Копія
17 листопада 2010 р. справа № 2а-7845/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря судового засідання-Бабаніної О.В.
представника позивача - Кизименко К.О.
третя особа - Профатило Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора міста Суми до Сумської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення ,-
Прокурор міста Суми звернувся до суду з адміністративним позовом до Сумської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Сумської міської ради №4156-МР від 28.07.2010року "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Перова, 49". Свої вимоги мотивує тим, що Сумською міською радою прийняте рішення №4156-МР від 28.07.2010року, яким затверджено містобудівне обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Перова, 49. Позивач вважає, що вказане рішення є незаконним та підлягає скасуванню, оскільки Сумською міською радою не була проведена обов"язкова державна експертиза містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Перова, 49, також не проводилось його громадське обговорення. В судовому засіданні представник позивача Кизименко К.О. позовні вимоги підтримала в повному обсязі. Представник відповідача в судове засідання не з"явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.26). В письмовому клопотанні, що надійшло до суду, справу просить розглядати без його участі (а.с.28). Третя особа ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнала і пояснила, що вона дійсно не надала висновок державної експертизі та протокол громадського обговорення, оскільки такі документи від неї не вимагались. Суд, заслухавши пояснення представника позивача, третьої особи, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, виходячи з наступного. В судовому засіданні було встановлено, що 28.07.2010року Сумською міською радою прийнято рішення №4156-МР "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Перова, 49" (а.с.4). Прокурором м. Суми внесений протест про скасування рішення Сумської міської ради від 28.07.2010року №4156-МР "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Перова, 49"(а.с.5-6). За результатами розгляду протесту 22.09.2010року Сумською міською радою протест прокурора не задоволено. Згідно ст. 21 Закону України "Про прокуратуру" протест на акт, що суперечить закону, приноситься прокурором, його заступником до органу, який його видав, або до вищестоящого органу. У такому ж порядку приноситься протест на незаконні рішення чи дії посадової особи. У протесті прокурор ставить питання про скасування акта або приведення його у відповідність з законом, а також припинення незаконної дії посадової особи, поновлення порушеного права. Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта і підлягає обов'язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у десятиденний строк після його надходження. Про наслідки розгляду протесту в цей же строк повідомляється прокурору. У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним. Заяву до суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з моменту одержання повідомлення про відхилення протесту або закінчення передбаченого законом строку для його розгляду. Подача такої заяви зупиняє дію правового акта. З матеріалів справи вбачається, що рішенням Сумської міської ради №4156-МР від 28.07.2010року затверджено містобудівне обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу на земельній ділянці загальною площею 0,1000га, за адресою: м. Суми, вул. Перова, 49, розроблене на замовлення ОСОБА_2 (а.с. 5). Згідно ст. 3 Закону України "Про планування і забудову територій" (далі по тексту - Закон) рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань забудови та іншого використання територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб приймаються в межах, визначених законом відповідно до містобудівної документації за погодженням з спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури. Відповідно до ст. 10 Закону планування територій на місцевому рівні забезпечується відповідними місцевими радами та їх виконавчими органами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями відповідно до їх повноважень, визначених законом, і полягає у розробленні та затвердженні генеральних планів населених пунктів, схем планування територій на місцевому рівні та іншої містобудівної документації, регулюванні використання їх територій, ухваленні та реалізації відповідних рішень про дотримання містобудівної документації. Згідно ст. 23 Закону розміщення об'єктів містобудування на території населених пунктів та за їх межами здійснюється відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом надання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки згідно із затвердженою містобудівною документацією, регіональними або місцевими правилами забудови. У разі відсутності місцевих правил забудови або при намірах забудови за межами населених пунктів містобудівні умови і обмеження забудови земельних ділянок, у тому числі передбачених для продажу на земельних торгах, встановлюються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування на підставі містобудівного обґрунтування, яке підлягає громадському обговоренню. Відповідно до ст. 23-1 Закону прийняття відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування рішення про передачу (надання) земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності для розміщення об'єкта містобудування може бути здійснено одночасно із затвердженням містобудівного обґрунтування розміщення об'єкта містобудування. Підставою для розроблення містобудівного обґрунтування розміщення об'єкта містобудування у випадках, передбачених частиною третьою статті 23 цього Закону, є дозвіл (доручення, у разі підготовки земельної ділянки до аукціону) відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що може бути наданий одночасно із дозволом на розроблення проекту відведення земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності. Згідно ст. 24 Закону у разі намірів будівництва з ініціативи органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за межами населених пунктів та за відсутності місцевих правил забудови вони можуть доручити відповідному органу містобудування та архітектури виконувати функції замовник з розроблення містобудівного обґрунтування розміщення об'єкта, що підлягає громадському обговоренню. Містобудівне обґрунтування погоджується з відповідними органами містобудування та архітектури, земельних ресурсів, охорони культурної спадщини, природоохоронним та санітарно-епідеміологічним органом. Свої висновки зазначені органи надають протягом місяця з дня подання на їх розгляд містобудівного обґрунтування незалежно один від одного. Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки, викладені в містобудівному обґрунтуванні, після його погодження та врахування результатів громадського обговорення в порядку, встановленому цим Законом, затверджуються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування одночасно із затвердженням містобудівного обґрунтування. Відповідно до ст. 30-2 Закону громадському обговоренню підлягають розроблені та погоджені в установленому законодавством порядку проекти місцевих правил забудови та проекти містобудівної документації, які пройшли в установленому законодавством порядку державну експертизу, а саме: схем планування територій адміністративно-територіальних одиниць, їх окремих частин; генеральних планів населених пунктів; детальних планів територій; проектів забудови територій; містобудівного обґрунтування розміщення об'єктів містобудування. Статтею 30-6 Закону передбачено, що затвердження проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови без їх громадського обговорення забороняється, а матеріали громадського обговорення є невід'ємною складовою містобудівної документації, місцевих правил забудови. З матеріалів справи вбачається, що рішення Сумської міської ради "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Перова, 49" №4156-МР від 28.07.2010року прийнято без обов"язкової державної експертизи містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу, а також не було проведено його громадського обговорення, що є порушенням ст. ст. 23, 23-1, 24 Закону України "Про планування і забудову територій". Тому, рішення Сумської міської ради №4156-МР від 28.07.2010 року прийнято з порушенням вимог Закону України "Про планування і забудову територій". Отже, суд погоджується з думкою прокурора щодо незаконності рішення Сумської міської ради №4156-МР від 28.07.2010року "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Перова, 49". Таким чином, необхідно визнати незаконним та скасувати рішення Сумської міської ради №4156-МР від 28.07.2010року "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Перова, 49".
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов прокурора міста Суми до Сумської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення -задовольнити.
Визнати незаконним та скасувати рішення Сумської міської ради №4156-МР від 28.07.2010року "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Перова, 49".
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
Повний текст постанови виготовлений 22 листопада 2010року.
< Список > < Дата >
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар