Рішення від 24.02.2025 по справі 420/819/25

Справа № 420/819/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабенка Д.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи згідно зі ст.262 КАС України адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

08 січня 2025 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті з 07.06.2024 року доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб»;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати та виплатити пенсію з 07.06.2024 року ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної доплати у розмірі 2000 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», виходячи з розміру грошового забезпечення, встановленого на підставі рішення суду від 06.02.2024 р. по справі №420/32300/23, з урахуванням раніше виплачених сум.

У позовній заяві зазначено, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №420/32300/23, Головним управління Пенсійного фонду України в Одеській області проведено перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019 без врахування доплати у розмірі 2000,00 грн, що передбачена Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Як зазначає позивач, зазначена доплата виплачувалась йому з 01.07.2021 до 06.06.2024 до виконання зазначеного рішення суду, що не заперечується відповідачем.

Позивач повідомляє, що з метою відновлення свого права на отримання доплати у розмірі 2000,00 грн, він звернувся до відповідача, проте, останній відмовив у здійсненні перерахунку та повідомив, що зазначена доплата не нараховується позивачу через відсутність правових підстав.

На переконання позивача, проведення перерахунку його пенсії на підставі рішення суду не є перерахунком у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Вважаючи протиправною відмову у нарахуванні та виплаті доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн, позивач звернувся до суду.

Суд ухвалою суду від 13.01.2025 задовольнив клопотання позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду, поновив строк позивачу строк звернення до адміністративного суду, відкрив провадження у справі, вирішив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до ст.262 КАС України, встановив сторонам строки для подання заяв по суті справи, витребував в порядку ст. 80 КАС України у відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області - належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1

28 січня 2025 року до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

У відзиві на позов представник відповідача зазначив, що Головне управління позовні вимоги вважає такими, що не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

У відзиві зазначено, що, на думку відповідача, позивачем пропущено строк звернення до суду, який встановлений ст.122 КАС України, а тому позовні вимоги підлягають залишенню без розгляду відповідно до ст. 240 КАС України.

У відзиві зазначається, що Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (далі - Постанова № 713) передбачено встановлення з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р. відповідно до Закону № 2262 (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262 станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону. Отже, ОСОБА_1 відповідно до зазначеної Постанови № 713, був проведений перерахунок пенсії з 01.07.2021, розмір якої становив 9255,50 грн.

Відповідач зазначає, що у разі, коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому 1 пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацом першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Як повідомляє відповідач, на підставі рішення суду по справі №420/32300/23 ОСОБА_1 07.06.2024 проведено перерахунок пенсії. Оскільки до перерахунку основний розмір пенсії складав 7255,50 грн, а після перерахунку - 13896,58 грн, тому щомісячна доплата згідно з Постановою № 713 відсутня.

При цьому, відповідач наголосив, що після набрання чинності постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» не приймалось рішень щодо змін розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, а встановлення доплати до розмірів пенсій, передбачене Постановою № 713, не є підставою для здійснення перерахунку пенсії, оскільки не передбачає фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця.

На переконання відповідача, оскільки проведений на виконання судового рішення перерахунок пенсії позивача відбувся не для відновлення порушеного права позивача, набутого у 2018 році, а фактично внаслідок зміни правового врегулювання спірних правовідносин після набрання законної сили рішенням суду по справі № 826/12704/18 у 2019 році, внаслідок чого змінились складові грошового забезпечення, вказаний перерахунок є перерахунком пенсії у розумінні Постанови №713.

На обґрунтування своєї правової позиції, відповідач покликається на правову позицію Верховного Суду у рішенні від 16.12.2024 по справі 400/6254/24.

Підсумовуючи викладене, відповідач зазначив, що перерахунок пенсії позивачу здійснено відповідно до вимог законодавства, що діяло на момент виникнення права на такий перерахунок, і на даний час виплата пенсії здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства, тому підстави для визнання протиправними дій Головного управління відсутні.

Зважаючи на викладене у відзиві, відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Станом на 24 лютого 2025 року інших заяв по суті справи (відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив), а також додаткових доказів, клопотань з боку сторін до суду не надходило.

