17 листопада 2010 р. Справа № 2а-8779/10/0670
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Євпак В.В. , розглянувши матеріали адміністративного позову Військової частини А 0409 < в особі > до Територіального Центрального контрольно-ревізійного управління Контрольно-ревізійного департаменту Міністерства оборони України про визнання протиправними та скасування вимог, -
Позивач звернувся до суду з позовом, просить визнати протиправними та скасувати вимоги територіального Центрального контрольно-ревізійного управління Контрольно-ревізійного департаменту Міністерства оборони України №234/3/1177 від 20.09.2010 року "Про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності військової частини А0409 стосовно обліку, наявності та укомплектованості виробу 9В210".
Відповідно до п.1. ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції визначається як публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України).
Лист Територіального Центрального контрольно-ревізійного управління Контрольно-ревізійного департаменту Міністерства оборони України від 20.09.2010 року № 234/3/1177, який просить скасувати позивач, не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії, тобто не є рішенням в розумінні приписів ст. 17 КАС України, яке може бути оскаржено до адміністративного суду, оскільки не тягне за собою будь-яких правових наслідків.
Крім цього, відповідно до Роз'яснень президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 року № 02-5/35 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів", не можуть оспорюватись акти ревізій, документальних перевірок, дії службових осіб, вчинені в процесі чи за результатами перевірок тощо, оскільки ці акти не мають обов'язкового характеру. Також не підлягають розгляду заяви про визнання недійсними різного роду листів, інформацій, роз'яснень і т. п., які надсилаються державними чи іншими органами на адресу підпорядкованих їм структур та ін. з приводу конкретних ситуацій.
З огляду на викладене, зазначена позовна заява не містить ознак публічно-правового спору, а тому вона не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Військової частина А 0409 < в особі > до Територіального Центрального контрольно-ревізійного управління Контрольно-ревізійного департаменту Міністерства оборони України про визнання протиправними та скасування вимог.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
Суддя В.В. Євпак