Ухвала від 09.11.2009 по справі 2а-4166/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

УХВАЛА

09 листопада 2009 року № 2а-4166/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва

у складі головуючого - судді Качур І.А., суддів: Кишинського М.І., Мазур А.С.

при секретарі Черненко О.В.

за участю позивача, представника позивача -ОСОБА_1, представників третіх осіб - Сухової Н.І., Сагайдачної Т.П.

розглянувши у судовому засіданні клопотання представника третьої особи Вищої Ради юстиції Сухової Н.І про зміну територіальної підсудності адміністративної справи за позовом ОСОБА_5 до Президента України, треті особи -Вища Рада юстиції, Обухівський районний суд Київської області, Управління Державної судової адміністрації в Київський області про визнання Указу Президента України від 30 вересня 2004 року №1155\2004 незаконним та поновлення на роботі

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду про скасування Указу Президента України від 30 вересня 2004 року №1155\2004 про звільнення незаконним та поновлення на роботі.

Ухвалою від 30 квітня 2009 року було відкрито провадження по справі.

У судовому засіданні представник третьої особи заявила клопотання про передачу справи за територіальною підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду, оскільки місцем фактичного проживання позивача є АДРЕСА_1, а реєстрації -Турківський район Львівської області. А тому вважає, що позивач порушив вимоги законодавства щодо підсудності справи.

Представник позивача та позивач щодо заявлено клопотання заперечили та пояснили, що на даний час позивач дійсно проживає за названою в суді адресою у Львівській області, але зазначена обставина є тимчасовим явищем, просили суд розглядати справу в Окружному адміністративному суді м.Києва .

Представник третьої особи клопотання представника третьої особи про передачу справи за територіальною підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду -підтримала, оскільки позивач фактично проживає у АДРЕСА_2 та прописаний у Львівській області у Турківському районі.

Відповідно до ч.2 ст.19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.

Як вбачається з матеріалів справи, та підтвердив в судовому засіданні сам позивач, він фактично проживає у АДРЕСА_2 та прописаний у Турківському районі Львівської області. Позивачем не було подано жодного належного доказу щодо проживання в м. Києві: він не зареєстрований у м. Києві, договір найму житла не був зареєстрований у встановленому законом порядку.

Згідно ч.1 п.3 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил територіальної підсудності.

Враховуючи вищенаведене, справу за позовом ОСОБА_5 до Президента України , треті особи -Вища Рада юстиції, Обухівський районний суд Київської області , Управління Державної судової адміністрації в Київський області про визнання Указу Президента України від 30 вересня 2004 року №1155\2004 незаконним та поновлення на роботі слід передати на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

УХВАЛИВ:

Передати справу за позовом ОСОБА_5 до Президента України треті особи -Вища Рада юстиції , Обухівський районний суд Київської області, Управління Державної судової адміністрації в Київський області про визнання Указу Президента України від 30 вересня 2004 року №1155\2004 незаконним та поновлення на роботі на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом п'яти днів з дня її проголошення, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий І.А.Качур

Судді М.І.Кишинський

А.С.Мазур