Відповідно до ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з ч. 1 ст. 120 КАС України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Відповідно до ч.6 ст. 120 КАС України, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Враховуючи наведені приписи КАС України, адміністративна справа вирішується судом 18.02.2025 року в межах граничного строку, визначеного ст.258 КАС України.

Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї доказами, ознайомившись з відзивом відповідача на позовну заяву, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, і перевіривши їх доказами, суд встановив такі обставини.

Судом встановлено та не заперечується сторонами у заявах по суті, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію з 29.11.2007 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 70 відсотків від грошового забезпечення (т.1 а.с.10-12).

Відповідно до перерахунку пенсії позивача з 01.07.2021, розмір пенсії позивача обраховано з грошового забезпечення у розмірі 10365,00 грн, яке включало: посадовий оклад у розмірі 5500,00 грн, оклад за військове звання у розмірі 1410,00 грн та процентну надбавку за вислугу років (50%) у розмірі 3455,00 грн (т.1 а.с.11). Розрахований розмір пенсії позивача із зазначеного розміру грошового забезпечення становив 7255,50 грн.

При цьому, зазначеним перерахунком відповідачем встановлено доплату позивачу у розмірі 2000,00 грн, що передбачена Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713.

Розмір пенсії позивача з 01.08.2021 склав 9255,50 грн (т.1 а.с.11).

Згідно з даними КП «Діловодство спеціалізованого суду» та Єдиного державного реєстру судових рішень, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №420/32300/23, яке набрало законної сили 08.03.2024, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.04.2019 року перерахувати пенсію ОСОБА_1 виходячи з розміру грошового забезпечення, яке вказано в довідці ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО109984 від 03.07.2023, та виплатити донараховану суму пенсії.

При цьому, судом у справі №420/32300/23 встановлено, що згідно з довідкою №ЮО109984 від 03.07.2023 розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 за посадою, аналогічній тій, яку займав ОСОБА_1 на день звільнення зі служби, складає 19852 грн. 25 коп.: посадовий оклад 5500,00 грн., оклад за військове звання 1410,00 грн., відсоткова надбавка за вислугу років 3455,00 грн., надбавка за особливості проходження служби 6737,25 грн., надбавка за таємність 825,00 грн., премія 1925,00 грн.

Відповідно до перерахунку пенсії позивача з 01.07.2024, розмір пенсії позивача перераховано з сум грошового забезпечення у розмірі 19852 грн. 25 коп.: посадовий оклад 5500,00 грн., оклад за військове звання 1410,00 грн., відсоткова надбавка за вислугу років 3455,00 грн., надбавка за особливості проходження служби 6737,25 грн., надбавка за таємність 825,00 грн., премія 1925,00 грн (т.1 а.с.12). Розрахований розмір пенсії позивача із зазначеного розміру грошового забезпечення становив 13896,58 грн, з урахуванням індексації - 18722,53 грн.

При цьому, у розрахунку з 01.07.2024 відсутня доплата у розмірі 2000,00 грн, що передбачена Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713.

Представник позивача адвокат Єрьоміна В.А. 27.09.2024 звернулась до відповідача із заявою, в якій просила нарахувати та виплатити позивачу з 01.07.2021 щомісячну доплату у розмірі 2000,00 грн, передбачену Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (т.1 а.с.8).

У відповідь на звернення представника позивача адвоката Єрьоміної В.А. відповідач надіслав відповідь від 25.10.2024 №29120-26693/П-02/8-1500/24, в якій зазначив, що на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №420/32300/23 ОСОБА_1 07.06.2024 проведено перерахунок пенсії. Оскільки до перерахунку основний розмір пенсії складав 7255,50 грн, а після перерахунку - 13896,58 грн, тому щомісячна доплата згідно з Постановою №713 відсутня.

Не погоджуючись із діями відповідача щодо відмови у нарахуванні та виплати доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн, що передбачена Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», позивач звернувся до суду з позовною заявою.

Вирішуючи адміністративну справу та надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно зі статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

З метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб, 14 липня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», пунктом 1 якої установив з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону № 2262-ХІІ (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 3, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018, щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01.03.2018, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.

У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 грн, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01.07.2021.

Отже, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 01.07.2021 колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону №2262-ХІІ до 01.03.2018 установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018.

