про оголошення у розшук, зупинення провадження
Справа № 495/3086/20
Номер провадження 1-кп/495/230/2025
26 лютого 2025 рокум. Білгород-Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області колегіально у складі:
головуючої - доповідача судді ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Білгород-Дністровський Одеської області усне клопотання прокурора Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_5 про оголошення у розшук обвинуваченого у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за № 120201602400000465 відносно ОСОБА_6 , обвинуваченого у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст. 15, ч.1 ст. 115 КК України,
сторони кримінального провадження:
прокурор Білгород-Дністровської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_5
захисник в інтересах обвинуваченого ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_7 , в режимі відео конференції,
У провадженні Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України.
У судові засідання обвинувачений ОСОБА_6 не з'явився. Причини неявки до суду не повідомив.
Відповідно до рапорту, Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області в ході виконання ухвали про примусовий привід ОСОБА_6 встановити місцезнаходження обвинуваченого ОСОБА_6 не надається можливим, так як за вказаною адресою домоволодіння ніхто не вийшов.
Встановити будь - які контактні номери телефонів вищевказаного громадянина та його родичів не наддалося можливим.
Прокурор у судовому засіданні заявив усне клопотання про оголошення у розшук обвинуваченого ОСОБА_6 .
Згідно ст. 350 КПК України, клопотання учасників судового провадження розглядаються судом після того, як буде заслухана думка щодо них інших учасників судового провадження, про що постановляється ухвала.
Захисник ОСОБА_7 , яка брала участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, заперечувала щодо зазначеного клопотання прокурора, зазначила, що можливо він призваний за мобілізацією на військову службу.
Вислухавши думку прокурора, захисника, вивчивши матеріали справи, колегія суду дійшов до наступного висновку.
Основним завданням кримінального провадження є забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування й судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини і щоб до кожного була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч. 2 ст. 318 КПК України, участь обвинуваченого в судовому засіданні під час розгляду кримінального провадження є обов'язковою.
Відповідно до ст. 335 КПК України, у разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, або був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку, видужання або звільнення з військової служби і продовжує судове провадження стосовно інших обвинувачених, якщо воно здійснюється щодо декількох осіб.
Розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.
Відповідно до ст. 49 ч.2 КК України - перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин, ухилилася від досудового слідства або суду.
У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення особи із зізнанням або її затримання.
З урахуванням положень ст. 335 КПК України у зв'язку з тим, що обвинувачений ОСОБА_6 систематично не з'являвся у судові засідання, в даний час його місце знаходження не відоме, що свідчить про ухилення останнього від суду, колегія суддів вважає за необхідне оголосити обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розшук з метою встановлення місця знаходження.
Керуючись ст. ст. 49, 335 КПК України, колегія суддів, -
Задовольнити клопотання прокурора Білгород - Дністровської окружної прокуратури - ОСОБА_5 .
Оголосити у розшук обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який згідно обвинувального акту мешкає за адресою: АДРЕСА_1
Судове провадження щодо обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на час розшуку - зупинити.
Виконання ухвали суду доручити Білгород-Дністровському ВП ГУНП в Одеській області.
У разі розшуку обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосувати до нього привід для забезпечення його явки у судовому засіданні за його обвинуваченням за ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України в приміщенні Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області, розташованого за адресою: вул. Військової слави, 27, м. Білгород-Дністровський, Одеська область.
Зупинити провадження у справі до розшуку обвинуваченого ОСОБА_6 .
Зобов'язати прокурора Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_5 здійснити контроль за виконанням ухвали суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення
Повний текст ухвали складений та проголошений 26 лютого 2025 року.
Судді: