Постанова від 24.02.2025 по справі 349/185/25

Єдиний унікальний номер 349/185/25

Номер провадження 3/341/106/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2025 року м.Галич

Галицький районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді Куценка М.О.,

за участі:

секретаря судового засідання Сегін І. І.,

прокурора Кабаля А. І.,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, інваліда ІІ групи, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при наступних обставинах.

Відповідно до рішення Рогатинської районної ради Івано - Франківської області №621-29/2020 від 06.02.2020 «Про затвердження списку присяжних Рогатинського районного Івано-Франківської області» ОСОБА_1 затверджено присяжним Рогатинського районного суду Івано-Франківської області.

Згідно рішення Букачівської селищної ради №14 від 30.03.2023 «Про затвердження списку присяжних» та рішення Рогатинської міської ради №5940 від 30.03.2023 «Про затвердження списку присяжних Рогатинського суду Івано-Франківської області» ОСОБА_1 втратив повноваження присяжного Рогатинського районного суду у зв'язку із затвердженням нового списку присяжних Рогатинського суду із числа громадян, які проживають на території, яку поширюється юрисдикція Рогатинського районного суду.

За таких обставин та згідно п.п. " ґ ", п. 1 ч. 1 ст. З Закону, посада ОСОБА_1 віднесена до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на посадову особу юридичної особи публічного права.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" , "в", " ґ ", пункту 2, частини 1 статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно абзацу 1 частини 2 ст. 45 Закону особи, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно вимог роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.11.2023 № 4, декларація особи, яка прияє діяльність (декларація «при звільненні») - декларація, яка подається відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності. Декларація «при звільненні») - декларація, яка подається відповідно до абзацу 1 частини 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності. Декларація «при звільненні» подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Згідно абзацу 15 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених, на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотинадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Оскільки ОСОБА_1 являється суб'єктом на якого поширювалася дія цього Закону - як присяжний Рогатинського районного суду, то граничною датою подання декларації «При звільненні» є 31.01.2024, так як обов'язок подачі декларації виник у зв'язку із набранням чинності Законом України №3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України при визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено декларування.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 не своєчасно, а саме 08.02.2024 р. подав електронну декларацію «При звільненні».

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту " ґ ", п. 1 ч. І ст. З Закону, в порушення вимог ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме 08.02.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 фактично підтвердив обставини зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні ствердив, що вина ОСОБА_1 підтверджується сукупністю зібраних доказів, які містяться в матеріалах справи, крім того останній в судовому засіданні фактично підтвердив обставини зазначені в протоколі. З урахуванням обставин справи та даних про особу ОСОБА_1 просив призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, відповідно до статті 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП полягає в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, вчиненому при вище викладених обставинах повністю доведена дослідженими в судовому засіданні доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені суддею з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо та у взаємозв'язку для ухвалення даного рішення, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення №57 від 30 січня 2025 року (а.с.1-2);

-скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій щодо ОСОБА_1 (а.с.13);

-копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення» 01.01.2023-05.04.2023 ОСОБА_1 (а.с.14-17);

- повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.18).

-пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, визнаю їх належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП.

Зазначені докази є узгодженими між собою та іншими доказами у справі та сумніву у своїй належності та допустимості не викликають.

Вважаю, що під час складення протоколу повністю дотримано вимоги статті 256 КУпАП, такий протокол складено уповноваженою особою, його форма та зміст повністю відповідають законодавству.

Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до статтей 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.

Підстав для закриття провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП не вбачаю.

Відповідно до статті 33КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень..

Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, до спеціального фонду Державного бюджету України підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.

Керуючись статтями 33, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватим ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, інваліда ІІ групи, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Штраф стягнути до Державного бюджету за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у Ів-Фр.Обл./ТГ Галич/21081100, Код отримувача за ЄДРПОУ: 37951998, Банк отримувача: казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача 268999980313030106000009628.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн. (одержувач платежу: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, п. 5 таблиці ставок, ПІБ платника судового збору).

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення.

СуддяМихайло КУЦЕНКО