Рішення від 24.02.2025 по справі 914/3161/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.02.2025 Справа № 914/3161/24

м. Львів

За позовом: Львівської міської ради, м. Львів

до відповідача: Обслуговуючого кооперативу «Гаражно-будівельний кооператив «Автофортеця», м. Львів

про стягнення 356 268,27 грн

Суддя Олена ЩИГЕЛЬСЬКА

1. ІСТОРІЯ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ

2. Львівська міська рада звернулася до Господарського суду Львівської області з позовом до Обслуговуючого кооперативу «Гаражно-будівельний кооператив «Автофортеця» про стягнення суми безпідставно збережених коштів у зв'язку з користуванням земельною ділянкою комунальної власності за кадастровим номером 4610136900:09:006:0008 за адресою: м. Львів, вул. Трускавецька, 50 без правовстановлюючих документів у розмірі 356 268,27 грн.

3. Ухвалою суду від 26.12.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судових засідань та повідомлення (виклику) сторін.

4. Ухвала суду від 26.12.2024 року про відкриття провадження у справі надіслана сторонам до їх електронних кабінетів, в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи та доставлена позивачу та відповідачу - 27.12.2024 року о 18:16 год.

5. Відповідно до положень ст. 242 ГПК України, якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

6. Заперечень від сторін проти розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження у встановлений чинним процесуальним законом строк не надходило.

7. Відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

8. Згідно з ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу та має право вирішити спір за наявними матеріалами.

9. Відповідач, повідомлений належним чином про відкриття даного судового провадження, стосовно заявлених вимог не заперечив, доказів на спростування викладених позивачем обставин, відзиву чи письмових пояснень не подав.

10. Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.

11. АРГУМЕНТИ СТОРІН

12. Позивач зазначає, що Обслуговуючий кооператив «Гаражно-будівельний кооператив «Автофортеця» фактично використовує земельну ділянку площею 1,5506 га (кадастровий номер 4610136900:09:006:008) на вул. Трускавецькій, 50 за відсутності відповідного рішення Львівської міської ради про надання такої ділянки в користування (оренду) та за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки.

13. Відтак позивач вказує про наявність підстав для стягнення 356 268,27 грн безпідставно збережених коштів за користування земельною ділянкою комунальної власності.

14. Відповідач заперечень та/або відзиву на позовну заяву не подав.

15. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

16. Земельна ділянка площею 1,5506 га (кадастровий номер 4610136900:09:006:008), що розташована на АДРЕСА_1 є комунальною власністю та зареєстрована за Львівською міською радою. Згідно з Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 02.08.2024 року, дата державної реєстрації - 28.08.2020 року.

17. Ухвалою Львівської міської ради №5596 від 19.09.2019 року, розглянувши звернення обслуговуючого кооперативу «Гаражно-будівельний кооператив «Автофортеця» від 15.04.2019 міською радою надано управлінню земельних ресурсів департаменту містобудування дозвіл на поділ земельної ділянки площею 1,5600 га (кадастровий номер 4610136900:09:001:0045) на АДРЕСА_1 . (п. 1.1.); виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки загальною площею 1,5600 га (кадастровий номер 4610136900:09:001:0045) на АДРЕСА_1 на земельні ділянки: Орієнтовною площею 1,5506 га (п.п. 1.2.1); Орієнтовною площею 0,0094 га. (п.п. 1.2.2.); Визначено обслуговуючий кооператив «Гаражно-будівельний кооператив «Автофортеця» замовником технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (п. 2).

18. Ухвалою Львівської міської ради №1015 від 17.06.2021 року надано обслуговуючому кооперативу «Гаражно-будівельний кооператив «Автофортеця» дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 1,5506 га (кадастровий номер 4610136900:09:006:0008) на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування гаражів (код КВЦПЗ 12.04 - для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства) за рахунок земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення (п. 4 Ухвали).

19. Позивач вказує, що Ухвал Львівської міської ради щодо затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та надання земельної ділянки на АДРЕСА_1 та щодо надання в оренду (користування) земельної ділянки 1,5506 га (кадастровий номер 4610136900:09:006:0008) на АДРЕСА_1 не приймалося.

20. 16.02.2024 року представниками Управління державного контролю за використанням та охороною земель департаменту містобудування Львівської міської ради було проведено обстеження земельної ділянки яка розташована на АДРЕСА_1 , за результатом якого складено Акт обстеження земельної ділянки від 16.02.2024 року №23.

