26 лютого 2025 рокум. Ужгород№ 260/7759/24
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Плеханова З.Б. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
21 листопада 2024 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Брославська Ірина Володимирівна , яка подала і підписала позовну заяву до Закарпатського окружного адміністративного суду, в якій просить :
1. визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо неналежного розгляду по суті заяви ОСОБА_1 від 26.09.2024 року про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації
2.зобовязати ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.09.2024 року про оформлення та видачу військово-облікового документу.
3. зобовязати ІНФОРМАЦІЯ_3 поставити на облік до ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 та видати військово-обліковий документ згідно із законодавством України.
4. Зобовязати ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.09.2024 року про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та надати відстрочку згідно із Законодавством України на підставі абзацу11 ч. 1 ст. 23 ЗУ "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку за п. 3 ч. 1 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
5. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань судові витрати у сумі 1211,20 грн.
Позовні вимоги обгрунтовує тим, що 26.09.2024 року ОСОБА_1 направив до ІНФОРМАЦІЯ_2 поштовим відправленням " ІНФОРМАЦІЯ_4 " нотаріально засвідчені документи для оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абзацу11 ч. 1 ст. 23 ЗУ "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" та заяву про видачу військово-облікового документу.
30 вересня 2024 року документи були отримані адресатом, однак відповідь не надійшла.
15.10.24 року до ІНФОРМАЦІЯ_5 повторно був направлений адвокатський запит про стадію розгляду заяви ОСОБА_1 . Станом на день подачі позову відповідь не надійшла.
25 листопада 2024 року ЗОАС ухвалив:
-Відкрити спрощене позовне провадження в справі
2. Залучити до участі в справі в якості співвідповідача :
Комісію для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_6 .
3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 , Комісію для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_6 надати суду в термін 7 днів з дня отримання даної ухвали :
- копію заяви ОСОБА_1 від 26.09.2024 р. з вхідним номером та датою реєстрації , а також прийняте за даною заявою рішення
4.Запропонувати відповідачам надати відзив на позов та докази, які в нього є в термін протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали.
02 грудня 2024 року представником позивача подано заяву про забезпечення позову.
03 грудня 2024 року ухвалою ЗОАС відмовлено в задоволенні заяви про забезпечення позову.
17 грудня 2024 року надійшла заява від ІНФОРМАЦІЯ_6 , в якій викладено заперечення проти позову та констатовано наступне.
Заява ОСОБА_2 від 26.09.24 року надійшла поштовим звязком 09.10.24 року за вх.№ 4478 та зареєстрована в журналі обліку заяв поданих на відстрочку- внесена до Протоколу № 103 на розгляд комісії 11.10.2024 року та погоджена. Однак відсутність чинного військово-облікового документу перешкоджає вирішенню питання про видачу довідки про оформлену відстрочку, оскільки при позитивному рішенні військовозобовязаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою визначеною у додатку 6 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації., на особливий період , затв. ПКМУ від 16.05.24 року № 560, в якій зазначається про її дійсність за предявлення військово-облікового документа із зазначенням його реквізитів та документа , що посвідчує особу.Про зазначене повідомлено засобами звязку ОСОБА_1 .
Щодо відповідей на адвокатські запити , то такі були направлені адвокату Брославській 29.10.24 року та 04.11.24 року.
Також звертають увагу, що позивач самостійно розпорядився своїми правами , не перебуваючи у встановленому порядку на військовому обліку в жодному ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоч повинен був стати на облік в ІНФОРМАЦІЯ_8 ще в травні-червні 2023 року та оформити відповідний військово-обліковий документ, надавши кольорову фотографію встановленого розміру і оформивши в установленому порядку відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Відповідач звертає увагу, що позивач в порушення вимог законодавства хоче примусити органі військового управління за допомогою безпідставних вимог за позовом - зробити дії , що не передбачені і суперечать законодавству ,що є недопустимим.
26 грудня 2024 року до суду від представника позивача -адвоката Брославської І.В. надійшла Відповідь на відзив, в якому позивач категорично не згідний зі наведеними поясненнями представника відповідача ОСОБА_3 і зазначає наступне.
Інформація про те, що заява ОСОБА_1 від 26.09.24 року розглянута та погоджена , однак відсутність військово-облікового документу перешкоджає вирішенню питання про видачу довідки про оформлену відстрочку та про зазначене було повідомлено засобами тефонного звязку - не відповідає дійсності , так як у заявах були вказані засоби електронного та телефонного звязку адвоката Брославської І.В. і представник Брославська ніяких повідомлень щодо поданих заяв не отримувала.
Представник відповідача, зазначаючи про надання відповідей на адвокатські запити від 16.10.24 року та від 04.11.24 року в інтересах позивача -самих відповідей не надав, як не надав і самих доказів їх відправлення, у звязку з чим представник позивача запевняє суд, що цих відповідей нею отримано.
Оскільки позивача у звязку з хворобами не перебував на військовому обліку по місцю проживання в місті Харкові , то він і не перебував на військовому обліку . Тому вставши ІНФОРМАЦІЯ_9 не звертався для зміни персональних даних до ІНФОРМАЦІЯ_10 , але обновив дані в додатку Резерв+.
14 січня 2025 року представник позивача Брославська І.В. подала до суду заяву про виклик в якості свідків :у якому просила викликати в судове засідання ОСОБА_4 (дружину), а також ОСОБА_5 (батька).
16 січня 2025 року за суд виніс ухвалу, в якій зазначив, що дану справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи, тобто у письмовому провадженні. Така форма розгляду справи не передбачає проведення судового засідання, відповідно і виклику свідків. Крім того, подане клопотання не містить обгрунтування , які саме обставини , які саме факти та які саме позовні вимоги можуть ствердити вказані у клопотанні особи. Таким чином, враховуючи наведене вище, суд дійшов висновку, що у задоволенні клопотання щодо виклику свідків слід відмовити.
Обставини встановлені судом
24 травня 2023 року ОСОБА_1 взятий на облік як внутрішньо переміщена особа , який зареєстрований в місті Харків із фактичним місцем проживання в м. Ужгороді.
26 вересня 2024 року згідно накладної № 8801600010265 "Укрпошти" фізична особа ОСОБА_6 зазначена як відправник , отримувач - ІНФОРМАЦІЯ_3 . Опис вкладення:
- Заява про надання відстрочки
- заява про надання військового квитка
- свідоцтво про народження ОСОБА_7
- свідоцтво про народження ОСОБА_8
- свідоцтво про народження ОСОБА_9
- рішення суду про встановлення батьківства
- довідка про реєстрацію особи громадянином України
- свідоцтво про шлюб
- копія ID-картки ОСОБА_1
- копія платника податків ОСОБА_1
- витяг з ЄДДР щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_1
- довідка ВПО ОСОБА_1
- посвідчення багатодітної родини
30 вересня 2024 року вкладення згідно накладної № 8801600010265 "Укрпошти" вручено за адресою АДРЕСА_1 ІНФОРМАЦІЯ_11 .
У заяві від 26 вересня 2024 року ОСОБА_10 , яка була адресована Голові комісії ІНФОРМАЦІЯ_5 зазначив , що він надсилає дану заяву та нотаріально завірені копії документів необхідних до заяви та просить оформити військовий документ -квиток та довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію ".
В заяві вказав адресу проживання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти.
16.10.24 року ( згідно накладної Укрпошти № 8801600014007) та 04.11.24 року згідно накладної Укрпошти № 8801500057809) адвокат Брославська І.В. подала адвокатські запити щодо надання їй інформації : чи оформлені документи для відстрочки ОСОБА_1 або на якій стадії вони знаходяться. Якщо оформлені, то яким чином можна їх отримати?
В додатка до запитів : копія адвокатського посвідчення, копія ордеру адвоката, копія договору про правничу допомогу.
Згідно наданої представником відповідача копії Заяви ОСОБА_1 від 26.09.24 року : на ній значиться:
- 4478/09.10.2024
-організувати виконання встановленим порядком ОСОБА_11
-ВОД відсутній
-вхідний штамп-перекреслено.
Згідно наданої представником відповідача копії листа за підписом ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 зі штампом згідно оригіналу 16.12.24 ОСОБА_12 зазначено наступне:
- адвокату Брославській І.В. в інтересах ОСОБА_1 на адвокатський запит від 04.11.24 року
- поштовим звязком 06.11.2024 року отримано адвокатський запит в інтересах громадянина ОСОБА_1 щодо оформлення відстрочки від призову по мобілізації повторно ( на ваш запит за вх. від 22.10.24 року надіслана відповідь за вих. 25581 від 29.10.24)
- відповідно до Постанови від 16 травня 2024 року № 560 подана заява від 26.09.2024 року, що надійшла поштовим звязком 09.10.2024 року за вх.4478 та зареєстрована в журналі обліку заяв поданих на відстрочку від призову по мобілізації на відстрочку від призову ОСОБА_1 внесена до протоколу № 103(порядковий номер заява 23) на розгляд комісії від 11.10.2024 року та погоджена.
- за результатом розгляду заяви, військовозобовязаний ОСОБА_2 має тримати довідку , але через відсутність копії військово-облікового документу , ІНФОРМАЦІЯ_3 таки документ видати не може
- для усунення наявних недоліків, приведення у відповідність військово-облікових документів та отримання довідки про відстрочку військовозобовязаний ОСОБА_1 має прибути в ІНФОРМАЦІЯ_3 особисто.
Мотиви та норми права застосовані судом
КМУ Постановою від 16 травня 2024 р. № 560 затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період ( в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) який визначає:
механізм реалізації повноважень та взаємодію між місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від підпорядкування і форми власності, органами військового управління, органами та підрозділами, що входять до системи поліції, та посадовими особами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з організації проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період;
процедуру оповіщення військовозобов'язаних та резервістів, їх прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин Збройних Сил, інших військових формувань, Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів;
процедуру перевірки військово-облікових документів громадян, уточнення персональних даних військовозобов'язаних та резервістів та внесення відповідних змін у військово-облікові документи;
процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення.
організацію медичного огляду військовозобов'язаних та резервістів для визначення придатності до військової служби;
процедуру оформлення призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період;
механізм відправлення військовозобов'язаних та резервістів до місць проходження військової служби.
Перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560, яка набрала чинності 18.05.2024 року, затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок №560 (в редакції чинній на час звернення позивача із заявою), якою визначено, зокрема, механізм реалізації повноважень та взаємодію між місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від підпорядкування і форми власності, органами військового управління, органами та підрозділами, що входять до системи поліції, та посадовими особами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з організації проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Відповідно до пункту 56 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Відповідно до пункту 57 Порядку №560 (в редакції чинній на час звернення позивача із заявою) для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:
голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);
члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
Відповідно до п.58 Порядку 560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації.
Додаток 4
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2024 р. № 930)
Голові комісії
(назва територіального центру комплектування та соціальної підтримки, відокремленого відділу територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів України)
громадянина _____________________________
(власне ім'я та прізвище)
реєстраційний номер облікової картки платника податків _________________________________
адреса місця проживання ____________________________________________________________________________адреса електронної пошти ________________________
контактний номер телефону ________________
Я, ______________________________________________________________,
(прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), дата народження)
повідомляю, що є особою, яка на підставі абзацу (за наявності) _____ пункту _____ частини _____ статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.
На підставі викладеного прошу розглянути мою заяву та оформити мені у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2024 р. № 560, довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Про результати розгляду заяви та прийняте рішення прошу повідомити мені письмово за адресою, що зазначена у заяві.
