про закриття провадження в адміністративній справі
27 лютого 2025 р. № 400/1072/25
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Птичкіна В.В., розглянувши адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаКомісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_2 ,
провизнання протиправним та скасування рішення, оформленого протоколом від 26 вересня 2024 року № 32, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якій просить:
«Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у формі протоколу від 26 вересня №32 щодо відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період у зв'язку з тим, що він навчаються за денною формою здобуття освіти;
Зобов'язати Комісію ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), надати відстрочку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на підставі пункту 1 частини 3 ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»».
Третрьої особою в позові вказаний ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Ухвалою від 10.02.2025 суд відкрив провадження у справі та залучив до участі у справі у статусі відповідача ІНФОРМАЦІЯ_5 .
26.02.2025 до суду надійшов відзив ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якій відповідач просить закрити провадження у справі. Заява обґрунтована тим, що є рішення суду від 06.11.2025 у справі № 400/9431/24, яке набрало законної сили між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Постановляючи цю ухвалу, суд виходить з такого.
Статтею 238 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що суд закриває провадження у справі:
1) якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства;
2) якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом;
3) якщо сторони досягли примирення;
4) якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав;
5) у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи або припинення юридичної особи, за винятком суб'єкта владних повноважень, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва;
6) щодо оскарження нормативно-правових актів суб'єктів владних повноважень чи окремих їх положень, якщо оскаржуваний нормативно-правовий акт або відповідні його положення визнано протиправними і нечинними рішенням суду, яке набрало законної сили;
7) щодо оскарження індивідуальних актів та дій суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані акти та дії суб'єкта владних повноважень було змінено або скасовано рішенням суду, яке набрало законної сили;
8) щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Предметом позову у справі № 400/9431/24 було оскарження позивачем рішення Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови у наданні йому відстрочки від призову відповідно до пункту 1 частини третьої статті 23 Закону № 3543-ХІІ.
В позовних вимогах у справі № 400/9431/24 позивач просив зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 надати йому відстрочку від призову, при цьому в рішенні суд встановив, що повноваження щодо надання відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період належать комісіям при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах), а не безпосередньо територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки.
З цих підстав в рішенні суду від 06.11.2025 у справі № 400/9431/24 розглядалася правомірність прийняття рішення Комісією при ІНФОРМАЦІЯ_1 про відмову у наданні відстрочки ОСОБА_1 та підстави надання Комісією при ІНФОРМАЦІЯ_1 відстрочки ОСОБА_1 .
В рішенні від 06.11.2025 суд зазначив, що «… Комісія при ІНФОРМАЦІЯ_1 правомірно прийняла рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до пункту 1 частини третьої статті 23 Закону № 3543-ХІІ».
Рішення суду від 06.11.2025 у справі № 400/9431/24 набрало законної сили 13.01.2025.
За такого, позовні вимоги про зобов'язання Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 надати позивачу відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до пункту 1 частини третьої статті 23 Закону № 3543-ХІІ вже були предметом судового розгляду у справі № 400/9431/24.
У пункті 4 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України вказано, що суд закриває провадження у справі, якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Сплачений судовий збір в сумі 1 211,20 належить повернути позивачу.
На підставі вищезазначеного, керуючись пунктом 4 частини першої статті 238, статтями 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Клопотання представника відповідача задовольнити.
2. Закрити провадження у справі № 400/1072/25.
3. Повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ) з Державного бюджету України судовий збір у сумі 1 211,20 грн, сплачений за квитанцією від 05.02.2025 № 9518-3949-9990-1406.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її постановлення Апеляційна скарга подається учасниками справи безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В. Птичкіна