Вирок від 26.02.2025 по справі 935/327/25

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 935/327/25

Провадження № 1-кп/935/28/25

ВИРОК

Іменем України

26 лютого 2025 року м.Коростишів

Коростишівський районний суд Житомирської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Коростишів Житомирської області, кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025000000000087 від 27.01.2024, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Вільне Коростишівського району, Житомирської області, громадянина України, із вищою освітою, одружений, неповнолітніх утриманців не має, який є фізичною особою-підприємцем, депутатом та особою з інвалідністю не є, не судимий, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України,

встановив:

24.10.1945 набув чинності Статут Організації Об?єднаних Націй, підписаний 26.06.1945, яким фактично створено Організацію Об?єднаних Націй (далі - ООН).

До складу ООН увійшли Союз Радянських Соціалістичних Республік (правонаступником якого з 1991 року є російська федерація), Українська Радянська Соціалістична Республіка (правонаступницею якої з 1991 року є Україна) та ще 49 держав-засновниць, а в подальшому до вказаної міжнародної організації прийняті інші держави світу.

Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ООН всі Члени ООН утримуються в їх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави.

Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 21.12.1965 «Про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав, про огородження їх незалежності і суверенітету» закріплено, що держави не мають права втручатися прямо чи опосередковано з якої б то не було причини у внутрішні та зовнішні справи іншої держави. Засуджуються не тільки збройне втручання, але також всі інші форми втручання, спрямовані проти правосуб?єктності держави або проти її політичних, економічних чи культурних елементів. Всі держави повинні утримуватися від того, щоб організовувати, допомагати, створювати, фінансувати, заохочувати або допускати збройну, підривну або терористичну діяльність.

Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 24.10.1970 «Про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН» закріплено принцип, згідно з яким держави утримуються в своїх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави.

Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 09.12.1981 «Про неприпустимість інтервенції і втручання у внутрішні справи держав» закріплено, що держави не мають права здійснювати інтервенцію або втручання в будь-якій формі або по якій б то не було причині у внутрішні чи зовнішні справи інших держав; принцип відмови від інтервенції і невтручання у внутрішні і зовнішні справи держав включає: суверенітет, політичну незалежність, територіальну недоторканність, національну єдність і безпеку всіх держав; суверенне і невід?ємне право держави вільно визначати свою власну політичну, економічну, культурну та соціальну систему, розвивати свої міжнародні відносини і здійснювати невід?ємний суверенітет над своїми природними ресурсами відповідно до волі її народу без зовнішньої інтервенції, втручання, підривної діяльності, примусу або загрози в якій би то не було формі; обов?язок держав утримуватися в їх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосуванням в якій би то не було формі з метою порушити міжнародно-визнані кордони іншої держави, порушити політичний, соціальний або економічний порядок інших держав, повалити або змінити політичну систему іншої держави або його уряд, викликати напруженість між двома або більше державами; обов?язок держави утримуватися від збройної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації або будь-якої іншої форми інтервенції і втручання, явної або прихованої, спрямованої проти іншої держави або групи держав, або від будь-якого акту військового, політичного або економічного втручання у внутрішні справи іншої держави; обов?язок держави утримуватися від будь-яких дій або спроб в якій би то не було формі або під яким би то ні було приводом дестабілізувати або підірвати стабільність іншої держави або будь-якого з його інститутів; обов?язок держави утримуватися від спроб впливати, сприяти, заохочувати або підтримувати прямо або опосередковано бунтівну або сепаратистську діяльність в інших державах під яким би то не було приводом, або від будь-яких дій, спрямованих на порушення єдності або підрив, або повалення політичного устрою інших держав.

Відповідно до Звернення Верховної Ради України до Організації Об?єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу Про визнання РФ державою-агресором, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 27.01.2015 № 129-VIII, Верховною Радою України визнано Російську Федерацію державою-агресором, що всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир і безпеку, а так звані «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями.

Заявою «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян», яка схвалена постановою Верховної Ради України від 04.02.2015 № 145-VI, Україна визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності та воєнних злочинів, скоєних вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян.

Крім того, визнання Верховною Радою України так званої самопроголошеної організації «ДНР» терористичною, а численні злочини вчинені її представниками, знайшли своє відображення у Заяві Верховної Ради України «Про трагічну загибель людей внаслідок терористичного акту над територією України», схваленій постановою Верховної Ради України від 22.07.2014 № 1596-VII, Заяві Верховної Ради України «Щодо протиді поширенню підтримуваного Російською Федерацією міжнародного тероризму» схваленій постановою Верховної Ради України від 22.07.2014 N? 1597-VII, Зверненні Верховної Ради України до Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, національних парламентів держав - членів ЄС, США, Канади, Японії та Австралії щодо масового розстрілу людей під Волновахою в Україні, затвердженому постановою Верховної Ради України від 14.01.2015 № 106-VIII, Заяві Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків», схваленій постановою Верховної Ради України від 21.04.2015 № 337-VIII.

Отже, Верховною Радою України, як єдиним законодавчим органом державної влади, констатовано віднесення «ДНР» до терористичної організацій, а відповідних осіб, які забезпечують їх функціонування, як учасників вказаної терористичної організації.

Також, Конвенцією ООН проти транснаціональної організованої злочинності від 15.11.2000 зобов?язано держави-учасниці криміналізувати участь в організованій злочинній групі. При цьому відповідно до п. «а» ст. 2 цієї Конвенції організована злочинна група означає структурно оформлену в групу в складі трьох або більше осіб, що існує протягом визначеного періоду часу і діє узгоджено з метою здійснення одного або декількох серйозних злочинів, визнаних такими відповідно до цієї Конвенції, для того, щоб одержати, прямо або посередньо, фінансову або іншу матеріальну вигоду.

Аналіз кримінального законодавства, Європейської конвенції про боротьбу з тероризмом від 27.01.1977 № ETSN90, Протоколу, що вносить зміни до Європейської конвенції про боротьбу з тероризмом від 15.05.2003 № ETSN190, Резолюції Ради Безпеки ООН від 28.09.2001 № 1373 по боротьбі з тероризмом, Конвенція Ради Європи про запобігання тероризму від 16.05.2005, а також відповідних положень Закону України «Про боротьбу з тероризмом» показує, що терористична організація виділена, як вид злочинної організації за спеціальною метою - здійснення терористичної діяльності.

