки зроблено висновок про те, що суми заробітку ОСОБА_1 які вказані в довідці № Ю/01/10 від 03.10.2023 за період з 01.10.1994 по 31.12.1999 потребують додаткового вивчення (квартальні звіти форми 4-ПФ "Про нарахування збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших надходжень та витрачання коштів Пенсійного фонду").
Відповідно до акта від 25.04.2024 року № 2200-1102-1/2653, складеного за результатами проведення перевірки достовірності та обгрунтованості видачі довідки для призначення (перерахунку) пенсії від 03.10.2023 року № Ю/01/10, виданої приватною торгово-промисловою компанією "ЮНІВЕРС" на ім'я ОСОБА_1 , перевіркою встановлено, що згідно наданої книги наказів, наказом № 11 від 01.10.1994 ОСОБА_1 прийнято на роботу на посаду бухгалтера з неповним робочим днем з 01 жовтня 1994 року за сумісництвом з оплатою згідно штатного розпису.
Згідно до наказу № 142 від 30.12.1999 ОСОБА_1 звільнено з посади бухгалтера за сумісництвом з 31 грудня 1999 згідно ст. 38 КЗпП України.
В трудовій книжці ОСОБА_1 записи щодо стажу роботи по сумісництву за даний період з 01.10.1994 по 31.12.1999 відсутні.
ПТПК "ЮНІВЕРС" (код ЄДРПОУ 21337815) взято на облік в Пенсійному фонді України з 13.04.1995, за період з 13.04.1995 по 31.12.2003 не нараховувало і не сплачувало страхові внески.
Згідно довідки № 1-01/97 від 11.01.1997, виданої торгово-промисловою компанією "ЮНІВЕРС", в 1996 році заробітна плата працівникам компанії не виплачувалася. Відрахування не проводилися. Реєстраційний № 2506.
Актів перевірок згідно яких донараховано та сплачено страхові внески за попередні періоди (1998-1999) не було.
В реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні індивідуальні відомості про застраховану особу на ОСОБА_1 по ПТМК "ЮНІВЕРС" (код ЄДРПОУ 21337815) за 1998-1999 роки.
Дані зазначені у довідці № Ю/01/10 від 03.10.2023 відповідають даним зазначеним у вищевказаних наказах згідно до наданої для перевірки книги наказів по приватній торгово-промисловій компанії "ЮНІВЕРС" за 1993-1999 роки.
Згідно із відповіддю № 1133956 від 20.02.2025 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Приватна торгово-промислова компанія "ЮНІВЕРС" як юридична особа зареєстрована 08.09.1994 за № 16731200001008747.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно проведено перевірку сум заробітної плати, зазначених у довідках виданих ПМП "Водограй" від 01.08.2022 № 2/2-П, № 2-П, довідках виданих СМП "Буковина" від 01.08.2022 № 2-08БП, № 3-08БП.
Відповідно до акта від 24.04.2024 року № 2200-1102-1/2614, складеного за результатами проведення перевірки достовірності та обгрунтованості видачі довідки для призначення (перерахунку) пенсії від 01.08.2022 року № 2/1-П, № 2/2-П, виданих ПМП "Водограй" на ім'я ОСОБА_1 , перевіркою встановлено, що суми заробітної плати ОСОБА_1 вказані в довідках № 2/1-П від 01.08.2022 року, № 2/2-П від 01.08.2022 року, за період з 01.05.1993 по 30.09.1998 відповідають даним, зазначеним в наданих первинних документах по нарахуванню заробітної плати за цей період та перевищують показники середньомісячної заробітної плати.
ПМП "Водограй" (код ЄДРПОУ 14147818) 26.09.1992 року взято на облік в Пенсійному Фонді України.
Відповідно до звітності форми 4-ПФ "Про нарахування збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших надходжень та витрачання коштів Пенсійного фонду" ПМП "Водограй" нараховувало та сплачувало страхові внески до Пенсійного фонду України за період з липня 1998 року по грудень 2003 року.
