Категорія №6.6.5
Іменем України
29 вересня 2010 року Справа № 2а-6447/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Широкої К.Ю.,
при секретарі: Смішливої І.М.,
за участю представників
позивача: Черепеніна С.С.
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,-
30 серпня 2010 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області звернулось до суду з позовом, в якому зазначило, що до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1 700 грн.
25 листопада 2009р. працівниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було здійснено перевірку з метою здійснення контролю за дотриманням суб'єктом господарювання - приватним підприємцем ОСОБА_2 вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” та іншого законодавства з питань зберігання, транспортування та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами перевірки в магазині, розташованому за адресою: м. Краснодон, вул. Сумського, 2, встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, про що складено акт № 086/322/2859619812 від 25.11.2009 року.
На підставі зазначеного акту перевірки 25.11.2009 року регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Луганській області прийнято рішення № 1205041201-32 про застосування фінансових санкцій до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 у розмірі 1700 грн.
Вказане рішення своєчасно було направлено на адресу відповідача, однак конверт було повернуто у зв'язку з не проживанням відповідача за адресою, тому 16.12.2009 року вказане рішення було розташоване на дошці оголошень у регіональному управлінні Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Луганській області.
Рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін установленому законодавством порядку. На момент звернення з позовом до суду відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій у встановлений законодавством строк оскаржено не було та фінансові санкції у розмірі 1700 грн. не сплачені.
Тому позивач просив стягнути з відповідача штрафні санкції у сумі 1700 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, дав пояснення по суті позову та просив суд задовольнити його в повному обсязі.
В судове засідання відповідач не прибув, повідомлявся належним чином причини не явки суду не відомі. Відповідно до ч.2. ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, на підставі наявних матеріалів.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 мешкає за адресою: Луганська область, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований як фізична особа-підприємець за № НОМЕР_2 000 3874 від 06.12.2001 року.
25 листопада 2009р. працівниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було здійснено перевірку з метою здійснення контролю за дотриманням суб'єктом господарювання - приватним підприємцем ОСОБА_2 вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” та іншого законодавства з питань зберігання, транспортування та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Перевіркою РУ Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було встановлено факт здійснення реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Покупцю було продано одну пляшку слабоалкогольного напою «Водка лимон», алкоголю 7% ємкість 0,33 л за ціною 6 грн., покупцю не був виданий на руки розрахунковий документ встановленої форми на повну суму покупки та не наданий супровідний документ на вказаний слабоалкогольний напій. За результатами перевірки в магазині, розташованому за адресою: м. Краснодон, вул. Сумського, 2, було складено акт № 086/322/2859619812 від 25.11.2009 року (а.с 5-6).
На підставі акта перевірки № 086/322/2859619812 від 25.11.2009 року регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було прийнято рішення від 08.12.2009 року № 1205041207-32 про застосування фінансових санкцій до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 у розмірі 1700 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії (а.с. 10).
09.12.2008 р. вказане рішення з супровідним листом своєчасно було направлено на адресу ОСОБА_2, однак відповідачем рішення отримано не було та повернуто позивачеві, оскільки за зазначеною адресою відповідач не проживає.
16.12.2009 р. РУ Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було складено акт невручення рішення про застосування фінансових санкцій та його розміщення на дошці оголошень. Таким чином, 16.12.09р. вказане рішення від 08.12.2009 року було розміщено на дошці оголошень позивача та день розміщення рішення на дошці оголошень вважається днем вручення рішення відповідачу.
Відповідачем на дату звернення до суду з позовом фінансові санкції не сплачені.
Повноваження органів державної податкової служби України визначені Законом України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. № 509/-ІІ (із змінами та доповненнями).
Відповідно до статті 1 цього Закону до системи органів державної податкової служби віднесено Державну податкову адміністрацію України, державні податкові адміністрації в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби).
Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” на Державну податкову адміністрацію України покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану з проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів; застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво та обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; здійснення заходів щодо вилучення, знищення або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищення тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.
Відповідно до статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
За порушення норм Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами статтею 17 цього Закону встановлено, що посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
На момент здійснення перевірки фізична особа - підприємець ОСОБА_2 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами не мав.
Судом встановлено, що відповідачем доказів підтверджуючих наявність ліцензії на право здійснення певного виду діяльності: роздрібна торгівля алкогольними напоями на час проведення перевірки до суду не надані.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин, суд вважає доведеним факт порушення відповідачем вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” щодо здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами лише за наявності ліцензії та правомірності заявлених позовних вимог щодо стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, Законом України «Про державну податкову службу в Україні», ст. ст. 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
Позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області до ОСОБА_2 про застосованих фінансових санкцій у сумі 1700 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1), мешкає: Луганська область, АДРЕСА_1 в доход державного бюджету України фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 04.10.2010 року.
СуддяК.Ю. Широка