3 метою забезпечення діяльності самопроголошеної «ДНР» представниками російської федерації з числа своїх громадян та місцевого населення Донецької області сформовані підрозділи політичного (органи державної влади «ДНР») та силового блоків (до складу яких увійшли представники так званих правоохоронних органів та незаконних збройних формувань), які мали стабільний склад лідерів, підтримували між собою тісні стосунки, забезпечували централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організації, а також розробили план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.

Відповідно до положень Статуту ООН і зобов?язань за Заключним актом Наради з безпеки та співробітництва в Європі, 31.05.1997 укладено Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і російською федерацією (ратифікований Законом України від 14.01.1998 № 13/98-BР та Федеральним Законом російської федерації від 02.03.1999 № 42-Ф3).

Згідно ст. ст. 2-3 зазначеного Договору, російська федерація зобов?язалась поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих кордонів між Україною та російською федерацією та розбудову відносин на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності та невтручання у внутрішні справи.

Крім того, у статтях 1-5 Декларації Генеральної Асамблеї Організації Об?єднаних Націй від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ) серед іншого визначене поняття агресії, яке є аналогічним з визначенням збройної агресії в ст. 1 Закону України «Про оборону України», зокрема збройна агресія це застосування іншою державою або групою держав збройної сили проти України. Збройною агресією проти України вважається будь-яка з таких дій:

- вторгнення або напад збройних сил іншої держави або групи держав на територію України, а також окупація або анексія частини території України;

- блокада портів, узбережжя або повітряного простору, порушення комунікацій України збройними силами іншої держави або групи держав;

- напад збройних сил іншої держави або групи держав на військові, сухопутні, морські чи повітряні сили або цивільні морські чи повітряні флоти України;

- засилання іншою державою або від її імені озброєних груп регулярних або нерегулярних сил, що вчиняють акти застосування збройної сили проти України, які мають настільки серйозний характер, що це рівнозначно переліченим в абзацах п?ятому - сьомому цієї статті діям, у тому числі значна участь третьої держави у таких діях;

- дії іншої держави (держав), яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження третьої держави, використовувалася цією третьою державою (державами) для вчинення дій, зазначених в абзацах п?ятому - восьмому цієї статті;

- застосування підрозділів збройних сил іншої держави або групи держав, які перебувають на території України відповідно до укладених з Україною міжнародних договорів, проти третьої держави або групи держав, інше порушення умов передбачених такими договорами, або продовження перебування цих підрозділів на території України після припинення дії зазначених договорів.

Підрозділ збройних сил іншої держави - військове формування іноземної держави, що має постійну чи тимчасову організацію, належить до сухопутних (наземних), морських, повітряних або спеціальних військ (сил) цієї держави, оснащене легкою зброєю чи важкою бойовою технікою, яка підпадає під дію Договору про звичайні збройні сили в Європі, перебуває під командуванням особи, відповідальної перед своєю державою і законами України за поведінку своїх підлеглих, які зобов?язані дотримуватися внутрішньої дисципліни, законів України, норм міжнародного права.

Жодні міркування будь-якого характеру, з політичних, економічних, військових чи інших причин, не можуть слугувати виправданням агресії.

Боротьба з іноземною окупацією, відповідно до п. 4 ст. 1 ч. 1 Додаткового протоколу (Протокол І), від 8 червня 1977 року до Женевських конвенцій, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів від 12 серпня 1949 року, є формою збройного конфлікту.

У березні - квітні 2014 року в м. Донецьк та інших населених пунктах Донецької області розпочалася збройна агресія російської федерації шляхом неоголошених та прихованих вторгнень підрозділів збройних сил та інших силових відомств російської федерації, організації та підтримки терористичної діяльності та діяльності, направленої на окупацію Донецької області та порушення територіальної цілісності України.

В окремих містах та районах Донецької області всупереч законодавству України 07.04.2014 оголошено «Декларацію про суверенітет Донецької народної республіки» та 11.05.2014 проведено незаконний референдум з питання «Про підтримку акта про проголошення державної самостійності Донецької народної республіки», за результатами якого проголошено створення (далі - «ДНР») незаконного псевдодержавного утворення «Донецька народна республіка».

У квітні 2014 року на території Донецької області створено терористичну організацію «Донецька народна республіка» (далі - «ДНР»), у складі якої з метою здійснення терористичних актів створені незаконні озброєні підрозділи.

Вказана терористична організація має: конкретних лідерів, які підтримують між собою тісні взаємозв?язки, чітку ієрархію та структуру, яка складається з політичного та силового блоків, керівники та учасники яких підпорядковуються лідерам організації, а також розподіл функцій між її учасниками, на яких покладені відповідні обов?язки згідно з єдиним планом спільних злочинних дій.

Так, на учасників політичного блоку терористичної організації покладаються наступні обов?язки:

- створення так званих органів державної влади «ДНР» та організація їх діяльності;

- видача нормативно-правових актів від імені нелегітимних органів державної влади «ДНР»;

- організація та проведення незаконних референдумів та виборів на територіях, підконтрольних «ДНР»;

- проведення агітаційної роботи серед населення Донецької області щодо діяльності терористичної організації «ДНР» з метою схиляння їх до участі у вказаній терористичній організації та отримання підтримки власної діяльності серед мешканців східних регіонів України;

- організація збору, отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичної організації та осіб лояльно налаштованих до їх діяльності, а також її розподілу;

- налагодження взаємодії між лідерами «ДНР», представниками влади та ЗС РФ з метою координації дій щодо застосування актів збройної сили проти держави України, спрямованих на захоплення державної влади в Україні, а також дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;

- налагодження взаємодії з прихильниками злочинної діяльності, що перебувають за кордоном з метою координації дій, отримання матеріальної і гуманітарної допомоги та озброєння, а також залучення іноземних громадян для здійснення актів застосування збройної сили проти держави України, зокрема протидії правоохоронним органам та силам Антитерористичної операції (далі - АТО) та Операції об?єднаних сил (далі - ООС);

- налагодження взаємодії з місцевими та закордонними засобами масової інформації з метою їх використання для агітацій, висвітлення діяльності «ДНР», дискредитації діяльності органів державної влади України і осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції та формування думки серед населення про законність власних дій, а також вчинення за їх допомогою закликів до захоплення державної влади в Україні та дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;

- надання матеріальної та організаційної допомоги учасникам силового блоку «ДНР» для забезпечення їх протиправної діяльності;

- забезпечення учасників «ДНР» транспортом, символікою та агітаційними матеріалами.