Актів перевірок згідно яких донараховано та сплачено страхові внески за попередні періоди (1993-1998), не було.
За результатами перевірки зроблено висновок про те, що суми заробітку ОСОБА_1 які вказані в довідках № 2/1-П від 01.08.2022 року, № 2/2-П від 01.08.2022 року, за період з 01.05.1993 по 30.09.1998 не підтверджуються.
Згідно із відповіддю № 1133906 від 20.02.2025 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Приватне мале підприємство "ВОДОГРАЙ"-ПМП "ВОДОГРАЙ" як юридична особа зареєстрована 02.09.1997 за № 16731200000000873.
Відповідно до акта від 24.04.2024 року № 2200-1102-1/2621, складеного за результатами проведення перевірки достовірності та обгрунтованості видачі довідки для призначення (перерахунку) пенсії від 01.08.2022 року № 2-08-БП, № 3-08-БП, виданих СМП "Буковина" на ім'я ОСОБА_1 , перевіркою встановлено, що суми заробітної плати ОСОБА_1 вказані в довідках № 2-08-БП, № 3-08-БП від 01.08.2022 року за період з 01.08.1993 по 30.11.1998, з 01.05.1999 по 31.12.1999 відповідають даним, зазначеним в наданих первинних документах по нарахуванню заробітної плати за цей період та перевищують показники середньомісячної заробітної плати.
СМП "Буковина" (код ЄДРПОУ 14160144) 05.04.1999 року взято на облік в Пенсійному Фонді України.
Відповідно до звітності форми 4-ПФ "Про нарахування збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших надходжень та витрачання коштів Пенсійного фонду" СМП "Буковина" (код ЄДРПОУ 14160144) нараховувало та сплачувало страхові внески до Пенсійного фонду України за період з липня 1999 року по червень 2000 року.
В звітності форми 4-ПФ "Про нарахування збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших надходжень та витрачання коштів Пенсійного фонду" СМП "Буковина" (код ЄДРПОУ 14160144) за I півріччя 1999 року зазначено, що зарплата за I півріччя не нараховувалася, підприємство нове тільки розпочало свою діяльність.
Актів перевірок згідно яких донараховано та сплачено страхові внески за попередні періоди (1993-1999), не було.
В реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнобов'язкового державного соціального страхування відсутні індивідуальні відомості про застраховану особу на ОСОБА_1 за 1998-1999 роки.
За результатами перевірки зроблено висновок про те, що суми заробітку ОСОБА_1 які вказані в довідках № 2-08-БП, № 3-08-БП від 01.08.2022 року за період з 01.08.1993 по 30.11.1998, з 01.05.1999 по 31.12.1999 не підтверджуються.
Згідно із відповіддю № 1133926 від 20.02.2025 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, спільне мале підприємство "БУКОВИНА" як юридична особа зареєстроване 09.10.1992 за № 16731200001008749.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 968200810885 від 24.05.2024 року позивачу проведено перерахунок розміру пенсійних виплат з 01.04.2024 року та призначено пенсію в розмірі 3240 грн.
Надаючи правову оцінку встановленим у справі обставинам, суд зазначає наступне.
З 1 січня 2004 року набрав чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі-Закон № 1058-IV), який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону № 1058-IV, система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів.
Перший рівень-солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що базується на засадах солідарності і субсидування та здійснення виплати пенсій і надання соціальних послуг за рахунок коштів Пенсійного фонду на умовах та в порядку, передбачених цим Законом.
Частиною 1 статті 3 Закону № 1058-IV встановлено, що суб'єктами солідарної системи є:
-застраховані особи, а в окремих випадках, визначених цим Законом,-члени їхніх сімей та інші особи;
-страхувальники.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 14 Закону № 1058-IV, страхувальниками відповідно до цього Закону є:
1) роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).
Згідно із частинами 1, 3 статті 15 Закону № 1058-IV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Права та обов'язки застрахованої особи встановлені статтею 16 Закону № 1058-IV.
