Рішення від 03.03.2025 по справі 420/6251/25

Справа № 420/6251/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Аракелян М.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу за заявою Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДА-ТРЕЙД» про зупинення видаткових операцій на рахунках у банках та інших фінансових установах,-

ВСТАНОВИВ:

28 лютого 2025 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління ДПС в Одеській області (сформована в системі «Електронний суд» 28.02.2025 року об 10.24год.) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДА-ТРЕЙД», у якій представник позивача просить суд:

відкрити провадження у справі;

зупинити видаткові операції на рахунках ТОВ «ОДА-ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 38155147) у банках та інших фінансових установах.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями від 01.08.2024 року, адміністративна справа розподілена на суддю Аракелян М.М.

Ухвалами суду:

- від 28.02.2025 року (14.47год.) заяву залишено без руху;

- від 28.02.2025 року (16.56год.) прийнято до розгляду заяву та відкрито провадження у справі, постановлено, що розгляд справи буде проводитись за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін з урахуванням особливостей, встановлених для розгляду окремих категорій термінових справ; призначено судове засідання на 03.03.2025 року, 10год. 00хв.; надано ТОВу «ОДА-ТРЕЙД» строк для подання відзиву на заяву до 03.03.2025 року, 09.20год.

В обґрунтування заяви зазначено, що відповідач перебуває на обліку як платник податків у Головному управлінні ДПС в Одеській області, що підтверджується даними наявними в ідентифікаційній картці платника податків. Станом на дату подачі позову, відповідно до розрахунку заборгованості до бюджету та інтегрованої картки платника (ІКП), податкова заборгованість перед бюджетом ТОВ «ОДА-ТРЕЙД» становить 16 693 196 грн. 97 коп. В зв'язку з несплатою відповідачем заборгованості, податковим органом було винесено податкову вимогу форми «Ю» №0030809-1305-1532 від 25.12.2023 року, яку було направлено разом з Рішенням про опис майна у податкову заставу №2975/15-32- 13-05 від 27.12.2023 року платнику податків рекомендованим листом. З метою встановлення наявності майна, яке перебуває у власності платника податків, податковим керуючим було здійснено вихід за податковою адресою відповідача від 27.02.2025 року о 10 годині 50 хвилин, про що складено Акт обстеження місцезнаходження юридичної особи та його майна за податковою адресою №9/15-32-13-05-29 від 27.02.2025 року. У зв'язку з тим, що за наявності законодавчих підстав відповідач відмовив у здійсненні опису майна у податкову заставу та не надав документи, необхідні для такого опису, податковим керуючим було складено Акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу №10/15-32-13-05-29 від 27.02.2025 року. Підпунктом 20.1.32. Податкового кодексу України встановлено право контролюючого органу звертатися до суду, якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках / електронних гаманцях платника податків шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, іншій фінансовій установі, небанківському надавачу платіжних послуг, емітенті електронних грошей (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Відповідно до п. 1 ч. 1. ст. 283 КАС України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється, серед іншого на підставі заяви таких органів щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків.

ГУ ДПС в Одеській області 03.03.2025 року подало заяву про розгляд справи в письмовому провадженні.

У судове засідання 03.03.2025 року представник відповідача не з'явився, був повідомлений про час та місце проведення судового засідання шляхом доставки до «Електронного кабінету» копії ухвали про відкриття провадження у справі та судової повістки 28.02.2025 року.

Додатково відповідач повідомлявся про розгляд справи судом шляхом намагання передати телефонограму, секретарем судового засідання, були здійснені два мобільних дзвінки за номером, який зазначений у заяві як номер відповідача, а саме 067 517 9459. Обидва дзвінки обірвались словами оператора мобільного зв'язку «Абонент не відповідає».

У встановлений законом та судом строк відповідач відзив на заяву не надав, про поважність причин не повідомив.

Таким чином, справа розглянута судом в письмовому провадженні на підставі наявних у суду матеріалів відповідно до ч.6 ст.162 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79,90 КАС України, суд дійшов висновку, що адміністративний заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів справи встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ОДА-ТРЕЙД» перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС в Одеській області, Приморська ДПІ.

Податкова адреса підприємства, згідно наявних відомостей у ГУ ДПС в Одеській області - вул.Армійська, буд.18-А, 2 поверх, м.Одеса, Одеська область, 65058. Така ж адреса підприємства зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

ТОВ «ОДА-ТРЕЙД» має відкриті банківські рахунки у ПАТ «МТБ БАНК», АТ «УкрСиббанк», АТ «Південний» (а.с.38-39)

Згідно розрахунку податкового боргу, довідки про суми податкового боргу та відомостей, наявних в інтегрованій картці платника податку, станом на 26.02.2025 року податковий борг відповідача становить 16 693 196,97грн. (а.с.14-23).