На учасників силового блоку терористичної організації покладаються наступні обов?язки:

- систематична організація та здійснення актів застосування збройної сили проти держави України у особі представників сил АТО, зокрема ведення збройного опору, незаконної протидії та перешкоджання виконанню службових обов?язків співробітниками правоохоронних органів України і військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань, задіяними у проведенні АТО та ООС;

- створення не передбачених законом озброєних підрозділів та участь у їх діяльності;

- вербування нових учасників до складу силового блоку терористичної організації «ДНР» та організація їх у групи, навчання, озброєння і керівництво їхніми діями;

- захоплення населених пунктів, будівель, військових частин та інших об?єктів на території Донецької області;

- вчинення терористичних актів та диверсій на іншій території України;

- захоплення чи заволодіння у інший спосіб зброєю, боєприпасами, вибуховими речовинами, військовою технікою, транспортними засобами, а також будівництво укріплень з метою протидії діяльності осіб, задіяних у ході проведення АТО та ООС і забезпечення власної злочинної діяльності;

- викрадення осіб з метою отримання матеріальної вигоди та залякування мешканців, які підтримують діючу владу в Україні;

- силова підтримка учасників політичного блоку незаконних утворень «ДНР», захоплення, а також укріплення та охорона зайнятих ними будівель та споруд;

- організація поставок зброї, боєприпасів, вибухових речовин, військової техніки та їх розподіл серед учасників терористичної організації.

На керівників блоків покладається керівництво, організація дій та контроль за діяльністю підлеглих їм співучасників злочину за допомогою керівників груп, що входять до складу вказаних блоків.

Одним із основних завдань учасників вказаної терористичної організацій є насильницька зміна та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади в Україні, зміна меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, шляхом застосування зброї, вчинення вибухів, підпалів та інших дій, які створюють небезпеку для життя та здоров?я людини, заподіяння значної майнової шкоди та настання інших тяжких наслідків.

Враховуючи викладене, так звана «Донецька народна республіка» є стійким об?єднанням невизначеної кількості осіб (більше трьох), яка створена з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якої здійснено розподіл підготовки функцій, встановлено правила поведінки, обов?язкові для цих осіб під час і вчинення терористичних актів, а тому у відповідності до п. 16 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» є терористичною організацією.

Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки 24.08.1991 схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України.

Незалежність України визнано більшістю держав світу, у тому числі 05.12.1991 Російською Федерацією.

Пунктами 1, 2 Меморандуму «Про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї» від 05.12.1994, закріплено, що російська федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні їх зобов?язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов?язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти політичної незалежності України.

Статтями 1-3 Конституції України, яка прийнята Верховною Радою України 28.06.1996, визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Відповідно до частини 1 статті 17, частини 1 статті 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов?язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Стаття 18 Конституції України визначає, що зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права,

Частиною 1 статті 65 встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов?язком громадян України.

Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. До системи адміністративно-територіального устрою України входить Автономна республіка Крим (далі АР Крим), області, зокрема Донецька область, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.

В порушення Конституції України, з квітня 2014 року по теперішній час, учасниками терористичної з метою реалізації злочинного умислу та досягнення зазначених завдань, організацій «ДНР» здійснюються захоплення адміністративних будівель і ключових об?єктів інфраструктури на території Донецької області, акти застосування збройної сили проти держави України, чиниться збройний опір правоохоронним органам України та іншим представникам сил антитерористичної операції у відновленні територіальної цілісності України та забезпеченні правопорядку, вчиняються інші злочини.

Згідно преамбули Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» збройна агресія Російської Федерації (далі - російська федерація) розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, а 24 лютого 2022 року переросла в повномасштабне збройне вторгнення на суверенну територію України, російська федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань російської федерації, що складаються з регулярних з?єднань і підрозділів, підпорядкованих Міністерству оборони російської федерації, підрозділів та спеціальних формувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам російської федерації, їхніх радників, інструкторів та іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих російською федерацією, а також за допомогою окупаційної адміністрації російської федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та підконтрольні російській федерації самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.

Відповідно до преамбули Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв?язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншим міжнародно-правовим актам є окупацією внаслідок збройної агресії Російської Федерації частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

24.02.2022 російською федерацією здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, розпочато ведення агресивної війни проти України, захоплення її території, яке на даний час триває.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, у зв?язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який діє і на даний час.

24.02.2022 Постановою Правління НБУ № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» зупинено здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками резидентів російської федерації/республіки білорусь, за рахунками юридичних осіб (крім банків), кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти російської федерації/ республіки білорусь).

03.03.2022 постановою КМУ № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв?язку з військовою агресією російської федерації» встановлено мораторій (заборону) на виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов?язань, кредиторами (стягувачами) за якими є російська федерація та кола визначених осіб (пов?язаних з російською федерацією).

09.04.2022 Постановою КМУ № 426 «Про застосування заборони ввезення товарів з російської федерації» заборонено ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів з російської федерації.

27.09.2022 Постановою КМУ № 1076 «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію російської федерації» заборонено вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), торговельною країною та/або країною призначення яких є російська федерація.

Однак, у порушення наведених актів національного та міжнародного законодавства громадянин України ОСОБА_4 здійснював, за попередньою змовою групою осіб, умисні дії, спрямовані на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, за наступних обставин.

Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи фізичною особою - підприємцем (код РНОКПП НОМЕР_1 ) за КВЕД: 23.70 (різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю), 46.90 (неспеціалізована оптова торгівля), з 08.03.2023 по 31.01.2024 здійснював експорт «гранітного каменю та виробів з нього» з України до тимчасово окупованої території Донецької області за наступних обставин.

З метою експорту «гранітного каменю та виробів з нього» ОСОБА_6 з метою отримання матеріальної вигоди, використовуючи сталі зв?язки на тимчасово окупованій території Донецької області, яка підконтрольна терористичній організації «ДНР», у галузі зареєстрованого останнім ФОП за КВЕД: 46.90 (неспеціалізована оптова торгівля), а саме у сері (відновити) спілкування з громадянкою російської федерації - індивідуальним реалізації «гранітного каменю та вироби з нього» прийняв рішення продовжити підприємцем ОСОБА_7 , індивідуальний номер платника податків (далі - ІНПП) російської федерації 910824744249 (індивідуальний підприємець, зареєстрований 27.05.2021 міжрайонною інспекцією федеральної податкової служби № 9 по республіці крим, адреса реєстраційного органу: 295053, кримська республіка, м. сімферополь, вул. ім. мате залкі, буд. 1/9), яка на тимчасово окупованій території Донецької області створює та реалізує меморіальні споруди для військовослужбовців рф.

В подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та час, однак не пізніше 08.03.2023, перебуваючи на території Житомирської області, більш точне місце досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_8 , засоби багатоплатформеного зашифрованого месенджера «Telegram», домовився з ОСОБА_9 на поставку «гранітного каменю та виробів з нього» з України до тимчасово окупованої території Донецької області.

ОСОБА_8 довів до відома ОСОБА_10 , що деталі поставки «гранітного каменю та виробів з нього» з України до тимчасово окупованої території Донецької області, в адресу останньої, будуть між ними узгоджуватись через засоби багатоплатформеного зашифрованого месенджера «Telegram».

Так, ОСОБА_8 , будучи фізичною особою - підприємцем, виконуючи адміністративно-розпорядчі функції, усвідомлюючи наявність законодавчих обмежень на будь-яку співпрацю із суб?єктами господарювання держави-агресора, а у разі здійснення такої взаємодії можливість нести передбачену законом відповідальність, не відмовився від співпраці з суб?єктами господарювання держави-агресора, задля подальшого постачання продукції «гранітного каменю та виробів з нього» в адресу ІНПП російської федерації ОСОБА_7 (ІНППрф НОМЕР_2 ), на виконання свого злочинно плану та з метою приховання умисних злочинних дій, спрямованих на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, підшукав злочинні способи та методи досягнення свого злочинного наміру.

Так, ОСОБА_8 у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та час, однак не пізніше 08.03.2023, перебуваючи на території Житомирської області, біль точне місце досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_8 підшукав громадянина України ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який з метою експорту «гранітного каменю та виробів з нього» створив та запровадив так звану «схему» так званого «перерваного транзиту», тобто здійснення умисної поставки, у супереч забороні, на адресу резидентів держави-агресора з використанням компанії-посередника із Європейського Союзу, метою використання якого є документальне приховання фактичного отримувача товару.

В подальшому, ОСОБА_4 довів до відома ОСОБА_11 свій злочинний план з постачання продукції «гранітного каменю та виробів з нього» на тимчасово окуповану територію Донецької області, з метою реалізації ІНПП російської федерації ОСОБА_12 (ІНПП рф НОМЕР_2 ).

У свою чергу ОСОБА_11 повідомив ОСОБА_4 , що з метою власного незаконного збагачення, усвідомлюючи наявність законодавчих обмежень на будь-яку співпрацю із суб'єктами господарювання держави-агресора, а у разі здійснення такої взаємодії можливість нести передбачену відповідальність, не відмовився від співпраці з суб?єктами господарювання держави-агресора, задля подальшого постачання продукції «гранітного каменю виробів в адресу підприємств, установ та організацій держави-агресора, на виконання свого злочинно плану, 10.01.2023 на території Республіки Польща зареєстрував компанію «GRANITYUKRAINY Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia» (нацональний судовий реєстр 0001012596, юридична адреса: Республіка Польща, м. Білосток, вул. Елеваторська, 11/1/204, 15-620) за напрямками діяльності: 46.90.3 - неспеціалізована оптова торгівля, 45 - оптова та роздрібна торгівля автотранспортними засобами, 46 - оптова торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами, 47 - роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами.

Після чого ОСОБА_8 переконавшись, що ОСОБА_11 лояльно налаштований до співпраці із суб?єктами господарювання держави-агресора та обізнаний про законодавчу заборону про здійснення такої діяльності, дійшли згоди на спільне вчинення кримінального правопорушення, при цьому домовившись між собою, що обговорення деталей експорту продукції «гранітного каменю та виробів з нього» будуть узгоджуватись засобами багатоплатформеного зашифрованого месенджера «Telegram».

Ha виконання спільного злочинного плану - ОСОБА_11 за невстановлених досудовим обставин та способом довів до відома ОСОБА_13 злочинну «схему», а саме так званого «перерваного транзиту» - документального приховання фактичного та кінцевого отримувача товару, тобто здійснення умисної поставки, у супереч забороні, «гранітного каменю та виробів з нього» від імені та в інтересах ОСОБА_14 на адресу резидентів держави-агресора через компанію «GRANITYUKRAINY Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia».

В подальшому, ОСОБА_11 способом, описаним вище довів до відома ОСОБА_15 , що продукція - «гранітний камінь та вироби з нього» доставлятиметься вантажним автомобільним транспортом з митної території України, на митну територію Республіки Польщі, звідки продукція буде перевантажуватись в залізничний та вантажний автомобільний транспорт і транспортуватиметься з митної території Республіки Польща до м. Мінськ Республіки Білорусь, в подальшому продукція - «гранітний камінь та вироби з нього» буде перевантажена у вантажний автомобільний транспорт і доставляється на через територію російської федерації на тимчасову окуповану територію Донецької області в адресу ІНПП російської федерації ОСОБА_16 (ІНП рф 910824744249).

Для реалізації спільного злочинного плану ОСОБА_4 здійснював пошук, купівлю, підготовку «гранітного каменю та виробів з нього» з родовищ, розташованих на території Житомирської області, з метою створював специфікації на товар, із зазначенням інформацію про кількість, завантаження та подальшого експорту, забезпечував зберігання, упакування, перемішення, перевезення «гранітного каменю та виробів з нього», вагу і вартість, пакувальні листи, рахунки-фактури, міжнародні товарно-транспортні накладні, які в подальшому передав декларанту ФОП « ОСОБА_17 » (РНОКПП: НОМЕР_3 ), для оформлення продукції в адресу польської компанію «GRANITYUKRAINY Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia», який був не обізнаний щодо злочинної діяльності ОСОБА_15 та ОСОБА_11 .

На виконання спільного злочинного плану ОСОБА_8 діючи, як фізична особа-підприємець, 08.03.2023, 12.05.2023, 06.07.2023, 04.10.2023, 20.10.2023, 31.01.2024, на підставі укладеного договору № 07/03 від 07.03.2023 та додаткової угоди № 1 від 04.10.2023 до договору № 07/03 від 07.03.2023 в адресу компанії «GRANITYUKRAINY Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia» експортував: вироби поліровані з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, вироби поліровані з граніта, родовище Токівське, вироби поліровані з граніта, родовище Лизниківське, які в подальшому були доставлені ОСОБА_11 на тимчасово окуповану територію Донецької області для реалізації в адресу ІНПП російської федерації ОСОБА_18 (ІНПП РФ 910824744249).