Згідно із частиною 1, абзацу 4 частини 5 статті 21 Закону № 1058-IV, персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється з метою обліку застрахованих осіб та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять від державних реєстраторів юридичних осіб та роботодавців.
Персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є складовою частиною Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, порядок ведення якого встановлюється Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховані і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подаються до Пенсійного фонду роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства.
Відповідно до частини 2 статті 22 Закону № 1058-IV, відомості, що містяться в системі персоніфікованого обліку, використовуються органами Пенсійного фонду для підтвердження участі застрахованої особи в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; обчислення страхових внесків; визначення права застрахованої особи або членів її сім'ї на отримання пенсійних виплат згідно з цим Законом.
На виконання Указу Президента України від 4 травня 1998 року № 401 "Про заходи щодо впровадження персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, Кабінет Міністрів України постановою від 4 червня 1998 року № 794 затвердив Положення про організацію персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі Положення № ).
Згідно із частиною 3 постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 1998 року № 794 установлено, що починаючи з 1 липня 2002 року обчислення пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" здійснюється із заробітку особи за період роботи після 1 липня 2000 року за даними системи персоніфікованого обліку.
Відповідно до пункту 1 Положення № 794, персоніфікований облік полягає в збиранні, обробленні, систематизації та зберіганні передбачених законодавством про пенсійне забезпечення відомостей про фізичних осіб, що пов'язані з визначенням права на виплати з Пенсійного фонду та їх розмір за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням (далі-відомості про фізичних осіб).
Пунктами 3, 4, 5, 6 Положення № 794 встановлено, що в основі персоніфікованого обліку лежить обов'язковість і своєчасність подання відомостей про фізичних осіб; обов'язковість використання індивідуального ідентифікаційного номера даних Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів. Персоніфікований облік здійснюється відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, законодавства про обов'язкове державне пенсійне страхування, цього Положення.
Персоніфікований облік здійснює Пенсійний фонд та його органи на місцях (далі-уповноважений орган).
Уповноважений орган з додержанням вимог статті 23 Закону України "Про інформацію" ( 2657-12 ) має право:
-своєчасно одержувати в установленому порядку від фізичних осіб та роботодавців відомості, передбачені пунктом 1 цього Положення;
-проводити у роботодавців перевірку достовірності поданих відомостей про фізичних осіб, зокрема перевірку фінансових та інших документів, що підтверджують зазначені відомості;
-у встановленому порядку притягати до відповідальності осіб, винних у порушенні строків подання відомостей, а також подання неправдивих відомостей про фізичних осіб;
-видавати у межах своєї компетенції нормативні акти та здійснювати роз'яснення з питань організації персоніфікованого обліку, а також інші права, що випливають із завдань персоніфікованого обліку.
Згідно із пунктами 10, 11, 12 Положення № 794, роботодавці зобов'язані:
-в установленому порядку подавати уповноваженому органу достовірні відомості про фізичних осіб, які працюють у них;
-надавати на вимогу фізичної особи копії документів з відомостями про неї стосовно персоніфікованого обліку.
Фізична особа має право:
-ознайомлюватися з відомостями про неї, внесеними до системи персоніфікованого обліку;
-у разі незгоди з відомостями, внесеними до системи персоніфікованого обліку, звертатися до уповноваженого органу із заявою про їх виправлення;
-вимагати від роботодавців повного та своєчасного подання до уповноваженого органу відомостей стосовно персоніфікованого обліку.
Фізична особа для отримання в майбутньому виплат з Пенсійного фонду:
-повідомляє під час приймання її на роботу свій ідентифікаційний номер з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів і відомості, які вносяться до системи персоніфікованого обліку;
-повідомляє уповноважений орган та роботодавця про зміни у відомостях про неї стосовно персоніфікованого обліку;
-подає уповноваженому органу або роботодавцю документи, які підтверджують відомості про себе, що мають бути внесені до системи персоніфікованого обліку.
Відповідно до частини 1 статті 40 Закону № 1058-IV, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 41 Закону № 1058-IV, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно із частиною 2 статті 43 Закону № 1058-IV, для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера-заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік.
Згідно із частиною 1 статті 44 Закону № 1058-IV, призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Відповідно до частин 4, 5 статті 45 Закону № 1058-IV, перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки:
-у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Постановою правління Пенсійного фонду України постановою від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджено "Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі-Порядок № 22-1).
Згідно із пунктом 1.1 Порядку № 22-1, заява про перерахунок пенсії подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб.
Відповідно до пункту 1.8 Порядку № 22-1, днем звернення за перерахунком пенсії, вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Згідно із пунктом 2.7 Порядку № 22-1, до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.
Зокрема до заяви додаються:
-документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637. За періоди роботи після впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1), а у разі необхідності-за формою згідно з додатком 3 до Положення);
-для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01 липня 2000 року орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу (додатки 3, 4 до Положення).
За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Відповідно до пункту 4.3 Порядку № 22-1, рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.
За періоди трудової діяльності до набрання чинності Законом № 1058-IV, державне пенсійне забезпечення громадян визначалося Законом України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII від 05.11.1991 року (далі Закон № 1788-XII).
В повному обсязі Закон № 1788-XII введений в дію з 1 квітня 1992 року постановою Верховної Ради України від 6 грудня 1991 року № 1931-XII.
Відповідно до пункту а) частини 1 статті 3 Закону № 1788-XII, право на трудову пенсію мають особи, зайняті суспільно корисною працею, при додержанні інших умов, передбачених цим Законом: особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах (у тому числі за угодами цивільно-правового характеру), незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, або є членами колгоспів та інших кооперативів,-за умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Згідно із статтею 8 Закону № 1788-XII, пенсійний фонд України є самостійною фінансово-банківською системою, не входить до складу державного бюджету України, формується за рахунок коштів, що відраховуються підприємствами і організаціями (в тому числі й тими, що використовують працю громадян за угодами цивільно-правового характеру) на заходи соціального страхування за тарифами, диференційованими залежно від небезпечності, шкідливості, тяжкості робіт та стану інших умов праці, страхових внесків громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, обов'язкових страхових внесків громадян, а також коштів державного бюджету України.
Відповідно до частини 1 статті 66 Закону № 1788-XII (в редакції статті до внесення змін Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 22 травня 2003 року № 854-IV, який набрав чинності з 10.06.2003 року), у заробіток для обчислення пенсій включаються всі види оплати праці, на які за діючими правилами нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених діючою системою оплати праці (компенсація за невикористану відпустку, вихідна допомога та інші), перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.
Аналіз змісту наведених правових норм, оцінка встановлених у справі обставин та доказів дає суду підстави зробити висновок про таке.
Із наведених правових норм законодавства вбачається, що для перерахунку вже призначеної пенсії за віком у разі звернення особи із відповідною заявою та наданням довідок про розмір заробітної плати в період до 01.07.2000 року, такі довідки пенсійним органом беруться до уваги за умови підтвердження їхнього змісту первинними документами, та у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Позивач при звернені до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про перерахунок призначеної пенсії за віком із врахуванням заробітної плати за 60 місяців до 01.07.2000 року від 06.10.2023 року, додала довідки про заробітну плату за періоди роботи:
-з жовтня 1993 року по грудень 1999 року, видану приватним малим підприємством "СІМ" від 03.10.2023 № 01/10;
-з жовтня 1994 року по грудень 1999 року, видану приватною торгово-промисловою компанією "Юніверс" від 03.10.2023 № Ю/01/10.
В зв'язку з тим, що позивач разом із заявою не надала первинних документів для підтвердження довідок про заробітну плату, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області № 968200810885 від 11.10.2023 ОСОБА_1 , відмовлено у проведенні перерахунку пенсії в частині врахування заробітної плати до 01.07.2000 року в зв'язку із тим, що довідки не підтвердженні первинними документами.
