Ухвала від 27.02.2025 по справі 760/4592/25

Справа №760/4592/25

1-кс/760/3192/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2025 року м. Київ

Слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Солом'янського районного суду міста Києва клопотання детектива Територіального управління БЕБ у Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження № 42024110000000144 від 12.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Детективами Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024110000000144 від 12.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах під час оформлення операцій з купівлі-продажу паливно-мастильних матеріалів.

Зокрема, було встановлено, що між ПП «« ОСОБА_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) 01.04.2014 укладено договір № 0104-01 поставки нафтопродуктів. В рамках вказаного договору та додаткових угод до нього, окрім фактичного постачання ПММ, здійснюється оформлення безтоварних операцій нібито із постачання паливно мастильних матеріалів, шляхом внесення неправдивих відомостей до первинної фінансово-господарської документації та подальшої її реєстрації в ІНФОРМАЦІЯ_2 . Так встановлено, що в товарно-транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів зазначено реквізити компаній перевізників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) автотранспортні засоби, яких в зазначений час та місце фактично не перебували на зазначеному маршруті.

Крім того, листом ГУНП у м. Києві № 124965¬2024 від 30.07.2024 надано інформацію з підсистеми «Геопортал-Гарпун» інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» (далі - ІКС «ІПНП») щодо фіксації руху транспортних засобів на ділянках дорожнього руху, обладнаних камерами відеофіксації номерних знаків, аналізом якого з'ясовано, що транспортні засоби, які були задіяну у транспортуванні ПММ по зазначеному вище договору були не зафіксовані у пункту навантаження та пункту розвантаження та у відмінному часовому проміжку по маршрутах.

В ході досудового розслідуванні на виконання запиту детектива від 10.07.2024 на створення аналітичного продукту отримано висновок аналітика аналітичний продукт від 06.08.2024 № 23.9/2/128-24-АП Управління аналізу інформації та управління ризиками Територіального управління БЕБ у Київській області.

З матеріалів вказаного аналітичного продукту вбачається, що за результатами проведеного аналітичного дослідження фінансово-господарської діяльності ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в частині окремих фінансових операцій проведених при взаємовідносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період з 01.01.2021 по 30.06.2024, вбачається порушення п.п. 198.2, 198.3, 198.6 ст. 198, 201.7 ст. 201 Податкового Кодексу, що призвело до завищення підприємством ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в періоді з 01.01.2021 по 30.06.2024 податкового кредиту з податку на додану вартість, що підлягає декларуванню та сплаті до бюджету в сумі 14 863 689,44 грн.

Відповідно матеріалів провадження в товарно-транспортних накладних на відпуск нафтопродуктів згідно договору № 0104-01 від 01.04.2014 укладеного між ПП « ОСОБА_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період 2021-2022 рр. зазначено наступні СГД-перевізники ППМ: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_5 ), ПП « ОСОБА_7 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ФОП ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_6 ), ФОП ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_7 ), ФОП ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_8 ). Водіями вказано наступних громадян, а саме: ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , м.т. НОМЕР_9 ; ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , м.т. НОМЕР_10 ; ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , м.т. НОМЕР_11 ; ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , м.т. НОМЕР_12 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , м.т. НОМЕР_13 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , м.т. НОМЕР_14 ; ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , м.т. НОМЕР_15 ; ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , м.т. НОМЕР_16 ; ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , м.т. НОМЕР_17 ; ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , м.т. НОМЕР_18 ; ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , м.т. НОМЕР_19 ; ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , м.т. НОМЕР_20 ; НОМЕР_21 ; НОМЕР_22 ; ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , м.т. НОМЕР_23 ; ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , м.т. НОМЕР_24 ; ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , м.т. НОМЕР_25 ; ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , м.т. НОМЕР_26 ; ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , м.т. НОМЕР_27 .

На даний час у кримінальному провадженні виникла необхідність встановити наявність з'єднань телефонних розмов, місць перебування осіб причетних до протиправної діяльності службових осіб ПП « ОСОБА_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а тому необхідно отримати інформацію в електронному та друкованому вигляді по сім-карті мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_28 ).

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком випадків зазначених у КПК України.

На підставі викладеного детектив за погодженням з прокурором звернувся до суду із відповідним клопотання.

В судове засідання детектив не з'явився, про дату та час засідання був повідомлений належним чином. До суду надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності у зв'язку із неможливістю прибуття у судове засідання. У своїй заяві, з огляду на вимоги ч. 5 ст.163 КПК України, відповідно до якої слідчий суддя вправі постановити ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що мають місце обставини, передбачені ч.ч. 5,6 ст. 163 КПК, просив клопотання задовольнити, не вбачаючи на його відсутність, оскільки він повністю підтримує викладені у клопотанні доводи. Враховуючи, що детектив, будучі повідомленим про дату та час розгляду клопотання, завчасно повідомив суд про свою неявку з поважних причин, зазначив, що підтримує клопотання та доводи, що викладені у клопотанні, слідчий суддя вважає можливим розглянути клопотання без участі сторони кримінального провадження, якою воно ініційовано та вважає за можливе здійснити розгляд клопотання без участі прокурора.

Слідчий суддя вважає за необхідне здійснити розгляд клопотання в порядку ч. 2 ст. 162 КПК України без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи у зв'язку із наявною загрозою знищення таких документів.

На підставі викладеного, слідчий суддя зауважує, що дослідження обставин, визначених у ч.5, 6 ст.163 КПК України буде здійснено судом, за відсутності учасників та виключно, шляхом дослідження змісту клопотання та доданих до клопотання матеріалів.

У зв'язку із неприбуттям учасників судового розгляду аудіо-, відеофіксація судового засідання не здійснювалась, відповідно до вимог ч. 4 ст.107 КПК України.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного.

Так, судом встановлено, що відомості про кримінальне провадження внесені 12.04.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024110000000144 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 162 КПК України встановлено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З огляду на викладене, сторона кримінального провадження довела, що інформація, до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також враховуючи, що отримання зазначеної інформації для кримінального провадження буде мати доказове значення і забезпечувати виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити частково.

Слідчий суддя звертає увагу на те, що чинний КПК України не передбачає повноважень слідчого судді при вирішенні питання про надання тимчасового доступу до речей і документів покладати на особу, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, зобов'язання надати інформацію в певному вигляді або на певному носії інформації, зокрема у паперовому або електронному вигляді, у зв'язку із чим в задоволенні цієї частини вимог клопотання слід відмовити, надавши тимчасовий доступ до зазначених у клопотанні документів лише з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх копії (здійснити їх виїмку).

Керуючись ст.ст. 110, 159-164, 166 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Надати детективу відділу детективів Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Київській області ОСОБА_3 , старшому детективу відділу детективів Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Київській області ОСОБА_28 , старшому детективу відділу детективів Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Київській області ОСОБА_29 , детективу відділу детективів Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Київській області ОСОБА_30 , які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024110000000144 від 12.04.2024 дозвіл на здійснення тимчасового доступу до речей і документів з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх копії (здійснити їх виїмку) по сім-карті мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_28 ) за номерами НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 , НОМЕР_25 , НОМЕР_26 , НОМЕР_27 , а саме: дати, часу, тривалості вхідних-вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій та їх адресу, адресу місцеперебування абонента з зазначеною сім-картою в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання, зміст вхідних, вихідних SMS-повідомлень, інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків по вказаній сім-карті, IMEI телефонних апаратів, в яких розміщувалася вказана сім-карта, за період часу з 01.01.2021 по 10.02.2025.

В задоволенні решти вимог клопотання - відмовити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю в 1 (один) місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
125502741
Наступний документ
125502743
Інформація про рішення:
№ рішення: 125502742
№ справи: 760/4592/25
Дата рішення: 27.02.2025
Дата публікації: 04.03.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Солом'янський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (27.02.2025)
Дата надходження: 21.02.2025
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВОРОНКІН ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ВОРОНКІН ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