За результатом вчинення умисних дій, спрямованих на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, ОСОБА_8 перебуваючи на території Житомирської області, у період часу з 08.03.2023 по 31.01.2024, з України до тимчасово окупованої території Донецької області в адресу ІНПП російської федерації М?ясоєдової ІВ. ІНГП рф 910824744249), за так званою «схемою» так званого «перерваного транзиту», спільно з ОСОБА_11 , через створену останнім польську компанію «GRANITYUKRAINY Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia», експортував: 7. 08.03.2023 за ВМД № 23UA101030001192UO, через пункт пропуску «Ягодин - Дорогуск» (Відділи митного оформлення № 3, митний пост № 6 «Ягодин», Волинська митниця (UA205020)):

- товар за кодом УКТЗЕД 6801000000 - каміння для мощення з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг.обсяг - 320 шт., в т.ч.: - бордюр - 320 шт.. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6802931000 - вироби поліровані з граніта, родовище Токівське, Україна. Загобсяг - 31 шт., в т.ч.: - плита - 21 шт.; - стовпчик - 10 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6802999000 - вироби поліровані, до 10 кг. з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг.обсяг - 30 шт., в т.ч.: - ваза (h=0,30м) - 20 шт.; - підставка декоративна (h=0,30м) - 10 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6802991000 - вироби поліровані з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна, Заг.обсяг - 195 шт., в т.ч.: - плита - 105 шт.; - стовпчик - 90 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

8. 12.05.2023 за ВМД №23UA101030002638U7, через пункт пропуску «Рава-Руська - Хребенне». Митний пост «Рава-Руська», Львівська митниця (209040000)):

- товар за кодом УКТЗЕД 6802991000 - вироби поліровані з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг.обсяг - 192 шт., в т.ч.: - плита - 100 шт.; - стовпчик - 92 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6801000000 - каміння для мощення з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг.обсяг - 255 шт., в т.ч.: - бордюр - 255 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами.

9. 06.07.2023 за ВМД № 23UA101030004163U6, через пункт пропуску «Ягодин - Дорогуск» (Відділи митного оформлення № 3, митний пост № 6 «Ягодин», Волинська митниця (UA205020)):

- товар за кодом УКТЗЕД 6802991000 - вироби поліровані з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг.обсяг - 214 шт., в т.ч.: - плита, плита з додат. обр. - 129 шт.; - стовпчик - 85 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами,

- товар за кодом УКТЗЕД 6801000000 - каміння для мощення з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг.обсяг - 111 шт., в т.ч.: - бордюр - 100 шт.; - плитка - 11 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6802931000 - вироби поліровані з граніта, родовище Лизниківське, Україна Заг.обсяг - 6 шт., в т.ч.: - плита - 3 шт.; - стовпчик - 2 шт.; - ваза (h=0,50м) - 1 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6802999000 - вироби поліровані, до 10 кг. з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна, Заг.обсяг - 10 шт., В т.ч.: - ваза (h=0,25-0,30м) - 10 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6802939000 - вироби поліровані до 10 кг. з граніту, родовище Лизниківське, Україна. Заг.обсяг - 1 шт., в т.ч. - підставка декоративна (h=0,30м) - 1 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами.

10. 04.10.2023 за ВМД N? 23UA 101030006900U7, через пункт пропуску «Ягодин - Дорогуск» (Відділи митного оформлення №3, митний пост № 6 «Ягодин», Волинська митниця (UA205020)):

- товар за кодом УКТЗЕД 6801000000 каміння для мощення з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Загобсяг - 214 шт., в т.4.: - бордюр - 214 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6802931000- вироби поліровані з граніта, родовище Токівське, У країна Заг.обсяг - 15 шт., в т.ч.: - плита - 9 шт.; - стовпчик - 6 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6802991000 - вироби поліровані з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг. обсяг - 198 шт., в т. ч. - плита - 122 шт.; - стовпчик - 76 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами.

11. 20.10.2023 за ВМД №23UA101030007633U0, через пункт пропуску «Ягодин - Дорогуск» (Відділи митного оформлення № 3, митний пост №6 «Ягодин», Волинська митниця (UA205020)):

- товар за кодом УКТЗЕД 6802991000-вироби поліровані з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг.обсяг - 270 шт., в т.ч.: - плита - 185 шт.; - стовпчик - 85 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами.

12. 31.01.2024 за ВМД № 24UA101030001008U8, через пункт пропуску «Ягодин - Дорогуск» (Відділи митного оформлення №3, митний пост № 6 «Ягодин», Волинська митниця (UA205020)):

- товар за кодом УКТЗЕД 6802991000-вироби поліровані з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг.обсяг - 169 шт., в т.ч.: - плита - 85 шт.; - стовпчик - 84 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6801000000- каміння для мощення з габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг.обсяг - 330 шт., в т.ч.: - бордюр - 330 шт. Каміння для мощення з граніта, родовище Лизниківське, Україна. Заг.обсяг - 3 шт., в т.ч.: - бордюр - 3 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6802931000- вироби поліровані з граніта, родовище Токівське, Україна Заг.обсяг - 41 шт., в т.ч.: - плита - 33 шт.; - стовпчик - 8 шт. Вироби поліровані з граніта, родовище Лизниківське, Україна. Заг.обсяг - 1 шт., в т.ч.: - плита - 1шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами;

- товар за кодом УКТЗЕД 6802999000- вироби поліровані, до 10 кг. 3 габро, родовище Кам?янобрідське Північне, Україна. Заг.обсяг - 30 шт., в т.ч.: - ваза (n=0,30м) - 15 шт.; - підставка декоративна (h=0,30м) - 15 шт. Вироби відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1469:2007 за якістю обробки лицьової поверхні та морфометричними параметрами. Декларант: ФОП ОСОБА_17 (РНОКПП НОМЕР_3 , номер телефону НОМЕР_4 , адреса декларанта: АДРЕСА_2 ).

Отже, ОСОБА_8 діючи за попередньою змовою із ОСОБА_11 , достовірно знаючи про факт відкритої збройної агресії російської федерації проти України, забезпечив провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території.

Крім того, громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи фізичною особою - підприємцем (код РНОКП НОМЕР_1 ) за КВЕД: 23.70 (різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю), 46.90 (неспеціалізована оптова торгівля), 31.01.2023 та 08.06.2023 здійснив експорт «гранітного каменю та виробів з нього» з України до тимчасово окупованої території Донецької області за наступних обставин.

