73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
15 листопада 2010 р. Справа № 2-а-2509/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Василенко Г.Ю.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Нова Каховка (далі по тексту позивач або ДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 9908,90 грн.
Представник позивача до суду не з'явився, проте надіслав до суду заяву про розгляд справи в письмовому провадженні.
Відповідач та її представник в судове засідання вдруге не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення. Письмових заперечень до суду не надали.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Відповідно до змісту позову, 11 листопада 2008 року посадовими особами ДПІ проведено перевірку магазину, що належить відповідачу, який розташований за адресою: Бериславський район, с. Зміївка, вул. 30 років Перемоги, щодо дотримання ним порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складено акт (довідка) перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 11.11.2008 року, №0023/21/05/23/НОМЕР_1, за наслідками якого винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.11.2008 року, №0008212301 на суму 1278,25 грн., та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.11.2008 року, №0008222301 на суму 8630,65 грн., а всього на загальну суму 9908,90 грн. У зв'язку з цим позивач просив позов задовольнити у повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи із наступного.
Так, 11 листопада 2008 року посадовими особами ДПІ проведено перевірку відповідача щодо дотримання ним порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки в діяльності відповідача виявлені порушення вимог п.1, 5, 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 року №265/95-ВР (далі по тексту Закон №265/95-ВР), а саме проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій, що є порушенням п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР та відповідно до п. 1 ст. 17 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить п'ятикратний розмір вартості товарів, проданих без застосування РРО (6,50грн.х5=32,50грн.), невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, що є порушенням п.13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР та відповідно до ст.22 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить п'ятикратний розмір суми на яку виявлено невідповідність (181,15грн.х5=905,75грн.), використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки, що є порушенням п.5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР та відповідно до п.3 ст.17 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17грн.х10=340,00грн.), а також порушення п.2.6 глави 2 постанови Правління Національного банку України "Про затвердження положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", затвердженого наказом №637 від 15.12.2004 року (далі по тексту - постанова №637), а саме несвоєчасне оприбуткування у касах готівки, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ст.1 Указу Президента України від 12.06.1995 року №436/95 у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми (1726,13грн.х5=8630,65грн.).
Судом встановлено, що перевірка проведена на підставі плану - графіку проведення планових перевірок суб'єктів підприємницької діяльності у листопаді 2008 року, затвердженого наказом начальника державної податкової інспекції у Бериславському районі № 520 від 10 листопада 2008 року та направлення на перевірку №93 від 11 листопада 2008 року у присутності продавця ОСОБА_2, яка відмовилася від надання будь-яких пояснень та від підписання акту.
За наслідками перевірки винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.11.2008 року №0008212301, відповідно до якого до відповідача за порушення п.1, 5, 13 ст.3 Закону №265/95-ВР застосовано штрафну санкцію у розмірі 1278,25 грн. та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.11.2008 року №0008222301, відповідно до якого до відповідача за порушення п.2.6 Постанови №637 застосовано штрафну санкцію у розмірі 8630,65 грн., а всього на загальну суму 9908,90 грн.
Дані рішення ДПІ вручено відповідачу під підпис, що підтверджується копіями поштових повідомлень про вручення.
Крім цього, судом встановлено, що ДПІ при проведенні перевірки та прийнятті по ній рішення діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Законом України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року, №509-ХІІ, Законом №265/95-ВР, Постановою №637 та Указом Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” від 12.06.1995 року, №436/95.
Таким чином, аналізуючи матеріали адміністративної справи у своїй сукупності суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 9908,90 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код-НОМЕР_1) в дохід державного бюджету м. Нова Каховка (р/р 31119104700012 в ГУДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900) суму фінансових санкцій у розмірі 9908 (дев'ять тисяч дев'ятсот вісім) грн. 90 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василенко Г.Ю.
кат. 6.6.5