Постанова від 11.11.2010 по справі 2а-8972/10/5/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.11.10Справа №2а-8972/10/5/0170

15:49

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Мородецькій Ю.В. розглянувши за участю представника позивача - Драліна Н.О. - дов. № 09 від 20.01.2010р., представника відповідача - Тарасенко О.В. - дов. № 18/10-0 від 19.01.2010р. у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Республіканська оптово-роздрібна база «Крим»

до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

про скасування податкового повідомлення-рішення.

Обставини справи: Відкрите акціонерне товариство «Республіканська оптово-роздрібна база «Крим» (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим про скасування податкового повідомлення-рішення від 24.06.2010р. № 0010451501/0.

Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях Законів України «Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», «Про оподаткування прибутку підприємств» та мотивовані тим, що Торгівельна філія «Магазину №5», яка перевірялась 14.06.2010р. не є платником податку на прибуток, у зв'язку з чим не повинна подавати декларації з податку на прибуток.

Відповідач проти позову заперечує, просить у задоволенні позову відмовити, в обґрунтування правової позиції надав суду письмові заперечення на позовну заяву, відповідно до яких вказав, що штрафні санкції застосовані до позивача у зв'язку із ненаданням філією останнього у граничні терміни податкових декларацій з податку на прибуток.

Розглянувши матеріали справи, надані сторонами докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

14.06.2010р. відповідачем проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності Торгівельною філією «Магазину № 5», під час якої встановлено порушення позивачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме, не подання в граничні строки податкових декларацій з податку на прибуток: за півріччя 2007р., ІІІ кв. 2007р., за рік 2007р., І кв. 2008р., півріччя 2008р., ІІІ кв. 2008р., за рік 2008р., І кв. 2009р., півріччя 2009р., ІІІ кв. 2009р., за рік 2009р., І кв. 2010р.

За результатами проведення вказаної перевірки 14.06.2010р. складений Акт № 9046/15-1/33980414, який покладений у підставу прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення № 0010451501/0 від 24.06.2010р., яким позивачу нараховані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2040,00 грн. за вищезазначене порушення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті суд дійшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. (далі Закон № 2181).

Відповідно до ст. 1 Закону № 2181 платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

В свою чергу ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» визначений перелік платників податків, зокрема філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку (далі філії), зазначених у підпункті 2.1.1 цього пункту, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади. Відповідальність за своєчасне та повне внесення сум податку до бюджету територіальної громади за місцезнаходженням філії несе платник податку, у складі якого знаходиться така філія (п.п. 2.1.3 п. 2.1 ст. 2 цього Закону).

Тобто, з системного аналізу вище визначених приписів Законів вбачається, що не є платниками податку на прибуток філії, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території одній територіальній громади, що такий платник податку.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з Протоколу загальних зборів акціонерів ВАТ «Республіканська оптово-роздрібна база «Крим» від 25.11.2005р. створено Торгівельну філію «Магазину № 5» без права юридичної особи; місцезнаходження філії: АР Крим, м. Сімферополь, пр. Кірова, 34 (а.с. 22).

Згідно з Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 (а.с.8) платник податку на прибуток - ВАТ Республіканська оптово-роздрібна база «Крим» знаходиться за адресою: м. Сімферополь, пров. Бокуна, 32, тобто на території однієї територіальної громади із філією.

Отже, суд дійшов висновку про те, що Торгівельна філія «Магазину № 5» не є платником податку на прибуток та не повинен подавати відповідні декларації, у зв'язку з чим відповідач не мав правових підстав нараховану позивачу штрафні (фінансові) санкції за ненадання податкових декларації з податку на прибуток.

Разом з тим, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що матеріали справи свідчать про те, що платник податку - ВАТ Республіканська оптово-роздрібна база «Крим» вчасно надає відповідачу податкові декларації з податку на прибуток та вчасно сплачує до бюджету відповідний податок.

У зв'язку з чим, позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки доведені матеріалами справи та не суперечать діючому законодавству.

Згідно з п.1 ч.2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень.

З наведеного слідує, що скасування рішення суб'єкта владних повноважень є наслідок визнання цього рішення протиправним.

В адміністративному позові позивач просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення від 24.06.2010р. № 0010451501/0 без вимоги про визнання його протиправним.

В свою чергу, частиною 2 ст.11 КАС України передбачено право суду вийти за межі позовних вимог, тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Враховуючи необхідність повного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає необхідним визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 24.06.2010р. № 0010451501/0.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

В ході судового засідання, яке відбулось 11.11.2010р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова складена у повному обсязі та підписана 16.11.2010р.

Керуючись ст.ст. 11, 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим від 24.06.2010р. № 0010451501/0.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства «Республіканська оптово-роздрібна база «Крим» (95034, АР Крим, м. Сімферополь, пров. Бокуна, 32) 3,40 грн. витрат зі сплаті судового збору.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Сидоренко Д.В.