З метою експорту «гранітного каменю та виробів з нього» ОСОБА_8 , з метою отримання матеріальної вигоди, використовуючи сталі зв?язки на тимчасово окупованій території Донецької області, яка підконтрольна терористичній організації «ДНР», у галузі зареєстрованого останнім ФОП за КВЕД: 46.90 (неспеціалізована оптова торгівля), а саме у сфері реалізації «гранітного каменю та вироби з нього» прийняв рішення продовжити (відновити) спілкування з індивідуальним підприємцем терористичної організації «донецька народна республіка» - громадянином України ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (індивідуальний підприємець донецької народної республіки, індивідуальний номер платника податків (далі - ІНПП 931100213664 (індивідуальний підприємець, зареєстрований 08.02.2023 міжрайонною інспекцією федеральної податкової служби № 1 по донецькій народній республіці, адреса реєстраційного органу: донецька народна республіка, м. донецьк, пр-кт панфілова, буд. 1), який також займає посаду керівника юридичної особи «ОБЩЕСТВА С ОГРАНИЧЕННОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТЬЮ «АВ СТОУН» (рос.), основний державний реєстраційний номер 1229300121148, далі - «ТОВ «АВ Стоун», ОДРН 1229300121148, (юридична особа, зареєстрована 30.11.2022 міжрайонною інспекцією федеральної податкової служби № 1 по донецькій народній республіці, адреса реєстраційного органу: донецька народна республіка, м. донецьк, пр-кт панфілова, буд. 1), який на тимчасово окупованій території Донецької області створює та реалізує меморіальні споруди для військовослужбовців рф (матеріали відносно злочинної діяльності ОСОБА_20 виділено у окреме кримінальне провадження за № 22024000000000728).

В подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та час, однак не пізніше 31.01.2023, перебуваючи на території Житомирської області, більш точне місце досудовим розслідуванням не встановлено. ОСОБА_4 , засоби багатоплатформеного зашифрованого месенджера «Telegram», домовився з ОСОБА_21 на поставку «гранітного каменю та виробів з нього» з України до тимчасово окупованої території Донецької області.

Так, ОСОБА_8 , будучи фізичною особою - підприємцем, виконуючи адміністративно-розпорядчі функції, усвідомлюючи наявність законодавчих обмежень на будь-яку співпрацю із суб?єктами господарювання держави-агресора, а у разі здійснення такої взаємодії можливість нести передбачену законом відповідальність, умисно, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів російської федерації, які передбачають перебування України у сфері її впливу, будучи обізнаним про факт ведення вказаною державою агресивної війни проти України та проведення у зв?язку з цим з боку російської федерації підривної діяльності проти України, не відмовився від співпраці з суб?єктами господарювання держави-агресора, задля подальшого постачання продукції «гранітного каменю та виробів з нього» в адресу ІНГ ОСОБА_19 (ІПН НОМЕР_5 ), на виконання свого злочинно плану та з метою приховання умисних злочинних дій, спрямованих на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, підшукав злочинні способи та методи досягнення свого злочинного наміру.

У свою чергу ОСОБА_22 повідомив ОСОБА_13 , що з метою власного незаконного збагачення, усвідомлюючи наявність законодавчих обмежень на будь-яку співпрацю із суб?єктами господарювання держави-агресора, а у разі здійснення такої взаємодії можливість нести передбачену відповідальність, не відмовився від співпраці з суб?єктами господарювання держави-агресора, задля подальшого постачання продукції «гранітного каменю та виробів з нього» в адресу підприємств, установ та організацій держави-агресора, на виконання свого злочинно плану, 10.08.2022 на території Республіки Польща зареєстрував компанію «Nilma Spolka z ograniczonaodpowiedzialnoscia» відповідно до даних Державного судового реєстру Міністерства юстиції Республіки Польщі зареєстровано 10.08.2022 (засновники - Damian Mieloch - 80%, NikodemMieloch- 20%, адреса: Республіка Польща, м. Болехово-Оселе, вул. Двірцева, 23, 62-005).

Після чого, ОСОБА_8 переконавшись, що ОСОБА_22 лояльно налаштований до співпраці із суб?єктами господарювання держави-агресора та обізнаний про законодавчу заборону про здійснення такої діяльності, дійшли згоди на спільне вчинення кримінального правопорушення. Після згоди ОСОБА_4 та ОСОБА_23 на спільне вчинення кримінального правопорушення, останні домовились між собою, що обговорення деталей експорту продукції «гранітного каменю та виробів з нього» будуть узгоджуватись засобами багатоплатформеного зашифрованого месенджера «Telegram».

На виконання спільного злочинного плану - ОСОБА_22 за невстановлених досудовим обставин та способом довів до відома ОСОБА_13 злочинну «схему», а саме так званого «перерваного транзиту» - документального приховання фактичного та кінцевого отримувача товару, тобто здійснення умисної поставки, у супереч забороні, «гранітного каменю та виробів з нього» від імені та в інтересах ОСОБА_4 на адресу резидентів держави-агресора через компанію «Nilma Spolka z ograniczonaodpowiedzialnoscia».

В подальшому, ОСОБА_22 способом, описаним вище довів до відома ОСОБА_14 що продукція - «гранітний камінь та вироби з нього» доставлятиметься вантажним автомобільним транспортом з митної території України на митну територію Республіки Польщі, звідки продукція буде перевантажуватись в залізничний та вантажний автомобільний транспорт і транспортуватиметься з митної території Республіки Польща до м. Мінськ Республіки Білорусь, в подальшому продукція - «гранітний камінь та вироби з нього» буде перевантажена у вантажний автомобільний транспорт і через територію російської федерації доставляється на тимчасову окуповану територію Донецької області в адресу ІНПП ОСОБА_19 (ІПН НОМЕР_5 ) з подальшою реалізацією підприємству «ТОВ «АВ Стоун» (ОДРН 1229300121148) з метою створення та реалізації меморіальних споруд для військовослужбовців рф.

Для реалізації спільного злочинного плану ОСОБА_8 здійснював пошук, купівлю, підготовку «гранітного каменю та виробів з нього» з родовищ, розташованих на території Житомирської області, з метою подальшого експорту, забезпечував зберігання, упакування, переміщення, завантаження та перевезення «гранітного каменю та виробів з нього», створював специфікації на товар, із зазначенням інформацію про кількість, вид, вагу і вартість, пакувальні листи, рахунки-фактури, міжнародні товарно-транспортні накладні, які в подальшому передав ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , (матеріали відносно злочинної діяльності якої виділено в окреме кримінальне провадження за № 22024000000000728).

