Категорія №2.6.1
Іменем України
29 вересня 2010 року Справа № 2а-7101/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Широкої К.Ю.
при секретарі Смішливої І.М.
в присутності сторін:
представник позивача: Яркіна О.І.
представника відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Свердловську Луганської області до відділу державної виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції в Луганській області про визнання дій незаконними та скасування постанови від 06.09.2010 року, -
16 вересня 2010 року до канцелярії Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Свердловську Луганської області до відділу державної виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції в Луганській області про визнання дій незаконними та скасування постанови від 06.09.2010 року.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10.03.2010 року № 2а-1074\10\1270 було задоволено позовні вимоги відділення виконавчої дирекції ФССНВВПЗ в м. Свердловську Луганської області про стягнення заборгованості по страховим внескам з ДП “Свердловантрацит” ВП “ГЗФ “Червонопартизанськ” в розмірі 39 919,50 грн. 20 серпня 2010 року позивач направив виконавчий лист від 10.03.2010 року № 2а-1074\10\1270 про стягнення заборгованості по страховим внескам з ДП “Свердловантрацит” ВП “ГЗФ “Червонопартизанськ” в розмірі 39 919,50 грн., на користь позивача, для примусового виконання. 30 серпня 2010 року була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню зазначеного листа.
Але 06 вересня 2010 року державним виконавцем ВДВС Коломойцевим Д.О. було винесено постанову про зупинення виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого листа від 10 березня 2010 року № 2а-1074\10\1270, у зв'язку з внесенням боржника до Реєстру підприємств паливно - енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України “Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно- енергетичного комплексу” від 23.04.2005 року № 2711 (далі Закон № 2711).
У судовому засідання представник позивача підтримав позовні вимоги та надав пояснення аналогічні позовної заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав суду заперечення до канцелярії Луганського окружного адміністративного суду № 44609 від 23.09.10 р. на позовну заяву. В своїх запереченнях відповідач посилається на те, що згідно виписки № 124 від 28.11.2005 року ДП “Свердловантрацит” включено до реєстру підприємств паливо - енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення відповідно до Закону України № 2711. п.15 ст.34 Закону України “Про виконавче провадження”, передбачені обставина, що зумовлюють обов'язкове зупинення виконавчого провадження у разі винесення підприємства паливно - енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливо - енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення відповідно до Закону України № 2711. На підставі цього, 06 вересня 2010 року виконавче провадження було зупинено. Також відповідач надав заяву про розгляд справи за відсутністю його представника. (а.с.14)
Суд вважає можливим розглянути справу без участі представника відповідача на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного. Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно ст. 9 КАС України - суд вирішує справи, відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України. Статтею 17 КАС України передбачено, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606 (далі - Закон України № 606) - державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.
Згідно ч.6 ст. 47 Закону України “Про загальнеобовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” № 1105 - ХІУ від 23.09.1999 року (зі змінами та доповненнями) (далі Закон - № 2272), страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому Законом.
Згідно ст. 2 Закону України № 2711, дія цього Закону поширюється на підприємства паливно - енергетичного комплексу, а також інших учасників розрахунків за енергоносії.
Пунктом 1.3. ст.1 вказаного Закону до учасників розрахунків відноситься підприємства паливно - енергетичного комплексу, суб'єкти господарської діяльності, розпорядники коштів державного та місцевих бюджетів, державні цільові фонди, Державний комітет України з державного матеріального резерву, правонаступники ліквідованих фондів, що були передбачені законодавством, розпорядник цільового галузевого фонду створення ядерно - паливно циклу Міністерства палива та енергетики України, які мають дебіторську або кредиторську заборгованість та здійснюють заходи щодо її погашення на умовах, визначених цим Законом.
Згідно п. 1.4. ст..1 Закону України № 2711 до заборгованості відноситься сума коштів, підтверджена власниками розрахунків на розрахункову дату, яка 1) підлягає сплаті за товари, роботи (послуги), спожиті у процесі виробництва (видобутку), передачі (транспортування) та/або постачання енергоносіїв, відповідно до укладених договорів або з інших підстав, передбачених законом, у тому числі суми пені, штрафних та фінансових санкцій, але не сплачена; 2) є податковим боргом та підлягає сплаті, але не сплачена, до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, у тому числі ліквідованих; 3) підлягає сплаті, але не сплачена, до цільового галузевого фонду створення ядерно-паливного циклу Міністерства палива та енергетики України; 4) передбачена видатками бюджетів усіх рівнів, але не отримана суб'єктами господарської діяльності, у тому числі за пільгами та субсидіями, для сплати за спожиті енергоносії; 5) підлягає сплаті і виникла внаслідок відсутності у Державному бюджеті України минулих років видаткових статей або передбачення видатковими статтями часткового фінансування видатків для розрахунків за енергоносії, у тому числі за пільгами та субсидіями (трансфертами), спожиті підприємствами, організаціями, закладами та установами, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів.
Вказаною нормою встановлений вичерпний перелік сум коштів, що підпадають під визначення заборгованості при застосуванні Закону України № 2711, на які поширюється п.15 ст. 34 Закону України “Про виконавче провадження” щодо обов'язкового зупинення виконавчого провадження.
В судовому засіданні встановлено, що головним державним виконавцем відділу виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції 06 вересня 2010 року була винесена постанова про зупинення виконавчого провадження за виконавчим листом № 2а-1074\10\1270 від 10.03.2010 року на підставі виписки № 124 від 28.11.2005 року, згідно якої ДП “Свердловантрацит” включено до реєстру підприємств паливо - енергетичного комплексу, та керуючись п.15 ч.1 ст. 34 Закону України “Про виконавче провадження”(а.с.6).
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про виконавче провадження», ст. ст. 2, 11, 17, 18, 71, 72, 94, 158-163, 167, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Свердловську Луганської області до відділу державної виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції в Луганській області про визнання дій незаконними та скасування постанови про зупинення виконавчого провадження № ВП 21164250 від 06.09.2010 року задовольнити в повному обсязі.
Визнати дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції в Луганській області Коломойського Д.О. по зупиненню виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого листа від 10.03.2010 року № 2а - 1074\10\1270 про стягнення заборгованості по страховим внескам з ДП «Свердловантрацит» ВП «ГЗФ «Червонопартизанська» в розмірі 39 919 грн.50 коп. на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Свердловську Луганської області - незаконним.
Скасувати постанову від 06.09.2010 року державного виконавця відділу державної виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції в Луганській області Коломойського Д.О. по зупиненню виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого листа від 10.03.2010 року № 2а - 1074\10\1270 про стягнення заборгованості по страховим внескам з ДП «Свердловантрацит» ВП «ГЗФ «Червонопартизанська» в розмірі 39 919 грн.50 коп. на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Свердловську Луганської області.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 04.10.2010 року.
СуддяК.Ю. Широка