21. За результатами обстеження встановлено, Обслуговуючий кооператив «Гаражно-будівельний кооператив «Автофортеця» фактично використовує земельну ділянку площею 1,5506 га за кадастровим номером 4610136900:09:006:008 для обслуговування кам'яних гаражних боксів та адміністративних будівель на АДРЕСА_1 за відсутності відповідного рішення органу місцевого самоврядування про надання даної земельної ділянки в користування (оренду). Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, нерухоме майно не зареєстроване. Документи, які посвідчують право користування ділянкою відсутні.

22. Управлінням державного контролю за використанням та охороною земель Листом від 28.06.2024 року скеровано Керівнику ОК «ГБК «Автофортеця» матеріали обстеження земельної ділянки та запропоновано вжити заходів щодо внесення в Державний реєстр речових прав інформацію про речові права на майно, розташоване на земельній ділянці комунальної власності площею 1,5506 га (кадастровий номер 4610136900:09:006:0008) на АДРЕСА_1 , вжити заходів щодо оформлення права користування (оренди) земельною ділянкою та провести оплату всіх належних власнику земельної ділянки безпідставно збережених коштів за користування даною земельною ділянкою.

23. Управління державного контролю за використанням та охороною земель Листом від 23.07.2024 року повідомило Директора департаменту природних ресурсів, будівництва та розвитку громад Львівської міської ради, що на виконання наказу департаменту містобудування від 12.01.2024 №8 проведено комісійне обстеження земельної ділянки комунальної власності площею 1,5506 га (кадастровий номер 4610136900:09:006:0008) на АДРЕСА_1 , за результатами якого складено акт від 16.02.2024 №23.

24. Зазначено, що матеріали вказаного обстеження скеровані ОК «ГБК «Автофортеця» рекомендованим поштовим відправленням з листом управління державного контролю за використанням та охороною земель Львівської міської ради від 28.06.2024 №22412 - вих - 93589, однак не отримані ним (відправлення повернуто у зв'язку із закінченням терміну зберігання).

25. Беручи до уваги наведене, Управління просило здійснити необхідні заходи щодо стягнення з ОК «ГБК «Автофортеця» безпідставно збережені кошти за користування земельною ділянкою комунальної власності площею 1,5506 га (кадастровий номер 4610136900:09:006:0008) на АДРЕСА_1 , яка була предметом обстеження 16.02.2024 №23.

26. Ухвалою Львівської міської ради № 1995 від 25.05.20171«Про затвердження Порядку укладення договорів оренди землі та нарахування орендної плати за землю у Львівській міській територіальній громаді» затверджено Порядок укладення договорів оренди землі та нарахування орендної плати за землю у Львівській міській територіальній громаді.

27. Пунктом 3.4. Розділу 3 Порядку визначено, що підставою для визначення розміру орендної плати за землю є ухвала міської ради про надання земельної ділянки в оренду з обов'язковим визначенням категорії земель та цільового призначення земельної ділянки (відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель) та витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за поточний рік.

28. Відповідно до п. п. 3.5.1. Розділу 3 Порядку встановлено, що річний розмір орендної плати встановлюється у розмірі 3 відсотки від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, за винятком, коли розмір орендної плати за землю визначений ухвалою міської ради про надання земельної ділянки в оренду або протоколом аукціону (у разі набуття права оренди на земельну ділянку на конкурентних засадах) та для земельних ділянок, використання яких вказано у пунктах 3.6 - 3.19 цього Порядку.

29. Згідно з витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок від 18.10.2024 №НВ-9951209912024, нормативно грошова оцінка земельної ділянки (кадастровий номер 4610136900:09:006:008) становить 12352499,46 грн.

30. Листом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області № 3037/15-24 від 17.09.2024 повідомлено, що нормативна грошова оцінка 1 м.кв. земельної ділянки у АДРЕСА_1 , кадастровий номер 4610136900:09:006:0008 станом на 2023 р., враховуючи Кф=1 становила 891,01 грн, станом на 2022р., враховуючи Кф=1 становила 774,80 грн., станом на 2021р., враховуючи Кф = 1 становила 704,35 грн.

31. Управлінням адміністрування місцевих та залучених фінансів Департаменту фінансової політики Львівської міської ради Листом від 05.09.2024 повідомлено, що станом на 03.09.2024 до бюджету Львівської МТГ від ОК «ГБК «Автофортеця» за період 04.08.2021 - 01.08.2024 надійшов земельний податок в сумі 21 980,11 грн.

32. Позивачем долучено Розрахунок суми недоотриманих коштів міським бюджетом з плати за землю внаслідок використання земельної ділянки без документів, які підтверджують право користування. Відповідно до розрахунку загальна сума заборгованості становить 378 248,38 грн.

33. ОЦІНКА СУДУ

34. Відповідно до положень ст. 80 Земельного кодексу України суб'єктами права власності на землю є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності.

35. Сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб (ч. 1 ст. 122 Земельного кодексу України).

36. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування (ч. 1 ст. 123 Земельного кодексу України).

37. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу (ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України).

38. Згідно зі статтею 206 Земельного кодексу України, використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

39. У разі надання земельної ділянки в оренду укладається договір оренди земельної ділянки, яким за положенням частини першої статті 21 Закону України «Про оренду землі» визначається орендна плата за землю як платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

40. Як зазначалося вище, земельна ділянка площею 1,5506 га (кадастровий номер 4610136900:09:006:008), що розташована на АДРЕСА_1 є комунальною власністю та зареєстрована за Львівською міською радою.

41. 16.02.2024 року представниками Управління державного контролю за використанням та охороною земель департаменту містобудування Львівської міської ради було проведено обстеження, за результатами якого встановлено, що Обслуговуючий кооператив «Гаражно-будівельний кооператив «Автофортеця» фактично використовує земельну ділянку площею 1,5506 га за кадастровим номером 4610136900:09:006:008 для обслуговування кам'яних гаражних боксів та адміністративних будівель на АДРЕСА_1 за відсутності відповідного рішення органу місцевого самоврядування про надання даної земельної ділянки ділянки в користування (оренду).

42. Матеріали обстеження земельної ділянки були скеровано відповідачу та запропоновано вжити заходів щодо внесення в Державний реєстр речових прав інформацію про речові права на майно, розташоване на земельній ділянці комунальної власності площею 1,5506 га (кадастровий номер 4610136900:09:006:0008) на АДРЕСА_1 , вжити заходів щодо оформлення права користування (оренди) земельною ділянкою та провести оплату всіх належних власнику земельної ділянки безпідставно збережених коштів за користування даною земельною ділянкою.

43. Такі заходи відповідачем не проведено, в матеріалах справи такі відсутні.

44. На підставі наявних у справі документів, суд доходить висновку, що доказів належного оформлення відповідачем права користування земельною ділянкою, зокрема укладення відповідних договорів оренди з Львівською міською радою та державної реєстрації такого права, матеріали справи не містять.

45. Згідно із частиною першою статті 79 ЗК України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

46. Відповідно до частин першої, третьої, четвертої, дев'ятої статті 79-1 ЗК України, формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.

47. Відповідно до частини другої статті 152 ЗК України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

48. Статтею 1212 Цивільного кодексу України, визначено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

49. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

50. Отже, у випадку використання землекористувачем сформованої земельної ділянки комунальної власності, якій присвоєно окремий кадастровий номер, без оформлення договору оренди власник такої земельної ділянки (орган місцевого самоврядування, який представляє інтереси територіальної громади) може захистити своє право на компенсацію йому вартості неотриманої орендної плати в порядку статті 1212 ЦК України.

51. Право оренди земельної ділянки виникає на підставі відповідного договору з моменту державної реєстрації цього права. Проте з огляду на приписи частини другої статті 120 ЗК України не вважається правопорушенням відсутність у власника будинку, будівлі, споруди зареєстрованого права оренди на земельну ділянку, яка має іншого власника і на якій розташоване це нерухоме майно. До моменту оформлення власником об'єкта нерухомого майна права оренди земельної ділянки, на якій розташований цей об'єкт, відносини з фактичного користування земельною ділянкою без укладеного договору оренди та недоотримання її власником доходів у вигляді орендної плати є за своїм змістом кондикційними. Фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав сплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 ЦК України. Зазначені правові висновки викладено в постановах Великої Палати Верховного Суду від 23 травня 2018 року у справі № 629/4628/16-ц та від 20 листопада 2018 року у справі № 922/3412/17.

52. Кондикційні зобов'язання виникають за наявності одночасно таких умов: набуття чи збереження майна однією особою (набувачем) за рахунок іншої (потерпілого); набуття чи збереження майна відбулося за відсутності правової підстави або підстава, на якій майно набувалося, згодом відпала.

53. У разі виникнення спору стосовно набуття майна або його збереження без достатніх правових підстав договірний характер спірних правовідносин унеможливлює застосування до них судом положень глави 83 Цивільного кодексу України.

54. З огляду на викладене, відповідач як фактичний користувач земельної ділянки, що без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 Цивільного кодексу України.

55. Разом з тим для кондикційних зобов'язань доведення вини особи не має значення, а важливим є факт неправомірного набуття (збереження) майна однією особою за рахунок іншої (статті 1212-1214 Цивільного кодексу України). Такі висновки відповідають правовій позиції, викладеній у постановах ВП ВС від 23 травня 2018 року у справі №629/4628/16-ц (провадження №14-77цс18), від 20 листопада 2018 року у справі №922/3412/17 (провадження №12-182гс18).