У зв'язку з несплатою відповідачем заборгованості, податковим органом було винесено податкову вимогу форми «Ю» №0030809-1305-1532 від 25.12.2023 року (а.с.24).

27.12.2023 року позивачем було прийняте рішення №2975/15-32-13-05 про опис майна ТОВ «ОДА-ТРЕЙД» у податкову заставу відповідно до ст.89 ПК України (а.с.26).

Податкова вимога та рішення від 27.12.2023 року отримані відповідачем засобами поштового зв'язку 22.01.2024 року (а.с.27).

Позивач надіслав відповідачу лист від 13.11.2024 року за №42175/6/15-32-13-05-06, яким ТОВ «ОДА-ТРЕЙД», зокрема, повідомлено, що у разі якщо підприємством не буде подано документів, необхідних для опису майна, податковий орган на підставі п.89.4 ст.89 ПК України буде вимушений звернутися до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках (а.с.28-29).

Лист отриманий відповідачем засобами поштового зв'язку 03.12.2024 року (а.с.30).

З метою встановлення наявності майна, яке перебуває у власності платника податків, податковим керуючим Плаксіним С. було здійснено вихід за податковою адресою відповідача 27.02.2025 року, про що о 10 год. 50 хв. було складено акт обстеження місцезнаходження юридичної особи та його майна за податковою адресою м.Одеса, вул.Армійська, буд.18-А, другий поверх за №9/15-32-13-05-29 від 27.02.2025 року. В акті зазначено, що за податковою адресою знаходиться шестиповерхова будівля сірого кольору, на фасаді будівлі розташована вивіска з адресою Армійська 18-А. Вхід здійснюється через пластикові скляні двері. На першому поверсі знаходиться охоронець будівлі. Зі слів охоронця підприємство «ОДА-ТРЕЙД» раніше орендувало офісне приміщення на другому поверсі, але більше двох місяців офісне приміщення не орендує та за вказаною адресою не знаходиться, контактних номерів телефонів посадових осіб підприємства не має. Телефонний номер (067-517-94-59) зазначений у податковій картці підприємства ТОВ «ОДА-ТРЕЙД» не відповідає (а.с.31).

У зв'язку з вищевказаними обставинами, а також через те, що фактично відповідач не надав документів, необхідних для опису майна у податкову заставу, податковим керуючим було складено Акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу за №10/15-32-13-05-29 від 27.02.2025 року.

Позивач зазначає, що у податкового органу з 27.02.2025 року, 10 год. 50 хв. виникли підстави для звернення до суду із заявою в порядку ст. 283 КАС України про застосування заходів у вигляді зупинення видаткових операцій платника податків.

Вирішуючи заяву, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України.

Відповідно до п. 15.1 ст. 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно з п. 16.1.4 ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп.41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.

Згідно з п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо:

платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об'єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством; дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, або завищення суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;

згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган;

дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом;

результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.4 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

При цьому, відповідно до п.42.2 ст.42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Згідно п.87.1 ст.87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами (п.87.2 ст.87 ПК України).

За п.88.1 ст.88 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Згідно положень п.89.1 ст. 89 ПК України у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, право податкової застави виникає з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

За п.89.2 ст.89 ПК України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Згідно п.89.3 ст.89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.

До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до п.89.4 ст.89 ПК України у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках/електронних гаманцях платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Зупинення видаткових операцій на рахунках/електронних гаманцях платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення цих актів, зобов'язаний надіслати банкам, іншим фінансовим установам, небанківським надавачам платіжних послуг, емітентам електронних грошей, а також платнику податків рішення про складення актів, яке є підставою для поновлення видаткових операцій та скасування заборони на відчуження майна.

Аналізуючи вищевказані приписи суд доходить висновку, що у разі несплати платником податку у строки, встановлені ПК України, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, право податкової застави виникає з дня виникнення податкового боргу. Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків. Вказане майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим. Разом з тим, у разі недопуску платника податків податкового керуючого для здійснення опису його майна у податкову заставу, або у разі того, якщо платник податків не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу. Вказаний акт є підставою для звернення контролюючого органу до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках/електронних гаманцях платника податків.