Водночас, аналіз наведених норм права, а також мета прийняття Урядом вказаної Постанови № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 Постанови № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000 грн до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону №2262-ХІІ, має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення Постанови №713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Судом встановлено, що пенсію позивачу 29.11.2007 призначено на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №420/32300/23, яке набрало законної сили 08.03.2024, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.04.2019 року перерахувати пенсію ОСОБА_1 виходячи з розміру грошового забезпечення, яке вказано в довідці ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО109984 від 03.07.2023, та виплатити донараховану суму пенсії.

При цьому, довідкою №ЮО109984 від 03.07.2023 встановлено розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які протиправно не були враховані при здійсненні перерахунку пенсії позивача, в тому числі з 01.07.2021.

Тобто, позивач мав право на розрахунок пенсії з грошового забезпечення до 01.01.2018 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення таких як надбавка за особливості проходження служби, надбавка за таємність та премія.

Отже, проведення на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №420/32300/23, яке набрало законної сили 08.03.2024, перерахунку пенсії позивача здійснено з метою відновлення порушеного права позивача на врахування додаткових видів грошового забезпечення, а не внаслідок зміни правового врегулювання спірних правовідносин після набрання законної сили рішенням суду по справі №826/3858/18 у 2019 році, внаслідок чого змінились складові грошового забезпечення.

Оскільки перерахунок пенсії позивача, проведений відповідачем на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №420/32300/23 з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якої у нього виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до відповідно до пункту 1 Постанови № 713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття Постанови № 713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018.

Вказаний висновок суду узгоджується з позицією Верховного Суду, в аналогічній справі, що викладена у постанові від 8 листопада 2022 року у справі №420/2473/22.

Аналогічні висновки викладені і у постанові Верховного Суду від 02.03.2023 по справі №600/870/22-а, від 17.10.2023 у справі №580/1149/23.

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в цій частині позову.

При цьому, суд зауважує, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №420/32300/23 відповідачем здійснено перерахунок 07.06.2024 (т.1 а.с.12) з 01.07.2024, а тому доплата в цьому випадку протиправно не виплачувалась з 01.07.2024.

Відповідно до частини першої та другої статті 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

З метою відновлення порушеного права позивача, слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.07.2024 ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної доплати у розмірі 2000 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», виходячи з розміру грошового забезпечення, встановленого на підставі рішення суду від 06.02.2024 по справі №420/32300/23, з урахуванням раніше виплачених сум.

Суд відхиляє доводи відповідача про пропущення позивачем строку звернення до суду, встановленого ст.122 КАС України, оскільки судом надавалась оцінка пропуску позивачем строку звернення до суду при відкритті провадження у справі та суд дійшов висновку про необхідність поновлення позивачу строку звернення до суду з цим позовом.

Суд також відхиляє покликання відповідача на висновки Верховного Суду у рішенні від 16.12.2024 по справі 400/6254/24, оскільки у зазначеному рішенні йдеться про здійснення перерахунку пенсії з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови № 704, що є перерахунком пенсії з підвищенням, який, відповідно до абзацу третього пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», є правомірною підставою для невиплати доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн.

В цій справі перерахунок пенсії позивача проведений з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення без зміни розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та процентної надбавки за вислугу років через зростання прожиткового мінімуму. При цьому, судом встановлено, що зазначені складові грошового забезпечення не змінено при здійсненні перерахунку пенсії на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №420/32300/23.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1, ч.5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, норми діючого законодавства, правові позиції Верховного Суду, суд дійшов до висновку про те, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.

При цьому, доводи відповідача по суті спірних правовідносин суд вважає спростованими вищенаведеними висновками.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем сплачено судовий збір за подачу позовної заяви у розмірі 1211,20 грн згідно з ID-квитанцією №1679-0805-8582-1490 від 06.01.2025 (т.1 а.с.3).

Оскільки суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , наявні підстави для стягнення з відповідача суми сплаченого судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Керуючись ст. 2, 5, 6, 72, 77, 90, 120, 139, 241-246, 258, 262, 293, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті з 01.07.2024 доплати до пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.07.2024 ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної доплати у розмірі 2000 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», виходячи з розміру грошового забезпечення, встановленого на підставі рішення суду від 06.02.2024 по справі №420/32300/23, з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, Одеська область, 65012.

Суддя Дмитро БАБЕНКО