56. Отже, у разі коли особа користувалася земельною ділянкою без достатньої правової підстави, у зв'язку з чим зберегла кошти, вона зобов'язана повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 ЦК.

57. Як зазначено вище, відповідач - Обслуговуючий кооператив «Гаражно-будівельний кооператив «Автофортеця» фактично використовує земельну ділянку площею 1,5506 га за кадастровим номером 4610136900:09:006:008 за відсутності відповідного рішення органу місцевого самоврядування про надання даної земельної ділянки в користування (оренду), що є підставою для розрахунку розміру орендної плати, що підлягає стягненню як безпідставно збережені кошти.

58. Визначаючи розмір заборгованості відповідача, судам необхідно встановити розмір земельних ділянок, які використовуються останнім.

59. Отже, за матеріалами справи підтверджується факт користування земельною ділянкою комунальної власності площею 1,5506 га за кадастровим номером 4610136900:09:006:008.

60. Статтею 12 Закону України «Про оцінку земель» регламентовано, що нормативно-правові акти з проведення оцінки земель затверджуються Кабінетом Міністрів України.

61. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років (стаття 18 Закону України «Про оцінку земель»).

62. Частиною другою статті 20 Закону України «Про оцінку земель» передбачено, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

63. Згідно з витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок від 18.10.2024 №НВ-9951209912024, нормативно грошова оцінка земельної ділянки (кадастровий номер 4610136900:09:006:008) становить 12352499,46 грн.

64. Пунктом 3.4. Розділу 3 Порядку укладення договорів оренди землі та нарахування орендної плати за землю у Львівській міській територіальній громаді, визначено, що підставою для визначення розміру орендної плати за землю є ухвала міської ради про надання земельної ділянки в оренду з обов'язковим визначенням категорії земель та цільового призначення земельної ділянки (відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель) та витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за поточний рік.

65. Відповідно до п. п. 3.5.1. Розділу 3 Порядку встановлено, що річний розмір орендної плати встановлюється у розмірі 3 відсотки від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, за винятком, коли розмір орендної плати за землю визначений ухвалою міської ради про надання земельної ділянки в оренду або протоколом аукціону (у разі набуття права оренди на земельну ділянку на конкурентних засадах) та для земельних ділянок, використання яких вказано у пунктах 3.6 - 3.19 цього Порядку.

66. Позивачем долучено Розрахунок суми недоотриманих коштів міським бюджетом з плати за землю внаслідок використання земельної ділянки без документів, які підтверджують право користування, відповідно до якого загальна сума заборгованості становить 378 248,38 грн.

67. Разом з тим, відповідно до листа Управління адміністрування місцевих та залучених фінансів Департаменту фінансової політики Львівської міської ради від 05.09.2024 станом на 03.09.2024 до бюджету Львівської МТГ від ОК «ГБК «Автофортеця» за період 04.08.2021 - 01.08.2024 надійшов земельний податок в сумі 21 980,11 грн.

68. З огляду на викладене відповідач як фактичний користувач земельної ділянки, що без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки, відтак стягненню з відповідача на користь позивача підлягають 356 268,27 грн безпідставно збережених коштів за користування земельною ділянкою.

69. Статтею 13 ГПК України визначено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

70. У відповідності з п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

71. Відповідно до ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

72. Згідно зі ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Відповідно до ст. 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

73. У відповідності до ч. ч. 1,2 ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

74. Враховуючи те, що позивачем подано достатньо об'єктивних, допустимих та переконливих доказів в підтвердження своїх позовних вимог, які відповідачем не спростовані і визнані обґрунтованими, виконавши вимоги процесуального права, всебічно і повно перевіривши обставини справи в їх сукупності, дослідивши представлені докази, у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

75. СУДОВІ ВИТРАТИ

76. Згідно п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Відтак, судовий збір в розмірі 5344,02 грн покладається на відповідача в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 13, 74, 76, 77, 78, 86, 129, 233-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Обслуговуючого кооперативу «Гаражно - будівельний кооператив «Автофортеця» (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 76/7, ідентифікаційний код 38142063) на користь Львівської міської ради (79006, м. Львів, пл. Ринок, 1; ідентифікаційний код 04055896) суму безпідставно збережених коштів у зв'язку з користуванням земельною ділянкою комунальної власності за кадастровим номером 4610136900:09:006:0008 за адресою АДРЕСА_1 , без правовстановлюючих документів у розмірі 356 268, 27 грн, а також 5 344,02 грн судового збору.

3. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили в порядку ст. 327 ГПК України

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 241 ГПК України, та може бути оскаржено до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 ГПК України.

Суддя Щигельська О.І.