Судом встановлено, що станом на 26.02.2025 року податковий борг відповідача становить 16693196,97грн. У зв'язку з несплатою відповідачем заборгованості, податковим органом було винесено податкову вимогу 25.12.2023 року, 27.12.2023 року прийняте рішення про опис майна відповідача у податкову заставу.

З метою встановлення наявності майна, яке перебуває у власності платника податків, податковим керуючим Плаксіним С. було здійснено вихід за податковою адресою відповідача 27.02.2025 року, про що об 10 год. 50 хв. було складено акт обстеження місцезнаходження юридичної особи та його майна за податковою адресою м.Одеса, вул.Армійська, буд.18-А, другий поверх за №9/15-32-13-05-29 від 27.02.2025 року. В акті зазначено, що за податковою адресою знаходиться шестиповерхова будівля сірого кольору, на фасаді будівлі розташована вивіска з адресою Армійська 18-А. Вхід здійснюється через пластикові скляні двері. На першому поверсі знаходиться охоронець будівлі. Зі слів охоронця підприємство «ОДА-ТРЕЙД» раніше орендувало офісне приміщення на другому поверсі, але більше двох місяців офісне приміщення не орендує та за вказаною адресою не знаходиться, контактних номерів телефонів посадових осіб підприємства не має. Телефонний номер (067-517-94-59) зазначений у податковій картці підприємства ТОВ «ОДА-ТРЕЙД» не відповідає (а.с.31). У зв'язку з вищевказаними обставинами, а також через те, що фактично відповідач не надав документів, необхідних для опису майна у податкову заставу, податковим керуючим було складено Акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу за №10/15-32-13-05-29 від 27.02.2025 року

Згідно п.1 ч.1 статті 283 КАС України визначено вичерпний перелік звернень, з якими можуть звернутися податковий та митний орган при здійсненні ними визначених законом повноважень, зокрема, зі зверненням про зупинення видаткових операцій платника податків.

Підпунктом 20.1.32 пункту 20.1 статті 20 ПК України визначено такий захід для контролюючого органу, як звернення до суду, якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках/електронних гаманцях платника податків шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, іншій фінансовій установі, небанківському надавачу платіжних послуг, емітенті електронних грошей (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.

З аналізу зазначеної норми вбачається, що контролюючий орган набуває право на звернення до суду у разі настання обставин, визначених п.п. 20.1.32 п.20.1 ст.20 ПКУ, а саме при наявності факту перешкоджання платником податку виконанню податковим керуючим повноважень, визначених ПК України.

Суд зазначає, що складений податковим керуючим акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу за №9/15-32-13-05-29 від 26.02.2025 року свідчить про наявність підстав для задоволення заяви податкового органу про зупинення видаткових операцій Товариства, як заходу, що визначений пп. 20.1.32 п.20.1 ст.20 ПКУ та п.1 ч.1 ст. 283 КАС України, оскільки заявником доведено наявність обставин, що перешкоджають виконанню податковим керуючим повноважень, визначених Податковим кодексом України. Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу (ч. 1 ст. 77 КАС України).

Відповідач не заперечив та не спростував обставини, на які покликався позивач, проти підстав для зупинення видаткових операцій заперечень не висловив.

На підставі встановлених судом обставин та вищенаведених вимог законодавства, суд вважає заяву - обґрунтованою, обставини, на яких ґрунтуються вимоги - доведеними, а отже заява Головного управління ДПС в Одеській області підлягає задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі, підстави для розподілу судових витрат за заявою відсутні.

Згідно п.7 ч.1 ст.371 КАС України негайно також виконуються рішення суду, прийняті в адміністративних справах, визначених пунктами 1, 5 частини першої статті 263, пунктами 1-4 частини першої статті 283, пунктами 1 і 2 частини першої статті 289 цього Кодексу

Керуючись ст. ст. 143, 241-246, 250, 260, 262, 283, 295, 297, 371 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166; адреса: вул.Семінарська, буд.5, м.Одеса, 65044) про зупинення видаткових операцій платника податків - Товариство з обмеженою відповідальністю «ОДА-ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 38155147; адреса: вул.Армійська, буд.18-А, 2 поверх, м.Одеса, Одеська область, 65058) у банках та інших фінансових установах - задовольнити.

Зупинити видаткові операції платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДА-ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 38155147; адреса: вул.Армійська, буд.18-А, 2 поверх, м.Одеса, Одеська область, 65058) на рахунках/електронних гаманцях такого платника податків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, емітентах електронних грошей (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу).

Рішення підлягає негайному виконанню.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст.293,295 КАС України, до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя М.М. Аракелян