В подальшому, ОСОБА_24 , здійснила заходи, направлені декларування товару - «гранітного каменю та виробів з нього» шляхом оформлення митних документі за допомогою декларанта ФОП ОСОБА_25 (РНОКПП НОМЕР_6 ), який був не обізнаний щодо злочинної діяльності ОСОБА_15 , ОСОБА_23 та ОСОБА_24 , для митного оформлення продукції в адресу польської компанію «Nilma Spolka z ograniczonaodpowiedzialnoscia».

На виконання спільного злочинного плану ОСОБА_26 діючи, як фізична особа-підприємець, 31.01.2023 та 08.06.2023, на підставі укладеного договору № 1 UA-PL від 31.01.2023 в адресу компанії «Nilma Spolka z ograniczonaodpowiedzialnoscia» експортував: вироби поліровані із габро родовище Бистріївське, вироби поліровані із габро родовище Бистріївське, які в подальшому були доставлені ОСОБА_19 на тимчасово окуповану територію Донецької області для реалізації в адресу ІНПП ОСОБА_19 (11Н 931100213664) з подальшою реалізацією підприємству «ТОВ «АВ Стоун» (ОДРН 1229300121148) з метою створення та реалізації меморіальних споруд для військовослужбовців рф.

За результатом вчинення умисних дій, спрямованих на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, ОСОБА_8 перебуваючи на території Житомирської області, 31.01.2023 та 08.06.2023, з України до тимчасово окупованої території Донецької області в адресу в адресу ІНПП ОСОБА_19 (ІПН НОМЕР_5 ) подальшою реалізацією підприємству «ТОВ «АВ Стоун» (ОДРН 1229300121148) з метою створення та реалізації меморіальних споруд для військовослужбовців рф, за так званою «схемою» так званого «перерваного транзиту», спільно з ОСОБА_27 , через створену останнім польську компанію «Nilma Spolka z ograniczonaodpowiedzialnoscia», експортував: 3.31.01.2023 за ВМД № 23UA101030000455U7, через пункт пропуску «Ягодин - Дорогуск» (Відділи митного оформлення № 3, митний пост № 6 «Ягодин», Волинська митниця (UA205020)):

- товар за кодом УКТЗЕД 68029910 - вироби поліровані із габро ро-ще Бистріївське, Україна (стовпи, Т-15-25 см - 150, 525 м2 (344шт). Вироблено в Україні).

4. 08.06.2023 за ВМД № 23UA101030003316U1, через пункт пропуску «Ягодин - Дорогуск» (Відділи митного оформлення №3, митний пост № 6 «Ягодин», Волинська митниця (UA205020)):

- товар за кодом УКТЗЕД 68029910 - вироби поліровані із габро ро-ще Бистріївське, Україна (плити, Т-5-8 см - 119, 900 м2 (130шт); стовпи, Т-15-17 см - 33,460 м2 (100шт); цоколі, Т-5-8 см - 60,000 м2 (400шт). Вироблено в Україні.).

Отже, ОСОБА_6 діючи за попередньою змовою із ОСОБА_21 , достовірно знаючи про факт відкритої збройної агресії російської федерації проти України, забезпечив провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території.

Суд розглядає кримінальне провадження в межах висунутого обвинувачення, відповідно до вимог ст. 337 КПК України

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою провину у висунутому обвинуваченні за ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України визнав повністю, у вчиненому щиросердно розкаявся, пояснив суду, що дійсно, при обставинах, зазначених в обвинувальному акті, скоїв інкриміноване діяння, пояснив, що займався діяльністю щодо видобутку і обробки граніту більше тридцяти років. До повномасштабного вторгення здійснював поставки продукції ОСОБА_28 , з якою вони співпрацювали давно. Товар відправляли до Польщі, через компанію, яка там зареєстрована. В подальшому обвинуваченому стало відомо, що його продукцію відправляли на Білорусь, звідти на Російську Федерацію, а потім на окуповану територію, загалом від здійснив 8 поставок. З ОСОБА_29 співпрацювали, з Перервою, з 2010 року, направляли через компанію Крупка. ОСОБА_4 отримував заявку через телеграм від ОСОБА_28 , оскільки потрібні були кошти для забезпечення родини, про наслідки такої співпраці після повномасштабного вторгнення рф не задумувався, не знав, що можна співпрацювати. На разі займається експортом продукції лише в м. Запоріжжя. З початком війни ОСОБА_4 займався волонтерською діяльністю, допомагав ЗСУ, маючи певні обмеження за станом здоров'я, добровольцем пішов до лав ЗСУ, але у військовій частині йому відмовили у проходженні служби.

Обвинувачений, прокурор не заперечували фактичні обставини кримінального провадження і не заперечували проти визнання недоцільним дослідження доказів щодо фактичних обставин кримінального провадження, які ніким не оспорюються. При цьому судом встановлено, що всі учасники судового розгляду правильно розуміють зміст фактичних обставин кримінального провадження, і немає сумнівів у добровільності й істинності їх позиції. Учасникам судового провадження роз'яснено, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржувати ці обставини в апеляційному порядку. У зв'язку з викладеним, на підставі ч. 3 ст. 349 КПК України, за згодою учасників судового провадження, судом визнано недоцільним дослідження доказів щодо фактичних обставин кримінального провадження, які ніким не оспорюються.

За таких обставин, сукупність наведених і оцінених судом доказів, дозволяє суду прийти до висновку, що винуватість обвинуваченого ОСОБА_4 доведена, дії обвинуваченого правильно кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, які виразились у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України.

При призначенні виду та міри покарання обвинуваченому ОСОБА_4 , суд враховує ступінь тяжкості вчиненого останнім кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання. Кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України є нетяжким злочином, ОСОБА_4 не судимий, одружений, неповнолітініх утриманців не має, за місцем проживання та роботи характеризується позитивно, має незадовільний стан здоров'я, хворіє, на підтвердження чого надано відповідні медичні документи, крім того має активну громадську позицію, проявляє волонтерську ініціативу, підтримує військовослужбовців, про що свідчать додані до матеріалів кримінального провадження подяки, зокрема від 43 артилерійської бригади ім. Гетьмана Тараса Трясила та від командування та особового складу танкової роти 95 Окремої Десантно-штурмовї Поліської бригади.

Щире каяття у вчиненні кримінального правопорушення, активне сприяння розкриттю злочину є обставинами, які пом'якшують покарання.

