Справа № 523/20189/24
Номер провадження 3/523/298/25
"25" лютого 2025 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Ружицький В.В. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з УПП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 130 КУпАП, -
28.11.2024 року о 11 год. 04 хв. в м. Одеса, по вул. Семена Палія,99 В , водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом мопедом « Yamaha » з ознаками наркотичного сп"яніння, а саме:непрородна блідість обличчя, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законодавством порядку водій - відмовився , чим порушив вимоги п.2.5 ПДР України.
За цим фактом співробітниками Управління патрульної поліції в Одеській області відносно водія ОСОБА_1 28.11.2024 року, складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 183823 за ч. 3 ст. 130 КпАП України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Про час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить відмітка в протоколі про адміністративне правопорушення, де зазначена дата слухання справи 30.12.2024 року на 10:00 годину, яка була оголошена ОСОБА_1 поліцейським. Крім того, інформація про час та дату слухання справи була розміщена на сайті суду та на інформаційному стенді суду.
У рішенні Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) від 26 квітня 2007 року у справі «Олександр Шевченко проти України» зазначено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм провадження, тому правопорушник мав можливість дізнатися про час та дату слухання справи, і з'явитися у судове засідання для представлення своїх інтересів.
З урахуванням вище зазначеного, відповідно до ст. 268 КУпАП, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі особи, яка притягається до відповідальності, явка якої не є обов'язковою.
Вивчивши матеріали справи, встановлено, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.130 КУпАП, підтверджена дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення, та доведена у повному обсязі зібраними по справі доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 183823 від 28.11.2024 року, в якому наведені обставини порушення п.2.5 «Правил дорожнього руху» (а.с.1);
- довідкою про отримання ( неотримання) особою посвідчення водія, відповідно до якої
гр. ОСОБА_1 отримував водійське посвідчення (а.с.3);
- довідкою про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності протягом року, відповідно до якої ОСОБА_1 двічі притягувався до адміністративної відповідальності , а саме постановами по справі № 523/17278/24 від 31.10.2024 року та по справі № 523/16047/24 року від 14.10.2024 (а.с.4);
- довідкою про належність транспортного засобу , відповідно до якої транспортний засіб
Yamaha не належить гр. ОСОБА_1 (а.с.5);
- направленням на огляд водія на стан сп'яніння від 28.11.2024 року (а.с.6);
- письмовим доказом відеодиском на якому зафіксовано вчинення адміністративного правопорушення(а.с.7)
Судом не встановлено наявність обставини, які пом'якшують адміністративну відповідальність.
Обставин, які б обтяжували адміністративну відповідальність, судом не встановлено.
Адміністративне стягнення застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
Задля досягнення вказаної мети, з врахуванням відсутності пом'якшуючих відповідальність обставин, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, майнового стану правопорушника, ступеня вини, особи правопорушника який до адміністративної відповідальності притягався,суд вважає, що має бути призначене покарання у вигляді штрафу в межах санкції статті якою передбачена відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, з позбавленням права керування транспортними засобами, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 605 грн. 60 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 23,24, 27,30, 34,35, 40-1, 33, ст.130, 221, 268, 284 КУпАП,-
За вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 000 тисячі (п"ятдесят однієї ) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком десять років.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп. в дохід Держави.
Відповідно ст.308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Суворовський районний суд міста Одеси на протязі 10 діб з дня винесення постанови.
Суддя: В.В.Ружицький