Для підтвердження достовірності довідок про заробітну плату, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області проведено звірку відповідності сум заробітної плати, зазначених в довідках з первинними документами які були подані позивачем разом із заявою від 26.08.2022 року та заявою від 06.10.2023 року.
Відповідно до актів, складених Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області за результатами проведення перевірки достовірності та обгрунтованості видачі довідок для призначення (перерахунку) пенсії, виданих приватним малим підприємством "ВОДОГРАЙ", спільним малим підприємством "БУКОВИНА", приватною торгово-промисловою компанією "ЮНІВЕРС", приватним малим підприємством "СІМ" на ім'я ОСОБА_1 , перевірками встановлено, що суми заробітної плати вказані в довідках відповідають даним, зазначеним в первинних документах по нарахуванню заробітної плати за цей період та перевищують показники середньомісячної заробітної плати.
Висновки за результатами перевірок про те, що суми заробітку ОСОБА_1 які вказані у поданих нею довідках разом із заявами про перерахунок пенсії за віком від 26.08.2022 року та від 06.10.2023 року не підтверджуються базуються на тому, що за вказані у довідках періоди трудової діяльності позивача страхові внески до Пенсійного фонду України не нараховувалися та не сплачувалися, на облік у Пенсійному обліку деякі підприємства взяті не з початку діяльності, в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні індивідуальні відомості про застраховану особу- ОСОБА_1 .
На підставі таких висновків Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області прийняло рішення № 968200810885 від 24.05.2024 року яким позивачу проведено перерахунок розміру пенсійних виплат з 01.04.2024 року в сторону зменшення та призначило пенсію в розмірі 3240 грн.
Суд вважає, що таке рішення суперечить вимогам правових норм якими врегульовано порядок сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України, єдиних внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, порядку взяття на облік страхувальників та платників страхових внесків, внесення даних до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування в тому числі і відносно застрахованих осіб, оскільки такий обов'язок покладений на підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які як страхувальники є платниками страхових внесків, та несуть відповідальність за відсутність нарахування та сплати страхових внесків, а також за несвоєчасний облік в пенсійному органі за місцем реєстрації юридичної особи, ненадання до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування визначеної чинним законодавством інформації в тому числі і відносно застрахованих осіб.
Розмір заробітної плати вказаної у довідках відповідає даним первинних документів.
Відсутність сплати страхових внесків підприємствами, несвоєчасна реєстрація в Пенсійному фонді України, тощо не може заперечити право позивача на перерахунок пенсії за поданими нею довідками.
Відмова відповідача у перерахунку розміру пенсії, натомість проведення перерахунку без врахування наявних довідок про розмір заробітної плати у бік зменшення, позбавляє позивача права на належний розмір пенсійних виплат в зв'язку із неналежним дотриманням вимог закону посадовими особами підприємств де працювала позивач.
Оскільки рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 968200810885 від 24.05.2024 року суперечить вимогам законодавства суд вважає, що його необхідно визнати протиправним та скасувати.
Що стосується позовної вимоги в якій позивач просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області виплатити ОСОБА_1 заборгованість по призначеній пенсії, починаючи з квітня 2024 року по січень 2025 року суму в розмірі 53331 грн., 20 коп., суд робить висновок про те, що вказана вимога підлягає задоволенню частково із врахуванням таких обставин.
Згідно із частиною 4 статті 245 КАС України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
Визначення суми пенсійних виплат які підлягають поверненню позивачу внаслідок скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 968200810885 від 24.05.2024 року, яким позивачу проведено перерахунок розміру пенсійних виплат з 01.04.2024 року в сторону зменшення та призначено пенсію в розмірі 3240 грн., є обов'язком та компетенцією органу що проводить перерахунок пенсії, приймаючи відповідне рішення, тому суд не вправі визначати суму заборгованості за відсутності рішення.
В зв'язку з тим, що при прийнятті судового рішення про виплату на користь позивача заборгованості по призначеній пенсії, починаючи з квітня 2024 року по січень 2025 року в розмірі 53331 грн., 20 коп., не будуть виконанні всі умови визначені законом, суд робить висновок про те, що у задоволенні такої вимоги необхідно відмовити.