При цьому, суд враховує, що щире каяття характерне тим, що воно засновано на належній критичній оцінці особою своєї протиправної поведінки через визнання вини і готовність нести кримінальну відповідальність, тобто характеризує суб'єктивне ставлення винної особи до вчиненого злочину, яке виявляється в тому, що вона визнає свою провину, висловлює жаль з приводу вчиненого та бажання виправити ситуацію, що склалася.

Обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 65 КК України, особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне і достатнє для виправлення та попередження нових злочинів, виходячи із принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації - покарання має бути відповідним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу.

Обираючи вид і міру покарання обвинуваченому ОСОБА_4 , суд враховує обставини кримінального провадження, дані про особу обвинуваченого, щире каяття, його відношення до вчиненого, наслідки, що наступили від вчиненого, і вважає, що його виправлення і перевиховання, попередження з його боку здійснення нових злочинів і досягнення інших цілей покарання можливо без ізоляції від суспільства, з урахуванням правил, визначених ст. 69-1 КК України, зі звільненням від відбування покарання в порядку ст. 75 КК України, оскільки ізоляцію від суспільства обвинуваченого, суд вважає недоцільною для досягнення мети покарання за вчинений злочин у такому випадку, враховуючи фактичні обставини справи та відношення ОСОБА_4 до протиправних дій, що відповідатиме завданням та цілям кримінального покарання та сприятиме виправленню обвинуваченого, що буде достатнім для його виправлення та попередження вчинення нових злочинів, з позбавленням права займатися діяльністю щодо видобутку гранітного каменю, відповідно до санкції частини 4 статті 111-1 КК України. Сукупність викладених вище обставин істотно знижує суспільну небезпечність особи обвинуваченого та доводить можливість його виправлення без ізоляції від суспільства.

Прийшовши до висновку про можливість призначити покарання зі звільненням від відбування покарання в порядку ст. 75 КК України, щодо додаткового покарання у вигляді конфіскації майна, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 59 КК України, покарання у виді конфіскації майна полягає в примусовому безоплатному вилученні у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого. Якщо конфіскується частина майна, суд повинен зазначити, яка саме частина майна конфіскується, або перелічити предмети, що конфіскуються.

Згідно ч. 2 ст. 59 КК України, конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині цього Кодексу.

Оскільки вказане покарання у виді конфіскації майна передбачено санкцією ч. 4 ст. 111-1 КК України, однак відповідно до ст. 77 КК України, у разі звільнення від відбування покарання з випробуванням можуть бути призначені додаткові покарання у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу, суд приходить до висновку не можливості застосовувати його відносно ОСОБА_4 .

На переконання суду, призначення обвинуваченому такого покарання буде справедливим, співрозмірним і достатнім для його виправлення, кари та запобігання вчинення нових злочинів, як самим обвинуваченим, так і іншими особами, а також буде відповідати таким принципам Європейської конвенції з захисту прав людини і основоположних свобод як пропорційність обмеження прав людини, легітимна мета та невідворотність покарання. Так, у розумінні ЄСПЛ, покарання повинне встановити новий додатковий обов'язок для особи, який випливає з факту вчинення кримінального правопорушення. Автономна концепція поняття «покарання» у практиці ЄСПЛ передбачає, що покарання переслідує подвійну мету покарання і стримування від вчинення нових злочинів, а застосування принципу пропорційності дає можливість встановити орієнтири для держави у виборі адекватних засобів реагування на конкретні кримінально-карані діяння.

Запобіжний захід у кримінальному провадженні обвинуваченому ОСОБА_4 у вигляді застави, з покладенням обов'язків, передбачених ст. 194 КК України, продовжити до набрання вироком законної сили. Після набрання вироком законної сили обраний запобіжний захід скасувати, заставу повернути заставодавцю.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений.

Питання про скасування арешту майна необхідно вирішити в порядку ч. 4 ст. 174 КПК України.

Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні.

Питання щодо речових доказів у кримінальному провадженні слід вирішити відповідно до вимог 124 КПК України.

Керуючись ст. 100, 124, ч. 3 ст. 349, 368, 370, 373, 374 КПК України, суд,

ухвалив:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, та призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки з позбавленням права займатися діяльністю щодо видобутку гранітного каменю на строк 10 (десять ) років, без конфіскаціі майна.

Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування покарання у виді позбавлення волі на підставі ст. 75 КК України, з випробуванням, встановити іспитовий строк терміном 1 (один) рік, в період якого, відповідно до ст. 76 КК України зобов'язати його періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Запобіжний захід у вигляді застави з покладенням обов'язків, передбачених ст. 194 КК України, обвинуваченому ОСОБА_4 , до набрання вироком законної сили вважати продовженим, після набрання-скасувати.

Після набрання вироком законної сили повернути заставу, внесену заставодавцем ОСОБА_30 , за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 242240,00 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень, 23 травня 2024 року, на рахунок отримувача UA128201720355259002001012089, код отримувача 26268059, отримувач ТУДСАУ в м. Києві, надавач платіжних послуг отримувача: Державна казначейська служба України м. Київ, згідно ухвали Шевченківського суду м. Києва від 23 травня 2024 року по справі № 761/18722/24, кримінальне провадження № 22023000000000914.

Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 05 червня 2024 року на об?єкт житлової нерухомості - квартиру, загальною площею (кв.м): 47.79, житлова площа (кв.м): 26.4, розташовану за адресою: АДРЕСА_3 , яка відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об?єктів нерухомого майна щодо об?єкта № 381007049, який на праві власності належить підозрюваному ОСОБА_4 , РНОКПП: НОМЕР_1 із забороною права відчуження та розпорядження, без позбавлення права користування.

Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 12 квітня 2024 року на мобільний телефон чорного кольору марки «HONOR 7C», модель «AUM-L41», в прозорому чохлі, з розбитим екраном та механічними пошкодженнями корпусу, ІМЕІ: НОМЕР_7 , IMEI2: НОМЕР_8 із номером телефону: НОМЕР_9 .

Речові докази: мобільний телефон чорного кольору марки «HONOR 7C», модель «AUM-L41», в прозорому чохлі, з розбитим екраном та механічними пошкодженнями корпусу, ІМЕІ: НОМЕР_7 , IMEI2: НОМЕР_8 із номером телефону: НОМЕР_9 , який зберігається в кімнаті зберігання речових доказів Головного слідчого управління СБ України - повернути власнику; записник із чорновими записами, щодо розрахунків та смет за доставлену продукцію, митну декларацію № 24UA10103000100848 із додатками до неї, всього на 8 арк., - залишити в матеріалах кримінального провадження.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1