Справа: № 2а-3615/09/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Гаращенко В.В.
Суддя-доповідач: Троян Н.М.
Іменем України
"23" листопада 2010 р. м. Київ
м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Троян Н.М.,
суддів - Костюк Л.О., Ізмайлової Т.Л.
при секретарі - Горяіновій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 28 липня 2009 року в справі за позовом фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Черкаській області про скасування рішення,-
Позивач звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Черкаській області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 08.04.2009 року № 230213-2324-0142.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 28 липня 2009 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить рішення скасувати, а також задовольнити його позовні вимоги повністю.
Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні -не обов'язкова, колегія суддів у відповідно до ч.4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що за результатами перевірки господарського об'єкту позивача складений акт від 13.03.2009 року № 230160.
Згідно цього акту встановлені порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме позивач здійснював зберігання алкогольних напоїв, що марковані марками акцизного збору з ознаками підробки, а також зберігання алкогольних напоїв у місці не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв на зберігання тютюнових виробів.
За результатами вказаного акту прийнято рішення про застосування штрафних санкцій від 08.04.2009 року № 230213-2324-0142 в розмірі 36845,76 грн.
Не погоджуючись з вищевказаним рішенням, позивач звернувся з адміністративним позовом з вимогою про скасування рішення.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про відсутність підстав для відмови в задоволенні позовних вимог, виходячи з наступного.
Відповідальність за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»встановлена ст. 17 цього Закону, а саме ч.2, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Судом встановлено, що позивач здійснював зберігання алкогольних напоїв, що марковані марками акцизного збору з ознаками підробки, а тому відповідач правильно прийшов до висновку про порушення вимог вищевказаного закону та правомірно наклав штрафні санкції на суб'єкта господарювання -позивача.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про правомірність накладення штрафних санкцій за зберігання алкогольних напоїв на суму 27442,52 грн., а також тютюнових виробів на суму 7 703,24 грн. у місці не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання.
Пунктом 2.1 Наказу № 251 ДПА України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру» для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів, відокремлених від роздрібної торгівлі, суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання.
Заява про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру подається за формою згідно з додатком 1, а заява про внесення місця зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру подається за формою згідно з додатком 2.
До заяви додаються:
документ, що підтверджує право користування цим приміщенням, та довідка про відповідність місця зберігання спирту установленим вимогам, видана Департаментом, - у разі реєстрації місця зберігання спирту;
нотаріально посвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності та документ, що підтверджує право користування приміщенням, - у разі реєстрації місця зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів.
Орган державної податкової служби, до якого була подана заява про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, видає суб'єкту підприємницької діяльності довідку про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру протягом п'яти календарних днів від дати подання заяви, а довідку про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру - протягом семи календарних днів від дати подання заяви.
Станом на день перевірки вже діяв порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання, а тому позивач зобов'язаний був внести до Єдиного державного реєстру своє місце зберігання алкогольних напоїв.
Статтею 17 вищевказаного Закону передбачена відповідальність за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
За таких обставин, колегія судів прийшла до висновку про правильність винесеного рішення про застосування штрафних санкцій, рішення суду першої інстанції постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів -
Апеляційну скаргу фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 28 липня 2009 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя
Судді