Крім того суд зазначає, що при проведенні такого перерахунку законом передбачено право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
Відповідно до частин 1, 2 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
В зв'язку із тим, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 968200810885 від 24.05.2024 року яким позивачу проведено перерахунок розміру пенсійних виплат з 01.04.2024 року в сторону зменшення та призначено пенсію в розмірі 3240 грн., визнано судом протиправним, оскільки пенсійний орган не провів перерахунок пенсії за результатами розгляду заяви від 06.10.2023 року із врахуванням доданих до неї довідок від 03.10.2023 року, виданих приватним малим підприємством "СІМ" та приватною торгово-промисловою компанією "Юніверс", та провів повторно перерахунок обчисленої пенсії за результатами розгляду заяви від 26.08.2022 року вже без врахування довідок від 01.08.2022 року, виданих приватним малим підприємством "Водограй" та спільним малим підприємством "Буковина", суд вважає, що для більш ефективного захисту прав та інтересів позивача необхідно зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести перерахунок пенсії позивача з 01.04.2024 року із врахуванням довідок поданих позивачем, а саме:
-разом із заявою про перерахунок пенсії від 26.08.2022 року:
-з травня 1993 року по вересень 1998 року, видані приватним малим підприємством "Водограй" від 01.08.2022 № 2-П, № 2/2-П;
-з серпня 1993 року по листопад 1998 року, з травня 1999 року по грудень 1999 року, видані спільним малим підприємством "Буковина" від 01.08.2022 № 2-08БП, № 3-08БП;
-а також довідок поданих позивачем разом із заявою про перерахунок пенсії від 06.10.2023 року, а саме:
-з жовтня 1993 року по грудень 1999 року, видану приватним малим підприємством "СІМ" від 03.10.202 3 № 01/10;
-з жовтня 1994 року по грудень 1999 року, видану приватною торгово-промисловою компанією "Юніверс" від 03.10.2023 № Ю/01/10.
Суд вважає, що необхідно відмовити у задоволенні позовної вимоги якою позивач просить для забезпечення виконання рішення зобов'язати співвідповідача, керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Квятківську Марію Францівну виконати рішення суду про виплату ОСОБА_1 заборгованості по пенсії в розмірі 53331 грн., 20 коп., як такої, що заявлена передчасно, оскільки обов'язок по виконанню рішення суду виникає після набрання ним чинності в установленому законом порядку.
При цьому суд звертає увагу на те, що позивач не зазначив у позові керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області ОСОБА_2 як співвідповідача.
Аналізуючи все в сукупності суд робить висновок, що позов за встановлених обставин та досліджених доказів підлягає задоволенню частково.
Згідно із частиною 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 968200810885 від 24.05.2024 року яким ОСОБА_1 проведено перерахунок розміру пенсійних виплат з 01.04.2024 року в сторону зменшення та призначено пенсійні виплати в розмірі 3240 грн.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2024 року із врахуванням поданих нею довідок про розмір заробітної плати, а саме:
-разом із заявою про перерахунок пенсії від 26.08.2022 року:
-з травня 1993 року по вересень 1998 року, виданих приватним малим підприємством "Водограй" від 01.08.2022 № 2-П, № 2/2-П;
-з серпня 1993 року по листопад 1998 року, з травня 1999 року по грудень 1999 року, виданих спільним малим підприємством "Буковина" від 01.08.2022 № 2-08БП, № 3-08БП;
-а також довідок поданих позивачем разом із заявою про перерахунок пенсії від 06.10.2023 року, а саме:
-з жовтня 1993 року по грудень 1999 року, видану приватним малим підприємством "СІМ" від 03.10.2023 № 01/10;
-з жовтня 1994 року по грудень 1999 року, видану приватною торгово-промисловою компанією "Юніверс" від 03.10.2023 № Ю/01/10.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 1211,20 грн., за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Гната Чекірди, 10,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29013 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя В.К. Блонський