Справа №127/39973/24
Провадження №1-в/127/79/25
25 лютого 2025 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду №13, у м. Вінниці, подання в.о. начальника Тульчинського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 про розстрочку виплати невиплаченої суми штрафу, засудженому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
До Вінницького міського суду Вінницької області для розгляду надійшло подання в.о. начальника Тульчинського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 про розстрочку виплати невиплаченої суми штрафу, засудженому ОСОБА_5 , яке мотивоване тим, що засуджений не сплатив повністю призначений судом штраф.
В судове засідання представник органу з питань пробації не з'явився, однак надіслав на адресу суду заяву про розгляд подання без його участі.
Засуджений ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився, однак був повідомлений про дату та час завчасно та належним чином.
Прокурор ОСОБА_3 не заперечувала, щодо задоволення подання органу з питань пробації.
Дослідивши подання, заслухавши думку прокурора, суд дійшов наступного висновку.
Так, вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 06.12.2024 ОСОБА_5 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, та призначеного йому покарання у виді 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17000 грн. Вирок суду набрав законної сили 07.01.2025.
Однак, після набрання вироком законної сили, засуджений ОСОБА_5 здійснив одноразовий платіж у розмірі 450 грн.
Частиною 1 статті 26 Кримінально - виконавчого кодексу України встановлено обов'язок засудженого сплатити у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це відповідний суд шляхом представлення документа про сплату штрафу.
Відповідно до ст. 26 ч. 3 Кримінально - виконавчого кодексу України, у разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, суд розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських або виправних робіт відповідно до закону.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 53 КК України, з урахуванням майнового стану особи суд може призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком до одного року.
Частиною 1 статті 539 КПК України встановлено, що питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про заміну покарання відповідно до частини п'ятої статті 53, частини третьої статті 57, частини першої статті 58, частини першої статті 62 Кримінального кодексу України.
Відповідно до ч. 5 ст. 539 КПК України за наслідками розгляду клопотання (подання) суд постановляє ухвалу, яка може бути оскаржена в апеляційному порядку.
З огляду на вищевикладене, враховуючи матеріальне становище засудженого, суд вважає за необхідне подання задовольнити, на підставі ч. 3 ст. 26 КВК України вирішити питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу засудженому ОСОБА_5 та відповідно до ч. 4 ст. 53 КК України, розстрочити виплату штрафу в розмірі 16 550 гривень, на десять рівних платежі.
На підставі ч. 4 ст. 53 КК України, ч. 3 ст. 26 КВК України, керуючись ст.ст. 537, 539, 370-372, 376 КПК України, суд, -
Подання в.о. начальника Тульчинського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 - задовольнити.
На підставі ч. 4 ст. 53 КК України розстрочити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виплату штрафу в розмірі 16 550 гривень, на десять рівних платежі по 1655 гривень щомісячно.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1