Відсутність (зазначити потрібне):
інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати постійний догляд за батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), у випадках, передбачених у пункті 9 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;
інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;
інших членів сім'ї першого (першого та другого) ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зазначеної у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
підтверджую.
Додаток:_________________________________________________________
(засвідчені копії документів, що підтверджують право на відстрочку)
_____ __________ 20____ р. ____________ ________________________
(підпис) (власне ім'я та прізвище)
Додаток 5 до Порядку: ПЕРЕЛІК документів, що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»: п. 3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці
свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов'язаного та один із документів: свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір'ю (батьком) дітей (трьох і більше) або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір'ю), або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов'язаним, або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні, або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов'язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину.
Як свідчать вищевказані законодавчі норми у переліку документів, що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не зазначено подання військово-облікового документу.
Відповідно до п. 60. Порядку 560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.
У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Як встановлено судом відповідачем не надано суду рішення за результатами розгляду заяви позивача про надання відстрочки. Також суд зазначає , що для розгляду заяви про відстрочку законом не встановлення надання військового квитка та особиста явка заявника до ТЦК та СП.
Відповідачем не спростоване допустимими та належними доказами вищевказані обставини. Залучена до участі у справі комісія з питань надання відстрочки не надала на вимогу суду прийняте за результатами розгляду заяви позивача відповідне рішення.
Суд звертає увагу, що Порядком №560 також не передбачено обов'язку особистого відвідування територіального центру комплектування та соціальної підтримки для подання заяви та документів на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Отже, позивачем дотримано процедуру особистого подання (направлення) документів, що підтверджують (на його думку) право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
З аналізу наведених вище норм вбачається, що як на час звернення позивача до відповідача із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, так і на час розгляду судом даної адміністративної справи, обов'язок прийняття рішення про відстрочку від призову покладено на районний ТЦК.
З урахуванням зазначеного, у даному конкретному випадку відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого належить вирішення питання щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, після отримання від позивача заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та документів на підтвердження цього права, повинен був за наслідками розгляду цієї заяви прийняти конкретне рішення: або про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або мотивовану відмову у задоволенні цієї заяви.
Разом з цим, як свідчать матеріали справи, та вже зазначалося вище, відповідач протокольного рішення не прийняв.
Лист відповідача є лише відповіддю на звернення щодо надання відстрочки та носить інформативний характер та не є рішенням щодо надання/ненадання відстрочки.
При прийнятті рішення суд враховує, що бездіяльність це не вчинення у встановлений законом строк дії, яку суб'єкт владних повноважень повинен вчинити, та в даному випадку вказана бездіяльність стосується саме розгляду заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
На підставі наведеного, суд доходить висновку, що відсутність належним чином оформленого рішення про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або про вмотивовану відмову в наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, свідчить про протиправну бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про оформлення та видачу військово-облікового документу., то суд констатує наступне.
Постановою від 16 травня 2024 р. № 559 затверджено Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа.
Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа».
2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.
Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.
Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов'язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.
Оскільки військово-обліковий документ - це документ, що встановлює особу громадянина, то для ідентифікації заявника та його фото заявник повинен бути присутнім при поданні даної заяви.
Як встановлено судом позивачем не було дотримано вищевказаний порядок, у звязку з чим позов в цій частині задоволенню не підлягає.
Згідно з частиною першою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи викладене вище, суд робить висновок, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково
Керуючись статтями 6, 9, 72-76, 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_7 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 в особі Комісії для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період щодо неналежного розгляду по суті заяви ОСОБА_1 від 26.09.2024 року про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Зобовязати ІНФОРМАЦІЯ_3 в особі Комісії для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.09.2024 року про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з врахуванням правової оцінки наданої судом у рішенні.
В решті позовних вимог-відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адмінсуду протягом 30 днів.
СуддяЗ.Б.Плеханова