Справа №463/1664/25
Провадження №3/463/482/25
04 березня 2025 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Стрепко Н.Л., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , українця, громадянина України, працюючого у випробувальній лабораторії ТОВ «ЗАХІДСТАНДАРТ СИСТЕМА», що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Польова, 55, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 28 січня 2025 року о 11 год. 35 хв. у м. Львові, вул. Польова, 55, будучи посадовою особою суб'єкта господарювання, уповноваженого на проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів ТОВ «ЗАХІДСТАНДАРТ СИСТЕМА», видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00858-00130-25 щодо транспортного засобу «ЗИЛ 433360», р.н. НОМЕР_2 , з порушенням Порядку проведення ОТК (Вимог до перевірки), а саме на фотографіях передньої та лівої або правої частини транспортного засобу, перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що на транспортному засобі «ЗИЛ 433360», р.н. НОМЕР_2 , встановлено два задніх світловідбивальні пристрої трикутної форми червоного кольору, наявність яких заборонено для даної категорії транспортних засобів, відповідно до таблиці 6 підпункту 1 пункту 5 Розділу 2 Вимог до перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу, метолом такої перевірки, чим порушив вимоги постанови Кабінету Міністрів України №137 «Про затвердження Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу» від 30 січня 2012 року, п. 1.5. Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового засідання, в таке 4 березня 2025 року не з'явився, подав 25 лютого 2025 року на електронну адресу суду заяву про розгляд адміністративної справи без його участі, відповідно до якої свою провину визнає.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. За таких обставин, враховуючи викладене вище, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Оглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд приходить до наступного.
Частиною 1 ст. 127-1 КУпАП передбачено відповідальність за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.
Так вина у вчиненні ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №245617 від 13 лютого 2025 року, листом начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях Панчишина М.Ю. №31/28/11-1495-2025 від 29 січня 2025 року та заявою ОСОБА_1 від 25 лютого 2025 року.
Вважаю, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Враховуючи вищенаведене, особу правопорушника, визнання ним вини, тяжкість скоєного, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, визначеного санкцією статті.
Окрім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 127-1, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 127-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обрати йому покарання у виді адміністративного штрафу у розмірі 80 (вісімдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 360 (одну тисячу триста шістдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , в користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому даної постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова надсилається для примусового виконання, а штраф стягується у подвійному розмірі, тобто становитиме 2 720 (дві тисячі сімсот двадцять) гривень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.
Суддя: Стрепко Н.Л.